Кюретаж и забременяване след това - 29

  • 22 740
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 210
Момичета кога най рано може да се направи кръвен тест за бременност.

# 691
  • Мнения: 7 118
Момичета кога най рано може да се направи кръвен тест за бременност.

10-11 дни след овулация

# 692
  • Мнения: 210
Мерси Simple Smile. Значи е рано.От тази сутрин почна едно странно гадене и  повръщане , но явно съм лепнала някой вирус .

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
basis, моята кръщелница беше със зацапване и отлепено сакче до 10-11 г.с. С много лежане и без никакви излишни движения (само хранене и ВЦ) + яко максимална доза Утрогестан и но шпа закрепиха нещата и вече си е в края на 5 месец. Така, че колкото и да е стресирано не се предавай. Пази леглото и се моли всичко да се размине. Аз се моля също и ти стискам палчета  Praynig Praynig Praynig За второ сакче не се тревожи - то може да си се резорбира. При мен бяха две в началото и едното просто си изчезна.

# 694
  • Мнения: 7 118
Мерси Simple Smile. Значи е рано.От тази сутрин почна едно странно гадене и  повръщане , но явно съм лепнала някой вирус .

не е задължително да е вирус. Кога е била предполагаемата или доказана О? Или последния МЦ?

Бейсис,  Praynig Praynig Praynig

# 695
  • София
  • Мнения: 1 966
Basis, силно стискам палци да се закрепят нещата  fingerscrossed Много лежане и никакви гадни мисли, прегръщам те  Hug

Svetlanica, за хистологията недей да си с много големи очаквания, рядко излиза нещо смислено от нея. За зацапването е напълно нормално и при мен се влачеше жълто или с леки кървави нишки поне 2-3 седмици, не се притеснявай.

pep.si  аз така обвиних една салата с риба тон, че ми се гади безумно от нея, както и за всичко останало обвинявах прегнила, а то какво излезе  Mr. Green Стискам паци и при теб да е такава причината  fingerscrossed

Още не смея да се запиша при октомврийските мами, ама хайде и от мен малко  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 696
  • Мнения: 7 118
Светле, никой не те гони, пиле, като не ти се записва - недей!  Mr. Green Их, че ти се радвам  Laughing

# 697
  • Мнения: 210
Последната менструация беше на 31 януари,мисля, че е доста раничко.Но това  Sick беше много странно.

# 698
  • Мнения: 427
Светлеееее,много се радвам!!!!Стискам палци всичко да е наред до края! Praynig Hug Hug Hug HugАз бая почаках докато се запиша при августинките-ама и тук ми е по-уютно, де Hug
Basis,пази леглото,взимай хаповете и запази спокойствие. HugА ние ще стискаме палчетата!
Луничка,съжалявам за пръста ти!Дано си цапнала 2 чаши вино снощи,отпуснала си душата,забравила си,че те боли кутрето и сте имали успешно бебеправене  Wink Laughing
pep.si ,дано "вируса" е сакче fingerscrossed

# 699
  • Мнения: 7 118
Пеп.Си, рано е, определено Peace

# 700
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравейте момичета  Hug

не бях влизала от няколко дни и много се зарадвах на хубавите новини   Hug
svetla81  чудесни новини, а ти все не вярваше. Стискам палци всичко да е наред до края, една лека и без притеснения бременност.

dion тихичко Честито и на теб   bouquet почивай си повече ако можеш и както са ти казали момичетата с прием на Утрогестан нещата се оправят. Успех утре при Д-р Славчев.

basis поздравления за сърчицето  Hug стискам палци и за теб да спре зацапването и нещата да се наредят.

Дони можеш ли да споделиш какви лекарства са ти предписали за кръвопотока. И от кога се вижда, че бебчо изостава мъничко?

Аз вчера пътувах до Плевен за консултация при Доц. Конова, не вярвам на никой във Варна свързано с терапията ми с Фракси и АП. И се радвам, че бях взела това решение да си направя една консултация. Всички при които ходя във Варна /а те са поне 3-4лекаря/ ми казваха, че виждат на няколко места по плацентата нещо като хематомчета или места, които са по-силно кръвоснабдени, но нали плода си отговаря точно на седмиците и от там значи нямало проблеми. Както и чух предположения, че най-вероятно е от Фраксипарина и даже можело да се намали. Вчера ме прегледаха обстойно в Плевен, направиха ми доплер и заключението на лекаря е, че плацентата е започнала преждевременно да застарява, което налага веднага вдигане на дозата на Фраксипарина и преминаване на всекидневен прием а не както досега през ден. И така тъкмо се бях успокоила малко и сега пак се вкарах в разни мисли. И както и на Дони също ми казаха да ходя по-често на прегледи за да се следи кръвопотока и дали бебчо се развива според седмиците.

Извинявам се че стана малко дълго, просто исках да си споделя с някой  Hug Hug

Пожелавам на всички само положителни емоции и много положителни тестчета на всички бебеправещи.

# 701
  • Мнения: 7 118
Креми, понеже аз ще съм може би на същата терапия, може ли да споделиш при кои доктори във Варна си била? Правилно си постъпила за Плевен и смятам, че щом има такава терапия, то честото следене на кръвопотока просто е задължително! Стискам палци всичко да е наред!  Praynig Praynig Praynig Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте момичета
на мен вчера най-после ми дойде...
след 51 дни от кюретажа
Сега съм по спокойна - ще чакам да ми свърши да пусна цитонамазка и ...да питам кога ще даде зелена светлина ....
ОФФФФФ
олекна ми като ми дойде- дано и изследванията са ОК

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
kremmito, то досега си беше ок, но като се гледат показателите от последните 4-5 прегледа (във вид на графики) се вижда спад като вече размерите на корема и бедрената кост са под минимума. Док обясни, че като има недостиг на хранителни вещества и бебето най-напред пренасочва към сърце и мозък и каквото остане към останалите части и затова главичката си му е ок, сърцето също - те са с идеален кръвопоток. Много подробно ми обясни нещата, но това запомних общо взето. Изписа ми Дузодрил 3х1 и Флебодия 2х1. Също така спомена, че заради многото мутации, които ги имам на тромбофилията се получава така, че даже и инжекциите вече не са напълно достатъчни. Изрично подчерта, че това изоставяне в размерите няма нищо общо с уствено или физическо изоставане и единственото, което е проблем, е че може да се роди по-дребничко, но ще си навакса. Като цяло само трябва често проследяване, за да не се стигне до момент плацентата да не функционира и бебето да се мъчи или недай Боже да загине.

vnd, честит ти МЦ! Дано бързо мине времето на въздържание  Praynig

# 704
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Благодаря ти за отговора Дони, и на мен ми обясниха точно това, че ако не функционира правилно плацентата, се отразява първо на изоставане в размерите и теглото като цяло на бебчо, като ако се роди просто ще е по-мъничко , и разбира се да не дава Господ да загине ако съвсем спре кръвопотока към него. Ами аз съм с една мутация за Тромбофилия, надявам се вдигането на дозата да ми помогне, но започвам следене отново всяка седмица. Дано и при теб има положителен ефект от хапчетата  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт