На море в Испания...

  • 43 927
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 182
Коста дел сол- Южна Испания.

# 166
  • Мнения: 3 309
Мястото като база изобщо не е лошо.
Има ли вариант да си намерите кола под наем и с нея да си ходите където искате?
В Португалия има уникални местенца, които са много близко.

# 167
  • Мнения: 1 406
Коста брава бих ти предложила.

# 168
  • Мнения: 3 309
Места има много, за всеки вкус и джоб.
Не давам препоръка, защото са различни, както и хората и не знам кой какво търси.
Мога да дам мнение какво е на дадено място след като някой попита. Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж, Ибиса и за плажовете от Барселона нагоре, които никога не са ми били цел.

# 169
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм била в Ампурия брава, над Барселона. Много хубаво, само дето съм била през август и беше 50 градуса на слънце.
Но сега в петък тръгваме за Ла манга. След 15 ще пиша какво е от 1во лице

# 170
  • Мнения: 7 325
Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж,
В огромна грешка си. Галисия има страхотни плажове. От Коруня към Виго е океан и е малко студен, но Кантабрикото е супер. Там няма жеги лятото нито студ зимата. Малкото ми дете е шляпало в морето и зимата в слънчевите дни. Повечето ми познати от тази зона са сърфисти и са във водата 365 дни в годината. Вярно - сезона е много кратък и времето доста нестабилно, но въпреки това Галисия е красива. Има едно уникално място playa de as catedrais което определено си заслужава да се види.

# 171
  • Мнения: 3 309
Нямам лично мнение само за Галисия, която реално не става за плаж,
В огромна грешка си. Галисия има страхотни плажове. От Коруня към Виго е океан и е малко студен, но Кантабрикото е супер. Там няма жеги лятото нито студ зимата. Малкото ми дете е шляпало в морето и зимата в слънчевите дни. Повечето ми познати от тази зона са сърфисти и са във водата 365 дни в годината. Вярно - сезона е много кратък и времето доста нестабилно, но въпреки това Галисия е красива. Има едно уникално място playa de as catedrais което определено си заслужава да се види.

Това не я прави подходяща за плаж, по тази логика може да ходя януари в южна Португалия да гледам плажове, защото има супер красиви.
Водата юли и август в Галисия не стига 18 градуса в най-добрия случай и за мен не става, ако за теб е малко студена ОК.
Да, за гледане и сърф е друго.

# 172
  • Мнения: 59
Здравейте, билетите са купени, резервациите са направени - Валенсия и Порто де Сагунто. Жега - не жега, ако всичко е наред - тръгваме Simple Smile. Ще сме там от 27 юли до 3 август. Може ли да дадете съвети за плажове, до които може да се стигне с обществен транспорт? Благодаря! Simple Smile

# 173
  • Мнения: 207
Аз съм била в Ампурия брава, над Барселона. Много хубаво, само дето съм била през август и беше 50 градуса на слънце.
Но сега в петък тръгваме за Ла манга. След 15 ще пиша какво е от 1во лице

Ще чакам с нетърпение разказа ,ние сме септември.Смятам да не плащам за екскурзии ,а сами да си ги направим така че ако дадеш насоки ще съм благодарна.

# 174
  • Мнения: 7 325
Галисия става за плаж ( и не само тя а и Астурия, Кантабрия, ... ), и твърдението ми е на база години живот на брега на Кантабрийско море, а не някой каза/прочетох.

# 175
  • Мнения: 3 309
Разбрах, че става за теб, за други не. Повечето българи искат водата да е поне 24 градуса, за да става, а много искат и повече.
За това писах колко градуса е водата лятото, иначе за някои и в Норвегия става за плаж.
А това, че си живял там няма да направи по-топла водата от 18 градуса, нали?
Другите не знам защо ги споменаваш отново, след като за тях не става дума.
И да, в АстурияС и Кантабрия става и водата е доста по-топла спрямо Галисия, но пак за българския стандарт ще е хладна.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 23:17 от Alexslav

# 176
  • Мнения: 7 325
Отбелязах факта, че съм живяла там по простата причина, че инфото ми е на база лични наблюдения, а твоето на база една жена каза. За сметка на това пък абсолютно категорично. И не мога да разбера що се взе за говорител на българите та, чак и предпочитаните градуси изтъкна  ooooh!.
Спирам, че нивото стана като за първи клас.

# 177
  • Мнения: 3 309
Ами основния начин да се разбере става или не за плаж едно място, е да се кажат градусите, но явно за теб това няма никакво значение, друго си е да кажеш, аз живях там и става..Smiley знам предпочитанията на българите за температура на водата, защото живея покрай такива и често говоря с такива.

Наистина нивото е много ниско, става, не става, живях, чух, бях..


И аз съм живял много години в Испания и в България на море и градусите са най-важния параметър. Явно има и хора, за които това няма никакво значение, та чак се се прави забележка, че ги изтъквам!:cold_sweat:, все едно казах, че има 5,5 часа слънце на ден и 3,5 облаци.

За трети път пиша, в Галисия водата е максимум 18-19 градуса август, на места и по-малко, а дали става за плаж да кажат другите. Вероятно няма да имат нужда да ходят лично за да преценят.

# 178
  • Мнения: 642
Преди 2 години, когато избирах къде в Испания да отидем на море, двата водещи критерия бяха температурата на водата и дали е плитко. Така че за мен информацията за приблизителните градуси на водата е много полезна Stuck Out Tongue Winking Eye

# 179
  • Мнения: 1 182
За мен също всякаква информация е полезна. Затова са форумите, всеки да каже хубавите и лошите неща и да сподели с нас своя опит. А споровете просто са излишни.

Общи условия

Активация на акаунт