138 Northern flags in South winds flutter! Hurrah! Нов BG юнак в US се ражда!

  • 33 005
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • USA
  • Мнения: 675
Аха, Миме, ясно ми стана? А водиш ли я в библиотеката като не е хубаво времето? Стейси там си прекарва доста добре и няма време за бели, но тя и по принцип не е беладжийка.

Ето това е дийл за някакви етикети, но не знам дали са добри. http://deals.mamapedia.com/deals/mabels-labels-april2012

# 706
  • Мнения: 3 988
А дълголетните баби и дядовци с какво са си хранели кравите? С антибиотици и гроу-хормони тъпкани ли са? С фураж-брашно от екарисажите?
Все си мисля, че млякото едно време и млякото сега са различни продукти. Освен ако сегашното не е от супер мега органик крава, което не е правилото.

# 707
  • Мнения: 2 381
Съвсем не става дума за това с какво се хранят кравите, а колко е вредно и безсмислено е кравето мляко след определена възраст. Точно от нашата тема съм запомнила фразата "млякото е за теленцата".
За тукашните биоетикети на някои стоки (мляко и яйца ме вълнуват най- много) мога да разчитам само на контрол.
В тази връзка разликата с биобадемите и биосоята не е много голяма. Конспирацията ми е чужда.

# 708
  • Мнения: 292
Моите баби и дядовци са се хранили цял живот здравословно по принуда. Всички починаха сравнително млади. Дядовците и бабите на мъжа ми са в много добро състояние пък продължават да си консумират месо и млякото съпровожда всяко хранене. Ясно ми е, че това са чисто и просто няколко отделни случая и не доказва абсолютно нищо, но пък са пред мен и не мога да ги пренебрегна.

# 709
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Солей е права, вече не се знае какво има в млякото.

Киноа не съм замразявала, но предполагам, че става. Аз напоследък я смесвам с форбидън райс, адзуки биинс и подправки и става нещо от рода на студените салати в хол фуудс.

Любим снак - лупини биинс. Една колежка ме запали по тях, но трудно се намират.

# 710
  • Мнения: 2 563
За пореден път споменаваш тези данни дето излизат, но не даваш нищо конкретно...
Аз, честно казано, не съм на пълен работен ден във форума, нито мисля да пиша докторат по темата... Както и преди каза - всеки си има глава на раменете и си решава.  Peace

Тези изследвания се дискутират във филмите, за които говорихме в началото, труда на този доктор Еселстин и можеш да погледнеш The Food Revolution на John Robbins и по-новите му книги. За връзката между червеното месо и рака скоро излезе нещо ново в масовите медии, пусни си Гугъл и ще те отведе до самото изследване. Както казах, аз се старая да мисля критично за храненето. Чета много. Вярвам ли безрезервно на всичко, което чета? Не, но и помня, че всеки ден научаваме нещо ново за света около нас, и че научният метод никога нищо не доказва на 100%.

По въпроса за млякото - убедена съм, че баба ми е консумирала много по-малко от мен. Кисело, прясното го пазеха за мен. Освен това баба ми не си прекара живота търкайки стола в офиса. Заслужава си да се замислим за тези неща според мен. Има култури, където мляко не се консумира, и жените не сесгърбват на 65.

# 711
  • Мнения: 1 800
Баба и дядо купуваха разни готови смески, трици и подобни храни за домашните животни, никой не знаеше какво има в тях. Също един наш съсед отглеждаше пилета за местният птицекомбинат и имаше изисквания в какъв срок колко кг да са, със сигурност им даваше и лекарства.
И тогава не е било баш без нищо, просто никой не е говорил за това, но и нямаше процессед фууд и народа не стоеше пред компютър и тв с часове.


Руми, не съм те забравила. Embarassed

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 17:27 от benson10

# 712
  • Мнения: 2 381
На 94 години е баба и е напълно изправена Simple Smile
Мога да напиша малко за селския живот и млякото, полска работа и триене на столове и пейки на становете цяла зима, но не виждам смисъл Simple Smile
Върнахте ми хубави спомени Simple Smile
Бъдете здрави   bouquet

# 713
  • WA, USA
  • Мнения: 512
BensonHug не се притеснявай и не го мисли изобщо.

Вчера реших и аз като жена да се облека, и на всичкото отгоре си сложих едни мрежести чорапи под панталона. Прибирам се вкъщи вечерта, събувам се и Иво ми се лепва на краката. Гледа ме възмутен и ми вика: "Мамо, ама чорапите ти са на дупки!!!" Laughing

# 714
  • Мнения: 8 163
Руми, сладък Иво!  Laughing

Ники, да е жива и здрава баба ти! След всичките битки, дето хора като нея са водили през целия си живот, те си остават благи души. Как да не ги обичаш?!

# 715
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мляко и млечни продукти са основна храна в нас, и аз ги прескачам тия изследвания. Толкова обичам мляко, сирене, няма начин да ги изключим тия неща. Същото и за въглехидратите.

За мен е важно да се готви от скрач, колкото може. Обичам да опитвам всякакви нови неща, и мога да ям сурово месо и риба всеки ден, но гледам да се придържаме към българската диета, с която сме израстнали. Без претенции за научност.

# 716
  • USA
  • Мнения: 559
И аз точно като Бубка и по двата параграфа.  Grinning  Никакво изследване не може да ме накара да се разделя с латето.  Laughing
Бабите и дядовците ми живееха в град. Не са гледали животни, от магазина купуваха млечните и месото и пак починаха от старост.

# 717
  • Мнения: 1 169
И аз в групата на Уинкс и Бубка  Peace

Сирене и кисело мляко се консумира всеки ден у нас. Така съм израстната, така растат и моите деца. Гледам да купувам качествено и органик.

Рибата ни е любима на всички, другите меса редувам и винаги имаме и безмесни( Embarassed) дни. Фаст, просесд, джънк фуд не допускам у дома. Готвя всичко фром скрач.

“Everything in moderation... including moderation.” за мен важи и за храненето.

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 22:51 от vanhorne

# 718
  • Мнения: 3 367
моите баби не знаеха какво е ядене помежду основни хранения;торта се хапваше по едно полу прозрачно парченце по повод само; пазаруваха "колкото мога да нося"; без плод не ставаха от масата; имаха режим  и ред в деня си и пр.в този ред..това и имах наум аз,инак от фураж и земеделие не разбирам,но мисля да се занимая с темата тази пролет,ще садя коприва Mr. Green..не целя дълголетие хич изобщо дори,ако мога да го докарам до "минимална вреда" и относително здраве за нас и децата-рахат!
*
М.Стриип прави велика роля като М.Тачер.Филмът търпи много критика,но тя е блестяща..

# 719
  • САЩ
  • Мнения: 170
моите баби не знаеха какво е ядене помежду основни хранения;торта се хапваше по едно полу М.Стриип прави велика роля като М.Тачер.Филмът търпи много критика,но тя е блестяща..

Съгласна! Филма ми беше скучен и не ми хареса, но го изгледах само заради нея. Беше страхотна!

Общи условия

Активация на акаунт