Фъч

  • 122 505
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Днес го пробвах този сладкиш. Получи се много добре, преди малко го опитах, макар че не е стоял достатъчно дълго да си поеме сиропа.
Опитвала съм оригинален фъч, а също и браунис. Според мен това повече се добрижава до второто, което всъшност е без значение, важното е че рецептата е наистина добра.
Благодаря на авторката!  bouquet

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз също го направих, мъжо го хареса, но на мен много ми горчеше това какао.
Вие кое купувате?

# 92
  • Мнения: 1 925
Вчера и аз го спретнах, но май заливката ми стана повечко, т.е. оставила съм по-голяма част за заличка, а уж ги разделих по равно. Но пък това не е никакъв проблем за половинката, който си го хапна с такъв кеф Heart Eyes Всеки път си казвам да правя двойна доза и докато пак се сетя да го направя забравям  Wink
Ползвах какао на др. Йоткер, аккто и неговата ванилена захар
  Peace

# 93
  • Мнения: 3 804
Невероятен сладкиш!!!Любим на цялото семейство.Изчезва за отрицателно време.Няма време дори да отлежи. Embarassed

щом дори голямата и малката-които не оби4ат шоколод и подобни го одобриха Grinning

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз също го направих, мъжо го хареса, но на мен много ми горчеше това какао.
Вие кое купувате?
Аз го направих с обикновено какао и моя стана леко горчив, но мисля че това е част от чара на този сладкиш. Ако искаш пробвай да сложиш другия път от какаовия микс на Нескуик, мисля че те са по-слабички или просто по-малко от 5 с.л. обикновено какао.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Дойде и моят ред да се отчета. Направих прословутия фъч, но не съм много доволна.Надявам се да ми кажете къде ми е грешката. Правих го по първата рецепта. Чашите ми бяха по 250 мл. Като разбивах тестото ми се стори че доста се сгъсти и вместо чаша и половина брашно, сложих само една. Въпреки това фъча стана твърд и заливката не можа да попие, а изтече на дъното. Може би не трябва да се разрязват парчетата до край, а само отгоре? Или е по-добре да се бият отделно белтъци и жълтъци, за да е по-пухкав, или е повече бакпулвер?
Другото, което исках да споделя е, че едно време майка ми като правеше фъч го печеше във форма за хляб, не в тава, и се режеше на филиики.

# 96
  • Мнения: 2 803
Любимият ми сладкиш. Благодаря за идеята.  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 461
sunny-n  неби трябвало да е твърд на мен винаги ми се получува и става страхотен  Crazy  
 

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 19:14 от Кари_

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Вчера и аз го направих и много го харесахме.

# 99
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
ще пробвам първия вариант.

# 100
  • Мнения: 592
Вече не съм на диета и пробвах този от рецетите та  еххо. стана чудесен  Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362240.0

# 101
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ето и моя фъч
Вкусен е , но не се напои добре пък и има дупки.


http://media.snimka.bg/2213/010681269.jpg

# 102
  • Мнения: 57
Здравейте, мами!
Аз не си спомням като дете да съм си похапвала такова сладкишче и за това смятам скоро да изпробвам някоя от предложените рецепти. Стискайте ми палци  Simple Smile
Кари, не разбрах по коя рецепта го направи твоя фъч. Би ли споделила?

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 16:55 от Genoveff

# 103
  • Мнения: 1 461
Не си спомням по коя точно, помня само че не беше първата рецепта , тетрадката с рецептата ми е в Мадрид скоро ще се прибирам и ще погледна по коя точно съм го направила

# 104
  • Мнения: 769
Оххх....и в нашия дом е любим този десерт.Преди  няколко дена  започнах да го правя,но тъкмо се свари сместта и мъжо вика.....а не може ли бисквитки.....та  отложихме  направата на фъча

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт