Седем часа разлика сезон 2: Какво ли има още да се случи...? - тема 11

  • 42 910
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 931
Ех, че дискусия се е развихрила Simple Smile

Да се включа и аз за няколко неща
Скрит текст:
За Лука и аз не му вярвам напълно. Възможно е нещата да са се объркали, но се съмнявам просто да са влезли, за да поразхвърлят. Първо, Таня едва ли ще се стресне от няколко счупени чаши. Второ, и по-важно, моментът на нападението явно беше подбран, че Таня да не си е вкъщи. Аз съм почти убедена, че въпросният "любовник от Виена" съвсем целенасочено я беше отвел точно тази нощ на Боровец. Така, въпросът е, че ако нападателите са знаели, че Таня е в Боровец, то те са знаели и че Мая си е вкъщи. Тоест, няма как да са били изненадани от нейното присъствие там. Другото е, че те влязоха директно в спалнята и съвсем целенасочено се упътиха към тях. Чухме прищракването на ключалка, отвори се вратата на спалнята и тръгнаха да ги бият. Ако някой влиза, за да разхвърля, първо ще се огледа, второ ще има момент на стъписване. Така че според мен Лука сомта истината пред Иванов. Нараняването на Мая според мен си е било включено плана от самото начало. Това, което може да не е било включено, е нараняването на Тео, и изнасилването на Мая. Да си припомним обаче и Лука колко спокойно обясняваше "Жилаво ни е момчето" - като че ли не твърде изненадан от случилото се.

"Изчезнал" се връзва най-добре с Айвън, съгласна съм. Този посредник обаче и аз мисля, че трябва да е връзката със САЩ. И да си призная, не съм изоставила идеята за Чушката и подметнатото от vvv9, че отмъщението на Чушката е лично. Чисто физически ми прилича на човека зад маската, а и самият му образ предполага такава възможност. Това, което не се връзва, са показаните часове, както много пъти сме коментирали.Това, че Светлана е приготвила пълнени чушки не съм обърнала внимание, но сега ми се струва много подозрително да набляга, че му е приготвила пълнени чушки newsm78
Реакцията на Иванов на признанията на Лука също оставя някаква вратичка за това той да прозре, или поне преосмисли случилото се, но да видим - нямам твърде много надежди май...
 
ivo , върна ме пак към един въпрос, който и мен тормози. Защо се появи изобщо Оля? Само за да каже, че Евгений я тормози? Това беше тотално ненужно за сценария.... Възможно ли е все пак въпросният Евгений да е същият Евгений, а дамата с воалетки да е.... хм...знам ли и аз, но не точно жена му?

# 676
  • Мнения: 2 545
Lulu25, разсъжденията ти за нападението над Тео и Мая са много точни. Дори си намерила приложение и на любовника от Виена  hahaha Много ми беше противен този тип и се радвам, че си му отредила достойна роля в пъкления план.

Виж за Чушката повече приложение намирам в тенджерата на Светлето, макар че зелените чушки дори и пълнени не са много вкусни  Joy Joy Joy

А иначе съм опитимист за това, че Иванов много скоро ще се осъзнае... Умно ни е момчето, макар и доста наивно на моменти. Вярвам, че това ще се случи още преди края на сезона. Не бих могла да си представя, че ще оставят финала с такъв горчив привкус.

# 677
  • Мнения: 931
И още няколко неща
Коцев няма как да е взел камерата хотелската, а просто записите от въпросната вечер, които биха могли да са видяни и от други! Интимната ми мисъл е, че той е взел копие от тях ,за да се информира а ако имаше камерата от стаята щеше да е наясно със всичко!
Аз пък останах с впечатлението от казаното, че е взел именно камерата, или оригиналът, да го кажем така, а не копие, от което да се информира. Ако наистина ги имаше тези записи, и бяха достъпни, как пък никой досега не разбра какво точно се е случило? Най-малкото щяха да знаят, че Гончев е влизал в стаята и да го подгонят своевременно.  newsm78

За чужденците в сериала - Распутин, Алеся и Натали
Алеся да добавим - постоянно слухти. Ако толкова не разбираше езика, нямаше да си прави труда да слухти. Нея най-малко някой я знае колко е украинка и колко - не. Тя ми е особено подозрителна.
Распутин също със сигурност знае повече български, отколкото се прави, но като че ли като образ ми се връзка да е руснак, но е бил тясно свързан с България и българските служби или нещо такова, откъдето пък би могъл да бъде вързан с Лука и Коцев и да бъде прокарана връзката между софийските събития и Ню Йорк. Чеченската му история я хванахме на няколко места да издиша.
Натали също би трябвало да е американка (все пак, предложи на Боян в сделка високите позиции на семейството си в нюйоркското общество), но и тя имаше няколко странни вмятания " You know I could be Bulgarian too", които загатват за по-сериозна връзка с България от просто това да е омъжена за Пол, който видимо тотално се е отказал от България и българското.


Определено Иванов преследва някаква лична вендета, но определено тя не включва само случая Ани. Дано до края на сезона да повдигнат завесата.
Иванов няма да го коментирам пак, че ще досадяq но подкрепям напълно горното. Само че ми се струва, че ще оставят допълнението на историята за трети сезон (ако има такъв) Simple Smile Само
3. Иванов- никога не пренебрегвам факта, че тази тема се крепи винаги на първа страница във форума, дори и през паузата, благодарение на романтичките по линията Иван/Таня,
Струва ми се, че сценаристите също трябва да обърнат особено внимание на този факт и да не го пренебрегват Simple Smile

P.S.
А иначе съм опитимист за това, че Иванов много скоро ще се осъзнае... Умно ни е момчето, макар и доста наивно на моменти. Вярвам, че това ще се случи още преди края на сезона. Не бих могла да си представя, че ще оставят финала с такъв горчив привкус.
Ах, стискам палци Simple Smile Умно ни е, викаш, момчето....  Joy

Последна редакция: сб, 12 май 2012, 22:35 от Lulu25

# 678
  • Мнения: 2 545

Ах, стискам палци Simple Smile Умно ни е, викаш, момчето....  Joy

Умно, умно, ама влюбено като глухар-че Laughing.
Скрит текст:
И Милото ни е умничък, както се вижда от въпросите, които повдигна пред Иванов. Нашият прокурор наистина има нужда да се поотрезви малко от омразата и озлоблението. Всички крайности са опасни. Сега да го видим дали ще съумее правилно да осмисли фактите и дали пак чувствата няма да му изиграят лоша шега...

Много ми се иска да се обърнат нещата наистина или поне да тръгнат в положителна посока преди финала. Дано оставащите епизоди до края ни донесат поне мъъъъничко надежда.  Hug

# 679
  • Мнения: 1
Цитат
Публикувана от: simpatikonia
Вмъкни Цитат
Цитат на: Lulu25 в Съб., 12 Май 2012, 22:27

Ах, стискам палци  Умно ни е, викаш, момчето....  

Умно, умно, ама влюбено като глухар-че .

Аз точно на това, че е влюбено като глухарче в Таня разчитам да му дойде ума и любовта все пак да надделее, така е редно ако искат да покажат поне малко, че любовта ще спаси света.Simple Smile

Цитат
И още няколко неща
Цитат на: dyvaromi в Съб., 12 Май 2012, 12:15
Коцев няма как да е взел камерата хотелската, а просто записите от въпросната вечер, които биха могли да са видяни и от други! Интимната ми мисъл е, че той е взел копие от тях ,за да се информира а ако имаше камерата от стаята щеше да е наясно със всичко!
Аз пък останах с впечатлението от казаното, че е взел именно камерата, или оригиналът, да го кажем така, а не копие, от което да се информира. Ако наистина ги имаше тези записи, и бяха достъпни, как пък никой досега не разбра какво точно се е случило? Най-малкото щяха да знаят, че Гончев е влизал в стаята и да го подгонят своевременно.  

И аз това имах предвид. Може би не се изразих правилно преди. Аз също останах с впечатлението, че не е взел копия на записите от хотелската камера, а оригиналите именно, за да не може никой друг да ги види. Ако той е физическия убиец на Миро, има логика да е взел и камерата от хотелската стая и оригиналите на записите от хотелската камера, за да не може да ги достъпи полицията или някой друг.

Цитат
3. Иванов- никога не пренебрегвам факта, че тази тема се крепи винаги на първа страница във форума, дори и през паузата, благодарение на романтичките по линията Иван/Таня,
Струва ми се, че сценаристите също трябва да обърнат особено внимание на този факт и да не го пренебрегват

Абсолютно съм съгласна, дано всичкото това озлобление и съответно надявам се последващото опомняне на Иванов да доведат до едно по - сладко сдобряване.Simple Smile

Скрит текст:
Относно Лука и нападението над Мая и Тео, аз съм склонна да вярвам, че Лука наистина е имал намерение само да сплаши Таня като поразхвърлят, нещо от сорта да и подскаже да не се занимава с делото Странджа например. Не вярвам особено, че не е знаел обаче кои са извършителите. Склонна съм да вярвам, че някой, например Коцев, е използвал неговите намерения с друга цел и е наредил друго на преките извършители. Напълно е възможно също поръчителя да е Разпутин,  а посредника да е Айвън, предстои да разберем

# 680
  • Мнения: 931
Скрит текст:
Посредникът приемаме, че е човекът със зелената маска ли? Айвън беше на сватбата тогава, заедно с Чушката, Юнал и цялата нюйоркска гвардия. Не помня Распутин къде беше към онзи момент. Слав и Латиноса, които на мен най ми се връзват с наемниците, и за нападението над Неделчев, и за това над Мая и Тео, не бяха там. Но пак остава отворен въпроса за човека със зелената маска.

# 681
  • Мнения: 2 545
Lulu25,
Скрит текст:

Малко размисли около криминалната линия....

Можем да допуснем, че посредникът е Айвън. Той е добре запознат с престъпния свят в Америка и може да осигури удобни хора, които после лесно да изчезнат от БГ, без да могат да им хванат дирите.  Още повече знаем, че Милото е много добре информиран за престъпния свят в БГ, а Лука не би рискувал с местни хора. Биячите сто на сто са внесени от Америка. Считам, че именно Коцев е свързал Лука с Айвън и е уредил подходящите хора. Ако са били Латиноса и Слав, то поне за първия сме сигурни, че е "свой човек" на Распутин. Това може да обясни как се е намесил трети човек в първоначалния план. В този случай е напълно възможно Лука да казва истината... някой може да се е намесил и да е дообработил плана им в свой интерес. 

Оттук нататък очакваме Иванов да разнищи нещата. Лука не случайно му разкри това... Смятам вече, че Иванов се усети, че е използван не толкова от Таня, колкото от "добрия старец" Лука. Мисля, че вече е наясно, че зад "сплашването" на Таня стоят сериозни интереси. Сега трябва да намери връзката между отделните престъпления, но май ще трябва да започне от нападението над Неделчев. Това престъпление предхождаше останалите по време на извършване, а и лицата на нападателите не бяха скрити под маски. Между другото ми направи впечатление, че Лука се притесни много от две неща -   когато разбра че Иванов е намерил магазина, от където са купени маските и когато разбра, че Таня Стоева се връща в БГ. Явно и двете неща сериозно бъркат плановете му.

Колкото до маските те говорят само, че нападателите не са били съвсем непознати на жертвите, иначе нямаше да са нужни. Нападението стана по тъмно... Двамата бяха изненадани и преживяха такъв стрес, че едва ли биха си спомнили нещо от лицата на извършителите. Това ни навежда на мисълта, че сред тримата нападатели има хора, които лесно са могли да бъдат разпознати от децата. Да видим кой кого познава от евентуалните заподозрени в това престъпление... Тео познава Лука, Коцев, Гончев.... а Мая - Гончев и Миро/Слав....

Лука определено лъже, че е замислил само сплашване ... Един взлом в дома едва ли може да уплаши Таня. Спомняме си какво каза тя веднъж на Иванов - "Какво знаеш ти за страшното?", а също и "Нямаш представа какво съм преживяла...". Може би наистина трябва да приемем, че изнасилването не е било случайно, а е имало своето послание към Таня. А може би някой е искал по този начин да копира стила на Милото, за да я настрои срещу него? Таня обаче доста време отказваше да приеме факта, че Милото може да е поръчал подобно нещо. След това реши, че мотивът е ревност, а извършител - Роки. И доста си повярва на това - до степен да предприеме отмъщение.

Айвън играе сложна игра в Америка и България....По време на престъплението в беше в Америка, на собствената си сватба, където го видяхме... Относно Алеся, бракът му с нея си е чисто фиктивен - най-вероятно някой го е "уредил" с нея. Ако си спомняте добре, че той много настояваше да уреди Алеся на работа в Избата. А после видяхме как г-н Распутин я прие много радушно. Предполагам, че тя е там със специални функции... Нищо чудно, че души наоколо постоянно.

Очаквам в скоро време да се разкрие евентуалното познанство между  Айвън и Коцев. Всеки който прави далавери в НЙ със сигурност познава Айвън. Коцев се вре навсякъде, пък и има доста причини да държи под око Избата - там е братът на Таня и протежето на Милото - Нина.
Нещата май да доста яко оплетени... Има какво да се разплита  чак до четвърти сезон. Особено ако действието тече с тази скорост  Joy Joy Joy 

# 682
  • Мнения: 1
Simpatinkonia
Скрит текст:
Цитат
"Лука определено лъже, че е замислил само сплашване ... Един взлом в дома едва ли може да уплаши Таня. Спомняме си какво каза тя веднъж на Иванов - "Какво знаеш ти за страшното?", а също и "Нямаш представа какво съм преживяла...". Може би наистина трябва да приемем, че изнасилването не е било случайно, а е имало своето послание към Таня. А може би някой е искал по този начин да копира стила на Милото, за да я настрои срещу него?"

Според мен изнасилването не е случайно. Спомнете си как Таня разказваше на Иванов за живота си в интерната. Как момчетата са я нападали, а Милото винаги я е спасявал. Т.е. някой целенасочено е направил на дъщеря и това, от което тя най - много се е страхувала. Тук е замесен някой, който наистина много добре я познава и знае най - големите и страхове.

Цитат
"Айвън играе сложна игра в Америка и България....По време на престъплението в беше в Америка, на собствената си сватба, където го видяхме... Относно Алеся, бракът му с нея си е чисто фиктивен - най-вероятно някой го е "уредил" с нея. Ако си спомняте добре, че той много настояваше да уреди Алеся на работа в Избата. А после видяхме как г-н Распутин я прие много радушно. Предполагам, че тя е там със специални функции... Нищо чудно, че души наоколо постоянно."

За Айвън в книгата пише, че се е женил няколко пъти и след това се развежда. Запознава се по интернет, така се е запознал и с Алеся. Жени се, за да има "нещо свежо" в леглото си през определено време, съответно и той е доволен, защото има нови жени и те са доволни, защото по този начин ги издърпва в Америка. В този ред на мисли, няма да се учудя ако някой знае тези му навици и чрез Алеся да е внедрил свой човек при него и после съответно в Избата, за да слухти и да дава информация.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 18:25 от taxidy

# 683
  • Мнения: 931
"Или е луд, или Я познава много добре" са всъщност думите на Милото.... Все повече нещата клонят към Коцев..

# 684
  • Мнения: 2 545
Да, много важно уточнение, което променя смисъла на казаното.
С две думи - или я познава много добре (Коцев) или е напълно луд, т.е. изобщо не я познава, за да си прави такива игрички с нея  Joy Joy Joy
Всъщност има ли някой, който не познава добре Таня Стоева в тоя сериал? Май само Иванов не е наясно с нейната личност. Поне с такова впечатление оставам.
С две думи - току що причислих Иванов към заподозрените  Joy Joy Joy

Сцената  между Милото и Иванов беше страхотна! А Милото обра точките...  Peace

# 685
  • Мнения: 2 545
Коцев е наистина! Няма кой друг да бъде! Той я познава добре, т.е. че ще отмъщава до край, затова направи всичко възможно тя да заподозре Милото. Даже си спомняме как обикаляше около нея, за да разбере какво мисли тя и какво възнамерява да прави с Милото...

Милото обаче не даде вид, че се сеща кой е. Той по принцип не си разкрива картите, още по-малко пък пред Иванов. Може би подозира Гончев, че е човек на Коцев и очаква при срещата с него това да се потвърди.  newsm78

А този Илия Раев ми е много по-симпатичен от Ачо...  Харесва ми, но нещо не ми се вързва с образа на злодей  Laughing Ачо беше доста по-убедителен ....  А тоя "болен старец", чак да го съжали човек  hahaha

# 686
  • Мнения: 931
Още нещо важно - Лука каза, че нападателите му не са знаели, че ВНУКЪТ му ще бъде там. Тоест, вероятно са знаели, че Мая ще бъде там, но не са очаквали и Тео там, вероятно и не са го познали....

# 687
  • Мнения: 931
Хм, а от къде Бони знае Милото с кого има среща?! Просто налучква или...?

# 688
  • Мнения: 2 545
Още нещо важно - Лука каза, че нападателите му не са знаели, че ВНУКЪТ му ще бъде там. Тоест, вероятно са знаели, че Мая ще бъде там, но не са очаквали и Тео там, вероятно и не са го познали....

 Peace Абсолютно!

О,  Милото се обяснява в любов! Страшен е! Hug
Ама го отрязаха позорно!  Joy Joy Joy Ех, Бони, Бони....



# 689
  • Мнения: 127
Здравейте Simple Smile За пропусналите някакъв линк за гледане онлайн?  Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт