На море в Испания...

  • 43 934
  • 221
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 309
Нещо различно е и щом нямате някакви очаквания и ще мързелувате според мен ще си изкарате добре. От вътрешната страна е като езеро, никакви вълни. По-интересните плажове са Cala Del Pino, дългия почти 2км Playa del Barco и Playa de Calblanque който е извън града, но абсолютно девствен, карат те с автобус и  дори няма обхват  мобилните телефони.

Юни си е добре, аз бях юли наоколо и имаше дни с 40 градуса в Мурсия примерно, което е убийствено.

# 151
  • У дома
  • Мнения: 59
И ние тази година решихме да да почиваме в Испания.
Резервирах апартамент за 6 нощувки в Торевиеха. С дете на 8 години сме.
Пътуваме с кола от Германия и ще го съчетаем и с гостуване при приятели след това, близо до Португалската граница.
Горещо, не горещо отпуската ми е тогава. Искаме да се размажем от топлина, че тук ми липсва. Дано ни хареса.
Очертава се едно лятно, горещо пътешествие.Sweat Smile

# 152
  • Мнения: 99
Здравейте тази година искаме да почиваме в Испания,а именно в Коста Азаар в хотел https://www.peniscolapalace.com/en/?repeat=w3tc
някой да е ходил там,някакви мнения,предварителни благодаря на отговорилите,почивката е организирана от туроператорска агенция.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 16:22 от jazz min

# 153
  • Мнения: 98
Здравейте тази година искаме да почиваме в Испания,а именно в Коста Азаар в хотел https://www.peniscolapalace.com/en/?repeat=w3tc
някой да е ходил там,някакви мнения,предварителни благодаря на отговорилите,почивката е организиранаот туроператор.


Почивали сме в хотела 2години-м.септември 2016г и 2017г.Всичко беше хубаво-стаи,обслужване,храна.Първа линия до морето,дълга алея за разходки,има стара част за разглеждане.Ако е същият екскурзовод-Петър Дъбов-страхотен професионалист.Хубава почивка!

# 154
  • Мнения: 4 394
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние много години пътувахме до Sitges с децата, много близо до Барселона, около 30 километра по спомен. Има влак от и до Барселона, така че комбинирахме и двата града без да се налага да взимаме кола под наем. Малко и спокойно градче, чудесни плажове, хубави ресторанти, магазини. Винаги сме отсядали на хотел, но имам познати, които са наемали апартамент. Аликанте също ни е любима дестинация и много подходяща за почивка с деца.

# 155
  • Мнения: 126
Ние тази година ще почиваме в Торевиеха . Взехме билети от wizz за отиване , но билетите за връщане  през август са доста. Та се чудя ако почакаме още  малко дали ще паднат.  Какви са вашите впечатления

# 156
  • Мнения: 4 808
Ние тази година ще почиваме в Торевиеха . Взехме билети от wizz за отиване , но билетите за връщане  през август са доста. Та се чудя ако почакаме още  малко дали ще паднат.  Какви са вашите впечатления
Възможно е и да паднат. Да знаете, че през юли и август в Торевиеха е голяма жега.

# 157
  • Мнения: 1 182
За Майорка кога е най-добре за почивка? Края на юни или през септември? Юли и август не ми понасят жегите

# 158
  • Мнения: 3 309
По Майорка не става толкова топло както във Валенсия.
Юли си е перфектно!

# 159
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
Не бих разчитала, че билетите за август ще паднат. Родителите ми винаги пътуваха август, цените са астрономически!

# 160
  • Мнения: 6
Здравейте, някой да ми каже нещо за тези два хотела в областта Коста де ла Лус в Испания - Playaballena Aquapark & Spa Hotel и Playacanela Hotel,. Не сме ходили там, доста четох, видях, че е на океана, 17 или 21 септември ще ходим, но се чудя кой от двата хотела да изберем, ако някой е бил, моля да сподели, интересува ме също близки селища наоколо за разходки, плаж и т.н. Simple Smile       

# 161
  • Мнения: 3 309
Здравейте, някой да ми каже нещо за тези два хотела в областта Коста де ла Лус в Испания - Playaballena Aquapark & Spa Hotel и Playacanela Hotel,. Не сме ходили там, доста четох, видях, че е на океана, 17 или 21 септември ще ходим, но се чудя кой от двата хотела да изберем, ако някой е бил, моля да сподели, интересува ме също близки селища наоколо за разходки, плаж и т.н. Simple Smile      
Аз съм бил в съседния Атлантико на Мелия, преди когато ходих аз беше на Риу дори.

Интересно място е, предполагам знаете какво има и какво ще правите и не отивате на тото.
Аз бях там, защото беше до границата с Португалия и всеки ден бяхме там по техните плажове.
На самия остров Канела и съседния Кристина няма нищо освен хубави хотели. Плажовете не са лоши, но португалските са много по-интересни.

Като цяло доста духа.

Единственото селище наоколо е Аямонте, но също не е нищо особено.
Ако нямате кола и не смятате да ходите наоколо не знам точно какво ще правите, водата не е особено топла също.

# 162
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора Simple Smile  ще ходим с тур оператор, като цяло отиваме на почивка, но ще погледна и програми за Португалия  Simple Smile 

# 163
  • Мнения: 7 325
Миналото лято бяхме в Плаяканела. Хареса ми като цяло. Кухнята беше разнообразна, имаше занимания за децата, обслужването беше добро. Това което не ми хареса беше че имаше доста кучета. Вярно, не ги водеха на басейна и ресторанта, но детето изпада в ужас при вида на куче и ми стигаше това, че се разминавахме по коридорите.
Ако отивате с цел да лежите по цял ден на басейна/плажа, да мързелувате и да си почивате - това е добро място. Но ако идеята е разходки, разглеждане, нощен живот ... мисля, че не е правилният избор.
В Пртугалия съм ходила няколко пъти. Миналата година също ходих. Купих си хубави и евтини хавлии ( много са добри поругалците ) и вечеряхме в страхотен ресторант с невероятна гледка. В плажовете не намирам кой знае каква разлика.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 16:45 от I.Hr

# 164
  • Мнения: 6
Ясно Wink Звънях в тур агенция, чиито програма за Коста де ла Лус е нейна. Разпитах за двата хотела и зоната около тях, къде може да се разхожда човек. Кофти, че не са в курорт, а било само хотели наоколо. И ако искаме до близко селище да отидем, имало спирка пред хотелите и с градски транспорт се ходи. Незнам какво да правим, били сме в Палма де Майорка, в Коста Брава, давайте съвети кой район е хубав, изключвам тези две места които знаем, съответно, да има хубав плаж и т.н.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт