По десет хиляди лева на панелка от 60-70 квадрата ни готвят от Столична община..

  • 28 501
  • 251
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 0
Не става въпрос как ще изглеждат постройките, а как да се накарат хората да вземат кредит.

# 196
  • Мнения: 8 859
Щуротии.

# 197
  • Мнения: 576
Не става въпрос как ще изглеждат постройките, а как да се накарат хората да вземат кредит.

Никой няма да кара никого да взема кредит. Кредит ще взема който кандидатства за това, и то координирано.
А тези с опасни и/или грозящи градската среда сгради трябва наистина да ги накарат да си поддържат имуществото, по един или друг начин.
Не се изисква кредит да не пълниш с боклуци общите части, не се изисква кредит да се договориш с хората от входа/блока в какъв цвят да си правите топлоизолацията отвън, не се изисква кредит да не правиш безумни при/над/подстройки и да къртиш носещи стени, не се изисква кредит, за да не си хвърляш боклука през прозореца. И въпреки това хората нямат съзнание, че не трябва да правят тези неща, от които до голяма степен зависи красивата среда.
Не е до бедност, до вродена цигания е.

# 198
  • София
  • Мнения: 10 471
А който кандидатства за кредит, макар и координирано, и не го одобрят поради трите му необслужвани досега такива + запор на заплатата? Той какво? Очевидно няма да отиде до банката да си дръпне пари от спестовния влог, та блокът ли ще му поеме неговата част от сумата? И защо намесихте боклука през прозореца сега? Дай и за чалгата да си поговорим.

# 199
  • Мнения: 576
А който кандидатства за кредит, макар и координирано, и не го одобрят поради трите му необслужвани досега такива + запор на заплатата? Той какво? Очевидно няма да отиде до банката да си дръпне пари от спестовния влог, та блокът ли ще му поеме неговата част от сумата? И защо намесихте боклука през прозореца сега? Дай и за чалгата да си поговорим.

Ами те всички тези неща са взаимосвързани в огромна степен - отношението към собствения имот и поддръжката му.
А който се е набълбукал с три кредита и е неплатежоспособен, по всяка вероятност скоро няма да бъде и собственик на този имот, така че е безпредметно да се обсъжда въпросът.
Координирано значи всички да се обединят и да получат одобрение за кредит. Естествено, не всички ще получат, което не ми се вижда несправедливо.

# 200
  • Мнения: X
А който се е набълбукал с три кредита и е неплатежоспособен, по всяка вероятност скоро няма да бъде и собственик на този имот, така че е безпредметно да се обсъжда въпросът.


Да, много ми е интересно това мислене. Хем не могат да си поддържат имотите и да си обслужват кредитите, хем искат имоти да имат.

# 201
  • София
  • Мнения: 10 471
Естествено. С три кредита и на квартира за 400 лв  Hug И градът ще цъфне и върже!
На теория всички знаем как трябва да бъде, наоколо обаче виждам доста сдъвкани хорица, на които практиката им не се получава напоследък, нещо.

# 202
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Боже, Боже ,колко мъка има по този свят, а на нас фасадите са ни проблемът ooooh!
Когато средната ни  класа се оформи, тогава ще се оформят и фасадите ни, а иначе ще е ,когато цъфнат налъмите? Peace

# 203
  • Мнения: X
Естествено. С три кредита и на квартира за 400 лв  Hug И градът ще цъфне и върже!
На теория всички знаем как трябва да бъде, наоколо обаче виждам доста сдъвкани хорица, на които практиката им не се получава напоследък, нещо.

С необслужвани кредити имат ли друг избор? Освен ако нямат още едно жилище, което хич не е рядкост.

# 204
  • Мнения: 9 990

Санираните стари блокове изглеждат доста добре, не бих казала, че са грозни. Поне не по-грозни от ново строителство, а със сигурност са по-просторни и по-качествени от 90% от новото строителство.
А несанираните стари сгради изглеждат еднакво зле и грозни, независимо дали са панел, ЕПК или тухла.





аааа, таковата...целим да е Красиво ли?На този етап, целим да ни е Красиво?
Ми тогава, на влизане в тази Прекрасна Европейска Столица, каквато е София да засадим и цветя и осветление да си направим викам аз.Или не е нужно?По-наложително е в Люлин панелките да са в зелелно и еднакви.

# 205
  • Мнения: 576
аааа, таковата...целим да е Красиво ли?На този етап, целим да ни е Красиво?
Ми тогава, на влизане в тази Прекрасна Европейска Столица, каквато е София да засадим и цветя и осветление да си направим викам аз.Или не е нужно?По-наложително е в Люлин панелките да са в зелелно и еднакви.

Ах, какъв патос. Все едно, че това е едва ли не най-срамното нещо. Разбира се, че е много важно и това.
Но най-вече е важно когато някой е собственик, да се грижи за поддръжката на имота си, и то по някакви общи правила.

# 206
  • Мнения: 9 990
Хората се грижат.Колкото могат.Както винаги имало е и ще има и такива, които Не се.Принципно не се.Но като цяло хората си се грижат.Нека си санкционират тези, които рушат стени.Но пенсионер, на 300 лв пенсия, да му се искат 3000 за саниране е невъзможно.Децата щели да поемат....ма друг път.Тук там на някой пенсионер децата пращат пари, та пестят пенсиите си.Що говорите глупости.

# 207
  • София
  • Мнения: 2 623
Хората се грижат.Колкото могат.Както винаги имало е и ще има и такива, които Не се.Принципно не се.Но като цяло хората си се грижат.Нека си санкционират тези, които рушат стени.Но пенсионер, на 300 лв пенсия, да му се искат 3000 за саниране е невъзможно.Децата щели да поемат....ма друг път.Тук там на някой пенсионер децата пращат пари, та пестят пенсиите си.Що говорите глупости.

 Peace
Именно това исках да кажа, но тук винаги има някои,
които се изживяват като ментори и размахват назидателно пръст.
Драматизираме ли?
тя , Джулиана спечели категорията ''драма куйн'' все пак ...

Мила моя, заповядай в нашия вход да ти покажа,
как децата "помагат" на родителите си и тогава
слагай категории. И моля те, слез от розовия облак,
на който си стъпила или поне свали розовите очила.

# 208
  • Мнения: 468
Че е наложително да се наложат поне еднакви изисквания в цветовете е повече от очевидно. То е следствие от липсата на всякаква идея за общност. Бе може ли един човек да си направи изолацията във влачена в бяло мазилка по вертикала, а след него другия я влачил по хоризонтала??? Shocked А по-следващия в оранжево, ми да се равняват (при вече свършен факт) по първия. А иначе не е лошо да се направят събрания и да се уточни какъв цвят ще бъде мазилката. Само дето понякога е трудно да се съберат парите за вход, дето всеки дължи, да се разпределят нормално т.нар. паркоместа (за панелките ми е думата), та такова единодушие да се постигне за някаква си мазика си е добро пожелание с привкус на мечта. Wink
Обаче и аз не съм съгласна да се налагат такива непосилни суми в тази криза. Ми ако аз в момента съм без работа и няма как да ми отпуснат кредит, какво, апратамента ли да си заложа, за да ми е еднакъв? На всички е ясно, че с изолация е много по-добре, но запитали ли са се г-да управляващите защо няма такава навсякъде? Ми отговора е ясен....
И отделно се съгласявам с авторката  данък сгради все пак не може ли да се използва по предназначени за поддръжка, макар и минимална, на сградите, а не да ми обясняват, че бил данък само задето имам апартамент и нищо повече...

# 209
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък друго се чудя - как можеш да живееш в блок
и да имаш претенции за цвета на външната мазилка.
Просто не го проумявам  Thinking
Мен лично, изобщо не ме интересува, какъв цвят ще е
отвън и бих се съобразила. Или може би тези, боядисвайки
в крещящи цветове искат да бъдат забелязани... знам ли  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт