Ime za momche

  • 8 473
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 569
СИрИозно, защото още спя. Ако има фън шуй за имената веднага трябва да се образовам, че съм пропуснала. Crazy
Темата стана ясно че най-доброто име е Венетко, предложено по-горе.  Laughing

# 31
  • Мнения: 328
По-нестандрартни и с буквите, които авторката пожела ми хрумнаха:

М- Маркус, Мариус
К- Карел
Д- Дарио

И в трите има буква "Р"  Wink

Малко чуждоземски идват, но щом търси нещо по-различно това ми хрумна Grinning

# 32
  • Мнения: X
М
К
Д значи.

Ами например МиКоДим, има ги и трите буквички в името.
А каква ще е фамилията? Няма да е зле да се знае, за да измислим нещо, което ще е в унисон със нея.

# 33
  • Мнения: 15 379
Мунчо
Койчо
Дончо.
Нямат "Р", но както разбрахме по-добре е буквата да не присъства в личното име. Предложенията ми мисля са повече от добри Blush.

# 34
  • Мнения: 11 747
Предлагам ти уникално рядко и красиво име, при това българско, с история и хубаво значение - мъдър, знаещ. Името е Белгун.

# 35
  • Мнения: 11 747
Ще направя предложения и от библейските имена със зададените букви.

Кедрон - бурен или пороен
Кидар - черен или силен човек
Климент - добър или милостив

Даврат - ливади
Девир - говорител или приказлив
Димон - речно корито

Малхимир - моят цар е превъзвишен или над всички
Мером - височина
Меуман - верен
Мивар - най- големият избор
Мигрон - мястото на големия спор

# 36
  • Мнения: 465
pina, много интересни предложения, с удоволствие ги изчетох.   bouquet

# 37
  • Мнения: 11 747
Радвам се!  Simple Smile  За Белгун мога да допълня, че така е наричан цар Асен I, но и заедно с брат му Петър са били наричани Белгуни, смята се, че е било и родово име, тъй като техни предци също са били Белгун. Предполага се, че името е куманско или прабългарско (тюркско). Търсени са прилики с дума за вид сова (като символ на мъдростта) които на руски, арменски, турски (и още един език май имаше) са много близки и подобни. На днешно време не съм нито срещала, нито чувала човек с това име, а мисля, че звучи добре и достойно. Ако някой търси уникално рядко българско име - ето му го Simple Smile Без да е Трактор или Космонавт.

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
Подозирах, че Трактор няма да се хареса на всички. Затова предложих и Колайдър.

Климент ми харесва.

# 39
  • Мнения: 125
    Мартин,Кардам и Дамян

# 40
  • Мнения: 11 747
Мартин е най- уникалното мъжко име, което някога съм срещала  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 125
     Може да ви се стори много смешно и невероятно,но синът ми се казва Мартин и мъкар спрягано за най-често срещаното и изтъркано  аз не познавам друго дете с такова име.Синът ми е на 17 год. и не е имало дете нито в яслата,нито в детската градина,нито за 10 год. училище/няколко училища е сменил/,нямам приятели,комшии и роднини,които да са си кръстили детето Мартин

# 42
  • Мнения: 6 993
Аха, погледни 10 години след набора на твоя син Simple Smile

# 43
  • Мнения: 11 747
И в моя набор навремето имахме мартиновци - в класа, във входа на блока, в съседния вход и т.н. После не знам какво е станало. Но при родените през последните 10 години си има и още как.

# 44
  • Мнения: 49
М- Милан,Марино,Михаил,Максимилян,Мартин
К- Калоян
Д- Даниел,Дамян,Димитър

Тези имена ми харесват Wink

Общи условия

Активация на акаунт