Вино- какво да изберем?

  • 24 433
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 106
От тази комбинация, ако не е сполучлива може да те заболи глава. Както е сладичко си пиеш ли пиеш и на другия ден хоп изненада.
Искам да попитам авторката какво разбира под хубаво вино, просто да е пивко или на другия ден да не боли глава. След дълги години митарстване из винените друми аз залагам на второто. Ама аз си пийвам на бутилки де.

# 91
  • Мнения: X

Напомням, че говорим само за "първо вино".
И за български изби.

П.П. Както казва един мой приятел, няма причина да купуваме чуждо вино, когато ние сме тези, дето измислили виното... Simple Smile

а може ли и да се уточни кои са бълг. вина, направени наистина от грозде и по спазена винарска технология
защото ние отдавна се отказахме да купуваме, след като така и не открихме такова
или не сме търсили достатъчно може би?  newsm78

от това, което се предлага на щандовете в големите супермаркети не уцелихме нито едно
шведският алкохолен монопол внася само ЛЕВА, защото според тях нито една друга марка не е изпълнила изискванията им

иначе сме пили домашно вино от района на Славянци (от близки роднини, затова им имаме доверие, че е наистина тяхно производство)
разликата е от небето до земята, сравнено с купеното пак уж от същия регион


# 92
  • Sofia
  • Мнения: 262
Можете ли да ми препоръчате хубаво Пино ноар, което може да се открие на българския пазар? Миналата година в Италия пих прекрасно Пино ноар, но за съжаление не си спомням марката на виното. Оттогава няколко пъти съм купувала българско такова (от чисто любопитство) и никак не останах очарована, изобщо не ставаше за пиене...  Confused

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Естествено, че ще има разлика между домашното и промишлено произведеното. Първото не преминава стабилизация, освен ако не дадат в някоя винарна за целта.

Сега се сетих за една прилична винарна с много добра хигиена. Вината им не са шедьовър, но са с потенциал. http://www.raynoff.com/bg/wine/horse-valley-limited.php

Вината на Шато Коларово също понякога ме изненадват.


Говоря за червено вино обаче, в България все още бялото не се получава.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Можете ли да ми препоръчате хубаво Пино ноар, което може да се открие на българския пазар? Миналата година в Италия пих прекрасно Пино ноар, но за съжаление не си спомням марката на виното. Оттогава няколко пъти съм купувала българско такова (от чисто любопитство) и никак не останах очарована, изобщо не ставаше за пиене...  Confused
О, български пино ноар  Sick Ти си голям храбрец Mr. Green

Пино ноарът е кралят на виното, защото е най-капризният сорт за отглеждане и винифициране. Обикновено е и най-скъпият поради тази причина. За да го разбереш, трябва да имаш доста добра винена подготовка, защото на непредубеденият консуматор това вино няма да направи никакво впечатление, да не кажем, че ще  бъде изплюто с погнуса.
Най-добрите представители на сорта са в Бургундия.
http://e-vestnik.bg/7780/balgarsko-vino-pino-noar-koe-e-nay-dobro/

# 95
  • София
  • Мнения: 1 010
Богиня, зарадвах се като видях, че пишеш и за български изби Simple Smile

Ще ми се да чуя твоето мнение за червените бучици "боя" (а може и да са излишни кавичките) в споменатите от мен вина на предната страница.

# 96
  • Мнения: 1 796
Санта Сара са ми любими, особено Приват, ама е доста скъпичко Peace

# 97
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 429
Хубав е пино ноар на Salla. Имат и хубав ризлинг и сов.блан, но не се продават по магазините. Избата е малка и не може да осигури зареждане за магазини. Някои заведения зареждат и от самата изба.

www.salla.bg

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Хубав е пино ноар на Salla. Имат и хубав ризлинг и сов.блан, но не се продават по магазините. Избата е малка и не може да осигури зареждане за магазини. Някои заведения зареждат и от самата изба.

www.salla.bg
Само който не е пил  пино ноар, може да каже такова нещо за въпросното вино.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Богиня, зарадвах се като видях, че пишеш и за български изби Simple Smile

Ще ми се да чуя твоето мнение за червените бучици "боя" (а може и да са излишни кавичките) в споменатите от мен вина на предната страница.
Не мога да кажа какви химикали използват Mr. Green Но не е редно да ги има.

# 100
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Което наричат "благородна утайка"  Joy

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Което наричат "благородна утайка"  Joy
Не ми разсмивай пантофите Joy

# 102
  • София
  • Мнения: 1 010


Добре, де, зад смеха ви до припадък се крие категорично "химия", или не сте толкова категорични?
Моля, просветлете нацията!  Laughing

# 103
  • Мнения: 2 805
Как обичам да откривам хубаво червено вино  Laughing. Страхотна тема сте подхванали.. 

И аз така...да почета  Wine Glass

# 104
  • София
  • Мнения: 4 258
Да открия с вас сезона на червеното вино!
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт