Как се справяте с боледуванията в яслата/градината? - 2

  • 51 646
  • 817
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 21 331
Здравейте,момичета!
Ние още не можем да се преборим с тези сополи,и тази седмица си я оставям в къщи малката.

# 781
  • Мнения: 15 379
Аз се страхувам от варицелата, по-скоро от белезите, които тя би могла да причини.
Детето ми е с много нежна и бяла кожа, която е доста склонна към белези, т.е. не се регенерира лесно.
Имах идея да го ваксинирам, засега чакам и не съм предприела нищо.

# 782
  • София
  • Мнения: 23 130
Ех, уж стоим вкъщи, за да е здрава малката след ваденето на третата сливица, но сега ме притесни нещо. Първо й излезе някаква афта в основата на венеца под предните долни зъбки. Мазах я с Пансорал и вече почти не създава проблеми. Обаче сутринта като си отвори устата, забелязах, че има две червени точки на гърлото и се страхувам да не са някакви кистички (зимата имаше такива). След малко ще я водя при личната ни лекарка, за да се произнесе и тя по въпроса. Дано другата седмица да си отиде на градина, че седенето вкъщи вече я изнервя.

# 783
  • Мнения: 1 350
дано няма нищо притеснително за детенцето.
а то и ние миналата седмица бяхме вкъщи. днес като я заведох на градина и разбрах, че били само 8-10 деца, другите тръшнати от тоя вирус. а иначе ходят по 20-25 деца минимум.
и ако детенцето си обича градината, разбирам как се чуства.

# 784
  • София
  • Мнения: 4 595
Мдам, и ние си стоим в къщи, пък в събота малкият се разкашля. Кашля и през нощта срещу неделя, но вчера беше спокоен. Тази нощ не кашля, диша си хубаво и има апетит. Ще видим дали ще излезе нещо или просто смяната на времето го мъчи леко.

Някоя от вас момичета знае ли колко е препоръчително да се чака за слагане на ваксина след операция?
Тр. да правим реимунизация  и аз, разбира се, забравих да питам в събота на прегледа ooooh! В края на седмицата ще махат конците и тогава се надявам да се сетя и да питам.
Не че бързам много за ваксината - когато-тогава, но просто се зачудих как стоят нещата в такива случаи.

# 785
  • Мнения: 1 350
...Някоя от вас момичета знае ли колко е препоръчително да се чака за слагане на ваксина след операция?
Тр. да правим реимунизация  и аз, разбира се, забравих да питам в събота на прегледа ooooh! В края на седмицата ще махат конците и тогава се надявам да се сетя и да питам.
Не че бързам много за ваксината - когато-тогава, но просто се зачудих как стоят нещата в такива случаи.
ако е тази последната реимунизация задължителна за възрастта, по-добре я отложете възможно най-много. и най-вече детенцето да е здраво и да е във форма, за да я понесе леко.
а колко - все пак нека докторите да кажат и този, който ще поставя ваксината, предполгагам педиатърът.

# 786
  • София
  • Мнения: 3 927
И аз предпочитам Ани сега да изкара варицелата, а не като голяма, защото имах колега, който на 37 години се разболя и като се върна на работа, казваше, че на няколко пъти си мислил, че това е края му Rolling Eyes. А, иначе за ваксината, Дани е ваксиниран и ми се искаше и Ани да я ваксинираме, но после се отказах. Мисля, че е по - добре да я изкара.
v_spasova, най - добре питайте лекаря, кога е добре да се сложи ваксината. На Дани сега (на 6 год) трябва да му се слага, но тъй като доста боледува, педиатърката каза, най - добре лятото да му я направим, за да може поне 10 - 12 дни преди слагането да е здрав.

# 787
  • София
  • Мнения: 4 595
jos, бе тя нашата педи мен ме устройва като цяло щото не се хвърля веднага на АБ.
Но миналата седмица в петък носих епикризата и тя - др. седмица като махант конците, може да дойдете за ваксината. На което аз бая се зачудих защо е това бързане...
И в събота забравих да питам хирурга.

Със сигурност няма да го заведа тази седмица - минала е само седмица от операцията, което за мен е много малко, дори и да ми разреши хируга. Пък и имаше и опит за подкашляне, което тр. да видя дали ще доведе до нещо.

# 788
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Момичета, имам въпрос.
От 19-и започнах да давам на малката отново бронхо-ваксом (това е 2-и месец). Беше си абсолютно здрава. Две нощи обаче я чувам да кашля, докато спи - някак "сухо" кашля, но е само няколко пъти. Много ме е страх от тези кашлици, защото така започваха бронхитите тази зима. През деня не кашля - нито в яслата според сестрите, нито вкъщи. Само вчера имаше малко бистър секрет от носа, но промих 2 пъти нослето и спря. Мислите ли, че кашлицата може да е предизвикана от бронхо-ваксома? newsm78 Педиатърът ни е на работа в четвъртък, а не ми се иска да я водя на спешен кабинет, където не познават детето...

# 789
  • Мнения: 1 350
Момичета, имам въпрос.
От 19-и започнах да давам на малката отново бронхо-ваксом (това е 2-и месец). Беше си абсолютно здрава. Две нощи обаче я чувам да кашля, докато спи - някак "сухо" кашля, но е само няколко пъти. Много ме е страх от тези кашлици, защото така започваха бронхитите тази зима. През деня не кашля - нито в яслата според сестрите, нито вкъщи. Само вчера имаше малко бистър секрет от носа, но промих 2 пъти нослето и спря. Мислите ли, че кашлицата може да е предизвикана от бронхо-ваксома? newsm78 Педиатърът ни е на работа в четвъртък, а не ми се иска да я водя на спешен кабинет, където не познават детето...
като е "абсолютно здрава" защо давате бронховаксом?
по-скоро промивайте по-често нослето с физиологичен разтвор да не тръгнат сополки.

# 790
  • Мнения: 3 993
Чета, че обсъждате ваксини.
По съвет на нашата педиатърка мисля да поставим на дъщеря ми ваксина против хепатит А. Мисля, че името беше Аваксим, но не съм съвсем сигурна. Специално за деца е. Педиатърката ми сподели, че са й зачестили случаите на хепатит А при ученици, което е тревожно. Замислям се и себе си да ваксинирам.
Какво мислите, някой ваксинирал ли е детето си против хепатит А?

tonkabonka  Hug, какво става, от какво са афтите и кистичките в устата?

# 791
  • Мнения: 15 379
Аз не съм ваксинирала детето, кръщелницата ми е ваксинирана. Не е имало особени проблеми.
И аз съм си мислила, хепатит А е лошо нещо.

# 792
  • Мнения: 1 350
и аз съм мислила, но нашата педиатърка предлага за обсъждане с родителя ваксини според детето, ако боледува например много, ако гърлото му е слабото място и т.н. предлага тези, извън задължителните в зависимост от сезона и обстоятелствата, епидемиите.
И ни е казала, че ако има нещо за ваксиниране или промяна - тя ще ни се обади.
И аз й вярвам и оставям предложението на нея.
Може би трябва да го обсъдите с Вашия педиатър?

# 793
  • Мнения: 3 993
Е, то предложението дойде от нея.  Simple Smile
И нашата педиатърка препоръчва ваксини според обстоятелствата. В случая обстоятелството е зачестилите случаи на хепатит А при нейни пациенти в училищна възраст. Хепатит А е т.н. "болест на мръсните ръце". Тоест, в училищата хигиената може да бъде опасна...и това в София.  Mr. Green

# 794
  • Мнения: 1 350
Е, то предложението дойде от нея.  Simple Smile
И нашата педиатърка препоръчва ваксини според обстоятелствата. В случая обстоятелството е зачестилите случаи на хепатит А при нейни пациенти в училищна възраст. Хепатит А е т.н. "болест на мръсните ръце". Тоест, в училищата хигиената може да бъде опасна...и това в София.  Mr. Green
да, не съм прочела. според мен е добре тогава да я поставите. особено ако и Вие контактувате с ученици.

Общи условия

Активация на акаунт