Обичам Топлофикация

  • 63 218
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 460
Ако имате апартаменти отказали се от парно е почти сигурно, че от там идват високи сметки Peace.
Аз имам познати, които зорлем се отказаха след като почнаха да плащат чудовищни сметки заради отказали се от услугата във входа.
Лошото е, че ако това е причината, няма да има кой знае каква корекция надолу при изравняването.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, имаме два необитаеми апартамента, които са с изключено парно. От останалите 14 апартамента все има някой, който се е отказал. Отделно, че тези, които ползват, са вероятно на намалено потребление (сградата е топла).
И явно нашия шемет, като държи на максимум парното, сметката се начислява при нас.

# 17
  • Мнения: X
Аз се чудя newsm78, защо сметките в различните квартали са различни за еднаква отопляема площ #Crazy,

1. Не всички "магистрали" на Топлофикация са подновени.
При старите "магистрали" загубите са 30%-50%.
Те топлят и полето, и шосето, и нечий джоб :



2. Не оптимизирани абонатни станции
3. Брой абонати, както е упоменала flambe
4. Брой абонати, манипулирали уредите за отчитане

Това си го разтълкувайте сами: /18.12.2003г/


http://www.opti-clima.eu/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0 … 1%86%D0%B8%D0%B8/

Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 16:43 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 14
Мога да кажа само едно: ПСИХОПАТИ са всички потребители и клиенти на Топлофикациiте и най-вече Топлофикация-София. Те са кожодери които мародерстват без никаква граница, рекетират и безочливо изпращат сметки, които не отговарят на беглата истината. Значи аз си направих изолация на апартамента 2008 година и имам 2 климатика, с които се отоплявам. Радиаторите си седят с топломерите на тях, но не ги ползвам и съм заявил в ТЕХЕМ, че не се ползват. Те си ги замерват всяка година и показанията са все на нула. Когато навън паднат температурите до минус 26 градуса, у дома без да пускам климатиците са 17 градуса (+/- един или два градуса), Пускам си климатиците и то най-вече заради жената, която е по-зиморничева от мен и не иска да облича пуловер и да е обута постоянно. Но това изобщо не ме притеснява, защото сметките ми за ток са между 40-45 лева през зимните месеци, а през останалите (пролет-лято-есен) плащам по 20-25 лева за 86кв. апартамент.
Трябва да съм луд маниак за да плащам по 200-300 лева на месец на Топлофикация. Единственото което искат сега от мен е да си плащам сградната инсталация, на което просто им се смея и нямам никакво намерение да го правя. Не съм си санирал апартамента по програма за енергийна ефективност, за да си мародерстват на мой гръб. Изпратиха ми онзи ден "Заповед за изпълнение на парично задължение", срещу което подадох възражение в двуседмичния срок и ще се съдя с тях! Не е логично за едни тръби минаващи през апартамента, които при това са моя собственост и извършват търговска дейност без да ми заплащат наем, те да ми начисляват сума над 1000 лева за 3 години. Ще им скъсам задниците на тия нещастници. Отдавна чакам този момент, за да мога да ги разкатая в съда и хората да се опомнят и да престанат като овце да блеят, а да си защитават правата. Имам чувството, че съседите ми и голяма част от съгражданите ми се хващат всеки месец за палците и чакат "топло" онождане, без дори да се замислят какво им се случва.

# 19
  • Мнения: 14
Законът за Енергетиката обслужва интересите на монополисти, заради които гражданите на Република България страдат. Принудени сме да заплащаме загубите на тези дружества и да заплащаме за кражбата от собствените си джобове. По този начин с помоща на закона ни рекетират. Крадът от нас безнаказано, като не поемат разходите си, които до момента всеки един от нас плаща. Действат като организирана престъпна група, която изнудва потребителите си.

Като нормален и съвестен данъкоплатец и гражданин, който разчита на Вашето внимание, моля от мое име и от името на моите съграждани в Република България да обърнете внимание на тази петиция публикувана на адрес: http://www.peticiq.com/sgradna_instalacia и да я подпишете.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 060
Мога да кажа само едно: ПСИХОПАТИ са всички потребители и клиенти на Топлофикациiте и най-вече Топлофикация-София. ....
Единственото което искат сега от мен е да си плащам сградната инсталация, на което просто им се смея и нямам никакво намерение да го правя. .....
Е, аз съм един психопат. И харесвам топлофикация. Всичките ми познати, които решиха да се топлят на климатици /но имат деца, това вероятно е малката разлика/ плашат сметки от 250-300лв на месец за ток. Ние в къщи плащаме 80лв ток без никакви отоплителни уреди - само с домакинските. Всеки ден пускам пералня, миялна, хлебопекарна, готвя почти всяка вечер, компютрите - 3броя в къщи, телевизорите и..това е резултата. Сметка от 45лв ми звучи нереална, камо ли да включва и отопление. Лятото, когато включваме нашите климатици, сметката за ток става 150лв.
Аз не харесвам отопление на климатици. Има едно микро-течение, което деликатният ми гръб /с плексит/ усеща веденага. В къщи температура от 20градуса се счита за изключително ниска, ако не е 23-24 трябва да се навличам с 2 суичера - не, мерси. Отделно - да влеза в студена тоалетна, камо ли баня, още повече да изкъпя вътре дете - как пък не. Аз си искам топлофокацията.

Което си е мое мнение и не би ангажирало никого, НО! Заради такива хитреци като теб, които са си купили апартамент с топлофикация, пък сега нещо не им отърва и не искат да си плащат задълженията към нея, ние останалите потребители (в това число и авторката на темата) плащаме и вашите сметки. Дали е честно? Казваш, че без отопление температурата в жилището е 17 градуса - хайде сега си представи, че тръбите, които минават през вас ги няма - пак ли ще са 17 градуса???
Отделно - знаеш ли как се оразмерява главно ел табло на блок? Май не. Отчита се средно дневно потребление, също максимално такова, като се има в предвид дали ел.енергията се използва само за битови нужди или и за отопление. И ако има парно/газ, тогава не е предвидено всички да си наблъскат климатици и да ги пуснат на максимум. Тогава няма как да не гърмят табла, трафопостове и пак да страдат всички съседи, защото ток няма и е студено.

Та, половината проблем с големите сметки в някои блокове /коренно различни от други апартаменти със същата квадратура/ идва от такива като теб. Които на всичкото отгоре смятат, че всички трябва да правим като тях.
Не съм адвокат на топлофикация, техните проблеми са старата преносна мрежа, многото загуби, които пак ние плащаме, това е срещу което трябва да протестираме.
Няма да ти подпиша петицията, защото категорично отказвам да плащам това отопление, което ти ползваш, посредством тръбите, които минават у вас. Ако не ти харесва - премести се в друг апартамент, който да отговаря на изискванията ти за предлагани варианти за отопление

# 21
  • Мнения: X
Законът за Енергетиката обслужва интересите на монополисти, заради които гражданите на Република България страдат.
Принудени сме да заплащаме загубите на тези дружества и да заплащаме за кражбата от собствените си джобове.
По този начин с помоща на закона ни рекетират. Крадът от нас безнаказано, като не поемат разходите си, които до момента всеки един от нас плаща.

техните проблеми са старата преносна мрежа, многото загуби, които пак ние плащаме, това е срещу което трябва да протестираме.

Е, Вие за едно и също пишете!  Peace

# 22
  • Мнения: 46 511
Мога да кажа само едно: ПСИХОПАТИ са всички потребители и клиенти на Топлофикациiте и най-вече Топлофикация-София. ...

Хитрец Laughing то и у нас е достатъчно топло, за да не се налага почти да пускам друго - само от общите части. Но иди в някоя сграда без ТЕЦ да видиш какъв клинч е и тогава ще видиш дали можеш с тези пари за ток да стигнеш и 12 градуса.
Ама как не съм се сетила, нашите радиатори са почти на 0 единици, общите части ни топлят доволно с изключение на 1 месец от отоплителния сезон, ще кажа - не ползваме, няма да плащаме. А кой ли е затоплил до 17-20 градуса? Сигурно Дядо Коледа  Joy
Като не искаш топлофикация - не живееш в топлофицирана сграда, иначе е лесно да си живееш на топло, но да на плащаш  Wink

200 лв. ни е сметката за целия отоплителен сезон, ако ми намериш по-евтин начин за отопление, ще престана да бъда "психопат".

П.П. Отоплението с климатици е изключително некомфортно, газ, твърдо гориво, ТЕЦ, радиатори на ток, готова съм да плащам и тройно, но не и с климатик, задушавам се, и в същото време ми е студено, нощем пък бръмчи, ама то на вас не ви трябва нощем, щом имате ТЕЦ, ние също не пускаме, откъде ли идва? А, да, от ТЕЦ-а, който ползваш, но не плащаш.

# 23
  • Мнения: X
Не са само тръбите. Да не забравяме, че в топлофицирана сграда, ако съседите ти ползват парното, а ти не - апартаментът с отказ от парно е поне с 3 до 4 градуса по-топъл от апартаменти в нетоплофицирана сграда. Личен опит. Стените също толоотдават все пак.

Живях 2.5 г. в неплофицирана сграда, преди това в санирана панелка с ТЕЦ, сега в ново жилище пак с ТЕЦ. Разходите ни сега (въпреки, че сме в нов блок с все още ненанесли се собственици, разбирай по високо дялово за нас) са по малко на кв.м. (жилището е по-голямо сега) от времето когато се отоплявах с климатици и лъчисти радиатори (заради детето и духането на климатика). Да не забравяме и постоянното наличие на топла вода.

# 24
  • Мнения: 453
Живях в блок - ново строителство, с ТЕЦ, общите части, на който не се отопляваха. Апартаментът беше топъл, тръбите минаваха по пода, държахме радиаторите включени на 3 и сметките за 80 кв не надвишаваха повече от 120 лв/месец в най-студените месеци. След година се преместихме в стар блок, несаниран, без външна изолация, апартаментът беше около 90 кв, нямаше отказали се от ТЕЦ семейства в блока. Пускахме парното перманентно в 2 от стаите, между 3 и 5, умирахме от студ и плащахме сметки по около 200 лв. на месец, а като дойде изразвняването на края на сезона, се оказа, че дължим още 180 лв. Ревеше ми се. Паралелно използвахме и подово отопление на ток в кухнята, защото си беше студен апартамент и сметките за тока не слизаха под 150 лв. зимата. Sad

# 25
  • Мнения: 46 511
Mushista, през това съм минала преди известно време, когато бяхме в др. жилище, такъв студ брахме, въпреки че радиаторите бяха на макс и едновременно с тях печка електрическа. Оказа се, че проблемът е в абонатното, смениха го безплатно.
Сега сме в панел от 80-та година и парното рядко го пускаме, толкова е топло, а когато го пуснем е на 1 или 1 и половина. Преди 1 седмица детето нещо си игра с врътката за степените и я фиксира на 3, щяхме да пукнем от жега, а не беше минал и 1 час.

Имам наблюдения в/у един др. апартамент, който давам под наем, нов, с описаните от теб тръби по пода, но там е доста студено, ако не се пусне поне на 3, но пак не е комфортно, на 4 е оптимално, сметките им са към 180-200 лв., 80 квадрата. Може би има значение и това, че е външен Peace

# 26
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Това, че е външен има огромно значение, обикновената изолация не може да свърши цялата работа, наблюдавам каква е разликата в температурите на външните и вътрешните стаи всеки ден Sad Това, дали съседите отопляват - също. При нас по новогодишните празници, когато блокът беше празен, беше необичайно студено, макар че температурите не бяха толкова ниски, колкото сегашните. Е, щом се върнаха хората след празниците, нещата се нормализираха.
За мен централното парно отопление е без алтернатива, изключително безопасно /в сравнение  с индивидуалното газово отопление, например/, струва ми се и че е най еко-вариант /отделя се не пушек а пара/. Да не говорим, че спестява непрекъснатото електромагнитно поле, което създава отоплението с климатик или конвектор. А топлите тръби под пода при хоризонталното разпределение в новопостроените сгради ми е любима екста. Въпреки всичко, то е и най-евтиният вариант.
Но всичко това важи за идеалния случай!! Случай, в който потребителят заплаща само това което е получил. Уви, у никого от абонатите не остава впечатлението, че сметките са формирани прозрачно и честно. Вече бяха изказани мнения по-въпроса по-горе, с които съм съгласна!

# 27
  • Мнения: 45
Mooimeiske, абсолютно права си за всичко. Цялата система на потребяване и плащане беше опорочена както от топлофикация, така и от некоректни потребители / като пищшещият малко по-горе/.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Добре де, аз ли нещо съм сбъркана или не разбирам? За колко евтино отопление говорим, когато дадох информация за последните ни 3 сметки? Говорим за двустайно жилище все пак, с изцяло южно изложение. Кое му е евтиното на 306 лв. сметка за януари?

# 29
  • Мнения: 46 511
милинка, евтино е при нормално ползване. Няма как да пуснеш ма макс, да отвориш прозорците и да е евтино...
Миналата година толкова е изхарчено - пишат и сега толкова. По принцип може да се направи междинно засичане, но трябва да убедиш всичките си съседи, защото се плаща. Тогава ще изскочи реалното потребление, това 306 не е нищо повече от една цифра в момента.

Пазиш ли си изравнителната сметка от предходния период? Може би ще съвпаднат цифирте.

Общи условия

Активация на акаунт