На море в Испания...

  • 43 607
  • 219
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 250
Препоръчвам Бенидорм! Peace

# 2
  • Мнения: 119
Според мен е по-добре за несемейни.
Това е  парти курорт Simple Smile

Бенидорм :



# 3
  • Мнения: 6 303
Ужас, изглежда по-зле от Слънчев бряг.

# 4
  • Мнения: 119
Не е по-зле макар да е доста презастроено има много зелени площи , инфраструктурата е добра и има доста атракции.
Зависи кой каква почивка търси

# 5
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Плажожете на Бенидорм са много хубави, но самият град е много пренаселен. За разглеждане, обикаляне по баровете и актракции става.
Но района на север от Бенидорм - 15, 30, 40 км е чудесен за спокойна почивка ( Altea, Calpe, Moraira,Javea) . Предпочитан е от английски, френски и холански туристи. Изборът от самостоятелни вили с басейни е изключително голям - от по-сепли до супер луксозни.

# 6
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви момичета  Hug Да, ние търсим нещо по-спокойно..идеалната ситуация би била точно вила с басейн или джакузи..но засега не съм се спряла на нищо   Sad

# 7
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Плажовете в Гандия, Олива, Куйера и селцата около тях също са много хубави. И не чак толкова пренаселени като Бенидорм. В Бенидорм има много хубав парк. Терра Митика.

# 8
# 9
  • Мнения: 1 986
Аз също се интересувам от същите въпроси, като zayo, затова се намествам тук да следя полезни съвети! Хубав ден! Hug

# 10
  • Мнения: 1 004
Сега като разгледах леко тези линкове ми изникна още 1 въпрос: Може ли човек там лесно да се оправи на английски и немски ?? Или да взимам речник 

Аз гледам още сайтове за къщи, но понеже искам хем изгодно, хем да има нещо водно   /басейн, джакузи/ и незнам дали ще се получи

# 11
  • Мнения: 3
мммм това на снимката (Бенидорм) изглежда супер, но все пак на мен Слънчев бряг ми е любимия курорт Wink Където е купона там съм и аз Laughing Това ли е най-купонджииския курорт в Испания newsm78

# 12
  • Мнения: 119
Ееее най-купонджийския е Ибиса Simple Smile
И аз имам понзати които много го харесват - " Това е Америка " ???
Вярно малко го докарва на Маями Бийч , но само по небостъргачите.

Zayo , спокойно ще се оправяте на английски и немски на туристическите места.
Аз също не знам повече от сто-двеста  думи на испански , но английският ми е напълно достатъчен.

# 13
  • София
  • Мнения: 178
Аз също се интересувам от същите въпроси, като zayo, затова се намествам тук да следя полезни съвети! Хубав ден! Hug
Септември 2010 бяхме за няколко дни в Салоу. Градчето е на стотина километра южно от Барселона и съчетахме разглеждането на града със почивка. Градчето е курортно и е много красиво. Плажа е огромен и е плитко на метри навътре в морето. Пясъка е ситен като прах. Въпреки опитите ми успях да намеря само едно камъче и няколко мидички за спомен. Лошото е, че пясъка не е така пухкав като в БГ и влажен , но се свиква.
За разлика от БГ зоната за чадъри е ограничена и не може да е до водата. Място за собствени чадъри, много.
Предимство е близоста на увеселителния парк "Port Aventura, където можете да изкарате един приятен и защо не и екстремен ден или два. Това са два клипа на съпруга от шоута в парка:

  и

Има и аквапарк към този увеселителен парк, но не сме ходили. От градяето до парка се стига с граски транспорт.
От Салоу има отлична връзка със летището на Барселона El Prat.
Ние бяхме във H10 Salou Princess **** и сме мнодо доволни: добър басейн и малко джакузи на открито. Храната в ресторанта беше отлична и разнообразна, е пържолките единия ден бяха малко алангле Simple Smile. Имам снимки от хотела, но са на компа  ине можах да ги кача.
Ако имате въпроси насреща съм!

# 14
  • Мнения: 1 986
magi_todorova, благодаря за споделеното! Мен основно ме интересуват курорти, подходящи за малки деца. За съжаление, все по-рядко ще имаме възможност да се веем по купонджийските...Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 178
magi_todorova, благодаря за споделеното! Мен основно ме интересуват курорти, подходящи за малки деца. За съжаление, все по-рядко ще имаме възможност да се веем по купонджийските...Wink
Мнението ми за Салоу, че е подходящо за малки деца. Басейна хотела ни имаше специално отделение за малки деца. Плажа е плитък и с плавен преход към дълбокото.

# 16
  • Мнения: 330
И аз си мечтая за някаква почивка във вила с басейн, обаче имам някой притеснения да наема вилата без да познавам района, само по снимки в нета. Все пак почивката е ограничено време, да не се забием на нещо неподходящо с наште мрънкала. Ето тези съм си отбелязала
http://www.spain-holiday.com/rentals/accommodations/properties/6 … /Mezquitilla.html
http://www.spain-holiday.com/rentals/accommodations/properties/8 … ia/Almunecar.html
Първия линк ми е направо фикс идея, но нямаме подходящи приятели да ни се навият на тая цена. А пък сами да наемем вила за 10 човека ...
Иначе хотели много, и за всеки вкус, харесах си един, направо приказен. Но билетите излизат 2500 лв. за четиримата, края на август, в момента няма по-евтини, чакам да излязат някакви нови оферти.
Ако някой може да сподели преживявания за вили под наем, за температурите около Марбела края на август, за евтини чартъри, ще съм благодарна.
Струва ми се, че в Испания е страхотно и доста изгодно извън сезона юли-август, за който може да си го позволи като отпуска.

# 17
  • Мнения: 48
Подкрепям Салоу.Изкарах най-хубавото си море там,а плажа беше супер.Да не говорим за Порт Авнтура- ще се забавлявате страхотно и вие и децата.

# 18
  • Мнения: 330
Искам да Ви попитам в самия град Валенсия, плажът хубав ли е? Става ли за плажуване или трябва задължително да се ходи до някои курорти?  Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 9 994
Амииии, става що да не става. Но е близо до пристанището, не знам, доколко е чисто. Плажът е голям с тъмен пясък, малко като все едно си покрит с кал, е като се намокриш и се полепи пясъка.
Но по курортите наоколо съм чувала че е по-хубаво.

Ето да добиеш представа

# 20
  • Мнения: 1 986
cvetence1328, magi_todorova...Салоу ще бъде внимателно проучен! Благодаря ви за мненията! Peace

# 21
  • Мнения: 330
Lana, благодаря  bouquet На картинка пясъкът изглежда по-добре, отколкото този в Бургас например Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 119
Става за плаж и пясъчната ивица е много широка.
Относно чистотата...това все пак е градски плаж и не очаквай да е особено чисто.
Не по-мръсно от Барселона , Ница , Малага или всеки подобен .
Случвало се е да попадна на пластмасови бутилки , кутии дори дамска превръзка... Cry
Пясъка е тъмен , но това разбира се не е кал .
Има си душове и заведения .

# 23
  • София
  • Мнения: 1 846
Подкрепям Салоу.Изкарах най-хубавото си море там,а плажа беше супер.Да не говорим за Порт Авнтура- ще се забавлявате страхотно и вие и децата.
cvetence, от 20 юни ще бъдем за 5 дни в Барселона и след това от 25 юни до 1 юли резервирахме места в El Paso в Порт Авентура. Simple Smile Кажи ми моля те, дали ще стават за къпане  по това време морето и басейните в Порт Авентура newsm78

# 24
  • Мнения: 330

Случвало се е да попадна на пластмасови бутилки , кутии дори дамска превръзка... Cry


Значи не е много по-зле, все пак и по БГ плажовете се намират подобни "бисери" Confused

# 25
  • Мнения: 119
Поне няма кой да ви казва къде да си метнете хавлийката Simple Smile
Шегата настрана примерно спрямо градския във Варна тези в Испания са  на светлинни години , а този във Валенсия е един от най-добрите.
Ако сте били в Барселона знаете , че там е изкуствено насипан жълтеникава пясък и то доста зърнист.
Във Валенсия е много по-ситен.

# 26
# 27
  • Мнения: 1 004
Дам, и аз съм до никъде с търсенето на къща..за мен идеалният вариант би бил общ басейн, но частно джакузи..да ама в района, който искам нямам такъв шанс.
Между другото, Гал...ще ти пратя ако искаш линк за 1 къща с джакузи /400 евро на седмица/ - Тореавия е града, ако така се пише...
Аз искам с басейн, но ме е страх, защото децата не могат да плуват, ние също...затова е по-добре да го няма  Rolling Eyes или да е такова малко и плитко...много сложно
Май започвам сега да търся бунгало, накрая ще отида на апартамент явно  Sad
Иначе на мен този юг ми е далече, понеже ще пътуваме с кола, и предпочитам Коста Брава май, най-много Дорада, така ще можем да разгледаме евентуално и лазурния бряг на връщане.....

# 28
  • между морето и небето
  • Мнения: 885

Аз искам с басейн, но ме е страх, защото децата не могат да плуват, ние също...затова е по-добре да го няма  Rolling Eyes или да е такова малко и плитко...много сложно

Басейните към вилите ( къщите) са обикновено с дълбожина 2-2,10 м. Може и да са малки като площ, но плитки не. В комплексите има басейни с плитка част до 1.10м с разделителна линия, очертана на дъното.

# 29
  • Мнения: 6 303
Много се колебая за тази оферта, и без това ще почиваме през юни тази година,
http://www.balkanikatravel.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0% … duque-1.html#form

# 30
  • Мнения: 330
Между другото, Гал...ще ти пратя ако искаш линк за 1 къща с джакузи /400 евро на седмица/ - Тореавия е града, ако така се пише...
Ще се радвам, давай линка тук. Всъщност аз линкове имам много, цените за август са по-високи, но това не ме притеснява. Въпроса е, че търся мнения от хора, които са почивали в конкретна вила или градче - за плажа, ресторантите и въобще обстановката.  Да не се забия на някоя далечна вила, дето се ходи до плажа само с кола, на сайтовете всички преувеличават екстрите.
А между впрочем в момента няма никакъв избор за полети, но ще чакаме пролетта.

# 31
  • Мнения: 1 004
Само да споделя, че аз се отказах от Испания...благодаря на всички за препоръките,и успех на тези, които ще ходят..аз избрах и този път Хърватска....просто искам сигурен плаж за деца, а тези са май много надолу в Испания...може би някой ден само на разходка ще отида   Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 16 691
Испания- любимата ми страна. Барселона- любимия ми град. Ходила съм на море и в Торемолинос- близо до Малага и също много ми хареса, но Коста Брава и Барселона са ми фаворит!!

# 33
  • Мнения: 119
Хърватска няма хубавите пясъчни плажове на Испания , но пък успя да се запази от мащабното презастрояване .
Според мен избора ти е правилен Wink
Хърватска по принцип си е малко по-скъпа дестинация от Испания , но си заслужава.
Черна гора също !!!

# 34
  • Мнения: 48
Подкрепям Салоу.Изкарах най-хубавото си море там,а плажа беше супер.Да не говорим за Порт Авнтура- ще се забавлявате страхотно и вие и децата.
cvetence, от 20 юни ще бъдем за 5 дни в Барселона и след това от 25 юни до 1 юли резервирахме места в El Paso в Порт Авентура. Simple Smile Кажи ми моля те, дали ще стават за къпане  по това време морето и басейните в Порт Авентура newsm78
Да,разбира се.В интерес на истината не съм се къпала в басейни там.Доколкото си спомням имаше 2 парка,аз бях в този с атракционите,а водния парк ,мисля беше затворен около 10 септември.Но,за датите,които казваш би трябвало да е голяма жега.

# 35
  • Мнения: 3
Хъватска изобщо няма плажове Shocked но за сметка на това е много красива

# 36
  • Мнения: 330
Само да споделя, че аз се отказах от Испания...благодаря на всички за препоръките,и успех на тези, които ще ходят..аз избрах и този път Хърватска....просто искам сигурен плаж за деца, а тези са май много надолу в Испания...може би някой ден само на разходка ще отида   Thinking
Сподели за Хърватска в такъв случай, има ли пясъчен плаж някъде, защото навсякъде където разглеждах са скали или чакъл? Ако може и за хотели подходящи за деца?

# 37
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
 Peace

# 38
  • Мнения: 1 004
Само да споделя, че аз се отказах от Испания...благодаря на всички за препоръките,и успех на тези, които ще ходят..аз избрах и този път Хърватска....просто искам сигурен плаж за деца, а тези са май много надолу в Испания...може би някой ден само на разходка ще отида   Thinking
Сподели за Хърватска в такъв случай, има ли пясъчен плаж някъде, защото навсякъде където разглеждах са скали или чакъл? Ако може и за хотели подходящи за деца?

Има в Медулин, и също на Раб в Лопар

# 39
  • Мнения: 2 739
Здравейте, а може ли някои да сподели как е  Испания за море началото на юни? Кога е пик сезона? Какви са температурите юни, края на май?

# 40
  • Мнения: 119
Пик сезона е както в България - юли/август.
Става за море началото на юни , но не очаквай водата да е топла като в България.
Иначе си е топло до 30-35 градуса.

# 41
  • Мнения: 330
malkata   bouquet
А началото на септември как е морската вода? И кое е за предпочитане края на август или началото на септември от гледна точка на дневните температури. Да не се опечем от жега през август като в Турция. Ако си ходила на екскурзия до Гранада, в нета четох, че пътят от Коста дел Сол до Гранада е с много завои и е труден, вярно ли е?

# 42
  • Мнения: 119
Имаш предвид от морето до Гранада ли ?
Не знам аз съм пътувала Гранада-Севиля-Малага и оттам по крайбрежието и пътя си е хубава магистрала.
Вярно има завои на места , но нищо общо с Беклемето Simple Smile

Началото на септември сигурно е малко по-прохладно , но не мисля че и август е непоносимо.
Виж ако ходите до Севиля обаче там ще е мор.

# 43
  • Мнения: 330
Мисля да вземем кола под наем от летището в Малага, да отседнем във вила под наем около Нерхиа и да идем до Гранада някой от дните. За Севиля време няма да имаме, пък и с 3 годишно не знам и от Алхамбра дали ще видим нещо, ама поне ще опитаме. Иначе бих искала и до Малага и до Гибралтар да отскочим, изобщо цяла Андалусия ми харесва, но някой друг път. А морето става ли за малки деца, дълбоко ли е?

# 44
  • Мнения: 119
Нерия - "Синьо лято"  а ?  Laughing
Там не съм била.

На повече места около Малага и на юг от там не е дълбоко доста  навътре от брега и това мен даже малко ме дразни .
Вървиш вървиш  , а водата все до под кръста Simple Smile

За Алхамбра сигурно вече сте проучили , но да напомня , че на място е много трудно да се купят билети и чакането е с часове от рано сутринта.
Задължително си резервирайте онлайн и пропускате опашката  , или дори разочарованието да няма места.
В двореца на Насридите се влиза под час и ако пропусневте часа на резервацията си горите.
Не мисля , че ще е проблем с малко дете.


Ето официалния им сайт :

http://www.alhambradegranada.org/en/info/buyalhambratickets.asp

Малага е много хубав град и се заслужава една разходха , а гледката от крепоста е страхотна.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 22:19 от mallkata

# 45
  • Мнения: 330
 Grinning Яяя, не знаех, че "Синьо лято" и Нерия (не знаех, че така се чете) имат нещо общо, а съм такава фенка на сериала от моето детство. Е, още повече се запалих.
Безкрайно ти благодаря  bouquet за инфото за Алхамбра, бях чела нещо подобно в пътеводителя, но нали е далеч пътуването, не обърнах внимание.

# 46
  • Мнения: 119
А май те подвеждам , но аз така съм го научила . По принцип j e "х" и може би правилното е Нерхя или Неря (ако има някой от Испания нека да помага:-)
Сериала е сниман точно там.


Севиля на испански обаче със сигурност е "Севия"

# 47
  • София
  • Мнения: 9 994
Виж ако ходите до Севиля обаче там ще е мор.

Ахааа, средата на август, 8 вечерта, 39 градуса  Crazy

А май те подвеждам , но аз така съм го научила . По принцип j e "х" и може би правилното е Нерхя или Неря (ако има някой от Испания нека да помага:-)
Сериала е сниман точно там.


Севиля на испански обаче със сигурност е "Севия"

"Нерха" би трябвало да се произнася градчето. Алхамбра е Аламбра Simple Smile В Гранада вижте и катедралата, до нея е Кралската капела с гробниците на Исабел и Фернандо, Reyes Catolicos. Щом сте с дете сигурно няма да можете да видите фламенко щоу, но съм чела, че в пещерите в Сакромонте били страхотни и много автентични представленията. Моят мъж отказа  Crossing Arms, но бяхме гледали вече в Севи(л)я.

По скоро е това http://www.alhambra-patronato.es/, но за билетите препращат на едно и също място. Преди имаха по-хубав сайт...

ПП Имате късмет, до тогава ще е свършила реставрацията на  Patio de los Leones...

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 23:33 от Lana

# 48
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
 Hug,

Не само в началото на септември е чудесно за море, а целия месец, дори и първата седмица на октомври. За мен този период е идеален. Любимият ми Hug ! Тогава настъпва моето време за море.
През август навсякъде е много пренаселено. От 01.09. изведнъж изчезват семействата с деца в училищна възраст, плажовете стават по-спокойни, заети предимно от млади двойки, някои с бебета, и хора над 50-те.

# 49
  • Мнения: 330
По скоро е това http://www.alhambra-patronato.es/, но за билетите препращат на едно и също място. Преди имаха по-хубав сайт...

ПП Имате късмет, до тогава ще е свършила реставрацията на  Patio de los Leones...
Леле, затрупахте ме с информация  bouquet, а имам много работа и нямам време да чета точно в момента. За Алхамбра по-специално трябва доста да изчета. Нерха се казвало, каза "снахата", гаджето на големия ми син, живяла 8 години до Севиля, но хич не иска да ни разказва за Испания. Не е ходила в Алхамбра  Close
Чакам и удобни полети за Малага, че тия вторнишките на България еър са ми неудобни в едната посока, трябва да избирам между 7 или 14 дневна почивка. С прекачването са много неудобни с това спане в Рим примерно, не сме на 20 години и без деца. Ех, мечтии ... Hug

# 50
  • Мнения: 119
Aми виж дали може да вържеш нещо с полет до Мадрид и после скоростния влак до Малага Wink

# 51
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Последно като проверявах цените на скоростните влакове цените им бяха като на самолетните билети. Май румънците летяха директно до Малага  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 9 994
То зависи и на какви дати летитe, но може да пробваш различни варианти - примерно има удобни полети през Мюнхен с Луфтханза, пък да се върнете с някаква друга комбинация, от Малага до Мадрид с Иберия и после с Бг Еър или с http://www.vueling.com до Барселона и после с Уиз. Варианти много.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 18:53 от Lana

# 53
  • Мнения: 119
Последно като проверявах цените на скоростните влакове цените им бяха като на самолетните билети. Май румънците летяха директно до Малага  newsm78

При закупуване около два месеца предварително цената е 35 евро в едната посока , което мисля е доста изгодно.
Има влак на всеки два часа и като сметнеш времето дето се губи за чекиране на летището и другите формалности полета и пътуването с влак отнемат едно и също време.
С влак се стига от Мадрид за 2 часа и 30 мин. и е много по-широко и комфортно отколкото в самолета.
Аз съм малко пристрастна към тези влакове , но със сигурност и за децата ще е голяма атракция Wink
Дават ти слушалки да слушаш радио има монитор който показва постоянно скоростта и Испания минава пред очите ти с 270 км. в час...

# 54
  • София
  • Мнения: 9 994
И аз съм фенка на бързите влакове, при близки условия като цени и време предпочитам влака пред самолета. А при цена 35 евро си е чудесно. Не видях самолетен лоу кост от Мадрид или Барселона за по-малко от 45.

# 55
  • Мнения: 330
То зависи и на какви дати летитe, но може да пробваш различни варианти - примерно има удобни полети през Мюнхен с Луфтханза, пък да се върнете с някаква друга комбинация, от Малага до Мадрид с Иберия и после с Бг Еър или с http://www.vueling.com до Барселона и после с Уиз. Варианти много.
Търся през няколко сайтове, но нещо не съм доволна. Най-удобно ми е отиване с Алиталия през Рим, само час и половина е престоя, а връщане с Бгеър, но не ме пуска за еднопосочен с Алиталия (т.е. еднопосочния е с цена равна на двупосочния). Връщането на италианците е през Рим с престой 18-24 часа. Освен да спим на летището в Рим, щото иначе се оскъпяват много билетите, ама пак ми се вижда тъпо да си губя времето по разни летища. Мисля, че сега се изработват графиците за чартърите и ще има по-нататък още полети. Надявам се, де.
С влак би било много вълнуващо, много обичам да гледам през прозореца. Ще разгледам полетите за Мадрид. Благодаря за идеята malkata  Two Hearts

# 56
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Предното лято проверявах за скоростен влак и ми излезе цена от 200 евро. Отидох до Мадрид за 280 евро а да сляза до южна Испания ми искаха 200. За това писах това.
Иначе на Blueair има за август цена от 69 евро без съпътстващите подробности. Излизаше около 200 евро с тях.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 994
И аз не видях цена около 35 евра, около 90 е билета. Има отстъпка 20% при купуване на билет отиване и връщане, но пак  е много. Има ли някаква врътка, гледах и за след месец и за след два.

# 58
  • Мнения: 119
Пълното разписание се пуска в онлайн продажба 62 дни предварително и евтините места свършват бързо ...заради такива като мен Simple Smile

Ето примерно за 20 март.



Uploaded with ImageShack.us

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 19:33 от mallkata

# 59
  • Мнения: 330
Емиии, и аз като авторката на темата си промених малко плановете, ама мнението на мъжа ми надделя.  Rolling Eyes Влюбих се в този хотел http://www.jet2holidays.com/hotel-search/aparthotel-holiday-palace с прекрасен аквапарк пред него и направих резервация за началото на септември. Отпадна ни вилата, не беше добра идея с малко дете да има наблизо басейн и да пътуваме до плажа с кола, пък и малкия е на тема пирати и с този кораб ще откачи от кеф. Резервирах билети от Бгеър, директно, 3 часа, летище Малага е само на 30 минути от хотела и има техен шатъл, само 7 дни остава почивката, но с дете това е. Цената на билетите е 430 лв. на човек в двете посоки. Видях, че има обиколен автобус от тия червените, двуетажни, за разглеждане на забележителностите в района. Поне до Нерха ще си направим една екскурзийка, надявам се. Видях и други забележителности и бели градчета, които сте обсъждали в старите теми за Испания, ако има удобен транспорт ще поразгледаме. На връщане ще имаме време за Малага поне. Мъжа ми обеща да идем до Алхамбра и Севиля без деца по нататък уж. Благодаря на всички за съветите!
Междудругото хотела го харесах, но няколко дни не можех да намеря как да резервирам, навсякъде даваше разпродадено, даже писах на хотела, но никой не ми отговори. Накрая го намерих в един сайт http://www.lowcostholidays.com/, може да разгледате, има изгодни неща.

# 60
  • Мнения: 1 004
Хотелът изглежда  страхотен   Heart Eyes
Аз още нямам твърдо мнение за дестинацията, сега разглеждам и хотели в Салоу  Simple Smile
Ще потърся още известно време

# 61
  • София
  • Мнения: 9 994
Пълното разписание се пуска в онлайн продажба 62 дни предварително и евтините места свършват бързо ...заради такива като мен Simple Smile

Ето примерно за 20 март.



Uploaded with ImageShack.us

  bouquet

Нещо се въудушевих за една испанска почивка  newsm78, дайте нещо по на юг, по-далече от големите хотели и курорти.

# 62
  • Мнения: 398
Да пораздвижа темата.

Наумила съм си почивката това лято да е в Испания.Иска ми се нещо по-спокойно, като за малката и нямам никаква идея къде да търся.

Предложения приемам всякакви  Hug

# 63
  • Лондон
  • Мнения: 449
Елица, ето ти едно предложение, ходим там 3 години подред, само за деца е.... Лети се с EasyJet от Luton или Gatwick, после 30 минути трансфер от летището до хотела...Сами си мисля, че може да е късно за сезона, но ти си провери...

http://www.barcelo.com/BarceloHotels/en_GB/hotels/Spain/Menorca/ … -description.aspx

# 64
  • Мнения: 398
tzvetak Благодаря ти  Hug Изглежда много добре

# 65
  • Мнения: 641
Здравейте! Виждам, че от години не е писано в темата, но реших да споделя впечатленията си от моята лятна почивка в Испания през 2017 г., тъй като миналата година по това време, когато търсех информация за различните испански морски курорти, установих, че такава в БГ форумите почти липсва, което ме затрудни и наложи да чета из руските форуми, макар и руският ми изобщо да не е на ниво.
Ние избрахме Салоу основно поради следните причини: плажовете и близостта и директния транспорт до Барселона, на която отделихме 3 дни в рамките на същото пътуване.
Когато излезете от летище Ел Прат, тръгвате надясно и вървите, докато свърши цялата сграда на летището. На около 50 м след това спират автобусите за Салоу и други курорти в тази посока. Ще видите човек със светлоотразителна жилетка - от него получавате информация за следващия автобус, като инфо може да получите и от сайта на автобусната компания - Busplana. Цената до Салоу е около 17 евро на човек, като билетът се купува от шофьора. Пътуването трае около час и половина. Казвате на шофьора за кой хотел сте /става въпрос за Салоу/ и той ще ви спре на удобно място.
Ние бяхме в хотел Маринада. Той е тризвезден, но не ми допадна особено. Като цяло хотелът ставаше, но не бих го препоръчала.
В Салоу бяхме в края на юли. Времето беше чудесно - през деня температурите бяха около 30 градуса, нямаше го усещането за лепкавост, а първата вечер дори замръзнахме, когато излязохме на заведение по голи рамене и без връхна дреха. Водата беше топла и приятна.
Самият Салоу е морски курорт за масовия вкус. Доста е застроено - предимно с хотели или сгради с апартаменти, които се дават под наем. Преобладаващо хотелите не са луксозни на външен вид. Има приятен парк до главната улица. Покрай централния плаж Леванте има прекрасна алея за разходки с много палми, пейки за отдих, фонтанчета, а в началота на тази алея има хубав фонтан с музикално и светлинно шоу. Има много заведения, но повечето не са претенциозни. Всъщност видяхме само едно наистина луксозно заведение, което се намира на главната улица и около него всяка вечер имаше жандармерия. Останалите заведения бяха обикновени, но приятни. Плажните заведения са съвсем семпли като интериор, но в някои от тях сервират коктейлите изключително впечатляващо - с пера и всякакви други украси, в най-различни "разфасовки" /включително в няколколитрови съдове за големи компании/. Има много магазини за сувенири и всякакви други неща.
Цените според мен като цяло са приемливи - и по магазините, и по заведенията. Разбира се, има и по-скъпи места, но менюто на всяко заведение е изкарано навън и човек може да прецени кое е по джоба му. Ние дори, когато се ориентирахме в цените по заведенията, малко съжалихме, че се вързахме с НВ, тъй като сутрин трябваше да се съобразяваме кога да станем, а вечер се съобразявахме кога да се приберем от плажа, за да успеем да се изкъпем и оправим и да слезем на вечеря навреме, но за друг път ще знаем. Например 1 л сангрия  на места е по 8 -15 евро, порция паеля на човек е около 10-14 евро, меню бургер с пържени картофки и халба бира може да се намери за 8 евро на човек.
За мен най-важната част бяха плажовете. Тъй като с мъжа ми не сме плувци, за нас беше изключително важно брегът да е полегат. След дълго ровене из руските форуми бяхме свели избора до Салоу или Йорет де мар /Коста Брава/, но надделя Салоу точно заради полегатото дъно. Наистина се оказа, че плажовете в Салоу са с плитка вода около брега. Водата навсякъде беше чиста и кристална. Само един-два пъти имаше малко вълни, които леко я размътваха, както и водорасли, подобни на тези в Гърция /аз ги асоциирам с начупена кора от дърво Laughing/. Пясъкът на всички плажове е фин като брашно, но много набит и леко влажен - като вървиш, краката ти не потъват, както в България, а все едно ходиш по асфалт, съответно е малко твърдо за лежане, но въпреки това на мен ми допадна. Миди и камъчета няма. Морето е много солено и малко след излизане от водата започва досаден сърбеж, ако не се вземе душ.
В самия Салоу ние намерихме пет плажа на пешеходно разстояние:
1. Леванте - това е централният и най-голям плаж. Дълъг е малко над 1 км и е доста широк. По цялото му протежение има палми. За мен минусите на този плаж са два - прекалено урбанизирания пейзаж около него и прекалено голямата му посещаемост. Има толкова много хора, че когато за 5 минути изтървах от поглед моите хора, които влязоха да се къпят в морето, после не можах да ги намеря, докато те не ме видяха, че стоя на брега, и не ми се размахаха. Иначе човек може да си осигури малко повече комфорт и уединение, ако застане в края на плажа под някоя палма до алеята за пешеходци, което всъщност е приятно, но трябва да сте повече хора, за да влизате на смени във водата. На плажа има душове, свободни зони, зони с платени шезлонги и чадъри, заведения.
2. Пониенте - видях го само вечер при една разходка. Пристанището го разделя от плажа Леванте, а от другата страна на Пониенте е следващото курортно градче - Кембрилс. Направи ми впечатление, че на Пониенте - в частта му откъм пътя, имаше много палми /бих казала, че беше нещо като палмова горичка/. Поради близостта до пътя ми се стори шумно.
3. Капеянес - този плаж е от другата страна на плажа Леванте - в посока Ла Пинеда. Плажът е малък, но ми допадна. Около него няма палми. Има 1-2 заведения на самия плаж. Има и душове.
4. Ленгуадетес - това е един миниатюрен плаж, който на мен и мъжа ми ни хареса най-много, защото е по-спокоен от останалите поради размерите си и известната отдалеченост от центъра. Добре, че още на втория ден го намерихме, защото именно тогава се почувствахме, че сме на море в Испания, защото точно той отговори на представите, които имахме в съзнанието си. Сгушен е между скали и над него има няколко вили, но като цяло създава усещането, че си по-близо до природата, защото пейзажът там не е така урбанизиран. Наоколо няма палми, но има алое вера, което на мен също ми създава усещане за екзотика. До този плаж се стига по едни стълби, които започват от плажа Капеянес и които водят до една много приятна и напълно обезопасена панорамна пътека над морето. На едно място преди въпросното плажче дори има нещо като "тераса", от която се разкриват прекрасни панорамни гледки към морето. На самото плажче има само едно заведение, където се продават напитки, сладолед и снаксове. Има и душове.
5. Ларга - това е най-отдалеченият от центъра на Салоу плаж. Намира се след Ленгуадетес в посока Ла Пинеда и до него се стига по същата панорамна пътека, която продължава след миниатюрния плаж. Разходката до Ларга е малко изморителна в жегата, но въпреки това е истинско удоволствие, защото по пътя се разкриват невероятно красиви пейзажи, в които се съчетават море, скали и зелена растителност. Самият плаж не е много голям, но не е и миниатюрен. Хареса ми, че пейзажът около него също не е урбанизиран, защото само в единия му край се виждат един-два хотела, а всичко друго наоколо е зеленина, море и малко скали.
Знам, че в Салоу се намира увеселителният парк PortAventura, но понеже никой от компанията не е фен на такива забавления, не го посетихме и не мога да дам инфо за него.
На пристанището се предлагат екскурзии с корабчета до околни градчета на различни цени /зависи от градчето, корабчето и не знам какво още/, но ние не искахме да губим много от времето за плаж и затова пропуснахме.
Препоръчвам обаче при почивка в Салоу да се отдели малко време за разходка в Тарагона. Намира се само на 15-20 мин с автобус на Busplana. Автобусите спират на много места в Салоу и са на кратки интервали, като на спирките има човек със светлоотразителна жилетка, който дава информация. Билетът мисля, че беше под 3 евро в посока. На отиване се купува от шофьора и автобусът спира на гарата в Тарагона. На връщане автобусът тръгва от същото място, а билетът се купува от гарата /не може от шофьора/. В Тарагона препоръчвам да отидете до "балкона на Средиземноморието" - нещо като тераса в края на главната пешеходна улица, откъдето се разкрива красива гледка към морето, плажа /за съжаление - и към ЖП-релсите, които минават успоредно на плажа/ и амфитеатъра. Входът за амфитеатъра е толкова навътре разположен, че от мястото, докъдето се влиза безплатно, се вижда идеално целият амфитеатър и е безсмислено да плащате вход, освен ако не сте отявлени фенове на такъв тип забележителности. Не пропускайте да се разходите из старата част на Тарагона, да се изгубите из тесните улички, да посетите катедралата /вход 5 евро, но според мен си заслужава/ и да хапнете тапас и да пийнете сангрия на някое площадче.
От Салоу има директен транспорт до Барселона с влак, който спира на гара Сантс. Цената на билета зависи от часа на пътуване. Ние пътувахме сутринта около 10 ч. за около 8-9 евро на човек.
Извинявам се за дългия пост, но идеята ми беше да съм максимално полезна на хора, които се колебаят дали да почиват в Салоу и търсят информация за курорта Smile

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Аз само да кажа, че мога да съдействам със съвети относно почивка в Бенидорм и околностите.
Не е вярно, че Бенидорм не е подходящ за семейства с деца( както прочетох назад в темата)! Прекрасен град е, има много зелени площи, сума и атракциони, добра инфраструктура, прекрасни плажове! Има райони, където се съсредоточава т.нар. алкохолен туризъм( английската зона), но като цяло тук е супер!
Времето е подходящо за плаж буквално от март до ноември. Ако зимата е топла, както е тази година, плажуващи има нон стоп. Разбира се, водата се стопля към края на април. Август е неописуема жега, влажността на въздуха миналото лято беше 99%!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 750
Аз само да кажа, че мога да съдействам със съвети относно почивка в Бенидорм и околностите.
Не е вярно, че Бенидорм не е подходящ за семейства с деца( както прочетох назад в темата)! Прекрасен град е, има много зелени площи, сума и атракциони, добра инфраструктура, прекрасни плажове! Има райони, където се съсредоточава т.нар. алкохолен туризъм( английската зона), но като цяло тук е супер!
Времето е подходящо за плаж буквално от март до ноември. Ако зимата е топла, както е тази година, плажуващи има нон стоп. Разбира се, водата се стопля към края на април. Август е неописуема жега, влажността на въздуха миналото лято беше 99%!
Здравейте, очаквах да има повече теми за почивка в Испания, но все пак смятам, че като питам ще получа информация. Планираме почивка около Барселона, ние също искаме да сме на плажа, защото искаме да починем, а не само да препускаме по забележителности. В момента много се чудя дали да платя на агенция около 3700лв за седем дни пълен пансион на Коста Брава /двама възрастни и две деца /или да си организирам сама. Наясно съм със забележителностите, ходила съм, но не и на почивка. Много благодаря предварително!

# 68
  • Мнения: 1 172
Ние пътувахме сами за 7 дни и ни излезе много по-изгодно. Има удобни полети на България ер и Уиз ер. Бяхме няколко дни в Барселона и 4 дни в Пинеда де мар на ол инклузив програма. Починахме си много добре. Техният ол инклузив е много добър. Темите за Барселона са много полезни.А и щом сте ходили ще ви е много по-лесно. До курортите има удобни влакове от Барселона.

# 69
  • Мнения: 7 325
Сега излизат добри оферти из сайтовете. Въпроса е - дебнене и резервиране с опция да анулираш ( като излезе нещо по-добро ) без да платиш неустойка. Много мои познати го правят.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 750
Ние пътувахме сами за 7 дни и ни излезе много по-изгодно. Има удобни полети на България ер и Уиз ер. Бяхме няколко дни в Барселона и 4 дни в Пинеда де мар на ол инклузив програма. Починахме си много добре. Техният ол инклузив е много добър. Темите за Барселона са много полезни.А и щом сте ходили ще ви е много по-лесно. До курортите има удобни влакове от Барселона.
Много благодаря! Ако може дайте ни някакви линкове къде сте отсядали и на какви цени за ол инклузив.

# 71
  • Мнения: 1 172
В Пинеда де мар бяхме в хотел H Top Pineda palace. Въпросът е да букнете с безплатна анулация и в края на май цените падат с повече от 200 лв. Хотелът ни излезе двойна стая за 4 нощувки на цена 504 лв. за двамата. Ол инклузивът е ултра- вносен алкохол, перфектна храна. Хотелът е разположен на пешеходна разстояние от гарата в Пинеда, има и басейн на покрива. С влак от Барселона е около час. Бяхме от 21-ви до 28-ми юни. Първите три дни в Барселона- хотел Travelodge Barcelona, а другите четири дни- в Пинеда де мар.

# 72
  • Мнения: 299
И аз да се включа, преди няколко години и ние така бяхме направили- 3 нощувки в Барселона и 4 в Санта Сусана. Даже мисля че беше в същата година на Iki70. Но нашия хотел Aqua Hotel Aquamarina & Spa ни излезе по-скъпо, не помня точно но някъде около 700 лв. 4 нощувки - но беше пълен пансион, т.е. без напитки, отделно се заплащат който иска. Много е добра храната на испанците, сега се сещам че в ресторанта на закуска пък имаше шампанско- на самообслужване,безплатно,  много интересно ми стана- вечер не, а сутрин.
https://www.booking.com/hotel/es/aqua-aquamarina.bg.html?aid=376 … =1&#hotelTmpl

Изберете си хотел и си резервирайте, смятам че ще ви излезе по-евтино. На север от Барселона са няколко курортни градчета, почти се преливат едно в друго.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 750
И аз да се включа, преди няколко години и ние така бяхме направили- 3 нощувки в Барселона и 4 в Санта Сусана. Даже мисля че беше в същата година на Iki70. Но нашия хотел Aqua Hotel Aquamarina & Spa ни излезе по-скъпо, не помня точно но някъде около 700 лв. 4 нощувки - но беше пълен пансион, т.е. без напитки, отделно се заплащат който иска. Много е добра храната на испанците, сега се сещам че в ресторанта на закуска пък имаше шампанско- на самообслужване,безплатно,  много интересно ми стана- вечер не, а сутрин.
https://www.booking.com/hotel/es/aqua-aquamarina.bg.html?aid=376 … =1&#hotelTmpl

Изберете си хотел и си резервирайте, смятам че ще ви излезе по-евтино. На север от Барселона са няколко курортни градчета, почти се преливат едно в друго.
Много ви благодаря, в момента проучвам Лорет Дел Мар, Санта Сузана, Салоу. Колебая се само дали да платя за закуска и вечеря или само закуска. Не мога да реша за изхранването все още. И на мен този вариант половината на море, половината в Барселона ми допада.

# 74
  • Мнения: 1 172
Mandy2, спомням си как обменяхме впечатления и колко хубаво си изкарахме. Да, по едно и също време бяхме. Дай съвети ако си била около Валенсия и околностите, може и на лични. Обмислям за там да не повтарям Барселона. Не че не ми хареса, напротив, супер беше. Но искам и нещо друго да видим.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 750
Момичета, спомняте ли си какви бяха цените на билетите, да зная каква таргет цена да гоня Пак благодаря

# 76
  • Мнения: 1 172
За самолетните билети ли питаш? Около 300 лв. На човек двупосочен с включен багаж. Лятото това е много добра цена не само за Барселона. Принципно лятото са по-скъпи билетите заради сезона. А влаковете до курортите са по 5 евро в посока.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 750
За самолетните билети ли питаш? Около 300 лв. На човек двупосочен с включен багаж. Лятото това е много добра цена не само за Барселона. Принципно лятото са по-скъпи билетите заради сезона. А влаковете до курортите са по 5 евро в посока.
Iki70 много ти благодаря, да за самолетните имах впредвид.

# 78
  • Мнения: 299
Във Валенсия ходихме следващата година, пролетната ваканция. Съвети мисля че не мога да дам, ще видите какви са забележителностите там в нета, ние бяхме 3 нощувки, ходихме до града на изкуствата и науките и до плажа, но беше доста хладно и ветровито тогава. Голям плаж, много широка ивица, из града портокалови дръвчета, на мен много ми хареса Валенсия. Изобщо разходки из града, много е приятно. Съчетахме с Мадрид, от Валенсия с влак до Мадрид и от там се прибрахме.
Бяхме в хотел Primus Valencia, близо до Океанографик, те изобщо хотелите в Испания са хубави и с хубави закуски, доста време следях цените  и в други сайтове на хотелите, защото доста се движат нагоре-надолу
https://www.booking.com/hotel/es/primus-valencia.bg.html?aid=376 … =1&#hotelTmpl

# 79
  • Мнения: 641
Аз предпочитам сама да си организирам пътуването, въпреки че организираната почивка спестява доста усилия, но на мен ми е приятно Simple Smile
Миналото лято билетите с БГ еър до Барселона в края на юли отиване и в началото на август връщане с чекиран багаж на човек ни излязоха 280 лв. на човек двупосочно. Взехме ги февруари.
Според мен за дестинация като Испания, където си заслужава човек да се потопи в местната обстановка, е по-добре само закуска. На мен вечерята на шведска маса ми създава усещането за хранене в столова и някак ми е по-скучно. Въпрос на усещане. Иначе ОИ има безспорното предимство, че разходите са доста по-предвидими.


Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 21:08 от Divi_86

# 80
  • Мнения: 7 325
Ние винаги взимаме закуска и вечеря. Едно ядене е напълно достатъчно да усетиш духа на местната кухня. Като разход също не е маловажно. В Испания не е кой знае колко скъпо менюто, но все пак.

# 81
  • Мнения: 641
Ние винаги взимаме закуска и вечеря. Едно ядене е напълно достатъчно да усетиш духа на местната кухня. Като разход също не е маловажно. В Испания не е кой знае колко скъпо менюто, но все пак.

Така е - достатъчно е. Зависи от режима. Ние по обяд в повечето случаи бяхме на плажа и хапвахме нещо малко и на крак, та затова малко съжалих, че бяхме с вечеря в хотела вместо навън.

# 82
  • Мнения: 943
Умишлено взимаме само закуска.Другото е част от удоволствието да си в дадена страна

# 83
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, оказа се, че можем да пътуваме след 5ти Юли и рещих да отложа за края на м.Август и началото на м. Септември. Струва ми се, че началото на м.Юли няма да е много подходящ за разглеждане на забележителности, едното от децата е на 6г. В крайна сметка ще резервирам 4 нощувки в Салоу и 3 в Барселона, за да има за всекиго по нещо. Четох добри коментари за Лорет дел Мар, но Салоу е по близо то Порт Вентура, затова май там ще търся нощувки. Благодаря на всички, които ми помогнаха. Разбрах, че трябва да търся билети около 300лв от София.

# 84
  • Мнения: 3 480
На мен Лорет дел мар не ми хареса, Тоса дел Мар е по-красиво и само на няколко км от Лорет.

# 85
  • Мнения: 7 325
Не съм ходила в Джорет дел мар, но от това, което слушам не е най-добрата опция за семейна почивка. По скоро е курорт в който се ходи за купона и всичко следващо от това. Гледала съм предавания снимани там и  #Crazy. Преди няколко години курса на синът ми щяха да ходят там на екскурзия в края на учебната година и ме предупредиха, че не е ок. Ясно е, че младежите търсят *живот*, но доста родители отказаха и не можа да се събере група.

# 86
  • Мнения: 3 480
Да и моите впечатления бяха такива ... когато ние бяхме там бяха пенсионери, отишли да купонясват.
Тоса ми хареса много повече, тихичко, красиво, по-старинно.

# 87
  • Мнения: 7 325
Пак добре ако са ненсионери, щото в репотажите са младежи, предимно инглета скъсали синджира. Гледката хич не е приятна.

# 88
  • Мнения: 3 480
Така е, съгласна съм. Много такива куртни градчета има в Испания и е добре да се избягват.
Може би, защото ние когато ходихме беше по Коледа и не беше толкова топло, въпреки че през деня на слънце бяхме по къс ръкав.

# 89
  • Мнения: 3 300
Аз само да кажа, че мога да съдействам със съвети относно почивка в Бенидорм и околностите.
Не е вярно, че Бенидорм не е подходящ за семейства с деца( както прочетох назад в темата)! Прекрасен град е, има много зелени площи, сума и атракциони, добра инфраструктура, прекрасни плажове! Има райони, където се съсредоточава т.нар. алкохолен туризъм( английската зона), но като цяло тук е супер!
Времето е подходящо за плаж буквално от март до ноември. Ако зимата е топла, както е тази година, плажуващи има нон стоп. Разбира се, водата се стопля към края на април. Август е неописуема жега, влажността на въздуха миналото лято беше 99%!
Всеки с мнението си, както казваш назад са го обявили за неподходящ, за мен също е такъв, дори бих го класирал за едно от най-гадните места в Испания, но не казвам, че не е вярно, че е подходящ.
Това е бетониран претъпкан с високи хотели курорт, дъното в морето на много места е с камъни, много е далеч от хубаво място, но си има мераклии и за там.

# 90
  • Мнения: 98
Две години поред почиваме в Пенискола,курорт по средата между Валенсия и Барселона.Много приятно градче,пясъчен плаж,дълга 6-7км алея за разходки,има Папски замък,за шопинг-в съседното градче с градски автобус.Хотелът беше Пенискола палас-на първа линия,много добър сервиз и качествена храна.Основният контингент почиващи -испанци и французи.Посетихме Вале
нсия,Барселона/малко по-далече е/,Морея,Тарагона.Много доволни останахме

# 91
  • Мнения: 641
Някой ходил ли е на почивка в Тосса де Мар на Коста Брава и ако да - моля за информация и впечатления /плажове, транспорт от Барселона, цени/.

# 92
  • Мнения: 5 275
Ние обиколихме за две седмици миналата година крайбрежието между Гуардамар и Бенидорм.
На мен ми харесаха детските забавления в Бенидорм - два дни изкарахме във водния парк и Terra Natura, но плажът не толкова. В селцето беше най-добре- чисто, равно и спокойно Relaxed

Тази година разглеждам полетите до Севиля и мисля да отделим две седмици на Коста де ла Лус.. Ако имате конкретни съвети - заповядайте!

# 93
  • Мнения: 641
Тази година разглеждам полетите до Севиля и мисля да отделим две седмици на Коста де ла Лус.. Ако имате конкретни съвети - заповядайте!

На мен ми се въртят в главата какви ли не идеи за лятото и едната също е Андалусия, така че и на мен ще ми е полезна всякаква информация Blush
Що се отнася до Коста де ла Лус - миналата година това беше една от първоначалните ни идеи, но се отказахме, защото се опасявахме, че океанът ще е хладен. Имайте го предвид и проучете добре, ако целта ви е плажуване Smirk

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз съм почитателка на Андалусия.  Брат ми живее във Валенсия и всяка година сме там,като за два,три дни отскачаме до някой далечен град.Гранада остана завинаги в сърцето ми,макар че няма плаж Simple Smile На север съм ходила само до Андора Simple Smile Исками се тази година преди да отидем във Валенсия да отседнам в градче като Салоу. Лошото е, че можем само юли или август,а цените на билетите са си високи.Чета ви с интерес

# 95
  • Мнения: 641
И аз съм почитателка на Андалусия.  Брат ми живее във Валенсия и всяка година сме там,като за два,три дни отскачаме до някой далечен град.Гранада остана завинаги в сърцето ми,макар че няма плаж Simple Smile На север съм ходила само до Андора Simple Smile Исками се тази година преди да отидем във Валенсия да отседнам в градче като Салоу. Лошото е, че можем само юли или август,а цените на билетите са си високи.Чета ви с интерес

Снощи гледах билети до Барселона на Райън еър на прилични цени за края на юли и началото на август. Може да разцъкаш различни дати да видиш дали те устройва, а от Ел Прат има удобен автобусен транспорт до Салоу.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, аз купих билети на Райън за края на месец Август, притесних се, че ще е много горещо в Юли. Цените са около 200лв без доп багаж, предполагам, че ще паднат още малко, но аз обичам да планирам, а и исках да имам по -голям избор на апартаменти за нощувка.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 585
За къде са билетите? Споделяйте къде ще отседнате,как ще се предвижвате- всичко е интересно и важно!

# 98
  • Варна
  • Мнения: 750
За къде са билетите? Споделяйте къде ще отседнате,как ще се предвижвате- всичко е интересно и важно!
Билетите са за Барселона
Нашият апартамент е този, ако на някого е от полза, свободен е през м.Септември
https://www.airbnb.com/rooms/12256600
Тази мацка също има страхотни отзиви, но изтървах апартамента й до Саграда за час може би
https://www.airbnb.com/rooms/3680769

# 99
  • Мнения: 5 275
защото се опасявахме, че океанът ще е хладен. Имайте го предвид и проучете добре, ако целта ви е плажуване Smirk
Благодаря!
На  нас даже ни се струва студен, а не само хладен.
Ще сме на плажа малко, а ще плуваме в басейн. Свикнали сме вече. Grinning

Повече ще обикаляме, отколкото да се печем.
Цялото смейество не сме подходящи за дълги слънчеви бани.

На мен ми попаднаха идеи за почивка с деца в Коста де ла Лус - музея на Колумб, водни паркове, Isla Magica.. Вече сме взели билети до Севиля за август и ще разказвам как е след това.

# 100
  • Мнения: 633
Аз пътувам на 19.06 за Малага,но ще отседнем при приятелка в Алхесирас.Някакви впечатления за там?Ще бъдем за 4-5дни ,какво ще препоръчате да видим?А как е шопинга там,скъпо ли е?

# 101
  • Мнения: 3 300
В този град няма нищо особено, лятото се напълва с мароканци, които преминават през града, понеже от там хващат ферибот за Мароко.
Има доста по-интересни места в Андалусия.

# 102
  • Мнения: 5 275
Здравейте!

Нашата планирана ваканция в Коста де ла Лус мина и реших да напиша няколко реда за други заинтересовани от този район.

Времето е разкошно – преди единайсет и след девет не е горещо и спокойно може де стои навън. Плажовете са много и дори и да има много хора, не са претъпкани. Океанът естествено е хладен, но тъй като в началото не е дълбоко, водата се понася. В района, където бяхме, имат огромен отлив и по средата между самия плаж и океана се образува нещо като остров, където децата играят цял ден, защото водата е топла. Фин пясък, красиви миди..

Бяхме за плажната част от почивката в Пунта Умбрия. Малко градче, където най-вероятно няма да видите чужденци. Въпреки че нашите познания по испански са минималнни, всички бяха особено мили и приятелски настроени, не видяхме трудности, даже успяхме да общуваме със съседите. Бяхме в един комплекс от къщички с два басейна по средата, други хора в този басейн преди седем вечерта почти не видяхме, та повечето време ги ползвахме съвсем сами. Ако предпочитате хотел, вечеряхме често срещу 15 евро на човек в „Pato Amarillo“ и останахме с много хубави впечатления от всичко в него – до плажа е, чисто, приятно и са много любезни. Едната страна е известна за риболов (вкусна и прясна риба навсякъде!), защото реката ссе влива в океана, а другата е широк плаж с пясък.

Севиля – два дни тук са малко. Задължително искахме да видим Алкасар де Севиля (Alcázares Reales) и така ни хареса, че останахме почти пет часа. Поръчахме си билетите онлайн и аудиогид, направо влязохме без да чакаме и минута. Не съжалявам, че му отделихме толкова време, атмосферата е забележителна. Иначе вървяхме много пеша, минахме няколко пъти района между „вафлата“ и двореца, аз успях да си счупя телефона и едни момчета точно на ъгъла на „вафлата“ ми го оправиха за по-малко от час. Магазинът е корейски и не му запомних името за съжаление, но останах приятно изненадана от услугите и отзивчивостта, с която подхождат. Сладолед и риба на всяка крачка!

Кадис
Много ми хареса, стана ми фаворит и искам да го посетя още веднъж някой ден, когато ще имам поне четири дни на разположение и ще разгледам всичко от -до. Задължително да се посети катедралата, вътре има изложени известни картини с религиозни мотиви и истински обекти, ползвани при службата, както и някои съкровища. Към входа е и изкачавне до кулата, откъдето изгледът е неверояен. Внимание! Бият камбаната на всеки 15 минути и е много много много шумни, ако сте там точно в такъв момент. За покупки – кожени изделия на супер ниски цени!

Хуелва
Много приятна пешеходна зона и чисто. Малко по-голям град е от плажното ни място, но все още достатъчно малко, за да е уютно. Предлагат много разходки с кораби, ние не успяхме да намерим в подходящ час и се ограничихме до посещение на града само. Кухнята, както навсякъде в района, е невероятно вкусна.

Алгарве, Португалия
Не е моят тип място. Останах адски разочарована, че дори за да хвърлиш поглед на плажа, трябва да извървиш поне двеста метра между зелените площи по построените мостчета заедно с десетки други хора, помъкнали чадъри и столове и надбягващи се за място на малкото пясък. От Фаро нататък става по-приятно, но за съжаление се отказахме рано в самия Фаро, след като не намерихме място за паркинг близо до руините, а а аз вече носех разочарованието ми от плажа на гърба си. В Коста де ла Лус е много по-приятно за мен.

Препоръчвам излети до:
Селцето Palos de la Frontera, откъдето Колумб е тръгнал при откриването на Америка. Мъничко много красиво място.

Muelle de las Carabelas
Музей, но нетрадицонен. Изложени са огромни макети на корабите на Колумб. Внимание, в Испания в понеделник музеите са затворенни. Включително и това място.

Мината Рио Тинто
Тук освен минералите, които добиват, могат да се видят и два големи локомотива, както и различни машини; една част е преход в скалата, където например са инсталирари даже дървено водно колео. В определени часове от гарата наблизо тръгва влакът, който е оригиналът от 1875. Всякъ първа неделя в месеца оставят и специален локомотив от същата година, но ние не успяхме да го видим. Иначе си е като едно време – не е лукс и чистота, а шумно, бавно и прашно, което на децата много им хареса.

За Coto de Doñana мненията са различни, на нас ни хареса. Бяхме с тур, който запазих в сайта https://www.donanareservas.com/en/. Дадоха на всеки бинокъл и имахме телескоп на разположение. Автобусчето даже не беше пълно, а водачът ни говореше и на английски, въпреки че не беше длъжен (взехме единствената свободна възможност за този ден – на испански). Видяхме освен много видове птици, коне и дървета, сърни, елени и даже два риса. За съжаление шумът от автобусите ги гони и не успяхме да снимаме.

Ако сте с кола:
В Кадис е някакъв ад, уличките са по три метра широки и коли и пешеходци се борят за право на съществуване. Обикаляхме много за място, след двайсетина минути сменихме подхода.. Нашият паркинг беше до пристанището, показваше, че е пълен, но застанахме до бариерата във входа и натискахме за болет всеки пет минути, на десетата горе долу се освободи място и ни пусна да влезем 😊
В Севиля е по-лесно, градът е голям, намерихме място в закрит паркинг на пет минути от замъка и то без никакво усилие. Най-много за 24 часа е 18 и нещо евро цената. Хуелва и Пунта Умбрия са лесни с кола, вечер паркирахме често даже точнно пред вратата на къщата, защото хората от плажа си тръгват и става по-празно.
Алгарве – веднага след границата е мястото за купуване на винетка, не се лъжете да си взимате, ако ще пътувате амо до Фаро. Има път отстрани, който е без такса, питайте в информация след границата, много са любезни.

Mного неща, които планирахме изпуснахме, защото пък отделихме повече време на разходки и безделие, но си починахме добре.

Например идеи: каране на картинги в Carting Cartaya, посещение на водните паркове Isla Magica и Aquopolis, разходка до селцата Puebla de Guzman, Niebla y el Condado, Sierra de Aracena y Picos de Aroche, излет в гората Embalse de Cabezas Rubias разходка с кораб.

Останаха ни от брега на Испания само Билбао и Валенсия и сме направили обиколката на сушата почти пълна (без Гибралтар, него не го броя разбира се). Нямам търпение да започна да търся за другата година идеи. Мисля, че пак ще е Испания, всеки път досега ми харесва и си почиваме идеално 😊

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Здравейте.Ще планираме това лято почивка в Салоу и няколко дни в Барселона.Свободни  сме след 20юли до 10 септември.Чудя се по кое време да резервирам,за да става хем за плаж,хем да не е много топло за разходки из Барселона.Кой месец според вас е най-добре.

# 104
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Септември!

# 105
  • Мнения: 641
Здравейте.Ще планираме това лято почивка в Салоу и няколко дни в Барселона.Свободни  сме след 20юли до 10 септември.Чудя се по кое време да резервирам,за да става хем за плаж,хем да не е много топло за разходки из Барселона.Кой месец според вас е най-добре.

Ние ходихме през 2017 г. в края на юли до началото на август и бяхме в Салоу и Барселона. Времето според мен беше перфектно. В Салоу дневните температури бяха 29-30 градуса, но не беше лепкав, а водата беше приятна и топла. В Барселона температурите бяха пак в този порядък и го нямаше усещането за лепкавост. Когато се върнахме в София, тук беше по-горещо. Разбира се всичко е относително - зависи от конкретното лято и субективните усещания за поносимо топло и прекалено горещо Wink

# 106
  • Мнения: 98
Има ли някой,почивал в района на Алмерия-Аквадулсе,да сподели впечатления

# 107
  • Мнения: 555
Здравейте бих искала да попитам ако някой е посещавал Ла манга дел ... дали става за плаж края на април началото на май как са температурите общо взето тогава в испания

# 108
  • Мнения: 3 300
Със сигурност не става, освен за по 1 час на обед.
Денем ще е 20-21 градуса, нощем 10-12 по това време. Не знам какво ще търсите там, има толкова по-приятни  места.
Аз ходих да го видя за 1 ден от любопитство, но не бих стоял повече време. По това време ще е мъртвило.

# 109
  • Мнения: 641
Здравейте бих искала да попитам ако някой е посещавал Ла манга дел ... дали става за плаж края на април началото на май как са температурите общо взето тогава в испания
Не мога да споделя лични впечатления за Ла Манга дел Мар Менор, но наскоро познати разказаха, че миналото лято са били там на организирана почивка и са останали разочаровани както от курорта, така и от хотела (Cavanna). Като цяло било много пенсионерско и скучно, но в крайна сметка вие си преценявате. Само морето им е харесало, че било плитко и топло, но те са ходили лятото. Април се съмнявам да става за плаж където и да е в Испания с изключение на Канарските острови.

# 110
  • Мнения: 206
Аз също гледах Ла манга за Великден, но определено няма да става за плаж.По същото време /края на април/ преди две години бяхме в Пенискола и определено за плаж не ставаше, но имаше хора на басейна на хотела.За курорта и точно този хотел прочетох хубави неща, но зависи кой какво търси.Ние ще ползваме пакета от ТА и там на място ще обикаляме.Запланували сме го за септември

# 111
  • Мнения: 641
Аз също гледах Ла манга за Великден, но определено няма да става за плаж.По същото време /края на април/ преди две години бяхме в Пенискола и определено за плаж не ставаше, но имаше хора на басейна на хотела.За курорта и точно този хотел прочетох хубави неща, но зависи кой какво търси.Ние ще ползваме пакета от ТА и там на място ще обикаляме.Запланували сме го за септември
Аз също го бях загледала преди 2 години и ми се стори доста приличен. Моите познати казаха, че на тях този пакет им бил препоръчан от туристически агент, с който винаги пътуват и който е запознат с предпочитанията им, но изобщо не им харесало. По техни думи хотелът имал нужда от ремонт, защото всичко било старо и вехто, храната не била разнообразна, почти нямало автентични испански ястия, персоналът бил не любезен, а в целия голям хотел били само 2 млади двойки, всички други били пенсионери.

# 112
  • Мнения: 206
До сега сме ходили два пъти в Испания на различни места и останахме доволни и от хотелите и  от храната.Това е район в който не сме били и смятаме да пообиколим
А и пенсионерите са хора:yum: /Доближава ме се до 55+ /

# 113
  • Мнения: 98
Бяхме на почивка в Ла Манга,х-лCavanna,в началато на октомври 2018г.Наистина хотела е стар,но всичко беше много чисто и поддържано.Храната не беше много разнообразна,но който обича риба,ще бъде доволен/все пак трябва да се отчита по-ниската цена/.За плажна почивка е супер.Морето в района е много топло и плитко.Наблизо има спирка ,от която може да се вземе автобус за Картахена/през 1.5-2ч/ и за Мурсия/2пъти дневно мисля че беше/.

# 114
  • Мнения: 1 406
Определено април не става за плаж.

Иначе за Салоу септември е много приятно. Била съм 3 пъти в съседния курорт Ла пинеда и все септември. Прекарвахме си супер. Времето беше чудесно за плаж и водата беше доста топла, все пак цяло лято се е загрявала.

# 115
  • Мнения: 902
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние бяхме миналата година през Април в Санта Сузана. То е до Барселона. С влака се стига за около час директно от Барселона до Санта Сузана, пътуваш с влака буквално покрай морето, релсите са до водата, такова нещо не бях виждала! Ти се возиш, морето се плиска до теб! Страхотно място! Бяхме в хотел Монтемар Маритим. Директно на плажа кажи го, както и повечето хотели. Той обаче се разпознава много добре,  тъй като хотела е построен под формата на Кораб. Най-добрата почивка която съм имала, с полупансион и за трима беше на много хубава цена. Но там има и много къщички под наем, видях като търсихме Лидъл да пазаруваме. Ако те интересува ще приложа личен снимков материал!

Само да добавя, че Санта Сузана е страхотно място за почивка с деца! Нашия хотел даже си имаше гледане и занимавки на деца без допълнително заплащане . Но на самото място също има сума ти занимавки за хлапета, а променадата е страхотна! Плажът беше невероятно чист. Кафенета по брега и ресторантчета, всичко на място. Сърф-училище директно на брега.
Иначе не съм ползвала туристическо бюро за това. Чрез Букинг си направих резервацията. А полетите също отделно директно при авиокомпанията.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 13:06 от Mam4e Bandit

# 116
  • Мнения: 602
Здравейте мами ,видях случайно темичката за море в Испания и реших да се включа:blush:
Преди няколко години бях на гости при братовчед ми в гр.Уелва,посетихме там плаж Маталасканя,незнам дали ще е познат на някого изобщо това,ное едно страхотно място,което много бих искала да посетя отново.....
Плаж-перфектен,заведения идеални...природа удивителна,за хотели нищо не мога да кажа-тъй като несъмнено отсядала в тях...Намерих това в интернет,надявам се да ви е полза,но ако посетите този плаж веднъж,вярвам че ще искате още много пъти ,просто нямам думи,с които да го опиша....ето сайта,откъдето май се резервират почивки за там..
https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g658704-d1804652-R … va_Andalucia.html
Tired FaceJoy

# 117
  • Мнения: 3 300
Costa de la Luz ми е от най-любимите, там има невероятни плажове, с доста по-малко хора и външни туристи. Единствен минус е, че не става много топла водата, за мен лично е добре де.

# 118
  • Мнения: 581
Аз искам за 5 дни през юни да резервирам в някой курорт близо до Барселона. Дали в Санта Сузана има хотел тип all inclusive? Плажът подходящ ли е за деца (да не е каменист)?

Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние бяхме миналата година през Април в Санта Сузана. То е до Барселона. С влака се стига за около час директно от Барселона до Санта Сузана, пътуваш с влака буквално покрай морето, релсите са до водата, такова нещо не бях виждала! Ти се возиш, морето се плиска до теб! Страхотно място! Бяхме в хотел Монтемар Маритим. Директно на плажа кажи го, както и повечето хотели. Той обаче се разпознава много добре,  тъй като хотела е построен под формата на Кораб. Най-добрата почивка която съм имала, с полупансион и за трима беше на много хубава цена. Но там има и много къщички под наем, видях като търсихме Лидъл да пазаруваме. Ако те интересува ще приложа личен снимков материал!

Само да добавя, че Санта Сузана е страхотно място за почивка с деца! Нашия хотел даже си имаше гледане и занимавки на деца без допълнително заплащане . Но на самото място също има сума ти занимавки за хлапета, а променадата е страхотна! Плажът беше невероятно чист. Кафенета по брега и ресторантчета, всичко на място. Сърф-училище директно на брега.
Иначе не съм ползвала туристическо бюро за това. Чрез Букинг си направих резервацията. А полетите също отделно директно при авиокомпанията.

# 119
  • Мнения: 509
Ние преди 3-4 години бяхме в Aqua Hotel Aquamarina & Spa в Санта Сузана
https://www.booking.com/hotel/es/aqua-aquamarina.bg.html?aid=323 … =1&#hotelTmpl
От 20.06 до 27.06 - като първите два дни в Барселона  и после 5 в Санта Сузана.
Като бяхме в Барселона беше доста горещо времето, но после в Санта Сузана не чак толкова, даже термометъра на басейна показваше 20 градуса. Хотела е много добър, пълен пансион бяхме, прекрасна храна. Но плажа не ми хареса, едър пясък, морето дълбоко, не сме се къпали. На басейна изкарахме.

# 120
  • Мнения: 199
Плажожете на Бенидорм са много хубави, но самият град е много пренаселен. За разглеждане, обикаляне по баровете и актракции става.
Но района на север от Бенидорм - 15, 30, 40 км е чудесен за спокойна почивка ( Altea, Calpe, Moraira,Javea) . Предпочитан е от английски, френски и холански туристи. Изборът от самостоятелни вили с басейни е изключително голям - от по-сепли до супер луксозни.
Габи, можеш ли да ми кажеш къде да потърся такива вили? Благодаря ти!

# 121
# 122
  • Мнения: 126
Здравейте, ще бъдем в Торевиеха края на  юли  началото на август . Интересуваме дали е много горещо през този период.

# 123
  • Мнения: 4 808
Здравейте, ще бъдем в Торевиеха края на  юли  началото на август . Интересуваме дали е много горещо през този период.
Да, голяма жега е тогава.

# 124
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Много е горещо, гаранция. В добавка с 99% влажност на въздуха, направо е ад.

# 125
  • Мнения: 199
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние бяхме миналата година през Април в Санта Сузана. То е до Барселона. С влака се стига за около час директно от Барселона до Санта Сузана, пътуваш с влака буквално покрай морето, релсите са до водата, такова нещо не бях виждала! Ти се возиш, морето се плиска до теб! Страхотно място! Бяхме в хотел Монтемар Маритим. Директно на плажа кажи го, както и повечето хотели. Той обаче се разпознава много добре,  тъй като хотела е построен под формата на Кораб. Най-добрата почивка която съм имала, с полупансион и за трима беше на много хубава цена. Но там има и много къщички под наем, видях като търсихме Лидъл да пазаруваме. Ако те интересува ще приложа личен снимков материал!

Само да добавя, че Санта Сузана е страхотно място за почивка с деца! Нашия хотел даже си имаше гледане и занимавки на деца без допълнително заплащане . Но на самото място също има сума ти занимавки за хлапета, а променадата е страхотна! Плажът беше невероятно чист. Кафенета по брега и ресторантчета, всичко на място. Сърф-училище директно на брега.
Иначе не съм ползвала туристическо бюро за това. Чрез Букинг си направих резервацията. А полетите също отделно директно при авиокомпанията.
А морската вода много ли е студена по това време?

# 126
  • Мнения: 29
И мен ме интересува средата на юни става ли за къпане морската вода -ще бъдем в Санта сузана?

# 127
  • Мнения: 509
Ние бяхме в Санта Сусана 23.06 - 27.06 преди 4-5 години, беше си хладно, в морето студено и дълбоко. В басейна на хотела по можеше да се къпем. Не знам, може би тогава е било по-хладно времето, а други години да е по-топло. Но предните 3 дни бяхме в Барселона, там пък беше жега.

# 128
  • Мнения: 3 300
На север от Барселона е както на север от Варна, не става много топъл въздуха, нито водата.

# 129
  • Мнения: 641
Според мен като навсякъде в Европа юни водата не е особено топла, което е логично, защото лятото едва е започнало. Съвсем друго е например август и септември, когато водата се е загрявала в продължение на няколко месеца и топлината се е кумулирала.

# 130
  • Мнения: 29
Мноого Ви благодаря момичета!:)

# 131
  • Мнения: 199
Ние ще бъдем в Калела в края на май(23-30) и се надявам да не е чак толкова студена водата в морето. Ако ли пък не, ще се къпем в басейна! Simple Smile

# 132
  • Мнения: 6 303
Днес попаднах на много хубава оферта за края на май-началото на юни, но ми се струва, че водата ще е студена, за Валенсия.

# 133
  • Мнения: 902
И мен ме интересува средата на юни става ли за къпане морската вода -ще бъдем в Санта сузана?

Аз бях през април в Санта Сузана, водата си беше хладна, но аз се "бръкнах" за малко вътре и не бях единствената. През юни шансовете май са по-добри!
Но в басейнът на хотела си поплувахме!

# 134
  • Мнения: 1 172
А как е водата и времето към 20.09-30.09 в Южна Испания ( Андалусия)?

# 135
  • Мнения: 1 406
Края на септември със сигурност ще е топла, все пак цяло лято се е гряла и си е на юг.

# 136
  • Мнения: 3 300
А как е водата и времето към 20.09-30.09 в Южна Испания ( Андалусия)?
18-24, зависи къде, Андалусия е колкото България и има брегове почти 900км

# 137
  • Мнения: 641
Не съм била в Андалусия, но преди 2 години, когато избирах къде в Испания да отидем на море, четох по много форуми. Останах с впечатление, че в Андалусия водата не винаги е много топла, въпреки че е на юг - заради близостта до океана. Не знам дали е вярно. Все пак според мен шансовете септември да е приятно топла са добри - все пак водата се е нагрявала цяло лято. Аз обаче бих потърсила информация какво е било времето там в края на септември предишните няколко години, за да знам дали за района са характерни дъждове и ветрове по това време. Казвам го, защото преди няколко години ходихме в края на септември в Дидим, Турция, и макар времето да беше прилично, често имаше неприятен вятър, което се оказа, че било нормално за района по това време.

# 138
  • Мнения: 98
А как е водата и времето към 20.09-30.09 в Южна Испания ( Андалусия)?

Бяхме преди 4год. през втората половина на септември във Фуенхирола.Времето беше прекрасно -до около 30-32С,но водата в морето беше ледена поради океанско течение.Местни споделиха,че и през юли,август не става много топла.

# 139
  • Мнения: 199
А как е водата и времето към 20.09-30.09 в Южна Испания ( Андалусия)?

Бяхме преди 4год. през втората половина на септември във Фуенхирола.Времето беше прекрасно -до около 30-32С,но водата в морето беше ледена поради океанско течение.Местни споделиха,че и през юли,август не става много топла.
И аз така знам! Не от личен опит, но наши познати ходят вече няколко години в Испания и казват, че водата там си е хладничка през цялото лято!

# 140
  • Мнения: 1 172
Благодаря на отзовалите се. А на Майорка в този период 20.09-30.09 сигурно става за къпане и плаж? Там е по-далече от океана.

# 141
  • Мнения: 3 300
Благодаря на отзовалите се. А на Майорка в този период 20.09-30.09 сигурно става за къпане и плаж? Там е по-далече от океана.
Става, ако не вали.
Една година е добре по това време, друга вали доста.
По това време не е особено подходящо и времето ще е тото.

# 142
  • Мнения: 1 172
Благодаря.

# 143
  • Мнения: 98
Благодаря на отзовалите се. А на Майорка в този период 20.09-30.09 сигурно става за къпане и плаж? Там е по-далече от океана.

Били сме на Майорка в този период преди няколко години,водата беше на чай,времето-топло и приятно.Валя последната вечер за малко.

# 144
  • Мнения: 180
Благодаря на отзовалите се. А на Майорка в този период 20.09-30.09 сигурно става за къпане и плаж? Там е по-далече от океана.
Става, ако не вали.
Една година е добре по това време, друга вали доста.
По това време не е особено подходящо и времето ще е тото.



Подкрепям!По това време на годината не бих отишла на Майорка,ако целта е единствено къпане и плаж.Зависи от годината.Една година и октомври съм се къпала,друга пък-още от средата на септември не става!

# 145
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте!
Сега намерих темата и исках да попитам за Ла манга!
Мислим да отидем от 7.06, но още не съм резервирала. Има ли някой, който е бил по това време и дали е възможен плаж?
Знам, че всяка година е различно, следя и прогнозите, но ще ми е от полза мнение.
Учудвам се, че към 10.06 го дават 20 градуса..., Все си мислех, че там е по-топло

# 146
  • Мнения: 3 300
Здравейте!
Сега намерих темата и исках да попитам за Ла манга!
Мислим да отидем от 7.06, но още не съм резервирала. Има ли някой, който е бил по това време и дали е възможен плаж?
Знам, че всяка година е различно, следя и прогнозите, но ще ми е от полза мнение.
Учудвам се, че към 10.06 го дават 20 градуса..., Все си мислех, че там е по-топло
Какво те влече там, ще ходите ли наоколо или само ще стойте на ръкава?
От вътре ще става по това време

# 147
  • София
  • Мнения: 4 578
Влече... Силно казано, по-скоро търся почивка. Не сме ходили в тази част на Испания, гледам че е пенсионерско. Ако и времето е подходящо за четене на плажа, това ще е моето място.
Sunglasses

# 148
  • Мнения: 3 300
Влече... Силно казано, по-скоро търся почивка. Не сме ходили в тази част на Испания, гледам че е пенсионерско. Ако и времето е подходящо за четене на плажа, това ще е моето място.
Sunglasses
Интересно място е, но зависи за колко дни ще бъдете, че може да ви стане скучно.
 Наоколо има невероятни плажове като Playa de Calblanque, Картахена и Мурсия са доста хубави градове.
Надолу има още по-интересни плажове, но си трябва кола.

# 149
  • София
  • Мнения: 4 578
Много ти благодаря за отговора!
Ние търсим скука.
Ще бъдем 7 нощувки, за 1ви път тръгваме с туроператори. Има екскурзии до Картахена и Лорка, може да разгледаме.

# 150
  • Мнения: 3 300
Нещо различно е и щом нямате някакви очаквания и ще мързелувате според мен ще си изкарате добре. От вътрешната страна е като езеро, никакви вълни. По-интересните плажове са Cala Del Pino, дългия почти 2км Playa del Barco и Playa de Calblanque който е извън града, но абсолютно девствен, карат те с автобус и  дори няма обхват  мобилните телефони.

Юни си е добре, аз бях юли наоколо и имаше дни с 40 градуса в Мурсия примерно, което е убийствено.

# 151
  • У дома
  • Мнения: 59
И ние тази година решихме да да почиваме в Испания.
Резервирах апартамент за 6 нощувки в Торевиеха. С дете на 8 години сме.
Пътуваме с кола от Германия и ще го съчетаем и с гостуване при приятели след това, близо до Португалската граница.
Горещо, не горещо отпуската ми е тогава. Искаме да се размажем от топлина, че тук ми липсва. Дано ни хареса.
Очертава се едно лятно, горещо пътешествие.Sweat Smile

# 152
  • Мнения: 99
Здравейте тази година искаме да почиваме в Испания,а именно в Коста Азаар в хотел https://www.peniscolapalace.com/en/?repeat=w3tc
някой да е ходил там,някакви мнения,предварителни благодаря на отговорилите,почивката е организирана от туроператорска агенция.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 16:22 от jazz min

# 153
  • Мнения: 98
Здравейте тази година искаме да почиваме в Испания,а именно в Коста Азаар в хотел https://www.peniscolapalace.com/en/?repeat=w3tc
някой да е ходил там,някакви мнения,предварителни благодаря на отговорилите,почивката е организиранаот туроператор.


Почивали сме в хотела 2години-м.септември 2016г и 2017г.Всичко беше хубаво-стаи,обслужване,храна.Първа линия до морето,дълга алея за разходки,има стара част за разглеждане.Ако е същият екскурзовод-Петър Дъбов-страхотен професионалист.Хубава почивка!

# 154
  • Мнения: 4 386
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние много години пътувахме до Sitges с децата, много близо до Барселона, около 30 километра по спомен. Има влак от и до Барселона, така че комбинирахме и двата града без да се налага да взимаме кола под наем. Малко и спокойно градче, чудесни плажове, хубави ресторанти, магазини. Винаги сме отсядали на хотел, но имам познати, които са наемали апартамент. Аликанте също ни е любима дестинация и много подходяща за почивка с деца.

# 155
  • Мнения: 126
Ние тази година ще почиваме в Торевиеха . Взехме билети от wizz за отиване , но билетите за връщане  през август са доста. Та се чудя ако почакаме още  малко дали ще паднат.  Какви са вашите впечатления

# 156
  • Мнения: 4 808
Ние тази година ще почиваме в Торевиеха . Взехме билети от wizz за отиване , но билетите за връщане  през август са доста. Та се чудя ако почакаме още  малко дали ще паднат.  Какви са вашите впечатления
Възможно е и да паднат. Да знаете, че през юли и август в Торевиеха е голяма жега.

# 157
  • Мнения: 1 172
За Майорка кога е най-добре за почивка? Края на юни или през септември? Юли и август не ми понасят жегите

# 158
  • Мнения: 3 300
По Майорка не става толкова топло както във Валенсия.
Юли си е перфектно!

# 159
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Не бих разчитала, че билетите за август ще паднат. Родителите ми винаги пътуваха август, цените са астрономически!

# 160
  • Мнения: 6
Здравейте, някой да ми каже нещо за тези два хотела в областта Коста де ла Лус в Испания - Playaballena Aquapark & Spa Hotel и Playacanela Hotel,. Не сме ходили там, доста четох, видях, че е на океана, 17 или 21 септември ще ходим, но се чудя кой от двата хотела да изберем, ако някой е бил, моля да сподели, интересува ме също близки селища наоколо за разходки, плаж и т.н. Simple Smile       

# 161
  • Мнения: 3 300
Здравейте, някой да ми каже нещо за тези два хотела в областта Коста де ла Лус в Испания - Playaballena Aquapark & Spa Hotel и Playacanela Hotel,. Не сме ходили там, доста четох, видях, че е на океана, 17 или 21 септември ще ходим, но се чудя кой от двата хотела да изберем, ако някой е бил, моля да сподели, интересува ме също близки селища наоколо за разходки, плаж и т.н. Simple Smile      
Аз съм бил в съседния Атлантико на Мелия, преди когато ходих аз беше на Риу дори.

Интересно място е, предполагам знаете какво има и какво ще правите и не отивате на тото.
Аз бях там, защото беше до границата с Португалия и всеки ден бяхме там по техните плажове.
На самия остров Канела и съседния Кристина няма нищо освен хубави хотели. Плажовете не са лоши, но португалските са много по-интересни.

Като цяло доста духа.

Единственото селище наоколо е Аямонте, но също не е нищо особено.
Ако нямате кола и не смятате да ходите наоколо не знам точно какво ще правите, водата не е особено топла също.

# 162
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора Simple Smile  ще ходим с тур оператор, като цяло отиваме на почивка, но ще погледна и програми за Португалия  Simple Smile 

# 163
  • Мнения: 7 325
Миналото лято бяхме в Плаяканела. Хареса ми като цяло. Кухнята беше разнообразна, имаше занимания за децата, обслужването беше добро. Това което не ми хареса беше че имаше доста кучета. Вярно, не ги водеха на басейна и ресторанта, но детето изпада в ужас при вида на куче и ми стигаше това, че се разминавахме по коридорите.
Ако отивате с цел да лежите по цял ден на басейна/плажа, да мързелувате и да си почивате - това е добро място. Но ако идеята е разходки, разглеждане, нощен живот ... мисля, че не е правилният избор.
В Пртугалия съм ходила няколко пъти. Миналата година също ходих. Купих си хубави и евтини хавлии ( много са добри поругалците ) и вечеряхме в страхотен ресторант с невероятна гледка. В плажовете не намирам кой знае каква разлика.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 16:45 от I.Hr

# 164
  • Мнения: 6
Ясно Wink Звънях в тур агенция, чиито програма за Коста де ла Лус е нейна. Разпитах за двата хотела и зоната около тях, къде може да се разхожда човек. Кофти, че не са в курорт, а било само хотели наоколо. И ако искаме до близко селище да отидем, имало спирка пред хотелите и с градски транспорт се ходи. Незнам какво да правим, били сме в Палма де Майорка, в Коста Брава, давайте съвети кой район е хубав, изключвам тези две места които знаем, съответно, да има хубав плаж и т.н.

# 165
  • Мнения: 1 172
Коста дел сол- Южна Испания.

# 166
  • Мнения: 3 300
Мястото като база изобщо не е лошо.
Има ли вариант да си намерите кола под наем и с нея да си ходите където искате?
В Португалия има уникални местенца, които са много близко.

# 167
  • Мнения: 1 406
Коста брава бих ти предложила.

# 168
  • Мнения: 3 300
Места има много, за всеки вкус и джоб.
Не давам препоръка, защото са различни, както и хората и не знам кой какво търси.
Мога да дам мнение какво е на дадено място след като някой попита. Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж, Ибиса и за плажовете от Барселона нагоре, които никога не са ми били цел.

# 169
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм била в Ампурия брава, над Барселона. Много хубаво, само дето съм била през август и беше 50 градуса на слънце.
Но сега в петък тръгваме за Ла манга. След 15 ще пиша какво е от 1во лице

# 170
  • Мнения: 7 325
Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж,
В огромна грешка си. Галисия има страхотни плажове. От Коруня към Виго е океан и е малко студен, но Кантабрикото е супер. Там няма жеги лятото нито студ зимата. Малкото ми дете е шляпало в морето и зимата в слънчевите дни. Повечето ми познати от тази зона са сърфисти и са във водата 365 дни в годината. Вярно - сезона е много кратък и времето доста нестабилно, но въпреки това Галисия е красива. Има едно уникално място playa de as catedrais което определено си заслужава да се види.

# 171
  • Мнения: 3 300
Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж,
В огромна грешка си. Галисия има страхотни плажове. От Коруня към Виго е океан и е малко студен, но Кантабрикото е супер. Там няма жеги лятото нито студ зимата. Малкото ми дете е шляпало в морето и зимата в слънчевите дни. Повечето ми познати от тази зона са сърфисти и са във водата 365 дни в годината. Вярно - сезона е много кратък и времето доста нестабилно, но въпреки това Галисия е красива. Има едно уникално място playa de as catedrais което определено си заслужава да се види.

Това не я прави подходяща за плаж, по тази логика може да ходя януари в южна Португалия да гледам плажове, защото има супер красиви.
Водата юли и август в Галисия не стига 18 градуса в най-добрия случай и за мен не става, ако за теб е малко студена ОК.
Да, за гледане и сърф е друго.

# 172
  • Мнения: 59
Здравейте, билетите са купени, резервациите са направени - Валенсия и Порто де Сагунто. Жега - не жега, ако всичко е наред - тръгваме Simple Smile. Ще сме там от 27 юли до 3 август. Може ли да дадете съвети за плажове, до които може да се стигне с обществен транспорт? Благодаря! Simple Smile

# 173
  • Мнения: 206
Аз съм била в Ампурия брава, над Барселона. Много хубаво, само дето съм била през август и беше 50 градуса на слънце.
Но сега в петък тръгваме за Ла манга. След 15 ще пиша какво е от 1во лице

Ще чакам с нетърпение разказа ,ние сме септември.Смятам да не плащам за екскурзии ,а сами да си ги направим така че ако дадеш насоки ще съм благодарна.

# 174
  • Мнения: 7 325
Галисия става за плаж ( и не само тя а и Астурия, Кантабрия, ... ), и твърдението ми е на база години живот на брега на Кантабрийско море, а не някой каза/прочетох.

# 175
  • Мнения: 3 300
Разбрах, че става за теб, за други не. Повечето българи искат водата да е поне 24 градуса, за да става, а много искат и повече.
За това писах колко градуса е водата лятото, иначе за някои и в Норвегия става за плаж.
А това, че си живял там няма да направи по-топла водата от 18 градуса, нали?
Другите не знам защо ги споменаваш отново, след като за тях не става дума.
И да, в АстурияС и Кантабрия става и водата е доста по-топла спрямо Галисия, но пак за българския стандарт ще е хладна.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 23:17 от Alexslav

# 176
  • Мнения: 7 325
Отбелязах факта, че съм живяла там по простата причина, че инфото ми е на база лични наблюдения, а твоето на база една жена каза. За сметка на това пък абсолютно категорично. И не мога да разбера що се взе за говорител на българите та, чак и предпочитаните градуси изтъкна  ooooh!.
Спирам, че нивото стана като за първи клас.

# 177
  • Мнения: 3 300
Ами основния начин да се разбере става или не за плаж едно място, е да се кажат градусите, но явно за теб това няма никакво значение, друго си е да кажеш, аз живях там и става..Smiley знам предпочитанията на българите за температура на водата, защото живея покрай такива и често говоря с такива.

Наистина нивото е много ниско, става, не става, живях, чух, бях..


И аз съм живял много години в Испания и в България на море и градусите са най-важния параметър. Явно има и хора, за които това няма никакво значение, та чак се се прави забележка, че ги изтъквам!:cold_sweat:, все едно казах, че има 5,5 часа слънце на ден и 3,5 облаци.

За трети път пиша, в Галисия водата е максимум 18-19 градуса август, на места и по-малко, а дали става за плаж да кажат другите. Вероятно няма да имат нужда да ходят лично за да преценят.

# 178
  • Мнения: 641
Преди 2 години, когато избирах къде в Испания да отидем на море, двата водещи критерия бяха температурата на водата и дали е плитко. Така че за мен информацията за приблизителните градуси на водата е много полезна Stuck Out Tongue Winking Eye

# 179
  • Мнения: 1 172
За мен също всякаква информация е полезна. Затова са форумите, всеки да каже хубавите и лошите неща и да сподели с нас своя опит. А споровете просто са излишни.

# 180
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
В мамента сме в Торе дел Мар.
Водата е 18-19 градуса. Студ. Влизаш за да се спимяш😂😂. Иначе е топло. Духа вятър всеки ден.
Иначе е прекрасно. Идваме за 4ти път. Хората, живота,отношението, храната...удоволствие.
Впечатяващо е петък и събота как се препълват ресторантите. Всякяква възраст. В 02ч е пълно с бебета и възрастни хора.
Невероянто усещане за топлота и спокойствие.

# 181
  • Мнения: 1
Здравейте! Харесах си почивка до Испания, Коста Бланка и има токова много агенции, които я предлагат. Как да си избера агенция?
toptravels.bg / profi-tours.bg / mistralbg.com / globaltours-bg.com...

Zdraveite, haresah si pochivka do Ispaniya, Kosta Blanka i ima tolkova mnogo agencii, koito q predlagat...Kak da si izbera agenciq??? toptravels.bg / profi-tours.bg / mistralbg.com / globaltours-bg.com...


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 13:13 от Не се сърди, човече

# 182
  • Мнения: 14 497
Профи турс, за трета година почивам с тях, снощи се върнах от почивка до Барселона (ходила съм с тях до Канарските острови и Соренто, Италия)

# 183
  • У дома
  • Мнения: 59
Здравейте! В момента сме в Торевиеха. Плажа е пренаселен. Буквално дупе до дупе. Не е супер горещо, 30 градуса. Но днес ще пропуснем, че детето вчера попрекали и днес е с лека температура.

# 184
  • Мнения: 3 300
Здравейте! В момента сме в Торевиеха. Плажа е пренаселен. Буквално дупе до дупе. Не е супер горещо, 30 градуса. Но днес ще пропуснем, че детето вчера попрекали и днес е с лека температура.
Там винаги е така..

# 185
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Толкова празна Торевиеха не знам дали е била, въпреки това! Преди десетина дни ходихме, нищо общо с преди три години, например.

# 186
  • SF
  • Мнения: 21 285
Колко градуса е водата около Малага, Нерха, Фуенхирола в края на август?
Приблизително, естествено! Simple Smile

# 187
  • Мнения: 20
Здравейте.
След като Ви четох инкогнито докато си организирах почивката , се регистрирах специално за да благодаря и да споделя - може да е от полза за някого.
Докато преглеждах самолетни билети напосоки излезе нелоша цена за Барселона около 20ти август.
Първо мислех само Барселона - разглеждане+плаж но като попрочетох си смених мнението - решихме 3 дни Барселона 4 Салоу. Всичко беше супер само времето ни беше малко навсякъде поне според мен. Определено много ни хареса и бихме отишли отново.
Летяхме с Уиз, настанихме се в апартамент до площад Еспания, комуникативно, най вече заради късното настаняване и близостта до гара Сантс откъдето си хванахме впоследствие и влака за Салоу . Гарата е голяма но има табели навсякъде, гише информация , служители които помагат - лесно е. Хотелът ни в Салоу беше Аква - много сме доволни. Хубави големи стаи с големи бани, малко далеч от гарата но това беше и добре защото е настрани от лудницата. Бяхме с храна заради мъжете - е страхотна беше. Голямо изобилие и качествена.
Плажът на Салоу е голям широк с много фин пясък и огромна свободна зона. На място си купихме чадър който после оставихме там. Водата беше прекрасна, 26 градуса, времето около 28-29 (от 21ви до 28 август)
Бяхме и на разходка до Тарагона - има начесто рейсове от Салоу - много приятно градче със страхотна катедрала.
Подготовката за пътуването се състоеше в изчитане на темите в БГ мама за море в Испания+ последните две теми за Барселона, обстойно разглеждане на картата и тук там някой туристически сайт.
Пиша най вече за такива като мен които са новаци в организирането и се чудят дали да се захващат - определено да.

# 188
  • Мнения: 1 172
Супер. И аз го планирам един ден. Със закуска и вечеря ли бяхте или на он инклузив. Билетите за влака за Салоу онлайн или на място?

# 189
  • Мнения: 20
Със закуска обяд и вечеря без напитки, като обядът се оказа леко излишен, но разликата в цената не беше голяма и резервирахме и обяд.
Влакът за Салоу на място. Отнема 5 минути. Доколкото четох ако се заяви предварително трябва точно на този влак а на място просто си купувате за следващия. Беше пълен и една част стояха прави или върху куфарите половината път. Но си бях проверила разписанието предварително.
А на връщане към Барселона имаше 2 влака по обяд през 5 минути. Пропуснахме навалицата да тръгне с първия и ние си взехме билети за втория

# 190
  • Мнения: 5 756
Темата е стара, но понеже идва лятото , да предложите хубаво място за почивка на море в Испания?
Не сме ходили до сега там и за това събирам инфо.
Вече много години ходим в Турция, но сега цените там са ужасни. Та търсим други, по-бюджетни варианти.

# 191
  • Мнения: 3 300
Испания няма да е по-бюджетна от Турция за начало.
Иначе места бол, морета, океани, градове, села, комплекси и др

# 192
  • Мнения: 1 783
Ще ходим това лято на почивка в Бенидорм и Валенсия, кой плаж на Бенидорм е най-хубав, а на Валенсия. Чудим се за Терамитика, понеже не сме екстремни, има ли нещо друго освен екстремни влакчета, гондоли и т.н. нещо за лежерно развлечение?При теглене на пари от банкомат, стандартно ли е като при нас или удържат големи такси. Просто се чудим дали да носим много пари в кеш

# 193
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Плажовете на Бенидорм са прекрасни, който и да изберете. Аз лично предпочитам Poniente. Английската зона хваща част от  Levante и е лудница, там не препоръчвам и да се наемат квартири и хотели. Шумно е много.
Щом не сте екстремни и искате нещо по- лежерно- Aqua natura. Голям аквапарк с развлечения за всякакви възрасти, шезлонги, заведения, ние много обичаме да ходим там. Aqualandia  също е яко, но там е екстремно Simple Smile
Теглене от банкомат не, или носете в брой или плащайте направо с карта, навсякъде приемат, даже машините за паркинг. Таксите зависят от вашата банка, де, но знам, че чужденците избягват теглене.
Ако имаш още въпроси, ще съдействам.

# 194
  • Мнения: 3 300
Таксите зависят  от банката издател на картата и от банкомата от който се тегли.

# 195
  • Мнения: 581
Таксите зависят  от банката издател на картата и от банкомата от който се тегли.

Таксите са между 3 и 7 евро за теглене в брой.

# 196
  • Мнения: 4 386
Бенидорм е разкошно. Чудесни плажове. Препоръчвам да не си носите много пари в брой с оглед обири и кражби, а да плащате директно с карта.
Ние ще ходим в Бенидорм другия месец на почивка Simple Smile

# 197
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Ами обаждайте се, де. Ще ви разведа наоколо Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 783
А в Испания децата до колко години пътуват безплатно с градски транспорт и колко е цената на билетчето за градския транспорт в Бенидорм?

# 199
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Уф, това не знам, да ти кажа. Може би до 5-6 годишни пътуват безплатно. Билетът сигурно е станал 1.60, преди 2 години съм се качвала последно на автобус, беше 1.35 май.

# 200
  • Мнения: 126
Моля споделете къде сте отседнали. С ТА ли ходите , в хотел ли отсядате или в апартамент под наем.

# 201
  • Мнения: X
Здравейте, обмисляме почивка в Аликанте към края на септември. Може ли да ми препоъчате хубав район за хотел и ориентировъчно колко скъп е града, за да знам какви пари да си приготвим.

# 202
  • Мнения: 169
Здравейте на всички ,

Пред дилема сме дали да пробваме лятна почивка в Испания и по-конкретно настаняване в Картагена .Обмисляме да си вземем кола под наем , но не съм сигурна има ли какво да видим наоколо. Търсим разнообразни градове с хубав модерен център , места за хапване , да е оживено , да не сме сами по улицата . Плажовете в областа хубави ли са , има ли барчета на тях за през деня ?
Шофирането като цяло натоварено ли е или е нормално ?

Ще съм благодарна на всеки включил се с полезно инфо Simple Smile

# 203
  • Мнения: 3 300
Здравейте на всички ,

Пред дилема сме дали да пробваме лятна почивка в Испания и по-конкретно настаняване в Картагена .Обмисляме да си вземем кола под наем , но не съм сигурна има ли какво да видим наоколо. Търсим разнообразни градове с хубав модерен център , места за хапване , да е оживено , да не сме сами по улицата . Плажовете в областа хубави ли са , има ли барчета на тях за през деня ?
Шофирането като цяло натоварено ли е или е нормално ?

Ще съм благодарна на всеки включил се с полезно инфо Simple Smile

Около Картахена другия голям и хубав град е Мурсия.
Това не са модерни градове, по-скоро са стари.
Хапване има много както в цяла Испания.
Относно оживеността по улиците, в самия Картахена през деня няма никой, защото лятото е 40 градуса, подобно е и в Мурсия, там минава 40 градуса често.

Плажовете са много хубави, ако се търси плаж, спокойствие и малко хора.
Повечето са абсолютно диви и няма абсолютно  нищо в близост, камо ли барове.
Точно обратното на това което ми се струва, че търсиш.
Ако искаш хора, барове и кръчми, виж Валенсия или Майорка - столицата  или около  нея.

# 204
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439

Ако искаш хора, барове и кръчми, виж Валенсия или Майорка - столицата  или около  нея.

Бенидорм, английската зона Simple Smile

# 205
  • Мнения: 126
Аз съм влюбена в Бенидорм. Бяхме отседнали в апартамента на една рускиня и цената беше доста добра( това беше преди пандемията), но сега не мога да й намеря координатите. Ако сте почивали там, моля споделете къде сте отсядали

# 206
  • Мнения: 1 172
Ние щяхме да ходим в Аликанте, но уиз по тяхна вина промениха полетите и презаверих за Малага.
Разглеждам курортите на юг в Коста дел Сол. Всички градчета ли имат хубави плажове?

# 207
  • Мнения: 581
Ние щяхме да ходим в Аликанте, но уиз по тяхна вина промениха полетите и презаверих за Малага.
Разглеждам курортите на юг в Коста дел Сол. Всички градчета ли имат хубави плажове?

Беналмадена има страхотни плажове.

# 208
  • Мнения: 1 172
Аз запазих в Торемолинос, защото гарата ми се стори по-близо. Ще разгледам и в Беналмадена хотелите. Благодаря.

# 209
  • Мнения: 4 808
Аз много харесвам Торевиеха, не е голям град, но е доста оживен. Плажът е в самия град, до крайбрежната алея. Има много заведения. Аликанте някак си не успя да ме грабне. Мурсия не е на морето, в Бенидорм, доколкото знам, има голям аквапарк с много забавления за деца.

# 210
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
В Бенидорм има два големи аквапарка, отделно зоопарк и парк на атракциите. Местните не стъпват юли и август там Simple Smile- огромни опашки и тълпи. Но са наистина много хубави всички. Дори в Торевиеха да отседнете, пак става за посещение, пътят е час в посока. Но определено цял ден трябва да се отдели за аквапарк.

# 211
  • Melmak
  • Мнения: 3 136
Здравейте, записвам се да следя темата. Обмислям варианти за море в Испания за догодина. Нямам представа колко би ни излязло това удоволствие. Имате ли препоръки за добри хотели на ол инклузив или закуска и вечеря? Двойка сме без деца и сме напълно ок да се насочим към подобен тип хотел.

# 212
  • Мнения: 3 300
Ще трябва да се стесни избора като в коя зона, само плаж ли да е или да има и друго наоколо, колко ви се пътува за да се стигне, има много и различни места там, какво и ценово.

# 213
  • SF
  • Мнения: 21 285
Палма Де Майорка е добър избор. Има предложения от наши агенции, има и какво да се види, ако им се гледа, а може и само на плажа да си лежат. Испания е една от най-големите държави в Европа, заобиколени с море. Много е трудно да се изброи всичко. Където и да отидат, ще им хареса.
Палма де Майорка от мене и след това, ако ви хареса, мноооого испански места ви очакват!

# 214
  • Мнения: 1 783
Ние се чудим за Беналмадена? Дали е добър вариант за почивка в Испания? Бяхме в Бенидорм и търсим нещо подобно като съчетание природа-планина, екзотика с море

# 215
  • Мнения: 1 172
Много ни хареса Беналмадена. Вижте поста ми в темата за Андалусия. Ако имате въпроси,  насреща съм.

# 216
  • Мнения: 1 783
Много ни хареса Беналмадена. Вижте поста ми в темата за Андалусия. Ако имате въпроси,  насреща съм.
Благодаря Ви. Може ли на лично мястото, където бяхте отседнали там и дали беше близо до магазин, плаж, автобусна спирка? Дали е тих район нощувки.

# 217
  • Мнения: 28
Здравейте,
Планирам отново почивка май в Испания. Пътуваме с кола от Германия, до сега бяхме две години в Санта Сузана, но миналата година в хотела бяха главно възрастни хора и искаме да сменим. Ако може да ми пишете препоръки, две деца 8 и 10 и двама възрастни, важно е да има хубав басейн, понеже месец май морето ни е студено

# 218
  • Melmak
  • Мнения: 3 136
Пак аз да се включа. Имате ли впечатления от конкретни хотели? Искам да са adults only, мислим да пътуваме със самолет от бг. Не ми се занимава с организирани екскурзии от бг туроператори. Ще си го организирам сама.

Мислех за gandia, denia, за бенидорм не знам, ако е твърде много като слънчев бряг… не държа на басейни, а на плаж.

# 219
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Бенидорм е твърде много като Слънчев бряг в английската зона и плажа Леванте. Пониенте е спокойна зона. Плажовете така или иначе са просто безкрайни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт