Неприятна ситуация

  • 9 293
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Да, ама редом с виновното дете ще нараня и другите, които нищо не са направили в крайна сметка и ще трябва да плащат заради непочтеността на други.

Именно, не каниш въпросното дете 1-2 пъти, а слагаш евтино бижу, но на друго място! Ако е на същото- децата не са тъпи.
Очакваш реакции, но когато ги видиш....не знам какво да направиш.

# 61
  • Мнения: 66
Емигрантке, нищо няма да постигнеш с идеята ти за евтини бижута, наметкани тук и там. И с ръка в паницата да хванеш детето, това не доказва, че ти е взело другите бижута. Ти си го и знаеш, де.
Не мога да ти дам съвет, но аз лично мисля, че бих заложила на психо атака, когато детето гостува у дома. Няма начин с добра манипулация да не го доведеш до самопризнание.

# 62
  • Мнения: 292
Не че нещо, но никой няма право да прави психо-атаки, клопки и прочие на нечие чуждо дете. Ако подобно отношение се приложи на моето дете , колкото и "непорочно" да е то, ами ще си имаме проблеми. След като вече си разговаряла с родителите на децата, няма какво повече да направиш. Сега имаш повод да си подновиш халката и пак да ти е толкова скъпа. А и с никаквите "доказателства", които имаш...Може и твоето дете да е направило нещо с въпросните бижута. Единственото положително е , че може да се поучите от неприятната случка.

# 63
  • Мнения: 66
Не че нещо lena1, ама твоите правила са валидни у вас.
Моите важат у нас. Ако не ти харесва, детето ти не ходи по чужди домове, просто е. След като го пускаш на гости, допускаш, че ще спазва чуждите порядки, а в тях едва ли е включено ровене по чужди гардероби, дори и с доволно зейнали врати.
И да, ако ми липсва нещо и установя липсата му веднага, ще действам без оглед дали е твоята графиня или моето дете.
Хайде холан, много сте ларж за чуждото, друга халка да си направела! Та и сама си била виновна, на всичкото отгоре!

# 64
  • Мнения: 10
Не че нещо, но никой няма право да прави психо-атаки, клопки и прочие на нечие чуждо дете. Ако подобно отношение се приложи на моето дете , колкото и "непорочно" да е то, ами ще си имаме проблеми. След като вече си разговаряла с родителите на децата, няма какво повече да направиш. Сега имаш повод да си подновиш халката и пак да ти е толкова скъпа. А и с никаквите "доказателства", които имаш...Може и твоето дете да е направило нещо с въпросните бижута. Единственото положително е , че може да се поучите от неприятната случка.

Не четеш внимателно - преди да попитам когото и да било , започнах от моето дете, естествено. И то не само с един прост въпрос. Казах й колко ми е мъчно, че пръстенът от тати го няма, обясних й какво означава и т.н. За психо-атаките и аз съм скептична, но си мисля, че ако пак посегне детето и го хвана, ще му спестя и доста неприятности за в бъдеще. Че тук хич не се шегуват - има си разни специализирани служби и т.н. Не е за препоръчване да те вземат на прицел.

# 65
  • Мнения: 292
Не че нещо lena1, ама твоите правила са валидни у вас.
Моите важат у нас. Ако не ти харесва, детето ти не ходи по чужди домове, просто е. След като го пускаш на гости, допускаш, че ще спазва чуждите порядки, а в тях едва ли е включено ровене по чужди гардероби, дори и с доволно зейнали врати.
И да, ако ми липсва нещо и установя липсата му веднага, ще действам без оглед дали е твоята графиня или моето дете.
Хайде холан, много сте ларж за чуждото, друга халка да си направела! Та и сама си била виновна, на всичкото отгоре!



Ами само мога да се радвам , че моето дете няма да се срещне с твоето.  Laughing Ако искаш може и да ги заключи в мазето и с тормоз да изкопчи истината Laughing Като пускам "графинята" на гости , предполагам , че я пускам при хора, а не при тъмничари  Peace Не знам в кой свят живееш, но в моят децата са си деца и колкото и добре да са възпитани, правят грешки, които се коригират от родителите, а не от майките на приятелчетата им. Ако иска възмездие се свързва със съответните органи.

Емигрант, и на мен ми е ясно , че превенцията е много важна. Просто наистина ходовете в тази ситуация за мен са изчерпани. Ако хванеш детето да върши нещо вече е друга история и пак родителите са тези, които трябва да се справят с проблема.

# 66
  • Мнения: 66
Под психо атака нали не си мислите, че му бих насочила 100 ватова крушка в лицето и да питам кога какво е окрало?
Няколко пъти да се спомене, че краденото носи нещастие, особено злато, да не говорим за брачна халка, смятам, че това е повече от достатъчно, да му потънат видимо гемиите на пипащото дете и да си признае.
lena1, като каня деца на гости, не допускам, че каня пипащи такива. Каня деца с възпитание, които освен в детските стаи и тоалетната, другаде не ходят. Нямат работа в моята спалня например. В тоз ред на мисли, искрено се радвам, че грешащото ти и ровещо дете не би имало допирни точки с моите деца и гардероби.

# 67
  • Мнения: 292
Под психо атака нали не си мислите, че му бих насочила 100 ватова крушка в лицето и да питам кога какво е окрало?
Няколко пъти да се спомене, че краденото носи нещастие, особено злато, да не говорим за брачна халка, смятам, че това е повече от достатъчно, да му потънат видимо гемиите на пипащото дете и да си признае.
lena1, като каня деца на гости, не допускам, че каня пипащи такива. Каня деца с възпитание, които освен в детските стаи и тоалетната, другаде не ходят. Нямат работа в моята спалня например. В тоз ред на мисли, искрено се радвам, че грешащото ти и ровещо дете не би имало допирни точки с моите деца и гардероби.

И аз така!  Peace  Слава Богу, твоите са безгрешни и възпитани и няма за какво да се тревожиш.

# 68
  • Мнения: 1 788
И аз мисля като Al Fasi.
Не знам чии деца са грешни и чии праведни, обаче знам, че мен като ме пращаше майка ми в чужд дом, ме предупреждаваше, че нищо чуждо не се пипа без разрешение.
Направо се чудя как има хора, които приемат подобно поведение, че и го оправдават.
Децата не са били малки, че чак да не схващат какво правят и къде пипат.

# 69
  • Мнения: 2 172
Не само,че ще го разпитам хубавичко/наричайте го както искате/,ами и после ще съжалява 100 пъти ,че е посегнало към чуждо съкровище  Stop Пък майка му да си мисли каквото иска.Като има претенции да е изкопчила истината тя самата.Или още по-добре да си беше възпитала детето подобаващо,след като се чувства толкова извисена,че да не позволи да ги разпитам насаме  Crazy
Ей,някои майки се мислят за богове и че тяхното дете е най-неприкосновеното нещо на света.
Да,за тях може би.За мен си е чуждо дете и няма да му цепя басма,ако съм 100% сигурна,че е крадливо  Crossing Arms

Убийте ме с камъни,но аз не бих оставила ситуацията така.Като не разбират от добро,ще обърна другата страна.

# 70
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Сигурна съм, че ако някой се "саморазправи" с твоето дете ще смениш плочата.

# 71
  • Мнения: X
Докато има майки като  lena1,смятащи ,че на техните "съкровища" всичко е позволено,ще има и престъпници!
Децата не се раждат лоши,родителите ги правят такива!    Peace

# 72
  • Мнения: 1 788
Винаги съм се чудила как някои родители просто безрезервно вярват на децата си. А доверието се гради с годините и постепенно.
Едно време имах точно такива съученички - лъжеха на поразия, но за родителите си бяха най-изрядните същества.
Наистина не мога да си представя как един родител няма да усети, разбере, кога детето му го лъже в очите и се преструва и кога говори истината. Защото не може едно дете на 2-3-4-5 години да лъже и прикрива по-добре от един възрастен и дотолкова, че никой да не се усети.
Следователно просто родителят позволява такова поведение и не го интересува особено, само мир и щастие да е вкъщи, пък навън - каквото ще да става...

# 73
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Докато има майки като   lena1,смятащи ,че на техните "съкровища" всичко е позволено,ще има и престъпници!
Децата не се раждат лоши,родителите ги правят такива!    Peace

Аз не видях лена да смята, че на нейното дете всичко му е позволено. Напротив, видях родители, които мисля,т че им е позволено да се разправят с чуждите деца. Не знам, но все си мисля, че на никоя от вас няма да и стане приятно да разпитват и притискат детето и други хора.
Ако е виновно мерките трябва да взема аз, а не съседката.

# 74
  • Мнения: 10 547
Аз така и не разбрах- изключена ли е възможността член на семейството да е взел бижутата?

Общи условия

Активация на акаунт