На море в Испания...

  • 44 173
  • 221
  •   1
Отговори
# 180
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
В мамента сме в Торе дел Мар.
Водата е 18-19 градуса. Студ. Влизаш за да се спимяш😂😂. Иначе е топло. Духа вятър всеки ден.
Иначе е прекрасно. Идваме за 4ти път. Хората, живота,отношението, храната...удоволствие.
Впечатяващо е петък и събота как се препълват ресторантите. Всякяква възраст. В 02ч е пълно с бебета и възрастни хора.
Невероянто усещане за топлота и спокойствие.

# 181
  • Мнения: 1
Здравейте! Харесах си почивка до Испания, Коста Бланка и има токова много агенции, които я предлагат. Как да си избера агенция?
toptravels.bg / profi-tours.bg / mistralbg.com / globaltours-bg.com...

Zdraveite, haresah si pochivka do Ispaniya, Kosta Blanka i ima tolkova mnogo agencii, koito q predlagat...Kak da si izbera agenciq??? toptravels.bg / profi-tours.bg / mistralbg.com / globaltours-bg.com...


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 13:13 от Не се сърди, човече

# 182
  • Мнения: 14 507
Профи турс, за трета година почивам с тях, снощи се върнах от почивка до Барселона (ходила съм с тях до Канарските острови и Соренто, Италия)

# 183
  • У дома
  • Мнения: 62
Здравейте! В момента сме в Торевиеха. Плажа е пренаселен. Буквално дупе до дупе. Не е супер горещо, 30 градуса. Но днес ще пропуснем, че детето вчера попрекали и днес е с лека температура.

# 184
  • Мнения: 3 321
Здравейте! В момента сме в Торевиеха. Плажа е пренаселен. Буквално дупе до дупе. Не е супер горещо, 30 градуса. Но днес ще пропуснем, че детето вчера попрекали и днес е с лека температура.
Там винаги е така..

# 185
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 579
Толкова празна Торевиеха не знам дали е била, въпреки това! Преди десетина дни ходихме, нищо общо с преди три години, например.

# 186
  • SF
  • Мнения: 21 564
Колко градуса е водата около Малага, Нерха, Фуенхирола в края на август?
Приблизително, естествено! Simple Smile

# 187
  • Мнения: 20
Здравейте.
След като Ви четох инкогнито докато си организирах почивката , се регистрирах специално за да благодаря и да споделя - може да е от полза за някого.
Докато преглеждах самолетни билети напосоки излезе нелоша цена за Барселона около 20ти август.
Първо мислех само Барселона - разглеждане+плаж но като попрочетох си смених мнението - решихме 3 дни Барселона 4 Салоу. Всичко беше супер само времето ни беше малко навсякъде поне според мен. Определено много ни хареса и бихме отишли отново.
Летяхме с Уиз, настанихме се в апартамент до площад Еспания, комуникативно, най вече заради късното настаняване и близостта до гара Сантс откъдето си хванахме впоследствие и влака за Салоу . Гарата е голяма но има табели навсякъде, гише информация , служители които помагат - лесно е. Хотелът ни в Салоу беше Аква - много сме доволни. Хубави големи стаи с големи бани, малко далеч от гарата но това беше и добре защото е настрани от лудницата. Бяхме с храна заради мъжете - е страхотна беше. Голямо изобилие и качествена.
Плажът на Салоу е голям широк с много фин пясък и огромна свободна зона. На място си купихме чадър който после оставихме там. Водата беше прекрасна, 26 градуса, времето около 28-29 (от 21ви до 28 август)
Бяхме и на разходка до Тарагона - има начесто рейсове от Салоу - много приятно градче със страхотна катедрала.
Подготовката за пътуването се състоеше в изчитане на темите в БГ мама за море в Испания+ последните две теми за Барселона, обстойно разглеждане на картата и тук там някой туристически сайт.
Пиша най вече за такива като мен които са новаци в организирането и се чудят дали да се захващат - определено да.

# 188
  • Мнения: 1 187
Супер. И аз го планирам един ден. Със закуска и вечеря ли бяхте или на он инклузив. Билетите за влака за Салоу онлайн или на място?

# 189
  • Мнения: 20
Със закуска обяд и вечеря без напитки, като обядът се оказа леко излишен, но разликата в цената не беше голяма и резервирахме и обяд.
Влакът за Салоу на място. Отнема 5 минути. Доколкото четох ако се заяви предварително трябва точно на този влак а на място просто си купувате за следващия. Беше пълен и една част стояха прави или върху куфарите половината път. Но си бях проверила разписанието предварително.
А на връщане към Барселона имаше 2 влака по обяд през 5 минути. Пропуснахме навалицата да тръгне с първия и ние си взехме билети за втория

# 190
  • Мнения: 5 819
Темата е стара, но понеже идва лятото , да предложите хубаво място за почивка на море в Испания?
Не сме ходили до сега там и за това събирам инфо.
Вече много години ходим в Турция, но сега цените там са ужасни. Та търсим други, по-бюджетни варианти.

# 191
  • Мнения: 3 321
Испания няма да е по-бюджетна от Турция за начало.
Иначе места бол, морета, океани, градове, села, комплекси и др

# 192
  • Мнения: 1 789
Ще ходим това лято на почивка в Бенидорм и Валенсия, кой плаж на Бенидорм е най-хубав, а на Валенсия. Чудим се за Терамитика, понеже не сме екстремни, има ли нещо друго освен екстремни влакчета, гондоли и т.н. нещо за лежерно развлечение?При теглене на пари от банкомат, стандартно ли е като при нас или удържат големи такси. Просто се чудим дали да носим много пари в кеш

# 193
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 579
Плажовете на Бенидорм са прекрасни, който и да изберете. Аз лично предпочитам Poniente. Английската зона хваща част от  Levante и е лудница, там не препоръчвам и да се наемат квартири и хотели. Шумно е много.
Щом не сте екстремни и искате нещо по- лежерно- Aqua natura. Голям аквапарк с развлечения за всякакви възрасти, шезлонги, заведения, ние много обичаме да ходим там. Aqualandia  също е яко, но там е екстремно Simple Smile
Теглене от банкомат не, или носете в брой или плащайте направо с карта, навсякъде приемат, даже машините за паркинг. Таксите зависят от вашата банка, де, но знам, че чужденците избягват теглене.
Ако имаш още въпроси, ще съдействам.

# 194
  • Мнения: 3 321
Таксите зависят  от банката издател на картата и от банкомата от който се тегли.

Общи условия

Активация на акаунт