упоритите 5 кг.

  • 6 423
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Бе аз го знам този съвет - закусвай, ама знаеш ли колко е гадно  Sick
Като не си свикнал....
Някак си освен цигара и кафе след като си измия зъбите, друго не си представя в устата си  Blush
Но, ще опитам с плод.
Утре:) Имам много хубави ябълки в къщи и ще си взема една, че на работа да се насиля, понеже в нас няма време сутрин...

P.S. Благодаря ти много, че отделяш време за да ми даваш съвети. Сега се чувствам "задължена" да ги спазвам, щото ми е съвестно Simple Smile Hug

# 16
  • Мнения: X
Ще си позволя и аз да се включа в дискусията.
Кали - страхотни съвети Peace.
niama_me - балансираното хранене не е само за сваляне, но и за поддържане на теглото. Например за разделното хранене се смята, че при пълните действа отслабващо, а при поднормено тегло - повишаващо, до достигане на оптимално, здравословно тегло. Когато свалиш излишните килограми, според мен ще минеш в период на задържане.
Видях отдолу лентичката ти, очевидно си на вид диета.
Какъв хранителен режим спазваш и как се отразява?

# 17
  • София
  • Мнения: 336
niama_me - принципно гледам да се храня разделно - много се доближава до съветите на Кали(не смесвам определени групи храни), в момента обаче съм на режим, изготвен от фитнес инструктора ми, който е малко по - строг. Ям 5 пъти на ден като въртя плодове, фреш, варено яйце със салата, извара със салата, пилешко, телешко със салата, варен ориз, риба, сурови ядки, овесени ядки с кисело мляко, сухари. След 4 вечерта не ям въглехидрати, освен, ако не съм на тренировка. Чувствам се много добре, свалям бавно, но не бързам. Ходя 3 пъти на фитнес и 2 пъти на народни танци. Ако искаш, разгледай темата за разделното хранене, аз пиша там Peace.
Относно закуската - тя е навик Simple Smile. И аз не закусвах като студентка, но, след 1 седмица режим, започнах да се чувствам гладна. Редовното хранене, включително и закуската, поддържат кръвната захар стабилна и регулират апетита. Когато дълго време не се храниш, кръвната захар пада, инсулинът се качва и се получава онзи зверски глад, най - често за въглехидрати.

# 18
  • Мнения: 727
още една
Не закусвам..не мога-гади ми се

Пия вода,но явно я задържам,засега с редуциране на храната-без сладко и с по-малко хляб,тестени свалих 3кг...още 5 имам ама пусто КАК?
така че ще ви следя

# 19
  • София
  • Мнения: 336
Пробвайте с течна закуска - 1 фреш от любими плодове, чаша хладка вода с лъжица мед(инструкторът ми го брой за ядене Mr. Green), айрян, няма ли да ви е по - добре? Или нарязани плодове, поляти с малко кисело мляко(ябълките за този сезон най се връзват). Не е нужно закуската да е тежка - само плодове ще свършат чудесна работа - 1 банан или 2 ябълки, 2 портокала(внимавайте с киселите плодове на гладно, ако имате проблеми със стомаха).

# 20
  • Мнения: 2 751
Хора, повярвайте ми, НЕ ОБИЧАМ да ям сутрин Simple Smile ама се свиква
Аз си правя с шейкъра(пасатора) кис. мляко с киви и малко банан. Свиква се Simple Smile
Може варено яйце или малко сурови ядки.

happysmile, всичко, което си написала, са чудесни съвети
и аз гледам да се храня разделно  Peace

niama_me винаги съм насреща за съвети, пък ти си бъди съвестна  Hug

# 21
  • Мнения: X
Ще го погледна аз това разделно хранене.
Ама вие с тия фитнес инструктори и самите вие такива спортивни, хич не ми се хвалете Naughty
Лесно ви е на вас..... :smile3516
сигурно така се сваля още по-бързо...
Аз в къщи мога ли да си правя някакви елементарни упражнения, да речем преди лягане?

# 22
  • Мнения: 2 751
Ще го погледна аз това разделно хранене.
Ама вие с тия фитнес инструктори и самите вие такива спортивни, хич не ми се хвалете Naughty
Лесно ви е на вас..... :smile3516
сигурно така се сваля още по-бързо...
Аз в къщи мога ли да си правя някакви елементарни упражнения, да речем преди лягане?
Аааа, да, бе, лесно Simple Smile
За справка: имам две малки деца и куче-бебе....Човек като иска, може.
Аз играх тае-бо вкъщи, а детето ме гледаше, сложено на столчето за хранене  Mr. Green Стараех се да съм му максимално интересна за 40 минути.
Винаги има начин-сутрин, преди лягане, дори и с детето в парка.
Желание трябва, желание  Peace
Вече има страхотни клипчета за домашни тренировки  Peace

# 23
  • Мнения: X
Добре ...., питам те тогава като професионалист. Като компетентна .
Кое или кои са упражненията, най-лесно които мога да правя в къщи за корема и ханша. Идват ли скоро резултатите, когато са комбинирани с подходящия режим на хранене?
Идеята е за максимално кратко време - примерно месец, да постигна максимално добри резултати:) Абе знам си аз че всеки това иска,  Mr. Green
Но кажи твоя опит какво сочи. Hug

# 24
  • Мнения: 2 751
Добре ...., питам те тогава като професионалист. Като компетентна .
Кое или кои са упражненията, най-лесно които мога да правя в къщи за корема и ханша. Идват ли скоро резултатите, когато са комбинирани с подходящия режим на хранене?
Идеята е за максимално кратко време - примерно месец, да постигна максимално добри резултати:) Абе знам си аз че всеки това иска,  Mr. Green
Но кажи твоя опит какво сочи. Hug
За най-бързо сваляне специално около корема, е добре кардио упражнения, т.е. тип аеробика. ако имаш велоергометър, примерно или можеш да тичаш, или да правиш вкъщи тае-бо или други подобни гимнастики. В нета има страшно много филмчета за целта. ако не, и не можеш да тичаш/подскачаш, тогава си вземи един обръч, напълни го с боб или ориз, за да стане тежък и върти всеки ден, колкото можеш. ако си постоянна, ефектът е страхотен.
Оттам нататък ВСЯКАКВИ упражнения за корем и ханш, които можеш да намериш в нета, в youtube или в разни торренти, са добре дошли. Упражнения има страшно много наистина, нй-добре си свали няколко, които ти пасват и ги редувай.
И за месец можеш да постигнеш някакви резултати.
но си трябва постоянство, да си изградиш някаква програма на трениране...
кажи какви са ти възможностите като време, час, дни от седмицата, пространство вкъщи...и ще помисля какво да те посъветвам като някаква програма за упражнения  Peace

# 25
  • Мнения: 2 751
и още, не защото съм инструктор по ЗУМБА, а защото наистина е така: намери си в нета клипчета със зумба, има по 40 мин и 1 час и пробвай да практикуваш:
1. много е забавно, това са тип танци
2. АДСКИ много се сваля точно в тази област  Peace

# 26
  • Мнения: 249
здравейте Simple Smile
попаднах случайно на темичката и я изчетох на един дъх
аз имам да свалям 10 кг ,които съм  ги качила  от медикаменти и сега се опитвам да спазвам разделно хранене, ходя на фитнес 2-3 седмично и имам велоергометър вкъщи ,който го въртя много рядко и в този ред на мисли искам да попитам kalli как да карам велото ,на коя степен на натоварване Hug, а за зумбата мога да кажа ,че е страхотна и мен лично много ме кефи и се зареждам позитивно

# 27
  • София
  • Мнения: 336
В темата за домашните тренировки има много клипчета с упражнения, там си и споделят какво и колко правят Peace. Може и на въже да скачаш, ако нямаш нервни комшии Crazy.
Но за отслабване в корема/ханша трябват много усилия и упоритост, за 1 месец ще има подобрение, но за перфектни резултати ще трябва повече време. 

# 28
  • Мнения: X
С време разполагам вторник и четвъртък вечер. Не повече от 40 минути обаче, пнеже в това време се опитвам да свърша и всичко останало...
В събота също имам време обикновено около обяд. в неделя съм на работа до 1 и после до 5 чистене в къщи.....
От там се започва хигиенно-козметични процедури с мен и с малкия и така...Simple Smile
Вчера обаче какви обиколки правих пеша не е истина Simple Smile След работа. И малкия взех от градина пеша Peace
Днес съм с температура:( И очите ми светят като на стара волга фаровете....
Една ябълка съм си взела уж за закуска. Вече е 10 часа и продължавам само да я гледам. Лъснах я с цел да се изкуша, но не става Sad

# 29
  • Мнения: 2 751
niama_me , браво на теб, ето виждаш ли как полагаш усилия, значи ще има и резултати  Hug
40 минути са ПРЕдостатъчни. можеш 40 минути да играеш интензивна гимнастика, която ще се свалиш от торенти-всякаква аеробна гимнастика. Може да комбинираш 20-30 мин такава интензивна гимн, и после малко упражнения на земя за корем,ханш и прочее...и винаги разтяхай накрая за около 4-5 мин. обръча го върти когато се сетиш. В дните, в които нямаш желание, сили...вместо интензивна гимнастика прави пилатес. За 40 минути може да се направят чудеса, стига човек да е постоянен и организиран  Peace

valen_tina за велото най-добре да редуваш бавно-бързо темпо, то си е цяла философия тази интервална тренировка. Примерно загрей на ниска степен 2 мин, после качваш постепенно, така до 7-8 мин. и после почваш да редуваш-2-3 мин по-висока степен и по-бавно темпо и 2-3 мин по-ниска степен с по-бързо въртене. Може да правиш паузи с ниска степен и умерено въртене, когато се умориш. С две думи редувай темпо и натоварване. И минимум 20 мин.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт