Истанбул 7

  • 86 377
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 13 209
Благодаря! Ако сме в подходящо време в района може и да се "прежалим"  Laughing. Както и да го мисля, за тези 2 дни пак нищо няма да можем да видим  Sad.

# 661
  • Мнения: 1 166
Благодаря за снимката. Помня я от предишни постинги, но явно аз съм зле с ориентацията, защото не схващам, как хем Капалъто ми остава зад гърба и вървя към Св. София - демек по левия тротоар, хем тази пресечка ми се пада в някакъв момент в дясно  newsm78. Или аз свивам по пресечката Пиер Лоти (която пак ли ми се пада по левия тротоар не знам, защото не се заглеждам по имената на улиците) и след това в някакъв момент завивам надясно и излизам на това кьоше? случайно да имате карта? Ако досаждам вече, извинявам се, просто и аз като всички правя някакви планове и не ми се ще да се лутаме.

# 662
  • София
  • Мнения: 13 209
Аз ще ти го обясня по друг начин. Ако се намираш на Хиподрума, в края, който е отдалечен от трамвая. Отпред е сградата на полицията, завиваш по уличката на дясно (същата с полицията). Вървиш все по нея около 2-3 минути и го виждаш.  Wink На 5 кьошета е. Виж на някоя карта. Едната улица е Пиер Лоти. А дали в първия пост нямаше упътване как се стига и къде се намира?  newsm78

# 663
  • Мнения: 1 166
Мерси, сега ми стана по-ясно Simple Smile   bouquet
Нямам търпение вече, броя дните... Simple Smile

# 664
  • Мнения: 37
Мили дами, къде се намира парка„Йълдъз„ и превоз до него. За Нишантъшъ разбрах че се пътува с авт.№26, №26А, №26В от Еминьоню, но от лявата страна на моста Галата ли? В автобусите има ли билети,или по-добре да си взема истанбулкарт,и само при качване ли се таксува. Благодаря.

# 665
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Йълдъз е преди Ортакьой - 1 или 2 спирки преди него от дясно. Със същите автобуси като за Ортакьой. Между двете е пешеходно разстояние (по спомен) но пътя не е особено подходящ за вървене.
Ние хващахме автобуса от Кабаташ, защото преди Ортакьой и парка имахме Долмабахче и ни беше най-удобно така.  После парка го забравихме и така...

# 666
  • Мнения: 368
  Малеее,колко сте изписали.  Hug
Всичко подразбрах,поне така си мисля Embarassed
 И едно въпросче- какви са тия прословути дърпани кори ? Колежките са ми поръчали ...и окъде мога да ги купя?

# 667
  • София
  • Мнения: 13 209
Мили дами, къде се намира парка„Йълдъз„ и превоз до него.

По моя спомен е на същата спирка като Ораткьой. Твърде близко е, за да има още една спирка, но все пак може и да има.  newsm78  Освен това там улицата е натоварена и тясна и не си спомням да е имало спирки. Последната ни снимка от сергиите на Ортакьой е в 16,45, а първата вътре в парка е в 17,01 ч., т.е. растоянието между двете е около 10 - 15 минути влачене, защото вече се бяхме скапали.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Venel82 , ако идваш от Лалели, не е нужно да отиваш до ул. Пиер Лоти. Когато стигнеш колоната на Константин (която ти остава на левия тротоар), след спирка Чемберлиташ на трамвая, свиваш по първата пресечка надясно (Peykhane Cd.). Ортаклар се намира на може би 100 - 150м по тази улица, на първият ляв ъгъл. (всъщност по нея слизаш от лявата страна на заведението, където на снимката слиза таксито, а по Пиер Лоти - от дясната) Във всички случаи от Лалели това е най-прекият път. За менюто мисля, че беше само на турски, поне това, което ни дадоха, но това не ни попречи да си изберем. Асортиментът не е голям, но беше наистина много вкусно. Аз ядох пилешки шишчета, които си вървят с гарнитура и бяха супер. Заслужава си! Хубаво изкарване ви желая и продължавам да ви чета и да се надявам скоро пак да съм в любимия ми град.

# 669
  • София
  • Мнения: 2 623
И едно въпросче- какви са тия прословути дърпани кори ? Колежките са ми поръчали ...и окъде мога да ги купя?

Купуват се и на връщане, от Одрин.
Почти всички спират там по някакви борси,
така че ще можеш да купиш.
Миналата година бяха по 2-3 лири, пакета.

И аз да попитам нещо за Ортаклар Simple Smile
Гледам, че масичките са малки, а тротоара тесен.
Има ли шанс да седнем 8 човека, защото групичката
ни е толкова?

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 00:38 от jullianna

# 670
  • Мнения: 1 166
beljata, благодаря и на теб  Mr. Green Бреййй, то било много хубаво тук в този форум, бре. Не само да четеш, ами и да пишеш, да питаш и да научаваш точно това, което те интересува.  Hug

# 671
  • Варна
  • Мнения: 4 221
jullianna, отвън мисля, че е невъзможно да седнете 8 на една маса, което не пречи да опитате - предполагам, че комшиите, с гостоприемството си, ще направят всичко възможно. Ако не, вътре, на горния етаж, има възможност, а и предполагам, че при хубаво време прозорците са отворени и губите само близкия контакт с колите, което за мен си е плюс.

# 672
  • Мнения: 1 166
Сещам се сега да попитам за пюрето/салцата, която съм виждала, че продават на Египетския пазар от големи бидони. Някой може ли да ми каже, каква е разликата между различните видове и ако сте купували, за какви ястия я ползвате. Там мисля, че я ползват за булгура, за кюфтетата от булгур, за различни сосове и т.н.

# 673
  • Мнения: 1 166
Гледам разписанието на фериботите от Еминьоню до Кадъкьой и виждам, че има второ пристанище на Кадъкьой или аз поне така го разбирам. Някой може ли да ми обясни това и каква е разликата. Когато съм ходила там, слязохме на пристанището и след кратко вървене, стигнахме до едно оживено място с площадче с магазини и заведения, с фонтан на него. Около фонтана като лъчове започваха малки пешеходни улички, а там някъде наблизо  имаше и малка църква. Искам пак там да стигнем, но сега се чудя на кое пристанище трябва да слезем...

# 674
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Джулс, вие сте пушачи, нали? Или поне има някакви пушачи сред ваас? Никакъв шанс да се пуши на закрито, а големите им маси са именно вътре. Ако се помотаете с неразбиращ вид отвън, ще ви натаманят маса, но тротоара събира точно една маса за 4 човека, единият с ръст около 2 метра.Simple Smile

Venel, има доматена салча и пиперкова салча, която от своя страна е сладка и люта ( acli). Виж в темата за турската кухня, тия дни нищихме въпроса,че ме мързи да копирам, но да ти кажа : има пиперкова паста за готвене  и друга, коятo става за ядене . За моите синове факта,че съм купила пиперково пюре, годно само за готвене нямаше никакво значение... Mr. Green
И да, правилно си запомнила.На първата спирка се сваляме ,но в момента точно този площад с фонтанчето го копат за метро , иначе всичко е както го помниш.

Общи условия

Активация на акаунт