Неприятна ситуация

  • 9 288
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз пък много се дразня, когато някой каже "Това му е от гена". Няма такъв ген!

# 91
  • Мнения: 931
Нe бих го нарекла ген, но мисля, че е обусловено донякъде от характера на  децата.
Генът го има малко или много във всеки, в природата е заложено всеки да взима каквото иска, стига да му стигат силите. Затова и са нужни обществените закони - за да сложим тези отношения в ред. Въпросъ на възпитание е детето да се научи, че някои неща не са позволени. Но освен това има различни хора - за едни е по-важно личното достойнство, други се ориентират по-бързо къде каква изгода могат да извлекат и това до голяма степен обусловено от характера. Познавам няколко такива случаи с две деца на едни и същи родители. ТТака че за мен е въпрос на възпитание, но в зависимост от детето това възпитание може да бъде по-лесно или по-трудно.

# 92
  • Мнения: 7 006

Както се казва,каквото ти е заложено в гена,нали?

Тц Naughty

# 93
  • Мнения: 169
Може да се дразните от това:Както се казва,каквото ти е заложено в гена,нали?
Хайде обяснете тогава как така се получава,че две деца отглеждани по един и същ начин/дори близнаци/са толкова различни?
Има неща на които може да го научиш,да го възпитаваш,да му създадеш навици,ама и това не е сигурно как ще стане.
Имам колежка с трима сина,двамата имат година и нещо разлика,а малкия 5-6 год с батковците.Ами самата майка казва единия си оправя леглото по конец,другите не.Да не би единия да съм го карала,а другите не? Може да не е ген,незнам какво е но е от дяволчето вътре в човека.

# 94
  • Мнения: 10
Има развитие по темата! Днес, докато подреждах чорапите на детето , в нейния гардероб, намерих един калъф за очила, който странно дрънкаше. И вътре си намерих всичките неща, че и още бижута, за които не си бях дала сметка, че ги няма. Много съм доволна, но мистерията си остава. Със сигурност аз на такова място бижута не съм слагала в живота си. Добре, че се намериха все пак. Благодаря за мненията по темата и се радвам, чв все пак запазих спокойствие.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 139
  Променям си целият предишен пост. Мислех, че може и игра да е на децата, но нещата са били в стаята на дъщеря ти, в гардероба й, дори бижута, които не си знаела, че липсват. Ако е било само гостито, без нейно участие, трябва доста да са внимавали да не ги види, но, въпреки това после тя е следвало да ти каже къде са бижутата ти, нали си е отваряла гардероба.
Май трябва много сериозно да си поговорите отново с твоята сладурана. Спокойно, но сериозно. И да следиш къде и какво оставяш не само, когато имаш гости.
Сега ти е направило впечатление, защото са били ценни неща, които си потърсила веднага, но май "трика", който смяташе да приложиш, за да изловиш крадливото "гостенче, отдавна вече е "действал".

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 07:42 от Kick In Da Nads

# 96
  • Мнения: 292
Неприятната случка май се оказа само позитив и повод за доста полезни разговори. Само като си помисля до какви последствия можеше да доведе така препоръчваната саморазправа с детето...брр..

Общи условия

Активация на акаунт