2880лв накуп за майки-студентки-7

  • 72 288
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 162
Deska x2, и според мен е добре да обжалваш решението възможно най-бързо да не изпуснеш срока. Помощта е за отглеждане на дете, а те в случая са две. Пожелавам ти успех и не се предавай!

# 16
  • Мнения: 354
Deska x2 и според мен помощта си е 2880 без значение,че си родила близнаци.
Позната на моя приятелка също има близнаци и доколкото си спомням на нея също бяха превели 2880лв общо, не за дете.
Все пак може да и да обжалваш,ако си решила

# 17
  • Мнения: 147
Майчета, само да уточня,
майчинството не е социална помощ. То се урежда с един друг закон. Майчинството се изчислява на базата на приходите ви за предходните 18 месеца, т.е. работните заплати, които сте вземали. Идеята на майчинството е, че докато си гледаш детенцето няма как да работиш, а трябва да ядете нещо все пак. Пак повтарям, майчинството не е социална помощ.
В никакъв случай не очаквам две майчинства.
Но става въпрос за социална помощ, която се изплаща в еднакъв размер и за едно дете и за близнаци. Нали идеята е да подпомогнат бюджета ти защото освен обичайните разходи и семестриалните такси вече имаш още един разход. Но разходите за близнаци са двойни - всичко купуваш х2.
Не ме разбирайте погрешно, но  няма логика да ми изплатят само 2880лв.
За мен тази помощ е един вид вместо майчинство,има същата функция,тя и затова е 12 месеца по минималната работна заплата,а не  е произволна сума.Дават я на студентките(не мисля,че на децата),защото се предполага,че ако си редовна форма и съвестно си си посещавал всички занятия едва ли си успявал да работиш,за да имаш осигуровки.Така че би трябвало да е основен бюджет,а не да го подпомага.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
За мен тази помощ е един вид вместо майчинство,има същата функция,тя и затова е 12 месеца по минималната работна заплата,а не  е произволна сума.Дават я на студентките(не мисля,че на децата),защото се предполага,че ако си редовна форма и съвестно си си посещавал всички занятия едва ли си успявал да работиш,за да имаш осигуровки.Така че би трябвало да е основен бюджет,а не да го подпомага.

Тази логика издиша, понеже помощта се дава И на майки, работили по трудов договор, т.е. редовното обучение не изключва ходенето на работа преди раждането.

# 19
  • Мнения: 147
Ами спорът е излишен,логиката далеч не издиша-прочети пак поста ми,никъде не казвам,че задължително е нужно взаимно да се изключват двете.Просто казвам защо е предвидена,това че българското студентство няма общо с това как трябва да бъде...тема на друга дискусия.Не случайно е за редовна форма,а не за задочна,това е основната разлика между двете.Това кой как може да се уреди в нашата държавица не мисля,че намира отражение в законите,там нещата са принципни,а не според случващото се в действителност...

# 20
  • Мнения: 2 697
Записвам се да ви следя Wink Редовен докторант съм и се радвам, че в предишните теми срещнах "колежки", че нали нашият статут е малко неясен в закона и все се опитват от социалното министерство да спестят полагаемите ни пари Wink

# 21
  • Мнения: 188
Мамчета, да ви се похваля- преведоха ми днес парите, цялата сума. Родих в средата на декември, документите ги подадох в края на декември (ДСП-Поморие). Отидох с готова попълнена молба, за нула време ми приеха документите без никакви проблеми. Магистър първи курс съм. Money
Ваш ред е!  Heart Eyes

Да се изкажа и аз по отношение на родилите близнаци- сумата си е само 2880, а не двойно, защото тази помощ се дава еднократно. При първо родено дете ако се вземе, след три години напр. при раждане на второ дете нямате право повече на тази помощ- т.е. една майка само веднъж в живота си може да вземе тази сума.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 18:20 от AnMary

# 22
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 078
takiki,това не е вярно.Не подвеждай момичетата. Naughty Помощта може да бъде взета при раждането на 2-ро дете,ако все още си майка студентка редовно обучение. Peace

п.п. Честито за паричките!Със здраве да си ги харчите.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 188
takiki,това не е вярно.Не подвеждай момичетата. Naughty Помощта може да бъде взета при раждането на 2-ро дете,ако все още си майка студентка редовно обучение. Peace

п.п. Честито за паричките!Със здраве да си ги харчите.  Simple Smile

 Outta Joint Много се надявах някой да ме поправи и наистина да греша.  Wink Дано да си права. Но все пак някой взел ли е тази сума два пъти?

# 24
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичета да ви се похваля. Преди малко ми преведоха парите 2880 + 250 за първо дете newsm44. На мен не са ми пращали заповед - направо казаха кога да ги чакам. За инфо изпратиха ми заповед за детските, че не ме одобряват, защото прехвърлям дохода. Явно в някои градове изпращат само за неодобрение.

# 25
  • Мнения: 69
Да се изкажа и аз по отношение на родилите близнаци- сумата си е само 2880, а не двойно, защото тази помощ се дава еднократно. При първо родено дете ако се вземе, след три години напр. при раждане на второ дете нямате право повече на тази помощ- т.е. една майка само веднъж в живота си може да вземе тази сума.


И аз съм сигурна, че не си права!

# 26
  • Мнения: 1 666
Да се изкажа и аз по отношение на родилите близнаци- сумата си е само 2880, а не двойно, защото тази помощ се дава еднократно. При първо родено дете ако се вземе, след три години напр. при раждане на второ дете нямате право повече на тази помощ- т.е. една майка само веднъж в живота си може да вземе тази сума.


Точно обратното е!  Naughty

Деска, всичко е въпрос на тълкуване. Съветвам те да обжалваш заповедта и то бързо,да не изпуснеш срока, стигнеш ли до съд, имаш шанс да разтълкуват нормата в твоя полза.
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте момичета,

Имам приятелка, която е с термин месец март 2012 година.
Момичето се осигурява на пълен работен ден по договор за управление. Отделно се осигурява на друг договор на 5 работни часа. Сега ще кандидатсва за редовно обучение - магистратура.
Ако правилно съм разбрала първия пост в темата, то не би следвало да има проблем да получи помощта от 2880 лв, независимо от посочените горе обстоятелства. Моля да потвърдите дали съм права.

Благодаря предварително.   bouquet

# 28
  • Мнения: 147
Осигуряването няма отношение към тази помощ  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
Осигуряването няма отношение към тази помощ  Peace
  bouquet
Нито това, че е Управител на фирма, нали.

Общи условия

Активация на акаунт