Нутрициология – да се лекуваме чрез висококачествена храна!

  • 31 789
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 713
Пия алое, не ми докарва разтроен стомах, но е готова течност. Растението ползвам само за мазане.

А като имуностимулатор ли го взимаш?

# 121
  • Мнения: 5 713
Ами аз не съм написала досега, че не е препоръчителен вътрешен прием на алое в общия случай.
Ние си го хапваме.  Laughing Пък който има някакви опасения и не желае, негов избор и право.
Както писах: за пореден път се изкарва някакво си правило заради единични случаи.

Добавки с алое не пием.

# 122
  • У дома
  • Мнения: 1 741
да, като имуностимулатор, но рядко, защото забравям покрай другите добавки.
Явно съм повела семейството в правилната насока, защото децата скоро ме питаха защо нашето семейство изобщо не стъпва на лекар  Grinning

# 123
  • Мнения: 56
Благодаря за отговорите за приема на алое по време на кърмене. И аз точно от диария при бебето се опасявам, а искам да започна прием на суров алое вера гел. Но явно ще изчакам още няколко месеца, поне докато бебето ми е основно на кърма /то сега е на почти 7 месеца/. Иначе аз съм виждала в клипчета в ютюб да се слага в най-различни шейкове от плодове и зеленолистни, както и бландиран в портокалов сок.
Относно коластрата, тя е първата храна на бебчето и нейното предназначение е да даде първия имунитет, не е само за изчистване на околоплодните води. Аз за щастие имах доста коластра, дано това да даде отражение за в бъдеще. Иначе аз съм ползвала преди 5 години такава добавка, но от кравешка коластра. Тя беше в съчетание с пробиотици и благодарение на нея се отървах от хронична кандида, която ми бяха причинили дългогодишната употреба на контрацептиви.
Освен това съм убедена, че храненето на майката има значение за кърмачето! Защо тогава при майки, които консумират много млечни продукти и месо се наблюдава при бебето много често непоносимост към млечния белтък и кръв в изпражненията, а също и запек и атопичен дерматити, често избиване на пъпки? Чувала съм и съм чела за такива случаи.

Последна редакция: ср, 19 дек 2012, 08:35 от desi82

# 124
  • Мнения: 2 761
Опитвам се да събера информация как са го ползвали в древността, но основното, което забелязвам е за рани и красота (т.е. външно). Някой ако има повече информация за вътрешно приложение да пише.

Ще ти напиша какво казва аюрведа по въпроса:
Тонизиращо средство за черният дроб-подпомага храносмилането и неутрализира токсините.
Пресен сок от алое е полезен за жени,които имат мускулни спазни по време на цикъл-в такива случаи се препоръчва 1-2 ч. л. сгъстен сок(не знам дали става дума за гел?) със щипка черен пипер.
За общо тонизиране-3 пъти дневно 2 ч.л.
Алоето очиства кръвта и е добро средство за черния дроб,жлъчния мехур и стомаха.Помага при язви и колити и действа противовъзпалително.
Има добър ефект при настинка,кашлица и застой.
После има инфо за външно приложение...
Личното ми мнение е,че на кърмеща жена не и трябва алое,но всеки си преценява.


Освен това съм убедена, че храненето на майката има значение за кърмачето! Защо тогава при майки, които консумират много млечни продукти и месо се наблюдава при бебето много често непоносимост към млечния белтък и кръв в изпражненията, а също и запек и атопичен дерматити, често избиване на пъпки? Чувала съм и съм чела за такива случаи.

Това не означава,че това е причина за непоносимост.
Що се отнася до храненето и коликите-то проблема е по-скоро в храносмилането,а не в самата храна.След раждането жената има слаб храносмилателен огън и трябва да бъде особено внимателна,докато нещата се нормализират-отделно работата се влошава от хранененто на крак,бързото хапване,недобре сготвена храна,недоспиване и пр.и се заформя един омагьосан кръг...
Аюрведа препоръчва по това време да се избягват газообразуващи храни от рода на зелета,бобови,суров чесън и лук,праз..Също така овес,сметанови сосове,шоколад,сирене,домати,кафе,алкохол,газирано,тежки и кисели храни.
И да се пият чайoве за храносмилането-с копър,кимион и т.н.



# 125
  • Мнения: 5 713
Защо тогава при майки, които консумират много млечни продукти и месо се наблюдава при бебето много често непоносимост към млечния белтък и кръв в изпражненията, а също и запек и атопичен дерматити, често избиване на пъпки? Чувала съм и съм чела за такива случаи.
Защото може и да е от ваксини.

Първите 6-7 месеца от живота на втория ми син ядях всичко и не е имал от изброените проблеми.

Алое гел консумирам сега от есента не всеки ден и не по 2кг и бебето няма нито разстройство, нито диария.

"газообразуващи храни от рода на зелета,бобови,суров чесън и лук,праз..Също така овес, домати... да се пият чайoве за храносмилането-с копър,кимион и т.н."

Зелеви и бобови (2-3 вида и готвени) спрях да ям, за да видя дали ще има промяна. Нямаше особена. Чесън, лук не съм изключвала. Домати ям от време на време; овес много рядко; праз не съм яла тази година. Включих един чай от копър, анасон, резене, мащерка, кимион, кориандър. Той може би помогна (не смея да бъда категорична) без значение какво ям. Но пък и коликите бяха около 3 седмици (след 1-я месец). При другите деца не помня. Такива работи бързо се забравят, а и сега съм повече наблюдателна. Wink
По-скоро си мисля, че коликите са част от развитието. Съдейки по много други бебета около мен, няма значение майката какъв тип хранене е избрала. Има и всеядни, чииито бебета са нямали колики.

Хубаво е, когато човек има някаква лична база за сравнение. Какво е било преди и сега, да има малко понатрупан личен опит.
Всичко останало го приемам за несъстоятелно.
Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 дек 2012, 19:22 от Вери

# 126
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз също не съм спирала храни, докато кърмя и бебето не е имало колики. праз, чесън, боб, нахут - ям си редовно. зелеви не ям много често.
е ревливо беше, ама нямаше колики  Simple Smile
слуз, кръв и подобни никога не съм намирала в пампите (не е ваксиниран  Simple Smile)

ОМ, много полезно инфо за мускулните спазми по време на МЦ.
вече не са толкова болезнени, колкото преди раждането, но никога не се знае. Peace

# 127
  • Мнения: 2 761
Това за храните е доста общо като инфо,а за коликите аюрведа казва,че са вата дисбаланс и грижите,които се полагат за намаляването им са съвсем малко свързани с храненето и доста повече с останалото обгрижване,което си е съвсем друга тема.Има предписания дори в какъв цвят да са боядисани стените и дрехите,така щото бебето да запазва спокойствие. Simple Smile

# 128
  • Мнения: 56
"Защото може и да е от ваксини."

Да, съвсем бях забравила за гадните ваксини. И аз не ваксинирам моето бебе. Наистина и те може да са една от причините, а може и факторите да са няколко.
А относно споменатите храни, и аз не съм спирала домати, лук, чесън, бобови не консумирам по принцип освен на кълнове, а зелеви може би 1 път в седмицата. Специални чайове за колики или лактогенни не съм пила, но пък пресен копър консумирах много редовно! Simple Smile

# 129
  • Мнения: 2 761
Освен това вече писа,че си вземала и пробиотици. Simple Smile

# 130
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Следя ви с интерес. Исках само да споделя, че съм била два пъти бременна и по време на двете бременности се чувствах много по-добре от обикновено-и физически и психически, може би това се дължи на засиленото кръвообръщение по време на бременност.  Grinning
И аз съм намирала кървави нишки в акото и на двете деца като бебета, и си мисля че лекарите нямат обяснение, и според мен е заради ваксините.

# 131
  • Мнения: 2 761
Пасифлора,нутрициологията има ли нещо общо с ортомолекулярната медицина?Покрай търсене на една информация попаднах на такова чудо и единственото което за сега най- ме впечатли са космичните суми за тези добавки(всъсщност витамини и минерали като състав,ама ужким в някакви дози според предназначнието,че даже и по-поръчка правели...)

# 132
  • София
  • Мнения: 3 754
Темата е интересна,но е замряла от една година.
Малко да я побутна...

# 133
  • Мнения: 108
Записвам се и аз да ви следя:)

# 134
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile. През последните дни четох и изгледах доста неща по темата ... и се чувствам все едно някой много сериозно ме е цапнал по главата  ooooh!. Искам да споделя две филмчета [video][/video] ,които според мен дават много полезна и изчерпателна информация по темата. Ето линкове http://www.dokumentalni.com/?p=2079#.VAtHujrDLL8.facebook ; http://www.dokumentalni.com/?p=2177#.VAoYhEGnjDw.facebook .

Общи условия

Активация на акаунт