Неприятна ситуация

  • 9 303
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Коментарът ми беше към този абзац:
Цитат
Вижте, децата са на 9 години, другото дете на 7 години. Вие вече почнахте да разсъждавате по картинка дали е приемливо за 12 годишните да крадат. Едно е 7 годишно, съвсем друго 12 годишно, нали... Има едни 5 години разлика, в които да осъзнава разликата между мое, твое и така нататък. Утре в затвора ще ги вкарате тези деца...

7 годишно ТРЯБВА да осъзнава какво е кражба!

И да, при положение, че са откраднати.

# 46
  • Мнения: 10 547
Като родител на 7-годишно, а може би точно заради това, не вярвам, че гостенчетата са откраднали вещите. Ако все пак са го направили, говори лошо за автора на темата и избора на приятели на семейството му.
В такива ситуации винаги се сещам за историята на семейство- близки роднини. Съпругата разбра при подобна история, че не сина им и приятеля му крадат пари от портфейла й, нито пък те са взели златния й синджир, а съпруга й, който винаги е задигал нещата след като момчетата са се събирали на игра у тях.

И какво, Бога ми, ще прави с предмети на стойност 500 долара едно 7-годишно дете?

# 47
  • Мнения: X
Някъде на 10-12 г. възраст, преживях много тежко несправедливо обвинение в кражба. Бях приятелка с едно момченце с две години по-малко от мен. Мотаехме се по цял ден заедно, а той много обичаше да ходи да играе на електронни игри. Тогава нямаше компютри и бяха на мода онези големите машини( не помня как им беше наименованието), на които се играеше със стотинки. Та той ме мъкнеше там, играеше игра след игра, тоест разполагаше с доста пари, но не съм си задавала въпроса откъде ги има. Оказа се, че ги е крадял от портмонетата на майка си, баба си, леля си...докато го хванаха. И понеже се движехме заедно, обвиниха ни заедно. Много се разстроих тогава, защото нито съм знаела откъде са му парите, нито съм имала интерес към игрите, нито съм играла. Трябваше да обяснявам на неговите родители, на моите...Майка ми много се ядоса тогава и ми забрани да се виждам с него повече. И до ден днешен не знам дали ми е повярвала, че не съм играла и не съм знаела. Затова и по-полека с обвиненията. Никога не се знае дали вината не е в собственото ти дете...

# 48
  • Мнения: 1 788
Точно заради това, трябва да се говори не с децата, а с родителите. Те сами знаят как да попитат и какво децата си (би трябвало да имат най-правилния подход за собствените си деца), за да разберат дали липсващите предмети са у тях или не.
Като дете бях изключително кротко дете и съм го отнасяла доста пъти, набеждавана, че съм откраднала нещо от друг.
Никога не говореха с родителите ми, а винаги идваха да се карат с мен. Е, не можех да се защитя, освен казвайки и разстройвайки се, че не съм аз. Изживявах го тежко също. И въпреки че после предметите излизаха и се намираха, не получавах извинения...

# 49
  • Мнения: 10
Момичета, не ме разпъвайте на кръст, на работа бях , а и има 7 часа разлика Grinning с Бг, така че отговорът се позабави. Дъщеря ми вече я разпитах подробно, не е играла с бижутата, не ги е пипала, за другите деца не може да ми каже - все пак тук спаха всичките , не ги е следила всяка минута. Ще изчакам да мине празника и ще се обадя и на другите родители. Не искам да им развалям настроението предновогодишно. Претърсила съм цялата къща, бижутата не съм ги местила, поне 2 седмици не ги бях слагала. Няма къде да са , никой друг освен децата не е влизал тук по Коледа. Искам да поясня, че ги бях оставила на един рафт в един гардероб и вратата на гардероба беше отворена. Така че можеш да ги видиш, ако протегнеш шия, т.е. трябва все пак да поискаш, за да ги видиш.
Много ме е яд, защото 2012 правим 10 години брак и ще правим църковен брак, пък и халка е - има голяма стойност за мен.
Благодаря за съветите, но ситуацията пак си е кофти.
Децата едва ли знаят стойността на бижутата - по-скоро искат да се накичат или да ги подарят на свои причтелки - аз така си мисля поне. Но виждам , че доста от родителите на 7-8 годишни тук са категорични, че техните деца не могат да вземат чужди бижута, така че именно реакцията на родителите ме притеснява в тази ситуация.
И нещо друдо - вие, ако сте родители на тези деца, как бихте се почувствали, ако ей сега ви поставя въпроса, часове преди Нова Година?
Забравих да спомена, че едното момиче веднъж беше питало дъщеря ми дали има пари и й беше взело 20 долара. Аз тогава се обадих на майката и тя потвърди, че щерката наистина донесла едни 20 долара. Казала, че ги е намерила.

Последна редакция: сб, 31 дек 2011, 19:18 от гладен емигрант

# 50
  • Мнения: 14 840
Момичета, не ме разпъвайте на кръст, на работа бях , а и има 7 часа разлика Grinning с Бг, така че отговорът се позабави. Дъщеря ми вече я разпитах подробно, не е играла с бижутата, не ги е пипала, за другите деца не може да ми каже - все пак тук спаха всичките , не ги е следила всяка минута. Ще изчакам да мине празника и ще се обадя и на другите родители. Не искам да им развалям настроението предновогодишно. Претърсила съм цялата къща, бижутата не съм ги местила, поне 2 седмици не ги бях слагала. Няма къде да са , никой друг освен децата не е влизал тук по Коледа. Искам да поясня, че ги бях оставила на един рафт в един гардероб и вратата на гардероба беше отворена. Така че можеш да ги видиш, ако протегнеш шия, т.е. трябва все пак да поискаш, за да ги видиш.
Много ме е яд, защото 2012 правим 10 години брак и ще правим църковен брак, пък и халка е - има голяма стойност за мен.
Благодаря за съветите, но ситуацията пак си е кофти.
Децата едва ли знаят стойността на бижутата - по-скоро искат да се накичат или да ги подарят на свои причтелки - аз така си мисля поне. Но виждам , че доста от родителите на 7-8 годишни тук са категорични, че техните деца не могат да вземат чужди бижута, така че именно реакцията на родителите ме притеснява в тази ситуация.
И нещо друдо - вие, ако сте родители на тези деца, как бихте се почувствали, ако ей сега ви поставя въпроса, часове преди Нова Година?
Забравих да спомена, че едното момиче веднъж беше питало дъщеря ми дали има пари и й беше взело 20 долара. Аз тогава се обадих на майката и тя потвърди, че щерката наистина донесла едни 20 долара. Казала, че ги е намерила.

Такаа значи едно от децата има така да се каже навика да пипа тук там. Относно това че е празник си права - ти вече си закъсняла колкото си закъсняла. Но не отлагай повече   изчакай и най късно утре ,вдругиден задай въпроса на родителите. Колкото до това че хората са категорични че техите деца няма да направят подобно нещо народа е казал-" Голям залък хапни , голяма дума не казвай" Пожелавам  ти Весело посрещане на Новата Година и дано всичко да се подреди

# 51
  • Мнения: 10
Ами то не е точно кражба, а поискала 20 долара, защото баща й не й давал за някаква електронна игра. Обаче факта, че попитала щерката дали има пари кеш... не всяко дете би се сетило да пита това, нали?
А баща й е от Алжир, а майката е рускиня - мои много добри приятели  - и двамата тежко ще приемат случката. Вече се чувстваха много кофти за 20 -те долара и са много принципни хора... Уфффф, егати и тъпата ситуация.

# 52
  • Мнения: 273
ситуацията ти е сложна  Sick нека родителите разговарят с децата си,дано се намерят бижутата  Hug

# 53
  • Мнения: 481
ако родителите видят бижутата у децата си наы-вероятно те ще ти се обадят да ти кажат.
Моята дъщеря ( 8г) се върна на гости от братовчедка си и намерих в чантата и сенки за очи  CHANEL
Попитах я откъде са, а тя ми каза че братовчедка и ( също 8г) и ги подарила.
Веднага се обадих на снаха ми и я попитах дали това са нейните сенки и и ги пратих по пощата.
Племенничката ми действително и ги е подарила, само дето майка и не знае за това.

# 54
  • Мнения: 2 172
ако родителите видят бижутата у децата си наы-вероятно те ще ти се обадят да ти кажат.
Моята дъщеря ( 8г) се върна на гости от братовчедка си и намерих в чантата и сенки за очи  CHANEL
Попитах я откъде са, а тя ми каза че братовчедка и ( също 8г) и ги подарила.
Веднага се обадих на снаха ми и я попитах дали това са нейните сенки и и ги пратих по пощата.
Племенничката ми действително и ги е подарила, само дето майка и не знае за това.

Мдам...така биха постъпили повечето родители,но има такива,които биха прикрили деянието на детето си,само за да не се изложат  Tired

# 55
  • Мнения: 2 716
Нищо де, ще ги върнат и ще си имат обица на ухото за цял живот.

Ако не ги върнат, също ще си имат  Joy

Ако е кражба, щяха да вземат всички бижута.
Мисля, че са играли.
Много е възможно и някое дете да се е изкушило.

Обаче не виждам място за неудобство.
Звъниш и си казваш:
Няма ми едикое си. Би ли проверила да не е у вас?/Би ли попитала дъщеря си?
Аз проверих вкъщи, но ще претърся още веднъж и т.н.

2 чифта обици и 1 пръстен звучи като гепено. Ако е игра щяха да са 1 чифт обици и всички пръстени.


За сведение и аз съм си взимала тежък златен пръстен с ненамсикъъв си камък. Дори съм попитала "може ли" и съседката, знаейки че ми е дала да си играя с копчета, и незнаейки, че там е попаднал въпросния пръстен, ми разрешила дори  Crazy

Така да се каже - подарила ми го, пък после си го иска. Егати възрастните а  Joy

# 56
  • Мнения: 2 172
И какво стана в крайна сметка,че ме гризе любопитство?Вчера е бил един чудесен следпразничен ден за обаждане по телефона   Party

# 57
  • Мнения: 10
Всички родители вече са питали децата и всичките казват, че не са играли с бижутата ми. Момичето, което най-вече подозирам, го чух как отговаря, че не е пипало нищо , преди още да му беше поставен целия въпрос. Аз говорех с баща му по телефона, а той просто се провикна," Играла ли си с бижутата?", отговорът беше изключително бърз "Не" и така приключи разследването в това семейство. Другите бяха говорили сериозно и ми се обадиха 2-3 часа след съответния разговор. Така че - нищо не се случва засега. Смятам следващия път , когато идва някое дете, да слагам на същото място по някое евтино бижу , да видя какво ще стане. Знам, че много от вас няма да одобрят тази стъпка, но не виждам какво друго да направя. Идеи?

# 58
  • Мнения: 2 172
Тцъ,тцъ  newsm12
Аз лично повече не бих ги пуснала в къщата си  Crossing Arms Знам,че са ти приятели,но най-малкото щях да се държа резервирано,така че да разберат,че съм огорчена  Rolling Eyes Или да избягвам контакти  за известен период,за да се досетят,че не им вярвам...

# 59
  • Мнения: 10
Да, ама редом с виновното дете ще нараня и другите, които нищо не са направили в крайна сметка и ще трябва да плащат заради непочтеността на други.

Общи условия

Активация на акаунт