138 Northern flags in South winds flutter! Hurrah! Нов BG юнак в US се ражда!

  • 33 008
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз в отбора на Бубка, Ванхорн и Уинкс. Всичко с мярка и без да се отказвам от от определена група храна.

Нещо напоследък забелязвам някаква нова мода явно - всеки втори е започнал "месо почти да не яде" или направо става "уж" вегетарианец. Кому е нужно това оправдание, не знам. Ако искаш ядеш месо, ако искаш не ядеш. Всеки си има предпочитания. Евала на дългогодишните вегетарианци - те ме радват. Но тази нова мода на почти вегетарианец, ама не съвсем, нещо не я разбирам.

За протокола в нас се месо се хапва - рядко, често, според както ни се яде.

# 721
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Май само в нас се яде месо редовно  Mr. Green

# 722
  • Бостън
  • Мнения: 13 614
Муам циганска баница и чета дискусията  Grinning Нещо много на общи знаменатели ми избива...

Да питам дали някой е взимал храна от детска кухня в София за дете по време на ваканция? Иска ми се да е ваканция и за мен, и за бабите им, а не готварски маратон. Ще съм благодарна за + и - ...

# 723
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Аз съм вземала от детката кухня във Варна - отказа да я яде ( минахме през 2 или 3 групи храна). Но моето дете не е мерило, защото така или иначе е много капризен по отношение на храната

# 724
  • Мнения: 1 800
И аз в отбора на Бубка, Ванхорн и Уинкс. Всичко с мярка и без да се отказвам от от определена група храна.

Нещо напоследък забелязвам някаква нова мода явно - всеки втори е започнал "месо почти да не яде" или направо става "уж" вегетарианец. Кому е нужно това оправдание, не знам. Ако искаш ядеш месо, ако искаш не ядеш. Всеки си има предпочитания.Евала на дългогодишните вегетарианци - те ме радват. Но тази нова мода на почти вегетарианец, ама не съвсем, нещо не я разбирам.

За протокола в нас се месо се хапва - рядко, често, според както ни се яде.

Mода, мода... повечето правим точно това, което и вие - според както ни се яде...само дето на нас не ни се яде месо често. Simple Smile

Причините могат да са много-здравословни, етически, environmental, религиозни....

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 01:42 от benson10

# 725
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Agent, аз съм взимала детска кухня от София докато живеехме там. До 2рата си годинка и двете са яли от детска кухня. Много им харесваше, изяждаха си почти всичко. И на мен ми харесваше много  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 2 381
Хайде сега модерните да се оправдаваме. Как ли пък не  Laughing

Прегръдки Бенсън  Hug

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 20:22 от Niki1

# 727
  • САЩ
  • Мнения: 170
И ние бяхме записали Алекс на детска кухня когато беше малък, но той е злояд и така и не я хареса. Обаче аз се впечатлих за колко малко пари, колко много храна дават - първо, второ, трето, че и бяха казали на свекърва ми на другия ден да отиде с по големи буркани и да не се излага с малките с които била отишла. Също не е задължаваща с нищо. Купуваш купони едната седмица за другата, има храна, не купуваш няма. Никой не те търси, няма дългосрочен абонамент. Така ние пробвахме, не хареса, не купувахме.

У нас също няма избягване на определена група храни. Напоследък започнахме да четем повече етикети и да купуваме храни с по малко холестирол и мазнини, но не сме спрели да ядем нищо определено. Месо готвя постоянно, но лично аз обичам да разнообразявам и с посно. Общо взето сме на принципа по малко от всичко и да е от скрач.

# 728
  • Мнения: 384
Ядем месо, но вече по- рядко, т.е. от 7 дена в седмицата , минахме на 1-2  Laughing
Модерни, демоде, ама една клиента ми разправя , че е веган и аз цъкам , ахкам, възхищавам се,  " как успя без мляко, без сирене", а тя " а може , не е страшно само 2 в седмицата месо "и аз  Shocked
Та се оказа , че всеки си има негова дефиниция за вегетарианец
На Плами не му хареса детската кухня, ама ние с баща му редовно си хапвахме  Laughing

# 729
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Бенс това имах предвид /прочетох ти поста преди да редактираш/, че когато поради някаква причина се прекали с една група храни, след това самия ти организъм не я иска известно време. Съжалявам за причините. Hug

Хайде сега модерните да се оправдаваме. Как ли пък не  Laughing
 

Ама никой не иска, някой да се оправдава. Просто изказах какво ми прави впечатление, не само тук във форума, но и с хора около мен.  Странна ми е малко тази нова тенденция да се казва колко малко месо се яде.


Модерни, демоде, ама една клиента ми разправя , че е веган и аз цъкам , ахкам, възхищавам се,  " как успя без мляко, без сирене", а тя " а може , не е страшно само 2 в седмицата месо "и аз  Shocked
Та се оказа , че всеки си има негова дефиниция за вегетарианец


Ааа това имах предвид. Вегетерианци, вгани, не се яде месо често, само по 2-3 дни в седмицата. Laughing  Ами че то ние в нас не ядем повече от 2-3 пъти в седмицата месна храна, ама аз това не го считам за не много често ядене на месо, а за нормално. Та така явно и ние сме от модерните, без да знам. Laughing

# 730
  • Мнения: 4 291
  За детската кухня (в пловдив). Молих се да остане нещо в бурканчетата,  всичко си изяждаше змея.
Моето домочадие е месоядно, аз не съм пристрастена. За храната преди и сега не ми се отваря дума. Всеки си изхранва къщата според вижданията си, вкусове, начин на живот и потребности. Вегетарянската готварска тема ми е много вдъхновяваща( признавам, понякога за гарнитура) но от там са ми идеите като зацикля за разнообразие. На младини, докато не бях завъдила челяд( защото и сега съм млада и красива) можех да си позволя да врътна шампанско на закуска без да съм в безтегловност цял ден, а сега не мога да изляза от матрицата на пазарските чанти. Как ми се случи това се чудя?


 

# 731
  • Мнения: 8 163
Май само в нас се яде месо редовно  Mr. Green
А, не. И у нас също. Всекидневно. Пробвала съм да спирам, но ставам като Big Jim от Gold Rush на Чарли: почват да ми се привиждат кокошки и стейкове.

# 732
  • Мнения: 4 291
 Къде изчезнахте? Вървеше си седянката.

# 733
  • Мнения: 1 436
Лилия беше записана на частна детска кухня миналото лято, въпреки инструкциите ми да не се прави.

Плюсове:
1. Носят манджата до вратата.
2. Открихме, че има неща, които Лилия отказва да яде. Дотогава се притеснявах от всепоглъщащата й лакомия, но се оказа, че дори и тя има някакви стандарти  Wink.
3. Научих, че пилето фрикасе всъщност трябва да има вкус на препечено брашно, а на нишестен крем с отровно лилав цвят, в който е натрошена една бисквита му се казва бисквитена торта.

Освен това, наистина много храна, можеш да взимаш колкото често/рядко ти е необходимо, менюто на конкретната кухня беше разнообразно. Ако можеха и да готвят, цена нямаше да имат Wink 

Накратко, само позитивни впечатления имам   Mr. Green

Последна редакция: сб, 28 апр 2012, 20:33 от Juturna

# 734
  • Мнения: 2 381
Ама никой не иска, някой да се оправдава. Просто изказах какво ми прави впечатление, не само тук във форума, но и с хора около мен.  Странна ми е малко тази нова тенденция да се казва колко малко месо се яде.

А пък темата тръгна от високия холестерол  Simple Smile И месото е част от проблема спроред мен там. Според Зои не Simple Smile
Ядете каквото и както си поискате (от предния ти пост), защото нямате проблем. Ако имаш висока кръвна захар няма да ометеш 1 торта, колкото и да ти и се иска, нали?

Мен ме радва тази "мода", ако не се лъже разбира се. Хората внимават с какво се хранят. Какво по- хубаво?

Джу, и Лили е блондинка  Laughing  Hug

Общи условия

Активация на акаунт