Колко бързо времето минава-МАРТенчето на годинка става! - тема 15

  • 46 249
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 348
 smile3534 Лъки, под достойнството ми е да общувам с простолюдието  Laughing Ако искаш да знаеш, много ми липсвате, но положението е такова, че времето ми е много, ама много кът (като на всички, предполагам), а в момента съм и с ограничен достъп до интернет. Надничам само колкото да съм в крак с най-клюките. И въпреки това ви чета  bowuu . И ме сърби езика, правя планове на кой какво да кажа, ама на...

# 691
  • София
  • Мнения: 160
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НАШЕТО ПРИЯТЕЛЧЕ КАЛОЯН! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ, МНОГО ИГРИВ И ЛЮБОЗНАТЕЛЕН И ДА РАДВА МАМА, ТАТИ И БАТКО!



ВЕСЕЛ ПРАЗНИК И НА МАМА ANELISA! ЗА НЕЯ СА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ЛАЛЕТА!

# 692
  • Мнения: 9
 Tasha, поклон! Кога успя, бре жена! Бравос! Трябва да измисля какво да ти предложа срещу онзи гоблен с кафето...
 Всичко прочетох, мързи ме да коментирам Simple Smile
 Честит празник на всички малки рожденничета и прегръдки на тяхните мами!
Айде намасте!

# 693
  • София
  • Мнения: 688
привет,

честито на малките рожденници - Коки, Митко, Калоянчо  newsm59 newsm38 newsm67! Да са живи, здрави и много весели деца!
.
Личи си, че вече времето е топло, малко се пише вече. И ние ходим навън, Бобо откри ново хоби - да скубе тревичката, да я хваща, пуска и така, докато не си напълни ноктите хууубаво Sick. Само ходи насам-натам, но не дава ръчичка да го водя, много е вироглав. Затова го държа за качулката, иначе все ще намери в какво да се спъне. Оня ден така ми избяга и падна, та си ожули чак челото  Rolling Eyes.

Ние в събота бяхме в тукашния ресторант, в който има и детско клубче - http://coccolone.fioresofia.com/bg/. Оставих Яна и Бобо и слязох до долу, уж да взема фотоапарата, пък се забавих. След малко ме повикаха, че Бобо много плачел. Отивам - Бобо реве, Яна и тя, защото Бобо реве, лудница  Laughing. Успокоих ги и поиграх с тях, има много играчки, дървени също, много колички - за бутане и возене, кончета-люлки, а това, което най-много хареса на Бобо, беше басейнчето с топки - голям смях и писъци паднаха там. После разбрах, че се бил разревал, защото друго бебе ревнало. Та видях, че се успокои и ги оставих, поиграха си доста и без мен, аз хапнах пица с гостите ни и ги гледах на камерите.
Та ако още се чудите къде може да се празнува рожден ден - и това е вариант, още повече, че градинката Св.Троица е точно до него и може и в нея да се разходи човек, тя е много приятна, сиренце да каже  Wink.

Лъки, чудесно си описала това, което мислиш за майчинството, по-добре не мога да го напиша  Hug. Ние скорпионите сме си такива - напълно се отдаваме на това, което правим, аз поне, а и много от тези, които познавам, няма средно положение за нас Simple Smile.
И за играчките съм съгласна - децата играят с тях добре, ако преди това сте играли заедно, показал си какво може да се прави с тях и те после повтарят наученото или сами измислят нови игри с тях.

Мама Веси, Димана много прилича на мойта Яна по това, което умее. Ние обаче решихме да я пуснем на училище от 6 години, точно за да не си изпусне другарчетата. И аз съм я учила на много неща, макар и не по разни системи. И друг път съм разказвала, първата си трибуквена дума прочете малко преди 3 години, но винаги ученето е било чрез игра.
В немското училище, в което ще я записваме, започват да учат английски от пети клас. Според мен преди това е рано за трети език.

Вие за отбиване мислите, ние все повече се пристрастяваме. Кажа ли на Бобо "искаш ли да цокаш?", хвърля всичко и идва да се заравя под блузата ми. Вчера даже така се засили, че забрави, че може да ходи, а допълзя, защото все още пълзи по-бързо от ходенето  Laughing.
А мойта зъболекарка, познавам я от десетина години, и тя ми изтърси това, че съм щяла да го кърмя, докато не го връча на жена му  Rolling Eyes.  Аз й казах, че и Яна съм я кърмила много, ама с такъв сериозен тон, че тя започна да се извинява, че само се била пошегувала  Laughing. Но на мен рядко ми се случва някой да не ме похвали за дългото кърмене Laughing.

Забравих да похваля Бобо - одеве пак отиде до гърнето и го вдигна, после го пусна и пишка, след като го сложих. Не говори нищо още, но все пак започва да си показва кога му се ходи. Е, това е веднъж на ден, през другото време аз решавам кога да го сложа или пък го изпускам, но все е нещо Simple Smile.

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 01:23 от Betta

# 694
  • София
  • Мнения: 2 348
След половин час писане и брисане реших само да се подпиша и аз под поста на Лъки и няколко други изказвания за майчинството  Simple Smile

 Само ще допиша, че от както съм в майчинство имам много повече социални контакти, много по-бързо се развивам в знанията и уменията си, много по-качествено става изразходването на часовете от денонощието и изобщо толкова пълноценна не съм се чувствала никога. Майчинството ме накара да се чувствам можеща, компетентна, деликатна, тактична, крайна, когато това се изисква за доброто на детето ми, да си вярвам, да се отърва от комплекси и още много, много безценни уроци и лични облаги, които ще са ми от полза за цял живот. На мен майчинството МНОГО повече ми дава, от колкото взима. Така е било винаги през  4те години, но не винаги съм се чувствала така. Проблем ,който беше в моята глава, не и фактически. Оказа се, че има лек. Мога да съчетая майчинство с пълноценен живот. Погването на мои си интереси, несъобразени с детето и зарязването му на чужди грижи щеше да е предателство. Така го чувствам. А когато голямото ми дете стана по-самостоятелно, това само още повече затвърди убеждението ми, че не съм имала реална преценка за ситуацията, когато изпадах в отчаяние, че едва ли не живота ми е една безмислица ден да мине друг да дойде. И при условие, че аз дълго се чувствах така сякаш живота ми пропада, при настъпването на този момент на по-голяма самостоятелност, вместо да си отдъхна, аз изпитах тъга. Защото чак тогава осъзнах колко кратко е времето, в което детето ми има нужда от моята близост. вместо да му се отдам изцяло и да се наслаждавам, аз кроях планове как да се измъкна.
 С второто дете нито за миг не съм се чувствала по онзи начин. Тази една година отлетя толкова бързо, че чак се натъжавам.

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 01:49 от skrech

# 695
  • Мнения: 44
Skrech, много искрено и добре изразено с думи откровение  Hug
Винаги съм очаквала майчинството като хубав и градивен период, и наистина - и аз като теб мога да кажа, че това е най-пълноценният ми период в живота до сега!  И това е не само като нагласа и усещане, ами и като творческа продуктивност - написах толкова много научни неща, дори миналия месец завърших и предадох за печат книгата, върху която от десет години работех (на живо ще ви разказвам за нея).

Бета, само да се поосвободя, че тази седмица съм на едно обучение, и веднага ще се разберем за среща в приятното паркче "Света Троица" - и другите мами, които имат желание, ще се радваме да дойдат!  Hug

Майски, къде се губиш?  Hug


ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА КАЛОЯНЧО НА АНЕЛИСА, НА САМИ НА АМАНИТА И НА ДИЛАН НА ЕУА!!!  nbirthday newsm67  ura Tada  costumed034  party002
ДА РАСТАТ ЗДРАВИ, ОБИЧАНИ, ЧАРОВНИ, УМНИ И ДОБРИ!!!
ПОД ГРИЖИТЕ НА СВОИТЕ ПРЕКРАСНИ МАМИ!
  bouquet  bouquet
   bouquet

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 07:50 от sirence

# 696
  • Мнения: 8
Ей ме на след дълго хайманосване по парковете.Тук е направо лято и гледам да сме максимално навън.От утре вече няма,захлаждане предвиждат.
Много дечица пак пропуснах.
Мартин на Lilyrose, Александър на Ivelina9292,Самуел на ~divina~,Калоян на викиим, Коко  на racholina , Димитър  на Uinen и днешните рожденници Самуил на Аманита,Коко на Анелиса,Дилан на eya Бъдете здрави,усмихнати и много обичани,сладури!Честито на майчетата!
Кати и от мен тихичко честито   bouquet Браво,много се радвам.Пожелавам всичко да мине така както очакваш,дано!
За кърменето и яденето при нас взе да става все по-зле положението.Какво отбиване,заместено хранене и 5 бутилки мляко  Crazy Ввесто да е обратно,все по-капризна и злояда става,намаля порциите твърда храна,а увеличава кърменето.Е период,период,ама колко да е период  Thinking .Аз обожавам да кърмя,но на моменти не се издържа.Да видим колко ще ми изтърпи търпилото.
Таша страооотен гоблен!Завижд,завижд... Grinning
Лъки за съжаление не мога да направя кой знае какви прегледи докато кърмя  Rolling Eyes Няма изгледи скоро да спирам.Остава да ме крепи мисълта,че кърменето протектира от рак на гърдата.
За майчинството аз пък се подписвам под думите на Скреч.Все едно аз съм го писала.
Betta то какво ли можеш да ме посъветваш,но аз да си кажа.Ивана спря да седи на гърнето.Това откакто проходи.Не я свърта на едно място и сякаш взе да забравя какво се прави там.На няколко пъти я слагам,тя става моментално и след 5 мин е свършила работата в памперса.Попрочетох отгоре,отгоре,че и това е период.Много деца слагани на гърне от рано в един момент отказват да ходят там защото имали нужда сами да стигнат до тази си потребност/демек след 2 годинки/  newsm78 Ще си чакам и това е,ама ми беше хубаво да не бърша наакано дупе.
sirence много продуктивно твоето майчинство.Браво!А за книгата молим да разкажеш и тук  Hug

# 697
  • Мнения: 3 622
~divina~ радвам се че ти е харесало подаръчето
Исках да има нещо, което ще остане за спомен на Сами
А книжката ни е много любима и на нас
Ще се радвам лятото да се запознаем като си дойдеш  Hug
А гоблените са ми хоби, което много ме разтоварва

# 698
  • Мнения: 2 214
ЕЕЕЕЕЕЕЕ сестро ти уж ме разбираш Crossing Arms Естествено че това с шалчето е нарицателно за майки които своите желания поставят пред нуждите на детето. Само не ми цитирайте любимата мъдрост във темата "Щастлива мама=щастливо бебе " не мисля че Еми е бил много щастлив когато вместо да се разхождам аз в парка с него, той се разхождаше с чужда жена, до като аз си правих ноктопластика, надявайки се това да ме направи по малко нещастна.

# 699
  • Мнения: 624
аз пък не мога да видя гобленчето на Таша, виждам половин снимка Crossing Arms

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПОРАСНАЛИ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ДНИ МАРТЕНЧЕТА! НЯма да изброявам поименно да не пропусна някой - да са живи и здрави, да растат будни и щастливи! За мамите   bouquet  bouquet  bouquet


sirence
Браво за продуктивността! Между другото дали си наясно със закона за авторското право - имам нужда от една консултация? Ако и някой друг може да се включи с помощ ще съм благодарна  Hug

# 700
  • Мнения: 0
Момичета, нищо не съм чела! Благодаря за честитките, мернах ги набързо Hug
Честит Рожден Ден на Калоян! Да е все така чаровен сладур и да радва мама и татко, а и батко  newsm59 nbirthday newsm38  ura newsm59 nbirthday newsm67
Сега искам да изкажа специалните си благодарности на Маринелс и малката Анастасия за прекрасния подарък в цели ТРИ действия! На "инцидентната" ни срещичка в Заимов Коки получи много готина книжка, с която ще се учи да брои. Вечерта освен тортата, която бяхме поръчали, сладкарката ни изненада с бутикови сладки, поръчани от мама Маринелс, а на самия празник пристигна с куриер огромна кукла от балони! Е, няма такава изненада! Още веднъж благодаря сърдечно! Много озари деня ни, Маринелс!   HugНепременно трябва се занимаваш с да организация на партита и изненади! Снимки ще сложа в албумчето, а после и тук!
И сега малко да се оплача- малчо цяла нощ е с температура, днес УНГ-то откри възпаление на ушето и до края на седмицата сме пак крепостници! Много бяха емоциите вчера, покрай суетнята се е простудило детето. Sad

# 701
  • София
  • Мнения: 2 061
Честито на днешните рожденници! Да са живи и здрави и да си радват мамите и татковците!

Сиренце, браво за писането! Как успяваш, сподели тайната Mr. Green Аз имам да довършвам едни проект и сроковете ми наближават, но нямам време да седна и да пиша, ама никакво. Освен нощем, а пък ми се спи та две не виждам. Затова ще погостуваме при мойта майка, хем да ни поглези малко, хем и аз да свърша нещо.

Скреч, страхотен пост. Много сърдечно и искрено си изразила всичко. Аз се удържах от съжаления и депресии през тази една година, но и предвид това, че съм родила на 36 и до тогава не съм се спряла от пътувания, кариера, социални контакти и забавления, и за момент не съм се чувствала заложник на отглеждането на Тео. Напротив, винаги съм искала и съм живяла с мисълта, че сама ще си гледам детето и година-две-колкото трябва ще са посветени само и единствено на него, а след това ще влизам отново в ритъм с работа и пр. занимания.

Г-жа Стихийно бедствие и аз съм на твоето мнение, категорично! Naughty

# 702
  • Мнения: 15
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА КАЛОЯНЧО НА АНЕЛИСА, НА САМИ НА АМАНИТА И НА ДИЛАН НА ЕУА!!!  nbirthday newsm67  ura Tada  costumed034  party002
ДА РАСТАТ ЗДРАВИ, ОБИЧАНИ, ЧАРОВНИ, УМНИ И ДОБРИ!!!
ПОД ГРИЖИТЕ НА СВОИТЕ ПРЕКРАСНИ МАМИ!
   bouquet  bouquet
   bouquet
Присъединявам се, имайте незабравим празник днес! newsm59
Сиренце, и тук сподели за този успех, моля!Браво , писателке!  bouquet
Сетих се да кажа нещо по повод телевизията и децата. Моят Емо като малък не се впечатляваше от филмчета, чак след 3 годинки успяваше да си задържи вниманието за 10 минутки, но сега вече обожава да гледа филмчета. Това, което не ми харесва,е, че е научил някои не много красиви думи от тях, като кретени, проклетници, глупаци... /"Пипи дългого чорапче"/и даже вчера в детсктата градина ми се оплака една майка, че детето и започнало да употребява думата "глупак", която чул от Емил. Blush Та, негативите от телевизията са много.
Лъки, за мигането на оченцето-проблема при нас се получи на 2 и 8 месеца. Тогава Емо още не гледаше много ТВ, но той си беше пуснат нон-стоп у нас и явно се е заглеждал. Терапията беше без ТВ половин година. И до сега , ако Емо е вкъщи, ТВ-то не работи. Пускам му 30 мин. филмче сутрин,  и 30-вечер. Това му е дажбата. Очичките му са слаби и това беше препоръката на офталмоложката. Ние се засилихме към невролог, защото мислихме, че е тик, но не беше. Как е Дени?

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 11:25 от Еna

# 703
  • София
  • Мнения: 688
лилинчо, дето викаш, не може насила, ако не иска да седи. Обаче ако искаш пробвай да я излъжеш - дай й някоя любима играчка - при Бобо бих дала кубче, количка, пластмасово шише, пълно с вода или нещо дрънчащо - и докато се занимава, внимателно я сложи. Ако й пускаш телевизия, и това става. Ако свърши нещо в гърнето, й покажи и я похвали. Можеш и в паузите , когато не я слагаш, но е в добро настроение, да се опиташ да й обясниш с прости думи. Аз така обяснявам на Бобо, с въпроси - 'какво е това?' - 'гърне', 'какво правим на гърнето?' - 'пиш', кой пишка на гърнето?' - 'Бобо' и т.н.

За твърдата храна - опитай да намериш някаква любима нейна храна, за да я посвикнеш и на друго. Аз Яна съм я хранила със сандвич с яйце и сирене, пица Маргарита  Embarassed и супа сума ти време, преди да прояде и друго. От година и месец-два и АМ й давах отделно от кърменето. Но пак мнооого трудно я отбих накрая.

# 704
  • София
  • Мнения: 160
Момичета,

да не би тази тема да е конкурс "най-добрата майка" или аз нещо съм се объркала. Защо постоянно се повтарят едни и същи неща? Имате нужда да порицавате нас "лошите майки" или да получавате признание, че вие сте "добри майки"? А за второто мисля, че много пъти сме го признали на много от вас колко сте всеотдайни. Искам да ви кажа, че никой не знае кой колко време и внимание отделя на детето си. Ние с мъжът ми си гледаме сами детето, т.е. ние прекарваме много повече време с него от някои перфектни майки. Виктор не е стоял при баба, камо ли при непозната жена и минутка, така че не мисля, че моите 2 часа в салона, които той е прекарал с баща си, са му навредили нещо. Когато бащите са сами с децата, им обръщат много повече внимание.
Не казвам и не мисля, че съм идеална майка, старая се и това, че го виждам, че е щастлив ми е достатъчно!

Не искам да обидя никой персонално, не мислех и да пиша, спирах се на няколко пъти даже, но някакси ми дойде в повече да се повтарят тези неща вече толкова време и да се дават персонални примери с това, което някои от нас са направили или не.

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 11:38 от redreny2000

Общи условия

Активация на акаунт