Bulgaria Air или Lufthansa

  • 15 385
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Здравейте, аз бих искала да споделя, че до момента съм доволна и от двете авиолинии за толкова години пътувания по света.

# 16
  • Мнения: 1 014
Според мен, специално за Берлин избери Bulgaria Air. Часовете са удобни, което не е маловажно, ако не си от София. После - по разписание полетът е 2.20часа, но обикновено се стига за около 2 часа, което няма как да ти се случи ако имаш стопове. С прекачвания, за едно иначе кратко пътуване, ще си загубиш деня. Както и напред са ти казали, за двучасов полет, не очаквай кой знае какво дори и от най-добрите авиокомпании. Но пък, истина е и че сандвичите на нашите съвсем не струват.

# 17
  • Мнения: 119
Aбе хайде сега... ако е от София може да си изпече и 2-3 палачинки по свой вкус за полета  , или да намаже няколко филийки с масълце и черен хайвер  Laughing
Наистина при тия кратки полети  темата за храната изобщо не може да бъде аргумент.
Представете си  как хващате автобус  от София за Пловдив което си е малко под 2 часа и да не може да изтраете без качестваена храна ( каквато всъщност няма да получите и от Луфтханза за тия кратки дестинации).

# 18
  • Мнения: 0
Като цяло винаги за предпочитане е директния полет. В случай на значителни ценови разлики може да си жертвам от времето. Като цяло няма от България за Германия много възможности да стигнеш до всички немски градове. България Ер имат директни полети от София до Берлин и Франкфурт. Не ги харесвам особено България Ер, но последния път летях добре. Иначе българските пилоти са най-добрите.
Тъй като аз съм от морето предпочитам да летя лятото с чартърните полети от Бургас или Варна-както се падне. Досадно ми е всеки път да пътувам до София (6-7 часа с автобуса) и после 2 часа до Берлин.
Купувам си билетите от туроператор (www.bgtours.de), понеже чартърите не се показват в търсачките на самолетни билети (www.swoodoo.de), а и освен това винаги имат изгодни билети.
За Австрия предпочитам Fly Niki или Air Berlin.
Поздрави и приятно прекарване в Германия!

# 19
  • Мнения: 380
Aktinia, каква е причината да предпочетеш Флай Ники пред austrian? Имайки предвид почти непрестанните промоции с red ticket, както и че цената на austrian e двупосочна и крайна, а тази на Флай Ники е винаги за еднопосочен и се оскъпява допълнително с такси, докато успееш накрая да си платиш онлайн билета?
За мен това е оправдано само при еднопосочен билет.
Би ли споделила, ще ми бъде интересно.
Що се отнася до Air Berlin, с тях съм летяла 1 път Щутгарт - Майорка и обратно, билетът хич не беше евтин. Може би понякога са изгодни, но аз не попаднах на такъв билет. Иначе към самата авиокомпания - нямам забележки. Те летят ли изобщо донякъде в България?

# 20
  • Мнения: 0
Предпочитам Флай Ники пред Австрийските авиолинии заради цената. Аз лично никога не мога да ги хвана тези red ticket. Мои прители постоянно пътуват с тях и са доволни.
Последния път като летях с AUA беше през 2010 от Виена до Ротердам и обратно, като ключовия фактор се оказа цената, но не си мисли, че е било евтино.
Флай Ники и Air Berlin си кооперират заедно. Air Berlin има дял в Флай Ники, ако не се лъжа. Като ми се наложи в последния момент да резервирам билет от Виена до София за след две седмици, винаги в търсачките ми излизат Флай Ники/ Air Berlin като най-евтин вариант.
По принцип летя за 90 евро двупосочен билет-добра цена. Единствено със Sky Europe съм летяла по-евтино. 30 евро еднопосочен билет от София до Братислава.  Laughing  Жалко, че фалираха. Уважам нискобюджетните компании.
По отношение на обслужването на Флай Ники и  Air Berlin нямам забележки-сервират винаги сандвичи, освежителни напитки, раздават вестници и списания. С Air Berlin съм летяла неколкократно от Виена до Германия. Всичко е било наред, с изключение на един път като се приземявахме в Берлин и попаднахме в страшни турболенции и въздушни ями, та чак стюардесите се скриха, кафета хвръкнаха във въздуха и аз започнах да се моля на Господ...  Praynig

# 21
  • Мнения: 380
Благодаря   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 014
Aktinia, благодаря за сайта, ще следя чартърите за летния сезон, макар че Бургас ми е по-далече от София, но става, ако цената оправдае по-дългия път.


# 23
  • София
  • Мнения: 10 030
... Иначе българските пилоти са най-добрите.
Това е абсолютно вярно! И най-хубавите стюардеси  Wink

Не съм летяла отдавна с БГ Еър (ако не броим лятото на връщане от Варна), но при предходни пътувания никога не съм има проблеми с тях, а щом сега са и подобрили нещата, още по-добре.

# 24
  • Мнения: 119
" а щом сега са и подобрили нещата, още по-добре. "

Mда вече повечето им машини са нови ,  а за стюардесите и пилотите също съм съгласна.
Хората които летят често могат да различат мекото кацане Wink
За хала на който е родината ни БГ Ер се оказва изненадващо добра.

# 25
  • Мнения: 2 761
Още един глас за Bulgaria Air!
Това,което на мен не ми харесва е единствено,че екипажа не говори на български при съобщенията,което е доста обидно за бг авиокомпания.И не съм срещала други авиокомпании да пренебрегват собственият си език.
Иначе пътуването е комфортно-стюардесите и стюардите усмихнати,пилотите-професионалисти-чувствам се сигурна с тях,имат усещане за машината,приземяват леко и меко.
Ако увеличат полетите и намaлят цените пък ще са ми още по-големи фаворити Peace.

# 26
  • Мнения: 27
Виждам, че повечето сте доволни от българския превозвач.Пак ви благодаря на всички!  bouquet Hug поздравявам ви с тази песен: http://www.youtube.com/watch?v=s6b33PTbGxk&feature=channel&list=UL

# 27
  • Мнения: 1 728
А как става плащането на резервация по интернет с България Ер. Интересува ме вариант, без еPay

# 28
  • Мнения: 6 243
с Маестро, виза или мастъркард

# 29
  • Мнения: 27

Можеш да си закупиш техен билет от клоновете на банка ЦКБ Wink

Общи условия

Активация на акаунт