Солене на водата за къпане на бебето...защо?

  • 27 711
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 001
v_d, има логика в това, което пишеш. Вероятно затова са слагали сол във водата едно време, но не мога да си представя тези неща да се правят в 21-ви век и някоя млада майка да се връзва на такива приказки.
Изчетох цялата тема от даденият по-горе линк. Ужасих се на някои неща (особено с рязането с ножче и ечемик). Всъщност повечето неща са ми казвани да ги правя от бабите, искаха да вадим бебето от коритото за небцето, например  Grinning .


Ами и аз не си го представях докато след като родих не започнаха "атаки" от други майки (мои наборки където се казва), че трябва на всяка цена да соля.  Laughing Факт е че много млади майки се връзват на тези глупости или просто "за да има мир" го правят - което за мен лично е още по-голяма глупост.... но знаеш - разни хора, разни идеали.
Моят избор беше да не го правя - достатъчно научно е обяснено защо НЕ се прави, а защо се прави (по точно правило) си остава в сферата на догадките.  Peace


Ъъъ и да питам - как така се вади бебе от корито за небцето?  Embarassed  Shocked

# 46
  • Мнения: 340
Цитат на: v_d

Ъъъ и да питам - как така се вади бебе от корито за небцето?  Embarassed  Shocked

Ами ще се опитам да обясня - изкарваш бебето от коритото, като си слагаш пръста в устата му (на небцето) и по този начин го вдигаш от водата (целта на това упражнение е да се удължи врата му  Joy ). Ужасии, колкото щеш...

Свекървата, всеки път като видеше малката, казваше, че й е късо вратлето и намекваше за този "изпитан метод" . Тя много се притеснявала, че детето щяло да бъде с късо вратле.   Wink

Последна редакция: чт, 29 дек 2011, 21:48 от *Jerry*

# 47
  • Мнения: 678
Цитат на: v_d

Ъъъ и да питам - как така се вади бебе от корито за небцето?  Embarassed  Shocked

Ами ще се опитам да обясня - изкарваш бебето от коритото, като си слагаш пръста в устата му (на небцето) и по този начин го вдигаш от водата (целта на това упражнение е да се удължи врата му  Joy ). Ужасии, колкото щеш...
И продължават някои да го практикуват.........на скоро видях снимка на близка........ужасих се......

# 48
  • Мнения: 9
i az znaq 4e se slaga sol vuv vodata za da ne miri6e podtta, no pri Gala bqh gledala 4e e opasno tova da se pravi za kojata na bebeto, no ot baba mi znaq 4e moje i da se sloji vednuj 2 puti morska sol, ako ne6to e nastinalo bebeto za da se zagree i sled tova masaj sus prevarena svinska mas. az li4no ne sum osolqvala deteto si , no 1-2 puti mi se stori 4e ponastiva, dadoh i oscilokokcinum, vitamin C ampula za bebeta i sum i slagala malko morska sol vuv vodata, posle masaj i malko soda bikarbonat na kra4etata .

# 49
  • Мнения: 1 001
Цитат на: v_d

Ъъъ и да питам - как така се вади бебе от корито за небцето?  Embarassed  Shocked

Ами ще се опитам да обясня - изкарваш бебето от коритото, като си слагаш пръста в устата му (на небцето) и по този начин го вдигаш от водата (целта на това упражнение е да се удължи врата му  Joy ). Ужасии, колкото щеш...
И продължават някои да го практикуват.........на скоро видях снимка на близка........ужасих се......
Боли ме само като си го представям.... Rolling Eyes

Хич не искам да знам повече такива работи. Даже линка не смея да прочета.  Embarassed

Добре, че не съм родена (а и детето ми) в някой от миналите векове.  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 677
Ъъъ и да питам - как така се вади бебе от корито за небцето?  Embarassed  Shocked
За това пък чувам за пръв път, само като си го представя..., това със сигурност е болезнено, а и доста лесно този който го прави може да изпусне бебето ooooh!

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 874
Колко брутални може да са хората, докато мислят, че правят добро на децата си.  ooooh!

# 52
  • Мнения: 8 999
Не съм си солила децата.

# 53
  • Мнения: 273
С риск всички да ме нападнат аз ще кажа да  Joy всяка вечер по 1 малка лъжичка сол му слагам във водата.Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.Според мен е опасно голямо количество сол,както са слагали едно време върху кърпи и са го увивали.Но това е  #2gunfire

# 54
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Само като беше болна се съгласих да сложим една шепа за сгряване. Иначе - не.

# 55
  • Мнения: 9 487
С риск всички да ме нападнат аз ще кажа да  Joy всяка вечер по 1 малка лъжичка сол му слагам във водата.Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.Според мен е опасно голямо количество сол,както са слагали едно време върху кърпи и са го увивали.Но това е  #2gunfire

Въпроса е ЗАЩО? Ти защо я слагаш тази сол във водата и то всяка вечер?? newsm78

# 56
  • Мнения: 2 216
Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.
Rolling EyesБез коментар!

# 57
  • София
  • Мнения: 28 690
С риск всички да ме нападнат аз ще кажа да  Joy всяка вечер по 1 малка лъжичка сол му слагам във водата.Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.Според мен е опасно голямо количество сол,както са слагали едно време върху кърпи и са го увивали.Но това е  #2gunfire

В духа на лъжичката сол, може да пробваш и с чаша червено вино преди лягане. Полезно е за сърцето.

# 58
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 115
Абе вие нормални ли сте?!Каква сол,какви 5 лева?Никой не ме е агитирал за подобни простотии,защото слава богу,и майка ми и свекърва ми,та и бабите ми са с акъла си и не са правили подобни неща.Направо не мога да повярвам,че още има хора,които го практикуват.Дори има такива,които четат и са информирани за опасностите,но въпреки всичко го правят. Rolling Eyes
Това пък за въгленчето,дето се хвърляло в коритото на бебето да "джъзнело", направо ме уби.. #Crazy
С риск всички да ме нападнат аз ще кажа да  Joy всяка вечер по 1 малка лъжичка сол му слагам във водата.Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.Според мен е опасно голямо количество сол,както са слагали едно време върху кърпи и са го увивали.Но това е  #2gunfire

Въпроса е ЗАЩО? Ти защо я слагаш тази сол във водата и то всяка вечер?? newsm78

Ха,сега кажи защо го правиш?  Wink

# 59
  • Мнения: 273
С риск всички да ме нападнат аз ще кажа да  Joy всяка вечер по 1 малка лъжичка сол му слагам във водата.Всички твърдят,че е опасно,но нищо му няма.Според мен е опасно голямо количество сол,както са слагали едно време върху кърпи и са го увивали.Но това е  #2gunfire

В духа на лъжичката сол, може да пробваш и с чаша червено вино преди лягане. Полезно е за сърцето.

Мани тва вино,давам му по чашка греяна ракийка и спи като заклан цяла нощ  smile3504

Общи условия

Активация на акаунт