Зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена.

  • 7 174
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
Може една жена да окрилява мъжа, да му помага, да го подкрепя и разбира в мечтите и стремежите му, но тя зад него успехът му не може да постигне. Това е абсурд.

Ми да, колкото и да обичаш някой и да го подкрепяш  в мечти и стремежи, той ако е некадърен и и инертен - кво може да постигне Thinking. То вярно е, че любовта дава криле, но чак чудеса... Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 801
Не знам дали "зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена" но съм виждала как доста простички жени провалят уж успели мъже

# 17
  • Мнения: 2 510
За мен също това е клише. Никой не може да успее вместо теб, без значение какъв пол имаш.
Аз го разбирам за създаване на условия и морална поддръжка. Просто за това трябва да си силен.

# 18
  • София
  • Мнения: 291
Ако един мъж не е спокоен, че всичко с децата му и с дома му е наред и ума му е ангажиран да мисли за това, то той не би могъл да се отдаде на 100 процента в работата си.
А кой ще му подсигури това спокойствие, ако не една жена, която може да носи не две, а десет дини под една мишница!?!

# 19
  • Мнения: X
Може една жена да окрилява мъжа,
  Simple Smile
, a Red Bull направо дава крила!  Laughing



Плюс ще добавя че тези думи обичат да ги произнасят жени, които абсолютно нищо не представляват и нищо не са направили в живота.
Все пак трябва по някакъв начин да си вдигат самочувствието макар и за сметка на успеха на съпруга...

Не знам дали "зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена" но съм виждала как доста простички жени провалят уж успели мъже
  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 291
Не знам, какво се влага в израза "нищо не са направили в живота", но мисля, че се досещам.
Ако "нещото", което е трябвало да направят е кариера и те не са успели, смея да твърдя, че това да се откажеш от собствена кариера в името на тази на мъжа до теб също е сила.
Пък и един такъв мъж би ли седял при една жена, която "нищо не представлява"!?!
Съмнявам се!

# 21
  • Мнения: 45
Не знам, какво се влага в израза "нищо не са направили в живота", но мисля, че се досещам.
Ако "нещото", което е трябвало да направят е кариера и те не са успели, смея да твърдя, че това да се откажеш от собствена кариера в името на тази на мъжа до теб също е сила.
Пък и един такъв мъж би ли седял при една жена, която "нищо не представлява"!?!
Съмнявам се!

Хахха.... Laughing при това най-мързеливите и некадърните много я умеят точно тази сила. Недей моля те с примери за подобни "жертви"!

Аз знам примери на общ семеен бизнес, в който жената искрено смята че ако не е била тя, оня мухльо нищо да не е направил. Laughing Ама нейната помощ се изразява в дуднене и пилене по цял ден. Mr. Green А тя иначе си е жертвала кариерата заради тоя бизнес....

# 22
  • Мнения: 3 066
Донякъде е вярна поговорката.
Аз съм на мнение,че ако и двамата се подкрепят, не спират развитието си ,стремят се към нови неща, амбициозни и находчиви ,то тогава партньорът наистина е спомагащ и подкрепящ фактор в успеха на половинката си.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
аз не разбирам какво са я заплягали тази президентша! В края на краищата, клетвата я полага президентът, той е бил избран, а не той и жена му!

За успелия мъж и силната жена не знам, на мен ми звучи доста тъпо, макар да е възможен и някакъв смисъл в твърдението. Най-малкото, доста от успелите мъже са имали доста разбиращи жени - търпяли са ги с отсъствието им, амбицията им, дори с лошия им характер и егоистичност. Можем да прибавим и принадлежността на жената към определена класа със съответната финансова и социална обезпеченост, което си е доста добра зестра за един амбициозен мъж. В другия случай са били майките, които рядко са били прости инеобразовани, слабохарактерни женици. А в трети случай дори не е имало жена наоколо, така че мъжът се е занимавал само със себе си. Рядко се случва един мъж "сам да си е майка, баща" и да се е самоизградил, все е имало по някоя покрай него да му лъска егото.

# 24
  • Мнения: 45
Лъскане на егото е най-вредното нещо което може да се случи на един мъж тръгнал към успеха. При всички случаи сам по себе си успехът гарантира едно скачане на егото до небесата. Което пък може да го срине точно за отрицателно време.

Търпение на лош характер и егоизъм....хм... Sick Как ли пък не! Нито бих търпяла, нито смятам че това е помощ. Shocked

Колкото до зестрите на жената, това не е показател за сила.

Виж подкрепа, разбиране, споделяне на желанията му и амбиции, общност на идеали и интереси....това сигурно е голяма психологическа помощ, НО...това също не е показател за силна жена.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
ти май не си чела много биографии. Т.нар. успели мъже имат доста сходни черти и като характери, и като обкръжение и история. Действителността е била и е доста по-различна от романтичните представи, които описваш.

# 26
  • Мнения: 59
Силна жена --> много харчи --> мъжът трябва да й угажда --> трябва да работи много -->понякога той преуспява --> тя е причина за неговия успех!  Laughing

# 27
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Успял мъж-ако предположим,че той си има качествата за такъв,ще си е успял и без жена до себе си,но ако говорим за мъж,който включва пълен комплект в успеха,т.е. и семейство с деца-ако няма безброй гувернантки и домашни помощници ,му трябва жена,която да ги замества. Познавам такива мъже и жените до тях създават домашен уют и гледат децата,организират почивките им и загърбват всякаква мисъл за собствена кариера /изключвам бизнес с домашни сладки или занимания от типа "отчаяни съпруги"/.В общи линии,ако искаме успял мъж до него трябва да има една жена-домакиня. Прозаично,но факт-ако няма качества,успява жената до него  Laughing

# 28
  • Мнения: 9 990
За мен също това е клише. Никой не може да успее вместо теб, без значение какъв пол имаш.
Аз го разбирам за създаване на условия и морална поддръжка. Просто за това трябва да си силен.

Никаква сила не се иска за нещо толкова елементарно.На някои жени даже им е приоритет-сватба, грижа по него, условия и т.н.Да създадеш уюта, както Андариел казва, а една жена го умее и без усилиш, стига да се е омъжила за мъжа, когото обича, с когото се разбира и т.н.Към днешна дата, повечето сме еманципатки, та уюта леко липсва, за сметка на заплатата.Идеята тук за това разместване е, че ако и жената докарва приличен доход, то при един крах на мъжа може да подаде рамо, чисто финансово, което също не е никак малък плюс, особено при наличие на семейство, деца и солидни разходи по живота днес.Ей тук вече усилия са си нужни.Защото от заплата до заплата има Разлика.
Зад всеки успял мъж не стои жена, още по-малко успяла.Това ще да го е измислил някой/апропо-знаем ли чии са думите точно?/, който се е чувствал особено важен, но неоценен вероятно.Зад всеки успял човек стоят куп условности, събития, ходове, наследственост и още много неща, които рядко са свързани само и единствено с нечия съпруга.

# 29
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена.

Абсолютно клише!Измислена от жени, които са зарязали своето професионално израстване, заради съпруга си.

Общи условия

Активация на акаунт