CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 20

  • 60 128
  • 796
  •   1
Отговори
# 780
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Да споделя какво ми се случи днес, защото все още съм така:  Shocked

Преди два дни попадам на обява за стаж на желана от мен позиция. Веднъж вече бях изпратила документи за същата позиция, преди около 2 месеца, но тогава не получих обаждане. Сега решавам отново да кандидатствам. Оказва се, че съм първа кандидатствала по обявата!  Laughing
Вчера сутринта ми се обадиха, поговорихме малко и ме поканиха на интервю, насрочено за днес след 9.30.
В 9.35-9.40 "цъфвам" аз пред офиса, но... офисът заключен и няма никой. ОК, няма проблем, ще изчакам. Чакам, чакам... става 10 часа... В 10.10ч се обадих по тел., но никой не ми вдигна. Изчаках до към 10.30 и след като никой не дойде, си тръгнах.
Към 11.30 ми звъни телефонът и какво да видя?! Обажда ми се същият господин, но докато успея да вдигна, той затвори. Връщам обаждането аз, сигнал "свободно" се чува 5-6-7... пъти и накрая ми затвориха.
Е, това беше днешното "интервю".

Направо не знам какво да си мисля.

# 781
  • Мнения: 803
...
Обикновено в чуждите компании голяма част от самата документация е на чужд език. Има ежедневна работна комуникация с централата, която също е на чужд език. И не на последно място, годишни отчети се подават и местно, за целите на българското законодателство, но и консолидирано от централата. В повечето случаи има и две програми - една на български за нуждите на локалните проверки и подаване на данни в България и на чужд език, която обикновено е обща за всички подразделения по света. В общи линии, каквото правиш на български, трябва да можеш да го правиш и на съотвентия чужд език. Това е нивото. Става дума повече за терминология.
...
  Защото и в големите компании, където е много интересно, е пълно с хора, които просто ги мързи. А счетоводството е работа, която ако не ти е интересна, ако не дълбаеш непрекъснато, ако не се интересуваш, не следиш, не търсиш нови и нови казуси...няма как да си добър.

Зина, бях останала с впечатление, че си ЧР -специалист, а ти се изказваш доста подробно и на счетоводни теми  newsm78 но леко ще те опонирам. Нещо много вдигна самочувствието на счетоводството /не искам да обиждам никого/ - общо взето не е само счетоводителят във финансова дирекция и тези консолидации и отчитане до централите на чуждите собственици в повече междуанродни компании не за приоритет на счетоводството. Уважавам вашият професионализъм, но леко залитате. Счетоводството си остава отдела, който се грижи за първичните документи и осчетоводяването им и не само това, разбира се, но далеч не е толкова загрижено за "проверките", сиреч контрола, и отчетите./ изключая ОПР, баланс, ГФО и паричен поток/. И за това мисля, че вдигнахте много мизата за счетоводители. Чужденецът-бос няма да тръгне да говори със счетоводителката, а с финансовия директор или мениджър или който му подава данни. Та за това пък и не смятам, че счетоводителите трябва да знаят перфектно език. Виж, шефовете да, задължително.

Искам да коментирам и следния цитат:
 "Защото и в големите компании, където е много интересно, е пълно с хора, които просто ги мързи." - и отново без да се заяждам, но като погледна часовника и ви видя постовете на всички тук, дето сте на работа - не е ли малко непрофесионално да пишете посред бял ден как хората ги мързи /сори, сигурна съм, че някоя от вас ще се обиди, но аз лично много държа на дисциплината и бих надзъртала на екраните ви да видя къде се разхождате коментирайки кой и къде го мързи/!

# 782
  • Мнения: 3
на един главен счетоводител с немски език и 17 год трудов стаж е обидно на интервюта да му предлагат  масово и навсякъде 1000 лв заплата, просто не е нормално!

# 783
  • Мнения: 267
Здравейте! Знаете ли нещо за Алианц БГ? Поканиха ме на интервю за финансов консултант. Какво ли е заплащането в тази сфера? Малко ми е странно, че ми се обадиха. Нямам опит, а звъннаха почти веднага след като изпратих автобиография?!

# 784
  • Мнения: 11 461
Искам да коментирам и следния цитат:
 "Защото и в големите компании, където е много интересно, е пълно с хора, които просто ги мързи." - и отново без да се заяждам, но като погледна часовника и ви видя постовете на всички тук, дето сте на работа - не е ли малко непрофесионално да пишете посред бял ден как хората ги мързи /сори, сигурна съм, че някоя от вас ще се обиди, но аз лично много държа на дисциплината и бих надзъртала на екраните ви да видя къде се разхождате коментирайки кой и къде го мързи/!

Аз също всеки път се чудя как е възможно да се случва това   33uu

# 785
  • Мнения: 22 497
на един главен счетоводител с немски език и 17 год трудов стаж е обидно на интервюта да му предлагат  масово и навсякъде 1000 лв заплата, просто не е нормално!

Колко да му предложат, 5хил.?
Да си отвори собствена кантора и да изкарва повече.

# 786
  • Мнения: 2 070
Здравейте! Знаете ли нещо за Алианц БГ? Поканиха ме на интервю за финансов консултант. Какво ли е заплащането в тази сфера? Малко ми е странно, че ми се обадиха. Нямам опит, а звъннаха почти веднага след като изпратих автобиография?!
Те май на всички звънят.
Имам спомен, че си плащаха обучението. Ако бъркам нека някой ме поправи.

# 787
  • Мнения: 267
Здравейте! Знаете ли нещо за Алианц БГ? Поканиха ме на интервю за финансов консултант. Какво ли е заплащането в тази сфера? Малко ми е странно, че ми се обадиха. Нямам опит, а звъннаха почти веднага след като изпратих автобиография?!
Те май на всички звънят.
Имам спомен, че си плащаха обучението. Ако бъркам нека някой ме поправи.

Благодаря ти, Kalaka! Казаха ми, че интервюто ще бъде за около 2 часа, защото ще направят презентация на фирмата. Да не е по-скоро с рекламна цел  Thinking Ще се радвам някой ако има опит или се е явявал на тяхно интервю   Praynig

# 788
  • Мнения: 5 435
Днес видях обява в която необходимите документи за кандидатстване са CV,  копие от документи за завършено образование, квалификации и правомощия! Това не е ли твърде лично или пък да искат документите ако си одобрен за интервю.... newsm78! Някой от вас пращал ли е?

# 789
  • Мнения: 1 446
на един главен счетоводител с немски език и 17 год трудов стаж е обидно на интервюта да му предлагат  масово и навсякъде 1000 лв заплата, просто не е нормално!

Къде пък са му предложили толкова? Някакви примери или така си пишем само?

Относно писането тук--аз съм на компютър, който се следи. Нямам никакви угризения, защото имам таргети и KPIs, които надхвърлям многократно.
Казва се time management. Шефовете ми знаят по колко време в кои сайтове съм била. Не виждам какъв е проблемът да си вършиш работата и да си тук едновременно. Или в други сайтове. Като ЧР съм против забраните да се посещават сайтове, защото хората си купуват смартфони и пак ги посещават....

# 790
  • Мнения: 22 497
Въпроса с работата и стоене из сайтове по време на работа е спорен.
Ако при теб няма постоянно хора (ако работиш с такива) или работата ти не изисква постоянна концентрация и риск от грешки, не виждам проблем.
Аз също пиша тук и през работно време, но когато няма хора при мен.

# 791
  • Бургас
  • Мнения: 102
Здравейте! Знаете ли нещо за Алианц БГ? Поканиха ме на интервю за финансов консултант. Какво ли е заплащането в тази сфера? Малко ми е странно, че ми се обадиха. Нямам опит, а звъннаха почти веднага след като изпратих автобиография?!
Те май на всички звънят.
Имам спомен, че си плащаха обучението. Ако бъркам нека някой ме поправи.

Благодаря ти, Kalaka! Казаха ми, че интервюто ще бъде за около 2 часа, защото ще направят презентация на фирмата. Да не е по-скоро с рекламна цел  Thinking Ще се радвам някой ако има опит или се е явявал на тяхно интервю   Praynig

Те явно при всички правят презентация на фирмата. Grinning
Аз съм била на тяхно интервю, даже и обучението минах. Не съм плащала нищо /не разбрах това ли се има предвид/. Заплащането е процент от сключена застраховка и договорът е граждански, но се подписва чак след няколко месеца - ако те одобрят. Това при положение, че първите няколко сделки /ако въобще успееш да направиш такива/, ще са от познати, тъй като много държат да придобиеш опит с такива. В крайна сметка се отказах, защото останах с неприятното усещане, че нямат почти никакви клиенти и се опитват да се сдобият с такива, чрез познатите на кандидатите, които им се вържат.

# 792
  • Мнения: 1 446
Въпроса с работата и стоене из сайтове по време на работа е спорен.
Ако при теб няма постоянно хора (ако работиш с такива) или работата ти не изисква постоянна концентрация и риск от грешки, не виждам проблем.
Аз също пиша тук и през работно време, но когато няма хора при мен.


Абсолютно. А и всеки има право по закон а почивки по време на работа  Mr. Green

# 793
  • Мнения: 9 050

Зина, бях останала с впечатление, че си ЧР -специалист, а ти се изказваш доста подробно и на счетоводни теми  newsm78 но леко ще те опонирам. Нещо много вдигна самочувствието на счетоводството /не искам да обиждам никого/ - общо взето не е само счетоводителят във финансова дирекция и тези консолидации и отчитане до централите на чуждите собственици в повече междуанродни компании не за приоритет на счетоводството. Уважавам вашият професионализъм, но леко залитате. Счетоводството си остава отдела, който се грижи за първичните документи и осчетоводяването им и не само това, разбира се, но далеч не е толкова загрижено за "проверките", сиреч контрола, и отчетите./ изключая ОПР, баланс, ГФО и паричен поток/. И за това мисля, че вдигнахте много мизата за счетоводители. Чужденецът-бос няма да тръгне да говори със счетоводителката, а с финансовия директор или мениджър или който му подава данни. Та за това пък и не смятам, че счетоводителите трябва да знаят перфектно език. Виж, шефовете да, задължително.

Искам да коментирам и следния цитат:
 "Защото и в големите компании, където е много интересно, е пълно с хора, които просто ги мързи." - и отново без да се заяждам, но като погледна часовника и ви видя постовете на всички тук, дето сте на работа - не е ли малко непрофесионално да пишете посред бял ден как хората ги мързи /сори, сигурна съм, че някоя от вас ще се обиди, но аз лично много държа на дисциплината и бих надзъртала на екраните ви да видя къде се разхождате коментирайки кой и къде го мързи/!

Ще започна отзад напред. Претърпях операция и съм в болничен, затова мога да си пиша, когато си искам. Докато съм на работа не пиша тук. Никога. Но подобно нездраво любопитство, за мен граничи с недобро възпитание.

Второ не знам на теб от къде са ти впечатленията за нивото на счетоводството в България, (ако са лични, жалко) но във всички компании, в които аз съм работила, нивото и работата е била точно такава, каквато описах. Но това са утвърдени международни компании с почни плоска структура, където големия шеф си говори с обикновения счетоводител винаги, когато се наложи. Счетоводители, обработващи само първични счетоводни документи няма! Всички комуникират с централата, всички изготвят каквото им се поиска. Все пак отдела не е 100 човека, а е 4-5 човека. И обикновено няма отдел само счетоводство. Отделът винаги е бил Финанси и счетоводство и обикновените счетоводител дори и анализи са правили.

Не надценявам никого. Това, което аз описах, е моето разбиране за ценен счетоводен кадър, това са хората, които аз търся и това са хората с високите заплати в счетоводството. Обработчик на първична счетоводна информаця се нарича оперативен счетоводител и обикновено получава 400-600 лева. Ако си намери някой луд да му дава повече - ударил е кьоравото. И да, той може и български да не знае като хората.

Колкото до моя опит, извадила си си заключения без да питаш. Затова са грешни. Първото ми образование е финансово, започнах със счетоводство, после финансов анализ....после реших, че не е за мен, завърших право. Което пък още докато го учех разбрах, че не е за мен. Накрая намерих позицията, която събира в едно всичко, което ми харесва - трудово право, осигурителни взаимоотношения, известна доза финанси и работа с хора. Така че, тясно в областта на човешките ресурси работя от 7 години.
А счетоводството си го поддържам, като помагам на майка ми при по-заплетените и казуси (тя има счетоводна къща).

Това е максималното количество лична информация, която съм склонна да ти дам.

# 794

Общи условия

Активация на акаунт