Домашна помощница, в какво ви помага?

  • 10 373
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 707
В България този вид услуга е в сивия сектор /поне 90%/, така че е разбираема липсата на тарифи.

Който все пак се интересува от тарифа, да се обади във фирма, занимаваща се с почистване, и да зададе там въпросите си. Peace Поне ще има някаква цена за ориентир.

Според мен цените са несъизмерими,когато се договаряш с фирма и директно с жена,която да помага в домакинството.

# 46
  • Мнения: 10 547
Благодаря ти Касита. Fortune Преди беше 30лв за основно почистване. Значи горе- долу пак така се движат цените. Фирма ,няма да пусна в дома си за почистване.  Joy Първо ,че ще платя тройно повече, второ ще почиствам след тях. Joy

Не е точно така. В тези фирми работят хора не по-различни от тези, които са в сивия сектор. Има много изгодни условия при абонаментни пакети, както и подсигуряване с договор, ако нещо изчезне, ако бъде счупено и/или повредено, ако си недоволен.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 744
На "фирменото почистване" основен недостатък, според мен, е голямата навалица. Идват един отбор хора и всеки започва да се занимава с неговия си сектор - прозорци, санитарни помещения, гладене... Аз лично се поболявам.
Другият минус, ако не си избрал плана с отбора, е че ти пращат всеки път нова жена, т.е. тази, която е на смяна. Което за почистване на офис или жилищен блок не е проблем, но лично аз държа на икономията на речевия си ресурс - мразя да обяснявам по 100 пъти как точно държа да се свърши дадена работа.

# 48
  • Мнения: 3 241
 
Благодаря ти Касита. Fortune Преди беше 30лв за основно почистване. Значи горе- долу пак така се движат цените. Фирма ,няма да пусна в дома си за почистване.  Joy Първо ,че ще платя тройно повече, второ ще почиствам след тях. Joy

Не е точно така. В тези фирми работят хора не по-различни от тези, които са в сивия сектор. Има много изгодни условия при абонаментни пакети, както и подсигуряване с договор, ако нещо изчезне, ако бъде счупено и/или повредено, ако си недоволен.

И ние минахме от  сивия сектор на светло - при фирма.
Но всеки път идва една жена, освен ако не е в отпуска.
Така съм спокойна, че има и застраховка.  Peace

# 49
  • Мнения: 10 547
На "фирменото почистване" основен недостатък, според мен, е голямата навалица. Идват един отбор хора и всеки започва да се занимава с неговия си сектор - прозорци, санитарни помещения, гладене... Аз лично се поболявам.
Другият минус, ако не си избрал плана с отбора, е че ти пращат всеки път нова жена, т.е. тази, която е на смяна. Което за почистване на офис или жилищен блок не е проблем, но лично аз държа на икономията на речевия си ресурс - мразя да обяснявам по 100 пъти как точно държа да се свърши дадена работа.

Идва един човек, всеки пък същият, рядко, ако той е болен, в отпуск или напусне идва нов човек. Всичко е въпрос на договорка.

# 50
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Аз плащах до Нова година /в момента сме в чужбина и все още нямаме жена/ по 50лв на седмица, като жената идваше 2 пъти седмично.  Винаги съм наемала препоръчани от приятели жени и слава богу нищо не е изчезвало.

# 51
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Мечтая си и аз за домашна помошница. Мразя чистенето, мразя да бърша под, да бърша секции. Досадно ми е, предпочитам да се навра в кухнята и да готвя и пак да има някой след мен, който да почисти хаоса  Flutter
Обаче ме интересува следното: къде сте вие, докато домашната помощница чисти. Май не съм особено доверчива и не мога да си представя добре ситуацията. Тя има ключ? Чисти докато ви няма ли? Защото пък ако съм си вкъщи съвсем няма да ми е комфортно да се излежавам и някой да чисти собствения ми дом  ooooh!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Чисти докато ви няма ли? Защото пък ако съм си вкъщи съвсем няма да ми е комфортно да се излежавам и някой да чисти собствения ми дом  ooooh!
Че защо ти е неудобно? В края на краищата ти си плащаш за това.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 846
От години не чистя вкъщи. Сменила съм 2 помощници - жена и сега едно момче от фирма. Много съм доволна, имам им доверие. В началото майка ми стоеше вкъщи, докато чистят, после започнах да им оставям ключ.

Подреждането е моя работа, те само чистят. Жената и гладеше, но не защото съм я молила, просто обичаше. Давам по 20 лв., когато мият прозорци - двойно. Много съм доволна и докато мога да си го позволявам, не бих се лишила от тази екстра.

# 54
  • Мнения: 11 088
Обаче ме интересува следното: къде сте вие, докато домашната помощница чисти. Май не съм особено доверчива и не мога да си представя добре ситуацията. Тя има ключ? Чисти докато ви няма ли? Защото пък ако съм си вкъщи съвсем няма да ми е комфортно да се излежавам и някой да чисти собствения ми дом  ooooh!

На работа сме Simple Smile
Има ключ, идва, чисти, парите са й оставени на определено за целта място. Понякога се засичаме сутрин - ако още не сме излезли по задачите за деня. Това ми е третата, която ползвам в последните 5-6 години - първата е идвала епизодично. После две последователни - регулярно, по веднъж седмично.
Първата от постоянните напусна поради здравословни проблеми, беше доста възрастна. И двете съм наела на частен принцип, не чрез фирма. Ако човек е параноичен, предполагам, не пуска външни хора в дома си...

Ако се налага да чисти в мое присъствие - не ми е неудобно духом, но ми е неудобно физически. Трябва да си намирам занимание в стая, която не чисти в момента, за да не си се пречкаме взаимно из краката... ако пък да кажем гледам болно дете вкъщи, което иска да търчи насам-натам, ми е голямо неудобство. Така че предпочитам да отсъстваме.

Чисти стандартния пакет неща: бърше прах, пода - с моп и прахосмукачка, кухня (печка!!!), баня, санитарен фаянс. Прозорци - през топлите сезони, както дойде графика. Понякога от мързел й оставям купчина неизмити чинии или дрехи за простиране. Не глади, подрежда предимно разпилените играчки.

# 55
  • Мнения: 5 710
И аз оставях ключ, много доверен човек ми беше. После изчезна едно нещо и бях ужасно разстроена, даже тема пусках. Отдавна не идва вече ( не заради кражбата), бижуто го върна , но лошто е, че не си намирам един пръстен и ако не го намеря  в хаоса ще умра от яд.
Ако има следващ човек - аз ще съм си вкъщи, без човек тука - не.
Не че не може да се задигне нещо и когато всички сме си вкъщи

# 56
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Хах, това последното май ми е достатъчно. Макар, че ако иска да бута, ще бута и докато се мотам в съседна стая  Rolling Eyes Допуска хора вкъщи, но близки и приятели. Не знам как бих се настроила да пусна абсолютно непознат човек в дома си, пък макар и препоръчан  ooooh!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 846
Абе предпочитам да пусна чужд човек вкъщи, отколкото в събота и неделя, вместо да си гледам кефа, да търча с парцал в ръка! Rolling Eyes Peace

# 58
  • Мнения: 3 241
Абе предпочитам да пусна чужд човек вкъщи, отколкото в събота и неделя, вместо да си гледам кефа, да търча с парцал в ръка! Rolling Eyes Peace

Точно  Peace

# 59
  • Мнения: 1 668
Аз имам домашни помощници от около 7-8 години. Доста жени се смениха тука, от последната съм най-доволна . Просто последния път като виках моята тя не можеше да дойде заради някаква причина и ми прати братовчедка и. Е, оттогава викам само братовчедка и  Joy. Вкъщи съм докато чисти, но не се натискам да и помагам. Подрежда играчките в двете детски стаи, мие баня, тоалетна, кухня (кухнята ми е бяла и ако не беше тая жена след половин година ползване трябваше да я сменя   Joy), мие ми подове, бърше ми прах и врати във всички стаи на всяко идване. Това и отнема по около 5-6 часа и и плащам 40 лева на идване. Викам я наа около 1 седмица. Когато мие прозорци я викам отделно. Т.е. не мисля, че би била ефективна ако бачка 10 часа тежка физическа работа. Пералнята, сушилнята и миалната си пускам аз. Не глади и аз си прибирам дрехите в гардероба - това по мое желание. тя не ми е отказвала нищо

Общи условия

Активация на акаунт