Ime za momche

  • 8 483
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Chakame momchence i iskame da izberem unikalno rqdko sreshtano ime daite predlojeniq.Blagodarq predvaritelno.

# 1
  • Sf
  • Мнения: 978
Уникално рядко? Гарантирам ти, ако го кръстиш Сульо или Пульо, ще е единственото дете в България с такова име. С малко усилие на фантазията отиваме на Трактор, Космонавт, малко по-съвременното Колайдър. Други критерии за избор нямате ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 44 120
И веднага се сещам за Ален-Кикаха Симеонов Симоне  Simple Smile
Иначе написаното от Mrs. Lovett е остро и грубовато , но в общи линии...вярно.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ако искаш рядко и уникално име виж в темата за имената на нашите баби и дядовци.

Тези прекрасни български имена наистина станаха редки за съжаление.

Не обръщай внимание на грубите забележки.Спокойна бременност ти желая.Понякога децата си идват с името. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 569
Цонко
Цоло
Драган

# 5
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Авторката, дай-горе долу някакви насоки какво да е името, с какво звучене, буква или пък да има ли конкретно значение, така не мога да конкретизирам предложение, иначе аз винаги адмирирам употребата на рядко срещани имена.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 291
Анани, Свилен, Иремия, Срацимир, Прокоп, Багрян, Исак, Повей ...
Ще дам и още предложения.
Иска ми се да вярвам, че под рядко срещано нямаш предвид чуждестранно.
Или сложносъставно, тип "родителско творчество".

# 7
  • София
  • Мнения: 44 120
да липсва уточнението за къде да е рядко срещано...защото един Пол у нас също ще е рядко срещано...
уникарното обаче...не мисля, че изобщо има уникални имена, освен ако вие не си измислите някакво словосъчетание...

Иначе от бг ханове и царе харесвам Ирник и Севар...биха звучали достатъчно рядко срещани.

# 8
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ох, Севар колко ми е любимо само  Heart Eyes , даже толкова, че един мой герой си го кръстих така  Grinning . От ханските също много харесвам Маламир и Кардам.

# 9
  • Мнения: 6 993
И аз Кардам много го харесвам, Севар също  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 399
И аз Кардам много го харесвам, Севар също  Sunglasses
И аз харесвам точно тези двете!  Peace

# 11
  • Мнения: 0
Iskam da zapochva s bukvata M,K ili D

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 23:36 от Zoya-Deni

# 12
  • София
  • Мнения: 44 120
С М, за мен лично, хубаво мъжко име  - Максим/илиан, Матей Simple Smile Иначе Маламир Simple Smile Младен, Миладин са по-рядко, но не са кой знае какво от към оригиналност...
С К - Кардам...Климент е по-рядко....
С Д - нищо не харесвам.

ти така и не писа бг имена ли искаш или някакви си....

и ако може - пиши на български

# 13
  • Мнения: 399
Предлагам да не се напъваме излишно...  Peace

# 14
  • Мнения: 4 569
Предлагам да не се напъваме излишно...  Peace

щом казваш, вярвам ти Peace

# 15
  • Мнения: 0
Споделих тема която ме вълнува в момента не е задължително да се "напъвате" .
Ние сме си избрали няколко имена,но исках да споделя темата и с др. мами които се вълнуват от тази тема.Предпочитам името да е българско.

# 16
  • Мнения: 0
Марио-любимото ми мъжко име !!!

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Дарен
Добрил
Дойчин
Далин
Дамир
Калиман
Красен
Красин
Манол
Маноил
Милан
Милкан
Милотин
Милован
Момчил


"Български именник"







# 18
  • Мнения: 273
Добре било името да е с нечетен брой букви и да има буквичката Р в него.   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 68
Венетко  Mr. Green

# 20
# 21
  • Мнения: 2 216
Добре било името да е с нечетен брой букви и да има буквичката Р в него.   Simple Smile
Кой каза, че е добре?! Защо нечетен брой? Р е хубаво да има в името на кучето, но за човек не знаех Mr. Green

# 22
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз ще чакам евентуално анкета, не мога да допълня нищо от вече предложените.

# 23
  • Мнения: 273
Според Науката за числата, буквите и човешките имена : Съвършените имена се състоят от нечетен брой букви.
Буквата Р означава разумност, светлина, които се проявяват като различни качества в природата. Символизира човешката ръка – буква на активността и волята. Означава здраво да държиш идеята в ума си. Буквата Р е силна, но показва, че българинът иска да придобие доброто чрез насилие. Българинът трябва да смекчи тази буква, за да не препятства на доброто. Буквата Р има възможностите на буквата И, но като изразител на светлата им страна. При буквата Р не е необходимо процесът да бъде повтарян многократно, за да достигне съвършенство, защото е по-духовна и по-жизнена. Чрез буквата Р като цикъл могат да се постигнат най-съкровените духовни въжделения, развитие и усъвършенстване на личността във всяко желано направление. Р е интелектуална буква и изисква концентрация на съзнанието, за да може да насочи живота в определена посока.

ето още ако на някой му се чете и го интересува все пак  Wink
http://margaritta.dir.bg/05chovek.htm

# 24
  • Мнения: 6 713
Iskam da zapochva s bukvata M,K ili D

Mladen
Konstantin
Daniel

# 25
  • София
  • Мнения: 44 120
е като сте се спряли на няколко имена може да ги споделиш и да кажем кое ни допада и кое не....така наистина почва да става малко тема без смисъл....

# 26
  • Мнения: 378
Максим, Камен, Добрин

Направи анкета с тези, които харесваш, а след тях със сигурност ще има и нови предложения Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 291
Хубаво е името да е с нечетен брой букви и да има "р" по средата, но това далеч не е достатъчно.
Трябва непременно да означава нещо от рода на "победител", "най - велик сред най - великите", "неземно красив" или "изкуствен интелект".
Трябва името да може да се прочете лесно, а също така и да се произнесе лесно из всички бивши руски републики, китайски провинции, американски щати и скандинавски острови.
Да съдържа точно шест гласни и нито една повече и по възможност в предложенията да се вложи достатъчно труд и творчество.
Освен това непременно трябва да е потърсено мнение и на астролог, нумеролог, филолог и специалист по фън шуй.
И най - важното, да е сънувано най - малко три пъти от майката и то при пълнолуние.
В противен случай, името отпада и се търси друго.
Компромиси не се допускат.

# 28
  • Мнения: 4 569
Освен това непременно трябва да е потърсено мнение и на астролог, нумеролог, филолог и специалист по фън шуй.
Мисля че фън шуй няма значение за имената. Не е ли само подреждане на дома?  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 291
Освен това непременно трябва да е потърсено мнение и на астролог, нумеролог, филолог и специалист по фън шуй.
Мисля че фън шуй няма значение за имената. Не е ли само подреждане на дома?  newsm78
Ама ти сериозно ли ме питаш!?!   Laughing
Темата отдавна престана да е сериозна.   Crazy

# 30
  • Мнения: 4 569
СИрИозно, защото още спя. Ако има фън шуй за имената веднага трябва да се образовам, че съм пропуснала. Crazy
Темата стана ясно че най-доброто име е Венетко, предложено по-горе.  Laughing

# 31
  • Мнения: 328
По-нестандрартни и с буквите, които авторката пожела ми хрумнаха:

М- Маркус, Мариус
К- Карел
Д- Дарио

И в трите има буква "Р"  Wink

Малко чуждоземски идват, но щом търси нещо по-различно това ми хрумна Grinning

# 32
  • Мнения: X
М
К
Д значи.

Ами например МиКоДим, има ги и трите буквички в името.
А каква ще е фамилията? Няма да е зле да се знае, за да измислим нещо, което ще е в унисон със нея.

# 33
  • Мнения: 15 379
Мунчо
Койчо
Дончо.
Нямат "Р", но както разбрахме по-добре е буквата да не присъства в личното име. Предложенията ми мисля са повече от добри Blush.

# 34
  • Мнения: 11 747
Предлагам ти уникално рядко и красиво име, при това българско, с история и хубаво значение - мъдър, знаещ. Името е Белгун.

# 35
  • Мнения: 11 747
Ще направя предложения и от библейските имена със зададените букви.

Кедрон - бурен или пороен
Кидар - черен или силен човек
Климент - добър или милостив

Даврат - ливади
Девир - говорител или приказлив
Димон - речно корито

Малхимир - моят цар е превъзвишен или над всички
Мером - височина
Меуман - верен
Мивар - най- големият избор
Мигрон - мястото на големия спор

# 36
  • Мнения: 465
pina, много интересни предложения, с удоволствие ги изчетох.   bouquet

# 37
  • Мнения: 11 747
Радвам се!  Simple Smile  За Белгун мога да допълня, че така е наричан цар Асен I, но и заедно с брат му Петър са били наричани Белгуни, смята се, че е било и родово име, тъй като техни предци също са били Белгун. Предполага се, че името е куманско или прабългарско (тюркско). Търсени са прилики с дума за вид сова (като символ на мъдростта) които на руски, арменски, турски (и още един език май имаше) са много близки и подобни. На днешно време не съм нито срещала, нито чувала човек с това име, а мисля, че звучи добре и достойно. Ако някой търси уникално рядко българско име - ето му го Simple Smile Без да е Трактор или Космонавт.

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
Подозирах, че Трактор няма да се хареса на всички. Затова предложих и Колайдър.

Климент ми харесва.

# 39
  • Мнения: 125
    Мартин,Кардам и Дамян

# 40
  • Мнения: 11 747
Мартин е най- уникалното мъжко име, което някога съм срещала  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 125
     Може да ви се стори много смешно и невероятно,но синът ми се казва Мартин и мъкар спрягано за най-често срещаното и изтъркано  аз не познавам друго дете с такова име.Синът ми е на 17 год. и не е имало дете нито в яслата,нито в детската градина,нито за 10 год. училище/няколко училища е сменил/,нямам приятели,комшии и роднини,които да са си кръстили детето Мартин

# 42
  • Мнения: 6 993
Аха, погледни 10 години след набора на твоя син Simple Smile

# 43
  • Мнения: 11 747
И в моя набор навремето имахме мартиновци - в класа, във входа на блока, в съседния вход и т.н. После не знам какво е станало. Но при родените през последните 10 години си има и още как.

# 44
  • Мнения: 49
М- Милан,Марино,Михаил,Максимилян,Мартин
К- Калоян
Д- Даниел,Дамян,Димитър

Тези имена ми харесват Wink

# 45
  • Мнения: 11 747
На теб ти харесват, но се търси уникално име, не топ име на 2010 и 2011 (Калоян) и т.н.
Авторката да се беше включила да каже нещо  Thinking

# 46
  • Мнения: 49
На теб ти харесват, но се търси уникално име, не топ име на 2010 и 2011 (Калоян) и т.н.
Авторката да се беше включила да каже нещо  Thinking
Ами аз само предлагам,е какво по уникално име  newsm78

# 47
  • Мнения: 11 747
уника̀лен
Значение на думата уникален

уникална, уникално, мн. уникални, прил.
1. Който е единствен, неповторим. Уникална находка.
2. Прен. Който е оригинален, странен.
същ. уникалност, уникалността, ж.

# 48
  • Мнения: 49
Хм ами вие си мислете по-уникални имена или по-точно странни имена Peace

Последна редакция: вт, 17 апр 2012, 16:45 от Дидинка90

# 49
  • Мнения: 378
Дидинка, сложи моля по някое тире след сравнителната степен Peace.
'Уникален' не означава много хубав, а различен, единствен такъв Peace.

Какво стана наистина с авторката, хареса ли си нещо Rolling Eyes?

# 50
  • Мнения: 49
Ирето По-принцип слагам тиренца,обаче понеже като проверявам правописа и все ги отхвърля,сега е по-добре с тиренцата нали  Peace

# 51
  • Мнения: 125
    В" по точно" и "по принцип"няма тиренца,само при по-уникален

# 52
  • Мнения: 399
Лелееее,как ме развеселихте с тиренцата!  Joy Joy Joy Joy Joy Joy
буб.ка, в "по-точно" има тиренце...точно,по-точно,най-точно! Peace
...
Авторката да се беше включила да каже нещо  Thinking
Казах ви да не се хабите...  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 0
Благодаря за предложенията.На мен ми харесва Кевин не е българско но е рядко срещано.Има още време до раждането на нашето слънчице така че още не сме решили 100% за име

# 54
  • Мнения: 8 892
На мен ми харесва Кевин не е българско но е рядко срещано.
Точно защото не е българско, у нас е рядко срещано. Без да се замислям се сещам за трима актьори с малко име Кевин, т.е. едва ли е уникално.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 120
дам, Кевин, там от където идва, никак не е рядко и уникално....

# 56
  • Мнения: 1 615
Я па как съм я проспала тая тема... тц тц тц... Wink
Уникално да не е в смисъл на "готино, жестоко, готско, кефско, фетско" - според модата на съответното поколение? Щото за сегашното всичко е "ун`икално!", както съм забелязала Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 44 120
уникално рядко срещано...  не знам готско или  много рядко срещано се търси...ама все явно не трябва да е масово, това е ясно Simple Smile та все тая всъщност уникално как е използвано Wink

# 58
  • Мнения: 1 615
Аз се пошегувах, де, ама ми хрумна от недоумението на Дидинката90 (цифрата е важна!) "какво по-уникално от ...?" (каквото беше там) Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 44 120
 Laughing

 то и без др авторката я хвана липсата...та.... няма да разберем ние нищо за уникарността...
важното е, че Кевин й харесва Simple Smile Mr. Green Crazy

# 60
  • София
  • Мнения: 5 656
Джейсънееее...! Майкълеее...! Кярчееее...!

Кевин като Кевин Карабаджаков или като Кевин Дейвид Самюъл?

# 61
  • София
  • Мнения: 291
Кевин е много оригинално.
Ще избият рибата.

Общи условия

Активация на акаунт