CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 20

  • 60 127
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 446
Ама изобщо не е замаскирана "кол центърска" работа. Те не крият,че е обслужване на клиенти.
Вие какво разбирате под "кол център", че ми стана интересно.

# 766
  • Sofia
  • Мнения: 4 095
Ето още малко инфо и за една друга компания с инвестиция клас А http://www.eventbox.bg/events/3110

# 767
  • Мнения: 4 569
Аз обаче Ви пожелавам късмет , защото от вчера съм на работа и сега се приготвям да тръгвам!!!
Честито!
Пожелавам ти добри колеги, прилична заплата и малко нерви!

# 768
  • Мнения: 3
не могат да намерят кадри пък по обявите за счетоводители кандидатстват стотици, което пък от своя страна фирмите почват да се подиграват със заплатите на счетоводителите! Много добре знам какво се случва в счетоводството!

Като не можете да намерите хора отивате в икономическите университети и правите презентации. Аз ли да ви уча?

# 769
  • Мнения: 9 050
не могат да намерят кадри пък по обявите за счетоводители кандидатстват стотици, което пък от своя страна фирмите почват да се подиграват със заплатите на счетоводителите! Много добре знам какво се случва в счетоводството!

Като не можете да намерите хора отивате в икономическите университети и правите презентации. Аз ли да ви уча?

Ами не, няма нужда да ни учиш защото от съвета ти няма полза. Ако ми трябва човек с опит и то специфичен, каква точно презентация в кой точно университет ми върши работа?

И не се залъгвай за количеството счетоводители. 90% от тях не стават и за фактуристи. Три години висят на един компютър и правят дебит кредит на 4 основни сметки. Логика в процеса никаква не вкарват. Пример от интервю - питам я как ще ми осчетоводи доставка, а тя отговаря-"влизам в доставчици, избирам съответния доставчик и въвеждам данните от фактурата". А по сметки това как ще се отрази, питам аз. Отговорът е - не знам, то нали затова си има програми.  ooooh!
За баланс, ОПР...изобщо не можем да говорим. Ако не е да си го извади от програмата, сама никога не може да го направи. Защото няма идея какви са тия цифри там и кое какво значи.
Да, кандидатстват ми по 200-300 такива. Но не ми вършат работа. Защото това да набиваш данни в една програма не е счетоводство. Не знаеш ли какво стои зад всеки запис, не откриваш ли логиката, не можеш ли да си го отнесеш по сметките...не ставаш за тази работа.

По повод заплащането, това е политика на компанията и е толкова индивидуално, че не може изобщо да се обобщава по подобен начин. През моята практика, независимо дали аз съм наемала или към препоръчвала на познати да наемат счетоводител, стартова заплата под 1 000 лева не съм срещнала. Но говорим за счетоводители с реални счетоводни знания и език. Иначе съм интервюирала и случаи, на които и 400 лева им е много. Иначе има заплати всякакви от 500 до 2 000 лева (може и по-високи да има). Зависи от компанията от една страна и от конкретния кандидат от друга.

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 13:54 от ZinaSt

# 770
  • Мнения: 9 050

Казвам  Ви го от първа ръка - това е колцентърска работа, само че вместо чучнал на столче със слушалки, кръжиш в офиса на НР със слушалки и ту обслужваш клиенти по тел., ту по нет-а....работата е замаскиран Кол център агент. Моя приятелка работи в Софика и когато обсъждах с нея тези възможности и кандидатствах , тя ми обясни всичко и бързосе отказах.
Аз обаче Ви пожелавам късмет , защото от вчера съм на работа и сега се приготвям да тръгвам!!!

Ако обявата е за кол център, тогава естествено работата е такава. Софика обаче предлага и други позиции. Имам познат, който работи като мениджър проекти за HP през Софика. За замаскиране за първи път чувам. Обслужване на клиенти, в компания която реално осигурява дистанционни услуги (не е магазин, в който клиентите си влизат с принетира под ръка), естествено че ще е кол център. Какво друго да е? Гише, рецепция...не върши работа.

# 771
  • Мнения: 1 446
не могат да намерят кадри пък по обявите за счетоводители кандидатстват стотици, което пък от своя страна фирмите почват да се подиграват със заплатите на счетоводителите! Много добре знам какво се случва в счетоводството!

Като не можете да намерите хора отивате в икономическите университети и правите презентации. Аз ли да ви уча?

Няма такова нещо. Да, има някакви компании, които плащат ниски заплати, но от друга страна има толкова много хора, които, както казва Зина, не стават. Кандидатстват си като луди и само питат после защо. Трагично е положението.
Сега се връщам от среща и ми се реве.....ще опитваме сега да предложим езикови интензивни курсове, за да можем да наемем хората есента.

# 772
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Няма такова нещо. Да, има някакви компании, които плащат ниски заплати, но от друга страна има толкова много хора, които, както казва Зина, не стават. Кандидатстват си като луди и само питат после защо. Трагично е положението.
Сега се връщам от среща и ми се реве.....ще опитваме сега да предложим езикови интензивни курсове, за да можем да наемем хората есента.
Чисто информативно, какво ниво на език се изисква?
Права е Зина, аз се радвам за себе си че попаднах на място, където не водя 1 сметка каса само  Laughing През нас минават много и най-различни казуси, чуждестранни клиенти, изобщо е интересно и всеки ден научавам по нещо ново.

/не търся работа, само ви чета да съм в час, не се знае след някоя друга година../

# 773
  • Мнения: 9 050
Няма такова нещо. Да, има някакви компании, които плащат ниски заплати, но от друга страна има толкова много хора, които, както казва Зина, не стават. Кандидатстват си като луди и само питат после защо. Трагично е положението.
Сега се връщам от среща и ми се реве.....ще опитваме сега да предложим езикови интензивни курсове, за да можем да наемем хората есента.
Чисто информативно, какво ниво на език се изисква?
Права е Зина, аз се радвам за себе си че попаднах на място, където не водя 1 сметка каса само  Laughing През нас минават много и най-различни казуси, чуждестранни клиенти, изобщо е интересно и всеки ден научавам по нещо ново.

/не търся работа, само ви чета да съм в час, не се знае след някоя друга година../

Обикновено в чуждите компании голяма част от самата документация е на чужд език. Има ежедневна работна комуникация с централата, която също е на чужд език. И не на последно място, годишни отчети се подават и местно, за целите на българското законодателство, но и консолидирано от централата. В повечето случаи има и две програми - една на български за нуждите на локалните проверки и подаване на данни в България и на чужд език, която обикновено е обща за всички подразделения по света. В общи линии, каквото правиш на български, трябва да можеш да го правиш и на съотвентия чужд език. Това е нивото. Става дума повече за терминология.

Хубаво е, че си попаднала на място, където можеш да учиш, но по-хубавото е, че наистина използваш тези възможности.   bouquet  Защото и в големите компании, където е много интересно, е пълно с хора, които просто ги мързи. А счетоводството е работа, която ако не ти е интересна, ако не дълбаеш непрекъснато, ако не се интересуваш, не следиш, не търсиш нови и нови казуси...няма как да си добър.

# 774
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Благодаря за отговора!

# 775
  • Мнения: 1 446
Нивото на език за центровете за изнесено обслужване трябва да е на ниво С1-С2.

# 776
  • София
  • Мнения: 3 249
Зина, права си, мда...Счетоводител съм в специфичен сектор. Когато трябваше да изляза по майчинство не можах 3 месеца да намеря човек. Отказваха се заради естеството на работа. Един счетоводител от СК, който вижда всичко само на хартия трудно би се оправил. Как ще прави инвентаризация на нещо, което не знае как изглежда? Как ще изпише продукцията? И това ми е притеснението, като съм се "профилирала" не съм практикувала кой знае какви казуси, например както какзва Александра. ТРЗ нещата зора им е 1-2 пъти в месеца (поне при нас де)

# 777
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Нивото на език за центровете за изнесено обслужване трябва да е на ниво С1-С2.

Добре, а намирате литакива специалисти, защото това са нива, които са постижими (по мое мнение) само ако си живял в друга страна и си го говорил този език всеки ден. Реално С1 може да се докара на хартия, но не и на говорене. За С2 - това си е на ниво майчин език.

# 778
  • Мнения: 1 446
Нивото на език за центровете за изнесено обслужване трябва да е на ниво С1-С2.

Добре, а намирате литакива специалисти, защото това са нива, които са постижими (по мое мнение) само ако си живял в друга страна и си го говорил този език всеки ден. Реално С1 може да се докара на хартия, но не и на говорене. За С2 - това си е на ниво майчин език.


О, не си права изобщо. Ние, а и самите центрове правят дори проверка на акцент, и държат много на нивото. Има си такива хора с такова ниво....

Да, намираме, но ни е все по-трудно. Но за компромис дума не може да става. Германеца или Французина си държат да им се говори правилно, хич не ги интересува кой му се обажда, иска да си служа правилна граматика и лексика.

# 779
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Нивото на език за центровете за изнесено обслужване трябва да е на ниво С1-С2.

Добре, а намирате литакива специалисти, защото това са нива, които са постижими (по мое мнение) само ако си живял в друга страна и си го говорил този език всеки ден. Реално С1 може да се докара на хартия, но не и на говорене. За С2 - това си е на ниво майчин език.


О, не си права изобщо. Ние, а и самите центрове правят дори проверка на акцент, и държат много на нивото. Има си такива хора с такова ниво....

Да, намираме, но ни е все по-трудно. Но за компромис дума не може да става. Германеца или Французина си държат да им се говори правилно, хич не ги интересува кой му се обажда, иска да си служа правилна граматика и лексика.

О, да, това да. Просто ми стана интересно, защото обявите са предимно за френски и немски, а тези, които ги владеят в такова съвършенство най-често са преводачи.

Общи условия

Активация на акаунт