На море в Испания...

  • 44 019
  • 221
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 004
Хотелът изглежда  страхотен   Heart Eyes
Аз още нямам твърдо мнение за дестинацията, сега разглеждам и хотели в Салоу  Simple Smile
Ще потърся още известно време

# 61
  • София
  • Мнения: 10 029
Пълното разписание се пуска в онлайн продажба 62 дни предварително и евтините места свършват бързо ...заради такива като мен Simple Smile

Ето примерно за 20 март.



Uploaded with ImageShack.us

  bouquet

Нещо се въудушевих за една испанска почивка  newsm78, дайте нещо по на юг, по-далече от големите хотели и курорти.

# 62
  • Мнения: 398
Да пораздвижа темата.

Наумила съм си почивката това лято да е в Испания.Иска ми се нещо по-спокойно, като за малката и нямам никаква идея къде да търся.

Предложения приемам всякакви  Hug

# 63
  • Лондон
  • Мнения: 449
Елица, ето ти едно предложение, ходим там 3 години подред, само за деца е.... Лети се с EasyJet от Luton или Gatwick, после 30 минути трансфер от летището до хотела...Сами си мисля, че може да е късно за сезона, но ти си провери...

http://www.barcelo.com/BarceloHotels/en_GB/hotels/Spain/Menorca/ … -description.aspx

# 64
  • Мнения: 398
tzvetak Благодаря ти  Hug Изглежда много добре

# 65
  • Мнения: 647
Здравейте! Виждам, че от години не е писано в темата, но реших да споделя впечатленията си от моята лятна почивка в Испания през 2017 г., тъй като миналата година по това време, когато търсех информация за различните испански морски курорти, установих, че такава в БГ форумите почти липсва, което ме затрудни и наложи да чета из руските форуми, макар и руският ми изобщо да не е на ниво.
Ние избрахме Салоу основно поради следните причини: плажовете и близостта и директния транспорт до Барселона, на която отделихме 3 дни в рамките на същото пътуване.
Когато излезете от летище Ел Прат, тръгвате надясно и вървите, докато свърши цялата сграда на летището. На около 50 м след това спират автобусите за Салоу и други курорти в тази посока. Ще видите човек със светлоотразителна жилетка - от него получавате информация за следващия автобус, като инфо може да получите и от сайта на автобусната компания - Busplana. Цената до Салоу е около 17 евро на човек, като билетът се купува от шофьора. Пътуването трае около час и половина. Казвате на шофьора за кой хотел сте /става въпрос за Салоу/ и той ще ви спре на удобно място.
Ние бяхме в хотел Маринада. Той е тризвезден, но не ми допадна особено. Като цяло хотелът ставаше, но не бих го препоръчала.
В Салоу бяхме в края на юли. Времето беше чудесно - през деня температурите бяха около 30 градуса, нямаше го усещането за лепкавост, а първата вечер дори замръзнахме, когато излязохме на заведение по голи рамене и без връхна дреха. Водата беше топла и приятна.
Самият Салоу е морски курорт за масовия вкус. Доста е застроено - предимно с хотели или сгради с апартаменти, които се дават под наем. Преобладаващо хотелите не са луксозни на външен вид. Има приятен парк до главната улица. Покрай централния плаж Леванте има прекрасна алея за разходки с много палми, пейки за отдих, фонтанчета, а в началота на тази алея има хубав фонтан с музикално и светлинно шоу. Има много заведения, но повечето не са претенциозни. Всъщност видяхме само едно наистина луксозно заведение, което се намира на главната улица и около него всяка вечер имаше жандармерия. Останалите заведения бяха обикновени, но приятни. Плажните заведения са съвсем семпли като интериор, но в някои от тях сервират коктейлите изключително впечатляващо - с пера и всякакви други украси, в най-различни "разфасовки" /включително в няколколитрови съдове за големи компании/. Има много магазини за сувенири и всякакви други неща.
Цените според мен като цяло са приемливи - и по магазините, и по заведенията. Разбира се, има и по-скъпи места, но менюто на всяко заведение е изкарано навън и човек може да прецени кое е по джоба му. Ние дори, когато се ориентирахме в цените по заведенията, малко съжалихме, че се вързахме с НВ, тъй като сутрин трябваше да се съобразяваме кога да станем, а вечер се съобразявахме кога да се приберем от плажа, за да успеем да се изкъпем и оправим и да слезем на вечеря навреме, но за друг път ще знаем. Например 1 л сангрия  на места е по 8 -15 евро, порция паеля на човек е около 10-14 евро, меню бургер с пържени картофки и халба бира може да се намери за 8 евро на човек.
За мен най-важната част бяха плажовете. Тъй като с мъжа ми не сме плувци, за нас беше изключително важно брегът да е полегат. След дълго ровене из руските форуми бяхме свели избора до Салоу или Йорет де мар /Коста Брава/, но надделя Салоу точно заради полегатото дъно. Наистина се оказа, че плажовете в Салоу са с плитка вода около брега. Водата навсякъде беше чиста и кристална. Само един-два пъти имаше малко вълни, които леко я размътваха, както и водорасли, подобни на тези в Гърция /аз ги асоциирам с начупена кора от дърво Laughing/. Пясъкът на всички плажове е фин като брашно, но много набит и леко влажен - като вървиш, краката ти не потъват, както в България, а все едно ходиш по асфалт, съответно е малко твърдо за лежане, но въпреки това на мен ми допадна. Миди и камъчета няма. Морето е много солено и малко след излизане от водата започва досаден сърбеж, ако не се вземе душ.
В самия Салоу ние намерихме пет плажа на пешеходно разстояние:
1. Леванте - това е централният и най-голям плаж. Дълъг е малко над 1 км и е доста широк. По цялото му протежение има палми. За мен минусите на този плаж са два - прекалено урбанизирания пейзаж около него и прекалено голямата му посещаемост. Има толкова много хора, че когато за 5 минути изтървах от поглед моите хора, които влязоха да се къпят в морето, после не можах да ги намеря, докато те не ме видяха, че стоя на брега, и не ми се размахаха. Иначе човек може да си осигури малко повече комфорт и уединение, ако застане в края на плажа под някоя палма до алеята за пешеходци, което всъщност е приятно, но трябва да сте повече хора, за да влизате на смени във водата. На плажа има душове, свободни зони, зони с платени шезлонги и чадъри, заведения.
2. Пониенте - видях го само вечер при една разходка. Пристанището го разделя от плажа Леванте, а от другата страна на Пониенте е следващото курортно градче - Кембрилс. Направи ми впечатление, че на Пониенте - в частта му откъм пътя, имаше много палми /бих казала, че беше нещо като палмова горичка/. Поради близостта до пътя ми се стори шумно.
3. Капеянес - този плаж е от другата страна на плажа Леванте - в посока Ла Пинеда. Плажът е малък, но ми допадна. Около него няма палми. Има 1-2 заведения на самия плаж. Има и душове.
4. Ленгуадетес - това е един миниатюрен плаж, който на мен и мъжа ми ни хареса най-много, защото е по-спокоен от останалите поради размерите си и известната отдалеченост от центъра. Добре, че още на втория ден го намерихме, защото именно тогава се почувствахме, че сме на море в Испания, защото точно той отговори на представите, които имахме в съзнанието си. Сгушен е между скали и над него има няколко вили, но като цяло създава усещането, че си по-близо до природата, защото пейзажът там не е така урбанизиран. Наоколо няма палми, но има алое вера, което на мен също ми създава усещане за екзотика. До този плаж се стига по едни стълби, които започват от плажа Капеянес и които водят до една много приятна и напълно обезопасена панорамна пътека над морето. На едно място преди въпросното плажче дори има нещо като "тераса", от която се разкриват прекрасни панорамни гледки към морето. На самото плажче има само едно заведение, където се продават напитки, сладолед и снаксове. Има и душове.
5. Ларга - това е най-отдалеченият от центъра на Салоу плаж. Намира се след Ленгуадетес в посока Ла Пинеда и до него се стига по същата панорамна пътека, която продължава след миниатюрния плаж. Разходката до Ларга е малко изморителна в жегата, но въпреки това е истинско удоволствие, защото по пътя се разкриват невероятно красиви пейзажи, в които се съчетават море, скали и зелена растителност. Самият плаж не е много голям, но не е и миниатюрен. Хареса ми, че пейзажът около него също не е урбанизиран, защото само в единия му край се виждат един-два хотела, а всичко друго наоколо е зеленина, море и малко скали.
Знам, че в Салоу се намира увеселителният парк PortAventura, но понеже никой от компанията не е фен на такива забавления, не го посетихме и не мога да дам инфо за него.
На пристанището се предлагат екскурзии с корабчета до околни градчета на различни цени /зависи от градчето, корабчето и не знам какво още/, но ние не искахме да губим много от времето за плаж и затова пропуснахме.
Препоръчвам обаче при почивка в Салоу да се отдели малко време за разходка в Тарагона. Намира се само на 15-20 мин с автобус на Busplana. Автобусите спират на много места в Салоу и са на кратки интервали, като на спирките има човек със светлоотразителна жилетка, който дава информация. Билетът мисля, че беше под 3 евро в посока. На отиване се купува от шофьора и автобусът спира на гарата в Тарагона. На връщане автобусът тръгва от същото място, а билетът се купува от гарата /не може от шофьора/. В Тарагона препоръчвам да отидете до "балкона на Средиземноморието" - нещо като тераса в края на главната пешеходна улица, откъдето се разкрива красива гледка към морето, плажа /за съжаление - и към ЖП-релсите, които минават успоредно на плажа/ и амфитеатъра. Входът за амфитеатъра е толкова навътре разположен, че от мястото, докъдето се влиза безплатно, се вижда идеално целият амфитеатър и е безсмислено да плащате вход, освен ако не сте отявлени фенове на такъв тип забележителности. Не пропускайте да се разходите из старата част на Тарагона, да се изгубите из тесните улички, да посетите катедралата /вход 5 евро, но според мен си заслужава/ и да хапнете тапас и да пийнете сангрия на някое площадче.
От Салоу има директен транспорт до Барселона с влак, който спира на гара Сантс. Цената на билета зависи от часа на пътуване. Ние пътувахме сутринта около 10 ч. за около 8-9 евро на човек.
Извинявам се за дългия пост, но идеята ми беше да съм максимално полезна на хора, които се колебаят дали да почиват в Салоу и търсят информация за курорта Smile

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Аз само да кажа, че мога да съдействам със съвети относно почивка в Бенидорм и околностите.
Не е вярно, че Бенидорм не е подходящ за семейства с деца( както прочетох назад в темата)! Прекрасен град е, има много зелени площи, сума и атракциони, добра инфраструктура, прекрасни плажове! Има райони, където се съсредоточава т.нар. алкохолен туризъм( английската зона), но като цяло тук е супер!
Времето е подходящо за плаж буквално от март до ноември. Ако зимата е топла, както е тази година, плажуващи има нон стоп. Разбира се, водата се стопля към края на април. Август е неописуема жега, влажността на въздуха миналото лято беше 99%!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 750
Аз само да кажа, че мога да съдействам със съвети относно почивка в Бенидорм и околностите.
Не е вярно, че Бенидорм не е подходящ за семейства с деца( както прочетох назад в темата)! Прекрасен град е, има много зелени площи, сума и атракциони, добра инфраструктура, прекрасни плажове! Има райони, където се съсредоточава т.нар. алкохолен туризъм( английската зона), но като цяло тук е супер!
Времето е подходящо за плаж буквално от март до ноември. Ако зимата е топла, както е тази година, плажуващи има нон стоп. Разбира се, водата се стопля към края на април. Август е неописуема жега, влажността на въздуха миналото лято беше 99%!
Здравейте, очаквах да има повече теми за почивка в Испания, но все пак смятам, че като питам ще получа информация. Планираме почивка около Барселона, ние също искаме да сме на плажа, защото искаме да починем, а не само да препускаме по забележителности. В момента много се чудя дали да платя на агенция около 3700лв за седем дни пълен пансион на Коста Брава /двама възрастни и две деца /или да си организирам сама. Наясно съм със забележителностите, ходила съм, но не и на почивка. Много благодаря предварително!

# 68
  • Мнения: 1 183
Ние пътувахме сами за 7 дни и ни излезе много по-изгодно. Има удобни полети на България ер и Уиз ер. Бяхме няколко дни в Барселона и 4 дни в Пинеда де мар на ол инклузив програма. Починахме си много добре. Техният ол инклузив е много добър. Темите за Барселона са много полезни.А и щом сте ходили ще ви е много по-лесно. До курортите има удобни влакове от Барселона.

# 69
  • Мнения: 7 325
Сега излизат добри оферти из сайтовете. Въпроса е - дебнене и резервиране с опция да анулираш ( като излезе нещо по-добро ) без да платиш неустойка. Много мои познати го правят.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 750
Ние пътувахме сами за 7 дни и ни излезе много по-изгодно. Има удобни полети на България ер и Уиз ер. Бяхме няколко дни в Барселона и 4 дни в Пинеда де мар на ол инклузив програма. Починахме си много добре. Техният ол инклузив е много добър. Темите за Барселона са много полезни.А и щом сте ходили ще ви е много по-лесно. До курортите има удобни влакове от Барселона.
Много благодаря! Ако може дайте ни някакви линкове къде сте отсядали и на какви цени за ол инклузив.

# 71
  • Мнения: 1 183
В Пинеда де мар бяхме в хотел H Top Pineda palace. Въпросът е да букнете с безплатна анулация и в края на май цените падат с повече от 200 лв. Хотелът ни излезе двойна стая за 4 нощувки на цена 504 лв. за двамата. Ол инклузивът е ултра- вносен алкохол, перфектна храна. Хотелът е разположен на пешеходна разстояние от гарата в Пинеда, има и басейн на покрива. С влак от Барселона е около час. Бяхме от 21-ви до 28-ми юни. Първите три дни в Барселона- хотел Travelodge Barcelona, а другите четири дни- в Пинеда де мар.

# 72
  • Мнения: 299
И аз да се включа, преди няколко години и ние така бяхме направили- 3 нощувки в Барселона и 4 в Санта Сусана. Даже мисля че беше в същата година на Iki70. Но нашия хотел Aqua Hotel Aquamarina & Spa ни излезе по-скъпо, не помня точно но някъде около 700 лв. 4 нощувки - но беше пълен пансион, т.е. без напитки, отделно се заплащат който иска. Много е добра храната на испанците, сега се сещам че в ресторанта на закуска пък имаше шампанско- на самообслужване,безплатно,  много интересно ми стана- вечер не, а сутрин.
https://www.booking.com/hotel/es/aqua-aquamarina.bg.html?aid=376 … =1&#hotelTmpl

Изберете си хотел и си резервирайте, смятам че ще ви излезе по-евтино. На север от Барселона са няколко курортни градчета, почти се преливат едно в друго.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 750
И аз да се включа, преди няколко години и ние така бяхме направили- 3 нощувки в Барселона и 4 в Санта Сусана. Даже мисля че беше в същата година на Iki70. Но нашия хотел Aqua Hotel Aquamarina & Spa ни излезе по-скъпо, не помня точно но някъде около 700 лв. 4 нощувки - но беше пълен пансион, т.е. без напитки, отделно се заплащат който иска. Много е добра храната на испанците, сега се сещам че в ресторанта на закуска пък имаше шампанско- на самообслужване,безплатно,  много интересно ми стана- вечер не, а сутрин.
https://www.booking.com/hotel/es/aqua-aquamarina.bg.html?aid=376 … =1&#hotelTmpl

Изберете си хотел и си резервирайте, смятам че ще ви излезе по-евтино. На север от Барселона са няколко курортни градчета, почти се преливат едно в друго.
Много ви благодаря, в момента проучвам Лорет Дел Мар, Санта Сузана, Салоу. Колебая се само дали да платя за закуска и вечеря или само закуска. Не мога да реша за изхранването все още. И на мен този вариант половината на море, половината в Барселона ми допада.

# 74
  • Мнения: 1 183
Mandy2, спомням си как обменяхме впечатления и колко хубаво си изкарахме. Да, по едно и също време бяхме. Дай съвети ако си била около Валенсия и околностите, може и на лични. Обмислям за там да не повтарям Барселона. Не че не ми хареса, напротив, супер беше. Но искам и нещо друго да видим.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт