На море в Испания...

  • 44 040
  • 221
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 199
Плажожете на Бенидорм са много хубави, но самият град е много пренаселен. За разглеждане, обикаляне по баровете и актракции става.
Но района на север от Бенидорм - 15, 30, 40 км е чудесен за спокойна почивка ( Altea, Calpe, Moraira,Javea) . Предпочитан е от английски, френски и холански туристи. Изборът от самостоятелни вили с басейни е изключително голям - от по-сепли до супер луксозни.
Габи, можеш ли да ми кажеш къде да потърся такива вили? Благодаря ти!

# 121
# 122
  • Мнения: 126
Здравейте, ще бъдем в Торевиеха края на  юли  началото на август . Интересуваме дали е много горещо през този период.

# 123
  • Мнения: 4 808
Здравейте, ще бъдем в Торевиеха края на  юли  началото на август . Интересуваме дали е много горещо през този период.
Да, голяма жега е тогава.

# 124
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 551
Много е горещо, гаранция. В добавка с 99% влажност на въздуха, направо е ад.

# 125
  • Мнения: 199
Здравейте  Hug
За това лято се интересувам от дестинацията Испания и по-конкретно района Барселона, Валенсия....
Интересува ме има ли район, който е препоръчителен за деца, как са плажовете, изгодни къщи под наем и всичко, което би било полезно при организирането на такава отпуска
Благодаря  Hug

Ние бяхме миналата година през Април в Санта Сузана. То е до Барселона. С влака се стига за около час директно от Барселона до Санта Сузана, пътуваш с влака буквално покрай морето, релсите са до водата, такова нещо не бях виждала! Ти се возиш, морето се плиска до теб! Страхотно място! Бяхме в хотел Монтемар Маритим. Директно на плажа кажи го, както и повечето хотели. Той обаче се разпознава много добре,  тъй като хотела е построен под формата на Кораб. Най-добрата почивка която съм имала, с полупансион и за трима беше на много хубава цена. Но там има и много къщички под наем, видях като търсихме Лидъл да пазаруваме. Ако те интересува ще приложа личен снимков материал!

Само да добавя, че Санта Сузана е страхотно място за почивка с деца! Нашия хотел даже си имаше гледане и занимавки на деца без допълнително заплащане . Но на самото място също има сума ти занимавки за хлапета, а променадата е страхотна! Плажът беше невероятно чист. Кафенета по брега и ресторантчета, всичко на място. Сърф-училище директно на брега.
Иначе не съм ползвала туристическо бюро за това. Чрез Букинг си направих резервацията. А полетите също отделно директно при авиокомпанията.
А морската вода много ли е студена по това време?

# 126
  • Мнения: 29
И мен ме интересува средата на юни става ли за къпане морската вода -ще бъдем в Санта сузана?

# 127
  • Мнения: 509
Ние бяхме в Санта Сусана 23.06 - 27.06 преди 4-5 години, беше си хладно, в морето студено и дълбоко. В басейна на хотела по можеше да се къпем. Не знам, може би тогава е било по-хладно времето, а други години да е по-топло. Но предните 3 дни бяхме в Барселона, там пък беше жега.

# 128
  • Мнения: 3 313
На север от Барселона е както на север от Варна, не става много топъл въздуха, нито водата.

# 129
  • Мнения: 648
Според мен като навсякъде в Европа юни водата не е особено топла, което е логично, защото лятото едва е започнало. Съвсем друго е например август и септември, когато водата се е загрявала в продължение на няколко месеца и топлината се е кумулирала.

# 130
  • Мнения: 29
Мноого Ви благодаря момичета!:)

# 131
  • Мнения: 199
Ние ще бъдем в Калела в края на май(23-30) и се надявам да не е чак толкова студена водата в морето. Ако ли пък не, ще се къпем в басейна! Simple Smile

# 132
  • Мнения: 6 304
Днес попаднах на много хубава оферта за края на май-началото на юни, но ми се струва, че водата ще е студена, за Валенсия.

# 133
  • Мнения: 902
И мен ме интересува средата на юни става ли за къпане морската вода -ще бъдем в Санта сузана?

Аз бях през април в Санта Сузана, водата си беше хладна, но аз се "бръкнах" за малко вътре и не бях единствената. През юни шансовете май са по-добри!
Но в басейнът на хотела си поплувахме!

# 134
  • Мнения: 1 184
А как е водата и времето към 20.09-30.09 в Южна Испания ( Андалусия)?

Общи условия

Активация на акаунт