БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-16

  • 24 964
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 521
Здравейте!Малко тъп въпрос,но за да съм сигурна за отговора. Embarassed
Мога ли да дам готова каша от бурканче-каша грис с ванилия/има пълномаслено мляко-това ме притеснява/.Иначе глутена съм го въвела.
Мога ли да дам колкото изяде или пак да захранвам. newsm78

# 736
  • Мнения: 3 114
Тони, вече можеш да дадеш каша от бурканче, но вземи с обезмаслено мляко! Не се въвежда, давай колкото изяде.

# 737
  • Мнения: 59
Тони, 8-9 месец най-рано можеш да започнеш въвеждането като редът е сирене, масло, КМ.
Моля за разяснение защо първо се почва със сирене, а после масло.  newsm78

# 738
  • Мнения: 3 114
Заради мазнините. В сиренето са по-малко и белтъкът е по-преработен.

# 739
  • Мнения: 59
Според Косе Босе може да се започне първо с масло, после сирене. На доста места чета този ред, но предполагам няма значение кое ще е първо.

# 740
  • Мнения: 3 114
Точно там съм чела, че се започва със сирене. Както и логиката е същата при кашите - започва се с обезмаслено мляко, после с пълномаслено.

# 741
  • Мнения: 110
Дано въпросът ми е за тук  Simple Smile
Дъщеря ми е на 2 месеца коригирана възраст, иначе е на 4. От както сме си я прибрали вкъщи яде от авентски шишета с биберон 2-ка. Първоначално бяхме на Фризолак, но после преминахме на Аптамил. От три дни започна да бута биберона на шишето и да отказва да яде. След голямо настяване от моя страна първият ден яде 2-3 пъти. На втория ден, още докато я взема да я нахраня, започва да пищи, да се дърпа и не иска да помирише биберона и така пропуска 2 хранения и на третото ще, не ще яде.  Сетих се, че имам едно шише от ДМ с каучуков биберон и я пробвах с него. Първоначално се дърпаше, но като усети, че не е авентския и го захапа и се нахрани, най-сетне като хората. Днес купих шише на Нук. Яде няколко пъти от него, без големи драми. Но днес вечерта, пак старата песен на нов глас. След баня много й се спеше, да не кажа, че беше заспала докато правех млякото, но все пак я разбудих й се опитах да я нахраня. След 15 минути драма почна малко, по - малко да си изпива млякото. Вечер прави пауза от 21 до 6 сутринта. ПРез деня се опитвам да я храня на 3 часа, но ако не дава сигнали, че е гладна не се опитвам да я храня на сила.
Та въпросите ми са: Как да постъпя, че да не остане с негативно отношение към храненето? Няма да питам за смяна на млякото, защото ми е ясно, че не е от него.
За колики - Мисля, че не е колики. Пръцка си нормално. От време на време давам Саб Симплекс.


Ако въпросът ми не е за тук кажете да продължавам да търся

# 742
  • Мнения: 263
дъщеря ти на два или на 4 месеца е? ако е на 4м.ние имахме същият период,най вероятно зъбки

# 743
  • Мнения: 110
Дъжеря ми е недоносена, родена е в края на 7 месец. За това съм написала, че е на 2 коригирана, а иначе е на 4 месеца.
Ако са зъби по какво да позная??? Майка ми ми каза да видя дали са й побелели венците.... Това ли да гледам???

# 744
  • Мнения: 263
извинявай,ама не съм на ясно с термините,да виж дали са побелели венците,или подути,ние имахме такъв период и си мислех,че е от бибероните и от какво ли не,а се оказа,че имали някъкав период в който просто намалявали храната,също може и зъбки да са

# 745
  • София
  • Мнения: 15 251
dimitrina8405, почти всички бебета минават през периоди, в които рязко намаляват количеството на храната, честотата на хранене.... Не се тревожи. Не настоявай прекалено.
Не ми се вярва причината да са зъбите, не и на тази възраст.
Явно бебето е харесало каучуковия биберон- предлагай млякото с такъв. Той е по-мек и по-приятен, но трябва да се сменя по-често от силиконовия.
Пиши пак, ако това състояние продължи.

# 746
  • Мнения: 111
Здравейте момичета!Искам да ви попитам мога ли да дам на бебка на 1годинка да си куса от гювеч в който има малко вино-то се изпарило при готвенето но все пак не съм много сигурна?

# 747
  • Мнения: 15 379
Здравейте момичета!Искам да ви попитам мога ли да дам на бебка на 1годинка да си куса от гювеч в който има малко вино-то се изпарило при готвенето но все пак не съм много сигурна?

Можеш, но нека да е изключение.
Не слагайте алкохол, когато готвеното ще го яде и тя.
И е вярно, изпарява се.

# 748
  • Мнения: 111
Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 749
  • Мнения: 255
Да питам колко милилитри мляко /АМ/ трябва да приема бебе от 8 до 12 месеца ?

Общи условия

Активация на акаунт