Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 461
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 326
За театър не знам, защото в нашата ДГ парите за представленията не се събират директно от родителите, а ежемесечно се дават от Настоятелството. Винаги има окачени афиши, ама аз ги подминавам, признавам си. Та най-вероятно е имало.
Но преди няколко месеца - в началото на тази учебна година и пролетно-летния сезон на миналата имаше във всяка група флаери за оцветяване на Сачи. Аз повдигнах въпроса пред едната учителка, веднъж чух още една майка да изисква това да не се допуска повече. Децата бяха почнали масово да искат Сачи, баба й и дядо й на моята дори специално й купуваха хората. Бая време и дуднене от наша страна отне, за да й набием в главата, че не всичко от рекламите е вярно. Че в мек салам витамини няма. Сега направо й промихме мозъка - ако случайно чуе или зърне реклама нарежда "Това е пълна лъжа и измишльотина, за да ни вземат парите, нали, нали, НАЛИ-И-И?".

# 46
  • Мнения: 145
Надали тук във форума този проблем ще се разреши , има директори , към  които всеки един да се обърне ако е недоволен от нещо.Всеки има право да подаде жалба и ако е основателна проблемите се решават лесно  Peace

# 47
  • Мнения: 372
Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел...

Т.е. е правилно детските заведения да са вид рекламни полета?

Пращам детето си на училище/градина, за да учи, не за да гледа реклами, няма значение какво рекламират. Има си места за реклама.

Не казвам,че е правилно ,но не е и чак толкова голяма трагедия.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Смятам, че не е правилно в детската градина да се прави реклама. Но ако нещо не ти харесва, говори с директорката и подай жалба, ако трябва.
От друга страна, рекламите ни засипват отвсякъде. Не можем да ги спрем. Можем само да обясним на децата си как да се хранят здравословно, т.е. отговорността винаги е наша.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
подобни неща са недопустими, защото са си чиста промивка.
рекламите засипват отвсякъде, но траят по трийсет секунди, а не са вградени в куклен театър от половин час. Децата, дори най-малките, които някога са ходили на театър и знаят що е то театър, възприемат нещата като чиста монета, с положително и дори поучително очакване. Една такава рекламна постановка е много груб опит да се набъркат в главата на детето и да му вменят, че нещото е хубаво, защото е на театър и с положителен герой.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 715
Но ако нещо не ти харесва, говори с директорката и подай жалба, ако трябва.
От друга страна, рекламите ни засипват отвсякъде. Не можем да ги спрем. Можем само да обясним на децата си как да се хранят здравословно, т.е. отговорността винаги е наша.
Аааа, не Naughty. Аз решавам дали детето ми да гледа тв и реклами вкъщи, обяснявам как някои реклами откровено лъжат хората, а театърът, както са казали по-горе, внушава идеи, манипулира.
Наистина отговорност е на родителите да научат децата си кое е добро, полезно и т.н, но не искам театри и директори да ме спъват по такъв груб начин.
С директорката разговор ще има, жалба - ако не се вземат мерки, а и друго може да измисля Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 76
Абсолютно съм съгласна с yulinga. Рекламите са навсякъде около нас и това е нещо, с което трябва да свикнем, защото и занапред ще бъде така. Това се отнася и за децата ни - дори и да ги пазим до определена възраст, това не може да продължава вечно. Много по-важно е родителят да обясни да децата си какво и защо е здравословно да се консумира, за да се изгради това съзнание и у децата, да имат култура на хранене. Нали като ги пуснем на училище ще трябва да разчитаме на тях сами да преценяват какво да купуват от лавката?!

# 52
  • Мнения: 1 027
И аз не мисля, че е голяма драма. Дали детето ще види рекламата в театър, или ще чуе от приятелче, че еди кой си салам е много вкусен и мама го купува е все едно. Решението е да се говори с децата и да им се обяснява.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 583
За мен е голяма драма. Недопустимо, неморално и на ръба на закона е да се рекламират продукти на деца.

"Тиби и Диби - нашите супер герои са готови на всичко, за да го спрат и да върнат усмивките. Те са смели и ловки, но голямата им сила идва от вкусните и полезни саламчета и кренвиршчета."

 Sick

Поредна причина да не купувам нищо на Белла групата. Ама след някоя и друга година детето ми ако ревне "искам кренвиршчета Сачи, че да стана силна като Тиби и Диби", примерно - не знам какво ще му отговарям. Отвратително.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 715
На доста места героят се казва Сачи, а не както е обявено Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 12 554
За мен е голяма драма. Недопустимо, неморално и на ръба на закона е да се рекламират продукти на деца.

"Тиби и Диби - нашите супер герои са готови на всичко, за да го спрат и да върнат усмивките. Те са смели и ловки, но голямата им сила идва от вкусните и полезни саламчета и кренвиршчета."

 Sick

Поредна причина да не купувам нищо на Белла групата. Ама след някоя и друга година детето ми ако ревне "искам кренвиршчета Сачи, че да стана силна като Тиби и Диби", примерно - не знам какво ще му отговарям. Отвратително.

Ще му пуснеш Попай Моряка, който е по-силен и ще сготвиш спанак  Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 1 635
Намирам, че е неморално и грозно да се рекламират продукти или услуги по този начин. Още повече, че става дума за директна реклама пред деца в градинска възраст. Законите в БГ не регулират конкретно рекламата насочена към деца, освен когато става въпрос за доказано вредни или опасни продукти/услуги/поведение. Съществува обаче един кодекс наречен "Национални етични правила за реклама и търговска комуникация в РБългария", което може да бъде интересно четиво по отношение на рекламата насочена към деца. Ето линк: http://www.nss-bg.org/kodeks.php, чл.17. Обърнете внимание, че има и специална "Рамка за отговорна комуникация за храни и напитки", където доста подробно е разписано какво НЕ трябва да се прави при рекламирането на храни и напитки по отношение на децата.

Естествено, въпросния кодекс няма силата на закон, да не говорим, че в него има точка, която специално изключва действието му по отношение на:

"комуникация, чиято основна цел е да забавлява или да образова, а не е търговска, като например съдържанието на: телевизионни програми, филми, книги, списания или видеоигри, не е обхваната от този Кодекс;"

обаче по въпроса дали театъра в детските градини е такава е доста спорен.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
не че съм харесвала някоя от марките преди, но сега окончателно влязпха в черния ми списък

# 58
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е редно. Грозно и смешно е. Но целта винаги оправдава средствата, нали? Да не говорим всичко на Сачи какъв гнусен и невероятен боклук е.
По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

# 59
  • Мнения: 15 379

По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт