Как се отрази кризата върху живота ви?

  • 26 437
  • 532
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 96
Не говоря за Гърция, Италия, Ирландия или Португалия ...
+Испания=петте прасета на ЕС Peace.

Danishka,в никакъв случай не казвам,че не сме в криза,имах предвид,че не сме направили такива дългове и дефицити като други страни.

# 526
  • Мнения: 73
С това съм съгласна  Peace  Но направо се вбесявам като чуя колко зле били гърците, а в същото време виждам как сме ние  българите чисто на битово ниво.

# 527
  • Мнения: 3 066
С това съм съгласна  Peace  Но направо се вбесявам като чуя колко зле били гърците, а в същото време виждам как сме ние  българите чисто на битово ниво.
Да,споменах тези страни,защото там със сигурност няма да има увеличение на заплатите ,а в Бг и другите ЕС страни може и го има въпреки кризата .

# 528
  • Мнения: 379
Нас кризата ни срина. Изкарваме нормални добри заплати, но напоследък все по-малко ни стигат. Добре че прикарвам по някой лев от два интернет сайта, та горе-долу изкарвам поне за дрешки за детето,че за нас отдавна не сме купували. За него обаче няма как...

П.П. Сега видях,че вие обсъждате кризата в по-глобален аспект.Аз се изповядах чисто от гледна точка на това как се отрази на семейството ми.

# 529
  • Мнения: 96
П.П. Сега видях,че вие обсъждате кризата в по-глобален аспект.Аз се изповядах чисто от гледна точка на това как се отрази на семейството ми.
Това бе идеята на темата,просто ние малко се отнесахме след тридесет и няколко страници Peace.


Последната половин година изхвърлих много неща от вкъщи покрай ремонта,който направих. Направо ми се късаше сърцето-всеки път,щом ходих до контейнера,имаше поне по един човек,който да ми поиска нещо от това,което съм предвидила за изхвърляне-било то някакви дървени плоскости,желязо,хартия,кабели,текстил,порцелан...При това не говоря за индивиди от ромски произход,а за мои съседи,хора,които работят и се предполага,че трябва да водят спокоен живот. Допълнително чувам за все повече мои познати,средностатистически българи,чиито доходи са паднали под прага на бедността.И колкото и да харесвам максимата,че всеки живее така,както е заслужил,при настоящата криза това правило просто не може да се приложи.

# 530
  • Мнения: 13
Сравнението еди кое си в България по-евтино от ЕС,ме влудява,никой управник не сравнява заплатите,гърците са богаташи пред нас с такава минимална заплата,срам ме е от заплатата, която получавам!

# 531
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Миналата седмица един датчанин ме нарече лъжкиня само защото му казах че склада който ползваме е с наем 4 000 евро. Той в Дания за същата големина склад плащал 1500 евро и не можело в бедна държава като нашата да имало такива наеми. Правилно разсъждава човека, ама как да го убедя че тука всичко е наопаки. ooooh!

# 532
  • Мнения: 1 538
Ние ударихме дъното, сега се борим за глътка въздух. Ще сменям работа, вътрешно треперя какво ще се случи и как ще успея. Но категорично отказвам вече да работя за мизерни пари и то плащане не навреме.

Общи условия

Активация на акаунт