Любители на котки тема 59

  • 76 959
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 196
Христос Воскресе!
Дано не само по празници,а винаги душите ни са озарени от добрина и човечност!
И нека вярваме в доброто,както Исус е вярвал! Heart Eyes
kikaha1,дано тревогите са пресилени и всичко завърши благополучно за твоя сладур Грей  Praynig Трябва да вярваме,особено по такива светли празници като Великден!  Hug Hug Hug

Фея Кръстница ,голяма красота са котаците ти  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Точно на Великден така се уплаших и аз.... ooooh! Сигурно поне половин час сме търсили Гарфилд.Викаме,викаме,няма го!Търсихме по гардероби,отвори където се пъха понякога,къде ли не...Няма го!Викам си детето да е отворило комарника на прозореца....летящият Гарфилд!Ужас!Даже гледахме отгоре дали няма долу нещо да се вижда (на седмия етаж сме)  ooooh!
Не!....И най-накрая,откриваме чантата на видеокамерата,закътана навътре под холната маса,а в нея Гарфилд блажено спи и не чува ниииищо.... Laughing Laughing Laughing  Направо се притесних по едно време,как така потъна в дън земя това коте Blush
Ей го на,спящия красавец в чанта:
http://elizabethmartin.snimka.bg/animals/garfild.665587.26921648.big#

Пресен данък от преди малко  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 18:08 от SunshineMery

# 676
  • Мнения: 70
Прекрасен е Гарфилд.

# 677
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Разтапящо шлядък Гарфилд Heart Eyes

Новите американки са разкошни (и кучо видях)!

Късничко, ама от сърце - честит рожден ден на черната перла Григори. Да ви радва поне още 13 години smile3510

Моето котище днес навършва 1 година ( не е сигурно, но му избрах този ден за рожден) Ей го дзвера - за година успя да се превърне от кльощаво паякообразно в гъзище:

Преди:



Сега:



Много мрази да го снимат:



Близък план на сърчицето:

# 678
  • Мнения: 70
Делфина фон Ю. да ти е живо и здраво и много да те радва  newsm59  bigdance2

# 679
  • Мнения: 1 196
Делфина фон Ю. ,ЧЕСИТА Ви ГОДИНКА!
Да ти е жив и здрав красавеца!
   bouquet
Какво "петно" си имате - истинско докосване от природата. Heart Eyes

# 680
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Фея, красоти!  Heart Eyes

...И най-накрая,откриваме чантата на видеокамерата,закътана навътре под холната маса,а в нея Гарфилд блажено спи и не чува ниииищо.... Laughing Laughing Laughing 
Joy Много е благ Heart Eyes


Моето котище днес навършва 1 година ( не е сигурно, но му избрах този ден за рожден) Ей го дзвера - за година успя да се превърне от кльощаво паякообразно в гъзище:

Joy Целуваме го по сърчицето и му пращаме такова: Hug

# 681
  • Мнения: 13
Тази идея е супер. Не бих се сетила. Чувала съм за пръскане с вода, за удряне с вестник, но честно казано не бях пробвала нищо. Мароко обожава да разхвърля един рафт с различни тоалетни принадлежности (предимно на мъжа ми). Ще пробвам тиксото задължително там.
И аз съм писала за тиксото, да, много отдавна. Ефикасен метод е, прилагала съм го и върху кухненските плотове и върху масата. Значи взимаш възможно най-широкото тиксо, но не хартиено тиксо а обикновено от прозрачните (лепят повече) и го залепяш на колело с лепкавата страна отвън. И след това на едната страна го залепваш върху парче хартия с ширината на тиксото, така че да стане плоско с лепливо от едната страна, а хартия от другата. Правиш много такива парчета и застилаш върху масата/плота. Ако няма хартия, ще залепне върху самата маса и ще си остане върху нея при допир; докато хартията ни дава резултатът който искаме - като стъпи на тиксото котката и си вдигне крака, то да се вдигне безпроблемно от масата и да остане върху котката  Twisted Evil Ако пък, мятайки се от раздразнение, тя вземе че седне или залегне върху масата, други парчета се залепят по задник, корем, страни и т.н. и си остават върху котката, което страшно я изнервя. Тя изхвърчава от масата и известно време се бори с тиксото, и след като е успяла да си отлепи всички парчета от тялото, се зарича повече на тая проклета маса да не стъпва  Laughing Това съм го наблюдавала лично, доста комична битка става, хаха. След това като й се прииска пак на масата, я оглежда съмнително, и след един-два опита завършили с полепено тиксо, се отказва. Същият ефект на една леплива и една нелеплива страна може да се постигне и просто с едно парче право тиксо, но така то остава много лекичко и може да литне или да се залепи за нещо друго. Успех!
И

# 682
  • Мнения: 13
Kikaha и аз стискам палци. Наистина всичко е до шанс и късмет. И все пак котките са силни животни...така че имай вяра. Още веднъж: искрено се надявам всичко да е наред и още дълго време да се радвате взаимно!

# 683
  • Мнения: 8 163
Благодаря на всички за милите думи по адрес на моите котки. Покрай тях и кучето намаза Simple Smile

Пък колко сърца, колко сладост... Мили, галкави животинки! Как да не ги обича човек?!

И честито на рожденика!

# 684
  • Мнения: 616
Момичета, имам нужда от помощта ви. Имам 5 месечно женско котенце,което още от първият ден си свикна с тоалетната и никави пробелми нямхме до сега .От 1 седмица обаче нещо стана и почна да пишка на всякъде.Днес даже и на кревата  го направи, както преди това цяала нощ спа както обикновенно при мен и беше и гальовна и нежна. Имаме и двор и до соро излизаше на двора и си игреше и беше голям кеф .Но се появи някава огромна съседска котка и нащо се уплаши и вече не смее да излиза самичка. Горе-долу от тогава почна да прави белите.Опитахме с натъркванена муцунката и кавга,но не помага... Имаме и заек който е в клетка вътре - пона и да му пишка и на него в клетката. Цял живот гледам котки ,но само мъжки.Няма опит с женски и ще съм ви благодарна ,за съветите ви. Знам ,че сигурно някъде е писано за подобен пробелм ,но темите са страшно много. Извинявам се ,ако  се повтарям.

Бих завела на вет за да се отхвърли вероятността да има проблем с уринирането и затова буквално да се изпуска(котките са много чисти животни, никога не биха уринирали на мястото където спят волево). Такива проблеми по-често се срещат при мъжки, да, но и женските не са напълно застраховани. Ако не е здравословен проблем, ти сама си се сетила какво е - съседската котка. Паническо разтройство мисля, че се превежда на български, при котки и кучета много често е съпроводено с неволево уриниране - това, което много хора наричат 'за отмъщение'.  В този случай ако се карате само ще става по-лошо. Като цяло е малко трудно за лекуване, общо взето се започва с премахване или намаляване на фактора дразнител, осигуряване на спокойна, сигурна среда, техники за свързване със собственика, понякога вет включва и лекарства за успокояване.

Бутински, по твоя въпрос, според мен е ял нещо навън, трева, растение някакво, буболечка ... Ако няма преборване с мъжа ти за извеждането, нека сделката е навън, но под строг контрол и  нищо да не се яде, нито трева, нито буболечки, нищо, и да няма контакт с други котки.  А за съмненията ти за разгонването, имам спомени за вроден дефект, при които тестисите са разположени вътре в тялото, вместо в сака, нещо такова, и така се пропускат при кастрация.

Kikaha, всичко да е изрязано вече !  Praynig

Фея Кръстница добре дошла  в темата!


# 685
  • Мнения: 1
Благодаря ,момичета  bouquet
 Точно защото са чисти животни и до сега с предишния ми котарак, не сме имали подобни проблеми ми стана много странно. Ще се посъветвам с чичо док..и ще пиша. Имам и една друга хипотеза.Точно тези дни бях с много ,ама наистина много обилен цикъл и ако е тръгнала да се разгонва...може да е била провокирана от хормоните ми... Thinking

# 686
  • Мнения: 8 163
Фея Кръстница добре дошла  в темата!
Благодаря, мис Нели! Драго ми е, че и тук се засякохме Simple Smile

# 687
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 993
Делфина, да ти е жив и здрав рожденикът, и още много години да се гушкате и мачкате! bdbaloni А сърчицето е просто прекрасно! Heart Eyes И ..., много ме е срам  Embarassed, ама при толкова котки у вас  newsm78 това Уискас джуниър ли е?

SunshineMery, толкова е сладичък Гарфилд! Heart Eyes Изгледах му всички фотосесии. Grinning

# 688
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
ама при толкова котки у вас  newsm78 това Уискас джуниър ли е?
Мдаммм, 4 броя, разквартирувани в 2 града - как да не се объркаш Hug Това ми е най-новата придобивка Кристофър Барак (няма го на първа страница, все забравям да го включа Embarassed).

Уискас е чисто бяла мадама:



Баракудата каза "мъррррррси за поздравленията". Милият, чуди се къде да се завре, че щерката си заминава и е подложен на извънредно мачкотене и тормоз за довиждане. Mr. Green

# 689
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Ей на това му се вика КОТКОБЕР  Grinning




Честити празници на рождениците!

Стискаме палци при болните всичко да е само временно и по-скоро да се оправят.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт