БУТЕР КОШНИЧКИ с крем патисиер и плодове.(Стъпка по стъпка).

  • 20 099
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418
  От пекарната на Джулия Чайлд.
  Неописуемо вкусни!Нежни,изтънчени.....Великолепното съчетание на бутер основата с ароматния крем и свежия вкус на плодове няма да ви остави равнодушни!  Heart Eyes

  Това ми беше първи опит с бутер тесто.Като за начало направих само половин порция и.... О ЧУДО!Всичко се получи направо перфектно!Като дете се смеех и танцувах пред печката,когато видях,как вълшебно се надува и се разделя на "хилядите листи" тесто,което няма и грам набухвател.
   Наистина не съм очаквала чак толкова прекрасен резултат!
   Втория път  вече смело направих цяла порция тесто.Смятам да го ползвам и за печива със солени плънки,и за Наполеон,и ....вече имам куп идеи!  Grinning  smile3508

   Снимала съм процеса постъпково,за да споделя тази рецепта в подробности и с вас!
   Надявам се и вие да се убедите,колко е лесна,достъпна и сполучлива!  Hug

  1 ч.ч.=250 мл

   За бутер тестото:
   500 г брашно(универсално)
   щипка сол
   1 и 1/4 ч.ч. вода

   500 г студено (извадено от хладилника) краве масло

   За крема:
   2 ч.ч. прясно мляко
   1/2 ч.ч. захар
   70 г нишесте
   4 жълтъка  (или 2 цели яйца)
   ванилия
   сол на върха на ножа


    Направата на тестото:
    От брашното водата и солта се замесва еластично тесто.Оформя се топка,в/у която се правят няколко надреза.Оставя се да почине за няколко минути покрита с влажна кърпа.
    

     Докато тестото почива,се заемаме с маслото.
     Вадим го от хладилника, увиваме в найлон и начукваме с точилка,докатосе  разплеска до правоъгълник с дебелина около 1 см.
    

     Тестото се разсточваме на нещо като квадрат с издължени ъгъли,което остава по-дебело в средата и по-тънко в краищата.
    


     Маслото слагаме в/у дебелата среда на тестото и загъваме тънките краищата така,все-едно увиваме маслото в пощенски плик.
    


     С помощта на точилка начукваме "плика" да стане по-тънък правоъгълник и го сгъваме на три.
      

     Разточваме и получилия се сгънат правоъгълник,който отново сгъваме на три.
      


     Тестото се прибира в плик и се слага в хладилник за 30 минути.
     Процедурата със двете разточвания и сгъвания ,както и последващото охлаждане на тестото,се повтаря още поне 2 пъти (аз се играя още 4 пъти  Wink ).

      Кремът.
      Направете го по време на първото охлаждане на тестото.Така към момента на печенето той ще е вече достатъчно охладен и готов за употреба.
      Смесват се сухите съставки,към тях постепенно се прибавят течните,като се бърка непрекъснато.Сместа се слага на огън и,като заври,се дърпа от котлона.Охлажда се първо на стайна температура,после в хладилника.
      Охладеният крем е с доста гъста консистенция.

      Оформянето.
      Охладеното тесто се разточва до дебелина 1 см.От него се изрязват кръгчета с диаметър около 9-10 см.
    
       Всяко кръгче се разточва леко в/у повърхност поръсена с бяла кристална захар (!),да придобие форма на овал.
    
       Редим овалите в/у тава застлана с пекарска хартия, със захарната част нагоре.
       Посредата в/у всеки овал слагаме по 1 лъжица крем.Отгоре в/у крема редим плодове (вишни,кайсии,ябълки....)
    

       Печем кошничките в загрята фурна 200г.
       Тестото се надига по краищата,а частта с крема и плодовете остава хлътнала.По този начин и се получават  пасти-кошнички.
    

       Да ви е сладко!  Heart Eyes

 
    

  
    

Последна редакция: пн, 24 дек 2012, 09:43 от Селма

# 1
  • Мнения: 23
Селма, направих ги тези кошнички - 2 пъти. Домашното бутер тесто обаче не ми се получи, нещо не бухнаха както трябва, но пак бяха вкусни и понеже ми остана доста крем си взех готово бутер тесто - станаха чудниииии. Благодаря за рецептата пак ще ги правя оределено, но само с готово тесто.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 950
Много интересни ми изглеждат
Селма, благодаря за рецептата  bouquet

Щях да питам за готово бутер тесто, но karina-klara е дала отговора   bouquet

И другият ми въпрос е - вишните може ли да са от сладко?

# 3
  • Мнения: 23
Според мен може плодовете да са от всичко, аз лично използвах замразени малини и къпини, и вишни от компот.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 950
Мерси за отговора   bouquet

И аз така си мислех, но все пак да питам  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 418

lideto70,
не разбрах въпроса ти за бутер тестото.... Simple Smile Дали кошничките може да се направят от готово такова ли?  Rolling Eyes
    За плодовете....В оригинал кошничките бяха с половинки кайсии и майсторът ги нарече "яйца на очи по френски",защото при изпичането изглеждаха точно като яйца на очи.  Grinning
    Той самият каза,че може да се използват и ябълки,и каквито си поискаме плодове.......Аз използвах вишни от компот.Ако ползваш вишни от сладко,ги изцеди предварително,колкото е възможно.

  karina-klara,дали всичко ти е било ясно в рецептата за тестото,както я описах?
  Мисля,ако се изпълни точно,не би трябвало да има проблем.
  Дали си използвала качествено масло?Държа ли го в хладилник до последно?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 950
Селма, да точно за готовото тесто питах  Crazy
Благодаря за отговора за плодовете   bouquet
Очите ми останаха в твоите кошнички с вишни , а и предполагам, че вкуса също е страхотен - ще се пробва в най-скоро време  Hug
А пък за кайсиите както си го написала - звучи доста интересно също.  Peace

# 7
  • Мнения: 7 418
    Simple Smile

    Много ми се искаше с рецептата си да покажа,че правенето на бутер тесто в домашни условия е лесно.  Rolling Eyes

    Но нищо!И с готовото ,предполагам,резултата ще е също  вкусен.  Hug
    Успех,lideto70!
    Заповядай,ако имаш други въпроси!  Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Селма, да точно за готовото тесто питах  Crazy


Готовото тесто е с маргарин. Бих посъветвала (без да искам да натрапвам мнението си) да си направите домашно тесто с масло.

По темата - кошничките изглеждат неповторимо, ще ги пробвам в най-скоро време.

# 9
  • Мнения: 7 418


По темата - кошничките изглеждат неповторимо, ще ги пробвам в най-скоро време.
     Благодаря!  Blush Hug

 
Цитат
Готовото тесто е с маргарин. Бих посъветвала (без да искам да натрапвам мнението си) да си направите домашно тесто с масло.
    Подкрепям!  Peace

# 10
  • Мнения: 6 713
Селма, изглеждат страхотно  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 241
Точно навреме виждам рецептата, Селма  Grinning
От сутринта се чудя, какво засукано нещо да направя- е кошничките ще са  Crazy
Имам един катастрофален опит с бутер тесто за кроасани и тогава се зарекох, че ще пробвам докато не се получи.
Отивам в магазина за масло, че моето е малко и после ще покажа резултата (какъвто и да е той)  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 418

Лурдес,
благодаря!  Hug

 Диамантче,дано не се затрудниш много с тази рецепта.  Grinning Ще чакам да споделиш за резултата!   Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 950
Направих кошничките с готово бутер тесто - вкуса им е невероятен  Peace
Мога само да кажа още веднъж благодаря на Селма за рецептата  Hug  bouquet

Направих ги със сладко от боровинки /поради липса на друг плод и не ми се излизаше до магазина/. В резултат на което вида им малко пострада и затова нямам снимки  Blush Но вкуса им е страхотен
Много ги харесаха всички в къщи, така че със сигурност ще стане един от любимите ни десерти.
И мисля в някой от следващите пъти да се престраша и да си направя аз тестото.  Laughing
С тези така добре дадени указания - мисля, че ще се справя   bouquet

# 14
  • Мнения: 2 241
И такааам  Mr. Green Готови са ми кошничките.
Тестото се получи изключително сполучливо, въпреки че имам някои забележки към себе си.
Следващия път ще го направя още по хубаво  Grinning
Сложих отгоре замразени малини и понеже се притеснявах да не пуснат много вода, ги ограничих до две на кошничка.
Направих цялата доза тесто, но изпекох 12 броя. Останалото тесто замразявам във фризера. Следващата събота ще имаме бърза закуска- кошнички  Mr. Green

Много са вкусни, но аз лично, следващия път бих пробвала в самото тесто да прибавя малко захар, при месенето.

Ето снимка:

Общи условия

Активация на акаунт