През СЕПТЕМВРИ ще бъда мама, няма радост от тази по-голяма!

  • 34 298
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, аз днес усетих първата си контракция, вие имате ли? С първата ми бременност започнаха от 4 месец, но явно при втората започват от по-рано, т.е. от 3 мес. Това са от тези подготвителните и май пак трябва да започвам да пия магнезий. През първата бременност пиех огромни дози до края на бременността.
Иначе за коремчетата - с първата бременност започна да ми расте чак в 5 мес. но с тази вече имама леко коремче, като сланинки. Но често казано момичета килограмите не трябва да ни притесняват толкова, все пак след това се свалят.  Grinning

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Момичета,как сте?На мен ми е все така  Mr. Green,ама днеска устисках на лекциите.Сега съм много изморена понеже имах доста работи да свърша преди тях.И моят мъж е така-женската работа си е женска и това е.Ние онзи ден между другото затуи се счепкахме.

# 707
  • Мнения: 175
Радвам се че няма сърдити от предишния ми пост  Hug
Връщам се от болницата имах кървене..сега ще лежа и не трябва да ставам...чакам да ми се обадят за среща за скан, няма да влизам и да чета...като се оправя ще ви дочитам.
Лека вечер

# 708
  • Мнения: 39
Добро утро,милички!Как сте днес?Само аз ли съм ранобудната?
Честит празник!Нека не забравяме,че сме българи!
А относно домашните задължения,аз само готвя.Моето мъжле всичко прави,даже по някога се дразня че не ми дава да пипна нищо.Започва да ме хваща съклета да стоя с вързани ръце,но той  ми е обещал това да е до 5 месец и от тогава започвам аз да си действам  Laughing.

# 709
  • Мнения: 2 802
Честит Празник  bg



eva_82 Пази леглото щом се налага  Hug

Мариела Рано е още за контракции, консултирай се с док  Praynig Hug

По въпроса за дом. задължения - правя си всичко както преди - без да нося големите пазарски чанти де  Mr. Green Готвя си, пера си, простирам, чистя и т.н ... нищо по-различно от преди  Flutter

Хубав ден на всички  Hug

# 710
  • Мнения: 354
Добро утро!
ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК!
eva_82 дано бързо да отмине гадното зацапване Praynig
Моят мъж също много ми помага от самото начало нали и аз имах зацапване и трябваше да пазя леглото. Та той милия беше принуден  Twisted Evil

# 711
  • Мнения: 40
Честит празник! Честит Имен ден на всички, кръстени на Св.Теодор!   bouquet  

Излязоха ми резултатите от БХС. Добри са, поне доколкото аз ги разчитам. Под нормите са всички показатели и няма да се наложи да правя втори БХС. Чудя се сега дали да ги нося на Аг, че тя нито искаше да ме праща, нито даже ме информира за такива изследвания като ФМ и БХС.   newsm78 Като я питах, каза нещо от сорта, че на мое място би отишла след 15 г.с., което доста ме подразни предвид тежестта на ранния БХС, но както и да е. това е дъвкано доста в темата. в крайна сметка детето си е мое и аз преценявам и си нося отговорността.  

Иначе нямам нови проблеми, с изключение на това, че като се движа малко повече и почвам да усещам едно дърпане, стягане и тежест, граничещи с болка ниско долу. Това ме убеди да си продължа болничните и да не се връщам на работа за сега. Защото ако се върна, това значи да се друсам с колата всеки ден по варненските дупки и да стоя по 8 часа сгъната на стола. Не мисля, че е добра идея. Освен това, ще ме нервират и стресират всеки ден. За какво?! Всички ми казват, че колкото по-спокойно е прекарана бременността, после по-спокойно е и бебето.

# 712
  • Мнения: 4
Здравейте и честит празник  Heart Eyes

agira - аз първо ходих на БХС и после се записах на ЖК, обясних на сестрата, че съм ходила на БХС и тя каза, ама защо? и затова сте давали пари? та то не се прави в 12 г.с., а по-късно  Laughing
но в крайна сметка искаха да им занеса едно ксерокопие да си го съхранявали и те  Heart Eyes та мисълта ми е, ако нямаш за какво друго да ходиш на ЖК, следващия път може да им занесеш копие и то ако ти пожелаеш   bouquet

моят мъж от 2 дена мие чинии, но не защото съм бременна, а си порязах ръката на метална кутия за сирене  Party

днес ще ходя на гости при свеки - ужас - от 3 месеца не бях я виждала и сега пак ще ми се наложи  Hug добре, че живее на 70 км

# 713
  • Мнения: 453
Относно храненето по време на кърмене - мен ме ядосаха още в родилния дом - каквото и да ми донесеше някой за хапване, минаваха едни добронамерени акушерки и ми казваха "В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ" да не го ям, колко е вредно за бебето като кърмя. На мен ми бяха толкова неприятни обаче всички и ми изглеждаха толкова глупави в тая болница и толкова неадекватни съвети за кърмене успях да получа, че от един момент нататък правех точно обратното на това, което ми казваха. Резултатът беше година и 4 месеца успешно кърмене, изобщо не съм внимавала какво ям - почти никакви колики нямаше дребното, никакви обриви не е имал, нямаше дори дежурният в днешно време атопичен дерматит, който лепват на всички деца педиатрите, да чукна на дърво - никакви хранителни алергии, като него самият съм внимавала все пак как го захранвам, разбира се. По-късно четох статии, в които пишеше, че според последни проучвания, колкото по-разнообразна храна приема майката по време на бременност и кърмене, толкова по-малка е вероятността от развиване на алергии, освен това е по-малка вероятността детето да е злоядо, защото се възпитават вкусове чрез кърмата - както знаете, тя има различен състав и вкус според нуждите на бебето и храната, приемана от майката. Но е факт, че има бебета, чувствителни към някои храни, които приема майката, но това става ясно в процеса на кърмене и може да се коригира, а и са редки случаите на такива бебета. Ами това е, което мога да споделя от опит и прочетено  Hug

# 714
  • Мнения: 453
Ева, стискам палци да не е нищо притеснително кървенето - лежи си, ще се включиш тук, когато можеш  Hug
За килограмите - всякакви случаи познавам и всичко си е до ген най-вече - не го мислете отсега - имам приятелка, която е 20 кила с мокри дрехи по принцип, качи 30 по време на бременността - направо стана друг човек - цялото и тяло, лицето се промени, обувките не и ставаха, пръстените, нищо... Някой и друг месец след раждането си беше точно толкова кльощава, колкото е била винаги, коремът и залепнал за гърба... А има жени, които качват по 8-9кг и с раждането свалят 2 - при положение, че раждат бебе 3.500!  Shocked А ходи разбери сега! А има и друг момент - кърменето - аз направо се стопявах докато кърмех, въпреки, че ми се ядеше в пъти повече отколкото като бременна, при това се тъпчех и със сладки неща, защото от неспането ми трябваше директна енергия. Една приятелка ядеше марули само едва ли не и качваше ужасно с това кърмене, до такава степен, че си беше възвърнала килограмите от 9 месец бременна! А с бременността пък беше качила адски малко. Така че няма правила в тази работа - докато ни играят хормоните, а това ще е дълго време още, почти не можем да контролираме нещата.
За сезонната храна - аз съм твърдо ЗА - освен изброените причини от Елио, също и съм на мнение, че природата е създала организма да има нужда в определен сезон от определени продукти, това си се нарича еволюция Simple Smile И според мен самият организъм приема най-добре тези продукти и са му най-здравословни, та било то и туршия и кисело зеле!  Laughing

# 715
  • Мнения: 78
Момичета,днес съм именничка!Обаче нямам идея как се слага почерпка,затова моля ви,чувствайте се все пак почерпени от мое име!И разбира се,честит празник на всички! Hug

# 716
  • Мнения: 0
Здравейте момичета и честита Баба Марта и от мен Simple Smile
Аз днес се прибирам след няколко дни в болница заради кръвотечението и болките. Всичко е овладяно и е наред да чукна на дърво, надявам се да няма повече главоболия. Последните ми изследвания са добри, само имам малко високо ТСХ, но лекарите се надяват бързо да го свалим. Иначе кървенето не се разбра от какво е, аз лично имам усещането , че е заради месечния ми цикъл, който идваше горе-долу по това време. Лежах в Майчин дом при д-р Налбански на 5-тия етаж, много съм доволна от грижите на целия персонал. Надявам се вашите коремчета да растат здрави и щастливи, много целувки от мен!
Браво Петрина!Важното е , че с бебчо сте добре.Попаднала си в много добри ръце.И аз лятото лежах на 5ет. при д-р Налбански.Имаше момичета от провинцията,които лежаха по 1-2седмици докато дойде момента,за да родят точно при него.
Успех и много се пази. Hug

# 717
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мамчета,как сте днес?Честит 3 Март!Честит Тодоровден!
Относно коремчетата моето е много голямо.Още от самото начало си пролича.Ходя само с рокли и дънки за бременни.Приятелите ни бързо ме разконспирират.
В понедвлник сме на ФМ и БХС ,стискайте палчета.
Хи-хи за задълженията в къщи при нас няма разделение.Когато мъжът ми има време ми помага много.
Аз последните 4-5дни съм от  Sick В самото начало бях така, напоследък пак:)
Нощем ставам освирепяла от глад и хрупам солети;))))
Пожелавам на всички усмихнат и лежерен уикенд  bouquet

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 7 387
Здравейте момичета:) Честит трети март и честит имен ден на празнуващите!
Вярно ли е, че генетичните изследвания се поемали от касата? И още нещо заради анемията ми казаха да ям червено цвекло, обаче като го ям се скъсвам да повръщам. Някакви съвети как да го консумирам, без такива последствия?

# 719
  • Мнения: 4
toli - Честит имен ден, да ти е живо и здраво името   bouquet

lina - не знам дали генетичните се поемат от ЗК, мен също ме е страх за този хемоглобин, защото не ям месо - ето една интересна статия - http://www.az-jenata.bg/index.php?page=article&aid=5566

аз също като sky пробвах копривата - продават в Била - българска

ако имаш сокоизтисквачка пробвай сок от нар  Heart Eyes

а за цвеклото - тук в Украйна, го правят на супа - в нета има рецепти, пробвала съм също настъргано на салата с повече ябълка и кашкавал отгоре

честно казано, не го харесвам много, много   Hug

Общи условия

Активация на акаунт