Как се справяте с боледуванията в яслата/градината? - 2

  • 51 650
  • 817
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 373
Здравейте, нахлувам в темата с въпрос. На наше познато семейство вече сигурно четвърта седмица отсъства детето от яслена група в ОДЗ, с обяснението, че не могат да го вземат, защото има варицела, а тя не е била в контакт в групата с децата. А болните деца, естествето са си вкъщи. Нормално ли е как се процедира при вас. В нашата ДГ не е така, нито в ДЯ, затова да ви попитам.
Предварително благодаря!

Последна редакция: пт, 20 апр 2012, 10:50 от minana

# 766
  • Мнения: 15 379
minana, нормално е да връщат детето, защото е неконтактно, а групата е под карантина.
Моят син преди Великден го върнаха като неконтактен, защото в групата им имаше скарлатина.

# 767
  • Мнения: 373
Sourcherry, благодаря ти за отговора! Ужас, това си е вече цял месец ... Но щом е нормарно  Tired

# 768
  • Мнения: 15 379
Тя карантината от варицела може да продължи и по-дълго. Защото точно свършва и друго дете се ошарва и карантината продължава, никой не знае докога.
Правилно са го спряли детето, насилствено заразяване с варицела не е правилно. А ако бъде пуснато в групата ще си е точно това.

# 769
  • София
  • Мнения: 1 741
Здравейте на всички! Дано всички дечица да са ни здрави!
Преди време писах във вашата тема, защото моята госпожица много боледува тази зима след тръгването на частна градина - сополи, кашлици, отити, варицела и в резултат 3 антибиотика. Исках да споделя нещо относно противоалергичните. Моята Влади няма хранителни алергии - яде абсолютно всичко. Но две лета ми прави обриви от слънцето, които явно бяха провокирани от слънцезащитния крем. Минахме на такъв с микропигменти и проблемът се реши. От време на време получава лишеи по бузките или обривчета, алергични хреми и кашлици, които не сме установили от какво се предизвикват. Педиатърката я води склонна към алергии, защото е много бяла, със светла коса и очи. Същото е мнението и на УНГ специалист, при който ходихме на консултация. Той каза при начало на разболяване да започвам първо с Ериус. Каза, че го предпочита, защото е по-лек и може да се пие дълго време. В края на януари Влади изкара много тежък грип и я отписах от градината. Почти 3 месеца с майка ми я гледаме вкъщи и едва преди 3 седмици се опита да се разболее - започнах сиропа и всичко отмина много бързо, без температура и проблеми. Слагах само морска вода в нослето и за 2 дни сополките намаляха, а преди продължаваха със седмици и спираха само от капки. По Великден пак се опита да се разболее и нещата се развиха по подобен начин. Отдавам го на противоалергичния сироп. Мисля да то давам до края на май, докато преминат и цъфтежите. От 2 май тръгва отново и на градина, но друга, с по-малко деца и ще видим колко ще изкара. Дано да не боледува пак толкова много, защото в противен случай ще трябва да се отказвам от градината.

# 770
  • Мнения: 3 993
Тя карантината от варицела може да продължи и по-дълго. Защото точно свършва и друго дете се ошарва и карантината продължава, никой не знае докога.
Правилно са го спряли детето, насилствено заразяване с варицела не е правилно. А ако бъде пуснато в групата ще си е точно това.


Карантината има край - до когато има боледуващи деца. В най-лошия случай цялата група ще преболедува. Няма да ги повтори!
Освен това не е сигурно, че ако неконтактно дете общува с контактни, ще се разболее. Познавам дете, чиято майка се опитва от няколко години "насилствено" да го зарази с варицела като го събира с контактни, но не се получава. Макар че варицелата е силно заразна. 

# 771
  • Мнения: 15 379
Да, Little wingels - така е.
Но - при група от 30 деца да речем и 25 контактни, при дългият инкубационен период (до 21 дни) на варицелата, после и карантината на болното дете и т.н. и карантината на групата може да се разтегли с месеци.
В групата на приятелско детенце карантината от варицела продължава вече 4-ти месец.
И да, варицела е силно заразна. Близкият и по-дълъг контакт със заразен субект, гарантира 90% заразяване и наблюдаване до 21-вият ден (някои лекари-педиатри дори удължават периода до 25-тият ден от контакта).

# 772
  • Мнения: 373
Аз съм съгласна и го разбирам, но как да обясни майката на работодателя си, че 1 месец ще си стои вкъщи, защото има опасност и не дай си боже после детето се разболее, още един... Това е основния проблем  Tired

# 773
  • Мнения: 3 993
Да, Sourcherry, така е, карантината може да продължи дълго. В нашата група в ДГ продължи около 2 месеца, понеже моята дъщеря боледува първа, после не следих внимателно точно колко време държаха карантината на таблото.  Simple Smile

minana, проблем си е това. Не може да даде на работодателя си такова обяснение. Да търси друго решение, например да намери човек, който да гледа детето у дома, докато свърши карантината. Защото е абсурд човек да отсъства от работа в продължение на няколко месеца нон-стоп по такава причина.  Shocked

# 774
  • Мнения: 373
Little wingels, така и ще направи, но ... Както и да е, да не се отклонявам е от темата  Peace

# 775
  • София
  • Мнения: 3 927
В групата на Ани карантината продължи 3 месеца. Тя не е боледувала от варицела, но въпреки това аз я пусках на градина и тя за късмет или не, не успя да се разболее.

# 776
  • Мнения: 1 350
надявам се от понеделник малката да е пак на ясла и да няма карантина там, че наистина с гимнастиките с работодателя е сложно...

# 777
  • Мнения: 943
На мен ми е чудно , защо всички ги е страх от варицелата , аз предпочитам малката да я изкара като дете , а не като голям човек

# 778
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз се надявам детето ми да се разболее сега от варицела, а не да я пропусне.  Peace Моята съседка се зарази от детето си и беше готова да си напише завещанието. Чувстваше се като пред умирачка, добре че като й избиха пъпките се изясни, че няма да умира.  Mr. Green

# 779
  • Мнения: 1 350
не знам някой да го е страх толкова от варицелата, но все пак е болест и неприятна.
а по-скоро поне за мен е притеснителна след това карантината, която някъде продължава няколко месеца, дори 3-4.. а ходя на работа и такова отсъствие е .. не ми се мисли..
и пак трябва да правя едни "гимнастики"...
не знам за другите, пиша от своя гледна точка.
щом са в ясла, голяма е вероятността като малки да я изкарат.
по-малки, по-добре, наистина.

Общи условия

Активация на акаунт