За гладенето на бебешките дрешки

  • 7 293
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 878
Аз също гладя всичко - и наше и на децата, но по скоро заради вида на изгладената дреха, а не за дезинфекция. На бебето гладех и от двете страни до 3тия месец.  

# 61
  • Мнения: 410
май не помня вече, но може би до към 10тия месец всичко. Сега основно гормите дрешки.

Като дете, помня, че у дома гладехме всичко на всички, бельото, чаршафите...само чорапите не, но зная хора, дето и чорапите гладеха.
Пмня мног добре как "помагах". А помните, може би, че се носеха комбинезони, от жарсе! ... вече сте се сетили как "помогнах" на един! Joy
Не знам как бих намирала време да гладя толкова чаршафи, например #Cussing out

# 62
  • София
  • Мнения: 44 115
чак "трябва" - може и въобще да не гладиш - мен си ми е кеф да му гладя и не смятам скоро да спирам...Wink

# 63
  • Мнения: 46 518
1 месец е достатъчно.

# 64
  • Мнения: 481
Никога не съм обичала да гладя и се "оттървах" от това задължение много бързо. След втория месец нищо не гладя.
За нашите дрехи също се старая да купувам неща, които не се гладят. Гладя само ризите и фанелките на съпруга.

# 65
  • Мнения: 223
аз пък никога не съм гладила  Embarassed , освен ако е много смачкано и има нужда.

# 66
  • Мнения: 56
Мен гладенето ме разтоварва,така че аз гладя нашите дрехи,както и тези на бебето и не мисля,че ще спра да го правя.

# 67
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
A аз като питах акушерката и после лекарката дали да гладя дрешките, понеже знам от майка ми, 4е на малко бебе особено  се гладят и те какво ми отговориха:"Какво гладене бе , няма такова нещо, тва се е правело едно време сега никой не глади, никъде в европа, да не говорим в Германия не се гладят"После аз попитах да ползвам ли бебешки прах, а лекарката:"Ами то тук не продават такива, переш си с нормален прах/Ариел, персил ..."
И може и да ме линчувате но аз послушах и така и не съм гладила бебешки дрехи, пера си с нормален прах дрехите на бебо, но отделно от нашите и нямам грижи.Нито се е обринал до сега, нито нищо. Peace

# 68
  • Мнения: 2 956
Гладя си нейните и нашите(които имат нужда) както и спалното бельо...тези на бебка, които са долни още ги гладя от двете страни...друго всичко както дойде или както позволява материала... вече си ми е въпрос на навик и изобщо не се замислям.  Peace

# 69
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Въобще не трябва да се гладят.
Гладенето е само за естетика.
Всеки го прави толкова често и толкова дълго, колкото си иска.   bouquet

# 70
  • Мнения: 649

Не знам как бих намирала време да гладя толкова чаршафи, например #Cussing out

е... аз чак чаршафи не гладя  #Crazy но дрехите, защото ми харесва... изглежда по- естетично

# 71
  • Мнения: 3 042
Дъщеря ми свекито я гладеше до 40-тия ден. След това аз не гладех.
На синът ми изгладих първоначално преди да се роди всичко и повече не съм гладила.
Гладя само горните дрешки, с който излизат на вън.

# 72
  • ГО
  • Мнения: 3 955
При положение,че гладя всички наши дрехи въобще не ми е проблем да си гладя и  на бебо дрехите.Има моменти в които се разтоварвам като гладя.Няма определен срок в който трябва да се гладят на бебчето дрешките.

# 73
  • Мнения: 1 033
Аз мисля да гладя дрешките само от естетична гледна точка , ако е нужно.
Аз също, тъй като гладенето не е сред любимите ми дейности, а и времетъо не ми достига. Гладих само първите няколко дни след раждането всичко, оттогава- само при нужда  Mr. Green

# 74
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз й ги гладя от първия ден след раждането и ще продължа да ги гладя дори и да е 50 градуса

Общи условия

Активация на акаунт