На контрольорите с любов...

  • 8 074
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 788
Абе, те, че не са стока - не са, то е ясно не от днес или вчера.
Ама и сега е много модно да си забодеш слушалки в ушите и да отрежеш останалия свят, пък после някой ни виновен.
Той може човекът да е казвал "Билети и карти!", но кой да го чуе, нас нали не ни засяга, докато дойде наш ред за нещо.
Иначе за ромите - така е - не ги закачат, щото после не се знае дали ще се приберат или не. Защото хората стоят и гледат безучастно във всеки един случай на скандал, само сеир да има. Същото става и с по-едри индивиди от мъжки пол - питат за билетче, оня като се озъби, подвиват опашка.
Пък нали трябва да се яде. Децата, жените, възрастните са най-лесната "плячка".

# 16
  • Мнения: 0
тоя, дето реално се е отрязал от останалия (цивилизован) свят, струва ми се, е контрольорчето... дръпнал й картата от ръцете, погледнал злобно и си заминал, като всичко това се извършва в пълно мълчание - това нормално държание ли е за градска среда?

и много ясно, че ще носим слушалки, вместо да слушаме тъпата музика по радиото на шофера или гукането на пътниците... близко е до акъла

# 17
  • Мнения: X
В Швеция никой не проверяваше - нито на качване, нито на слизане. Можеш да си се возиш гратис с дни и да не те пипнат. ...

не знам в коя Швеция си била, но живея тук вече 6год и си проверяват
на влак и метро не можеш да се качиш без да минеш с картата, за да ти се отвори преградата
когато се отвори може още някой да се вмъкне след теб, но е рядкост, не съм го виждала до сега
в автобуса шофьорът проверява всички и съм виждала да слизат хора с нередовни карти

# 18
  • Мнения: 12 670
Абе, те, че не са стока - не са, то е ясно не от днес или вчера.
Ама и сега е много модно да си забодеш слушалки в ушите и да отрежеш останалия свят, пък после някой ни виновен.
Той може човекът да е казвал "Билети и карти!", но кой да го чуе, нас нали не ни засяга, докато дойде наш ред за нещо.


Може и 3 пъти да е казал Бихте ли ми показали картата си, моля.  И като гледам колко си ходят със слушалки, може да се е поизнервил.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 481
Аз продължавам да не разбирам защо в софийския градски транспорт няма кондуктори, както е в повечето градове в страната вече. Знам, че обикновено е претъпкано, но то и в други големи градове рейсовете не се движат празни. Ние не сме бог знае колко голям град, но автобусите са малки и в натоварените часове също е пълно. Кондукторите си обикалят пътниците, проверяват карти, късат билетчета срещу 80 стотинки. Дори и на ромите (не го вярвах, но го видях с очите си).
Не се заяждам, просто ми е любопитно.

В пикови часове няма как яйце да хвърлиш в автобуса, камо ли кондуктор да върти между хората, за да им подава билетче. Иначе да, циганите никога не са проверявани, от 10 години живея в София и такова нещо не съм виждала. Аз пък напоследък попадам на много възпитани контрольори.

# 20
  • Мнения: 243
Литъл Евил и аз тъкмо това тръгнах да пиша. Има една жена дето на всеки пътник казва " Добър ден", проверява билетчето/картата и след това "Благодаря, приятен ден"  Shocked
Евала на жената   bouquet
За онази част с мангалите съм на същото мнение- никой не ги закача  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 116
Аз няма оплакване от сегашните контрольоли.Все на възпитани попадам,но това в Пловдив.Имам обаче една случка,която няма да забравя.Имаше една много гадна и зла контрольорка.Няколко пъти съм ставала свидетел как ги прави луди пътниците.В 9-ти клас пътувахме с ученически лични карти.И качва се веднъж въпросната контрольорка,стига до мен,гледа ми картата,вика няма подпис и печат,сега трябвало да ме глоби,но понеже нямах пари ми взе картата и каза в 15.00 на Сточна гара с 10 лева глоба да я чакам,за да си получа картата.И аз с голямо притеснение бях там в оречения час с 10 лева...Взех си картата и вечерта видях,че не липсва никакъв подпис и печат-беше използвала притеснението ми,за да ме излъже.Около 10 години по-късно-при едно пътуване с автобус видях бившата контрольорка-смачкана,сдъвкана и изплюта,остаряла и без самочувствие...като кондукторка.Не мога да скрия,че изпитах някакво задоволство.

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 10:55 от Мидичка

# 22
  • София
  • Мнения: 2 481
Имам една забавна случка с контрольорка, когато още не бяха с униформи. В 305 към мен се приближава жена на средна възраст, изрусена, къдрава, с ярко червило и кожено палто от онези с косъма. Застава срещу мен, поглежда ме изпод вежди и с рязко движение разтваря палтото...Аз очаквах да е гола хихихиих, а тя искала да покаже елечето си и да ме провери.

# 23
  • Мнения: 6 417
Аз бях свидетел на следната случка - контрольорка се заяде с гратисчийка, симпатична жена на около 40 г. Нея я видя, но не видя циганин тинейджър в доста приличен вид да се придвижва бързо към вратата, за да слезе. Тогава някакъв мъж скочи и каза на контрольорката "Тя ще си плати глобата, но първо искам да проверите онзи младеж, защото него не го проверявате, нали?" Пътниците започнаха любопитно да зяпат в очакване какво ще направи - е, провери го, ама го остави да си слезе, естествено без билет...

# 24
  • Мнения: 263
Те и шофьорите не са стока #Cussing out
Има във всеки автобус голяма табела, че шофьора продава билети срещу точно приготвена сума.
Една вечер седя с малкия на спирката и няма от къде да купя билетче(то в нашия квартал има реално на 2 места репчета за вестници и съответно билети) вечерта в 18.00ч.Идва първия явтобус, питам шофьора за билет....изгледа ме злобно и каза че му свършили.Останах на спирката да чакам следващия , нали съм принципна...а то духааа, студено ,малкия хленчи, обаче аз НЕ, трябва да се дава пример на малките(поне според мен) .Идва втори автобус , тъпия шофьор с още по нагло отношение..."да сте си купили, аз нямам" .... и аз пак седя и чакам, на трятия автобус вече се качих, отново нямаше билети , и се бях наострила за скандал с някой контрольор....ама нямах удоволствието да ме срещне, че така бях набрала ....само да ми се беше появил #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 15 474
   Напоследък рядко пътувам в градски транспорт, но десетката нали последната и спирка е до Факултето.Та от там се качват братята и сестрите , заемат всичките места, колкото и много да са и колкото и контроли да минават, тях винаги ги подминават.Досега не съм видяла да проверяват ромите, минават все едно е празно място.Или се разговорят, щото са рода.

# 26
  • Мнения: 243
В твоя случай ти нямаш никаква вина- качваш се на автобуса, ако шофьора няма билети и влезе контрола, от контрольора си купуваш билет пак на стойност 1 лв. Преди време бях свидетел на това в автобуса.
Колкото и да имаш желание да даваш пример на детето, вината не е твоя, че не си вършат работата и не са осигурили билети в автобусите  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 10 338
От там където се качвам и слизам от ГТ няма будки за билети. Често ми се случва да разчитам на шофьорите. Ако нямат билети  Crossing Arms си оставам вътре в автобуса наострена за разправия. Нямам един час време да чакам три коли да минат и трите да не са заредени с кочанче билети.

# 28
  • Мнения: 4 569
И при нас няма будки за билети.
Запасявам се с билети като видя, защото знам ли дали шофьора има.

Утре е Задушница. На 99% съм сигурна че в допълнителните линии на Градски транспорт 83А и 108А ще има контроли.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
В пикови часове няма как яйце да хвърлиш в автобуса, камо ли кондуктор да върти между хората, за да им подава билетче. ...
Това ме навежда на заключението, че в тези часове процентът гратис е висок, щом няма възможност за контрол.

Ние сме от "щастливците" да нямаме контрольори, а само продавачи на билети и от "нещастниците" да имаме 0 (нула) гратис-пътници.

А това е така, откакто ГТ ни е в частни ръце. Те имат сметка да таксуват 100%, докато при общинския ГТ кой е на сметка и кой не е, не се знае.

Общи условия

Активация на акаунт