Bulgaria Air или Lufthansa

  • 15 388
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Да ви се похваля.На 18.07 ще летя за Берлин с България Ер!Благодаря на всички Hug

# 31
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Виждам ,4е ве4е имаш билет.Лек полет ти желая Peace

Да споделя и аз за България Ер, никога не са ми губили багажа при директен полет. Луфтханза са ми го губили два пьти с прека4ване.

# 32
  • Мнения: 27
Благодаря, Val  bouquet

# 33
  • Мнения: 119
Забавно ... това за противниците на low- cost . Както се вижда куриози се случват и на традиционните Simple Smile
Аз предпочитам да летя на нови Airbus или Boeng пред Емbraer на преклонна възраст .
Не , че имат полети до Мюнхен или Берлин де.

Миризма на олио приземи самолет
Самолет със 115 пътници прекъснал полета си от София за Мюнхен миналия четвъртък заради лоша миризма от кухнята
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5096731

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Да споделя и аз за България Ер, никога не са ми губили багажа при директен полет. Луфтханза са ми го губили два пьти с прека4ване.

При полети с прекачване вероятността да се зогуби багаж е голяма. Особено на такива големи летища като Мюнхен и Франкфурт, където имат хъб Луфтханза.

Мин. седмица се прибирахме от Прага през Франкфурт точно с Луфтханза. Багажът ми не пристигна в София. Разбрах, че не бил изобщо натоварен в Прага, при условие, че раниците ни с на мъжа ми бидоха пуснати една с друга на лентата и с неговата нямаше проблем.
Но както и да е. След два дни ми го доставиха. Причината за ненатоварването ми е доста интересна, но няма как да я разбера. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 904
Да, така е. При полети с прекачване особено се случват такива неща.Но се случват и с други превозвачи и на по-малки летища.Около празници или в по-натоварен сезон.Не бих казала ,че само на еди кои си летища или с еди кои си аеролинии се случва.В никакъв случай чак такива зависимости!

# 36
  • Мнения: 11 203
При директни полети са ми губили чешките авиолинии и Суис Simple Smile

Всички останали случаи са били при прекачвания. Пълна тото е това с багажите. Но в САЩ ги губят много повече, местните им авиокомпании са под всякаква критика Simple Smile Там е и единственият случай, за който знам (не е с мен) багаж да не се намери.
Във всички други случаи до ден-два пристига. Извод: носете си чифт гащи и четка за зъби в ръчния Grinning

# 37
  • Мнения: 119
Мисля може и без гащи , но четката за зъби ще помогне  Joy

# 38
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Там е и единственият случай, за който знам (не е с мен) багаж да не се намери.


Ха-ха, аз знам за няколко такива случаи.
Обик. авиокомпаниите обезщетяват, но си е разправия.

# 39
  • Мнения: 904
При директни полети са ми губили чешките авиолинии и Суис Simple Smile

Всички останали случаи са били при прекачвания. Пълна тото е това с багажите. Но в САЩ ги губят много повече, местните им авиокомпании са под всякаква критика Simple Smile Там е и единственият случай, за който знам (не е с мен) багаж да не се намери.
Във всички други случаи до ден-два пристига. Извод: носете си чифт гащи и четка за зъби в ръчния Grinning



Последната препоръка е особено полезна . Simple Smile След като ми се случи, на всички познати давам подобен съвет.

# 40
  • Мнения: 904
Там е и единственият случай, за който знам (не е с мен) багаж да не се намери.


Ха-ха, аз знам за няколко такива случаи.
Обик. авиокомпаниите обезщетяват, но си е разправия.


Не е кой знае каква разправия.Дъщеря ми я обезщетиха моментално със сума по-голяма от цената на билета.Но опънатите ни нерви и притеснения не знам дали са за тази цена

# 41
  • Мнения: 0
Полетите с България еър трябва да се избягват винаги, когато има полети на друга авиокомпания до същата дестинация. Аз имах късмета да отменят всички полети до Будапеща, а бях купил 2 билета един месец предварително. Вече минаха 2 месеца откакто чакам да ми върнат парите. Постоянно се оправдават с някакви проблеми и забавяния, че имало много хора на които трябва да връщат пари и други лъжи. Последната им лъжа беше, че банката през която правят превода за възстановяване на сумата имала технически проблем и то точно с моята сметка - поредното стандартно клише за оправдание.  Истината че тази компания е на много ниско ниво и доста под нивото на low cost компаниите. Повече няма да пътувам с тях защото са измамници и държат парите от билетите за отменените полети, вместо да ги връщат на хората. През последните години съдебните искове срещу тях са толкова много, че не могат да ги изплащат и затова прибягват до такива мръсни измамни трикове.

# 42
  • Мнения: 7
А как стоят нещата с превоз на домашни любимци, особено когато става дума за голямо на размер куче ?

# 43
  • Мнения: 119
Полетите с България еър трябва да се избягват винаги, когато има полети на друга авиокомпания до същата дестинация. Аз имах късмета да отменят всички полети до Будапеща, а бях купил 2 билета един месец предварително. Вече минаха 2 месеца откакто чакам да ми върнат парите. Постоянно се оправдават с някакви проблеми и забавяния, че имало много хора на които трябва да връщат пари и други лъжи. Последната им лъжа беше, че банката през която правят превода за възстановяване на сумата имала технически проблем и то точно с моята сметка - поредното стандартно клише за оправдание.  Истината че тази компания е на много ниско ниво и доста под нивото на low cost компаниите. Повече няма да пътувам с тях защото са измамници и държат парите от билетите за отменените полети, вместо да ги връщат на хората. През последните години съдебните искове срещу тях са толкова много, че не могат да ги изплащат и затова прибягват до такива мръсни измамни трикове.


Половината от написаното са пълни глупости особено в частта за съдебните искове..
Аз не знам България Еър да е имала полети до Будапеща. Това бяха  код шеър с "МАЛЕВ" и е момента половин Европа има да си взима пари от тях...
Ситуацията с МАЛЕВ е такава , че може да минат и години преди да върнат парите ...ако изобщо ги върнат.

За мен България Еър са си ОК !!!

"To:    ALL BSP TRAVEL AGENTS

Date:    19 September 2012

Subject: Malév Hungarian Airlines (MA-182) – Refunds Process


Dear Travel Agent,

As you are aware, Malév Hungarian Airlines (MA / 182) (“Malév”) is currently involved in liquidation proceedings in Hungary. We have previously informed you that IATA was able to obtain the agreement of Malév to proceed with the refunds of Malév tickets issued by IATA Accredited Agents, and that IATA would begin such distributions shortly. Unfortunately, however, a challenge to this distribution has been filed in the Hungarian courts by Vnesheconombank (“VEB”), a secured lender to Malév.

IATA continues to believe and to argue that the refunds agreement entered into between IATA and Malév is enforceable, and that the distributions of withheld funds should be made to the agents pursuant to the refund agreement and the applicable IATA resolutions, rather than to VEB as has been requested. Because of the initiation of court proceedings, however, IATA cannot at this time move forward with the refund distributions.

IATA stresses that it will continue its efforts to enforce the refunds agreement and to distribute the refunds to the agents, and to obtain a favorable court ruling permitting such a result as soon as possible. IATA also welcomes all efforts by the agents to achieve this goal, and encourages agents to join IATA in opposing VEB’s challenge through all possible venues – including the Hungarian courts.

If you have any further questions, please let me know.


Sincerely yours,

Roman ORLIK
Country Manager Czech Republic & Slovakia
orlikr@iata.org

International Air Transport Association
Smetanovo nábřeží 4
110 00 Praha 1, Czech Republic
www.iata.org "

Последна редакция: вт, 09 окт 2012, 23:22 от mallkata

# 44
  • София
  • Мнения: 8 012
А как стоят нещата с превоз на домашни любимци, особено когато става дума за голямо на размер куче ?

Провери за конкретната авиокомпания, с която ще пътуваш. Обикновено има ограничения в максималното тегло за кучето, заедно с контейнера (~32 кг.). Към контейнерите също може да има изисквания - да стои изправено, да се върти на 360 градуса, метална вратичка, непромокаемо дъно.
Също е полезно да знаеш конкретна дата, защото има ограничения в броя домашни любимци за един полет, заявява се отопляемо багажно и пр. подробности. Обръщам внимание, че има и ограничения при транспорта на определени породи за някои държави, така че това също следва да се провери.

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 19:27 от милинка

Общи условия

Активация на акаунт