Колко дни преди термина се прави секцио?

  • 29 755
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Обикновено така практикуват наистина.
Второто ми секцио беш планово. ТЕрминът ми бе за 12.04, ние си измислихме дата 03.04, но пък родовата ми дейност започна на 29.03 вечерта, затова на 30.03 се сдобих със син. Grinning
Леко доизкарване на бременността и не му мисли! Хубавото на плановото секцио е,че се освобождаваш по-рано от товара! Grinning smile3521

# 16
  • София
  • Мнения: 897
Благода ви! А след операциата боли ли много? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
При мен бебето беше седалищно и затова се налагаше секцио. Но от 6-ти месец бях с контракции, даже последните 3 седмици ходех по 2 пъти седмично в болницата да ми записват тоновете. Така, че от една страна все се притеснявах дали ще устискам. От друга все ми казваха, че бебчето върви малко. Денят преди секциото казаха, че е като за 37-ма седмица. Та на мен не ми се искаше да е твърде рано. Така, че те разбирам как се притесняваш. Е при термин 24-ти Януари, ми предложиха 17, 18, 19, 21. И тъй като не исках да раждам на бабин ден, избрах 19-ти. Бебето се роди 3650г.
В реанимацията по-голям проблем ми бяха хъркащите майки, отколкото болката Mr. Green Но аз си носех солпадеин и го взимах в интервалите между инжекциите с болкоуспокояващо, които правеха в реанимацияат. Е боли, ама след вадене на зъб ме е боляло 100 пъти повече. Всичко друго е толкова вълнувачо, че болката... А и зависи как ти направят операцията.
УСПЕХ! ВСИЧКО ДА МИНЕ ПО ВОДА И ДА ГУШКАШ ЗДРАВО БЕБЕ!

# 18
  • Мнения: 972
Мен първия път ме боля повече отколкото втория. Въпреки че казват, че след второ секцио се възстановяваш по-трудно.
Според мен зависи от лекаря, който ти прави операцията.  Peace

# 19
  • Мнения: 411
Смело се довери на лекаря,моето секцио е 13 дни преди термин,а нощта преди да го направят започнаха контракциите-значи плодът е достатъчно узрял.Влезеш ли в 9 месец може да  раждаш без опасност  за детето-то е напълно готово Grinning

# 20
  • Мнения: 2 309
На мен термина ми беше на 28 септември и родих планово на 19.Не се тревожи всички планови се правят до 10тина дни по рано.

# 21
  • Мнения: 1 032
терминът ми беше на 6 април, родих планово на 25 март. Това, което на мен ми обясниха е, че колкото е по- близо до термина операцията, толкова по- голяма е вероятността родилката да получи контракции, а това усложнявало много неща. За това в повечето случаи се гледа операцията да е около две седмици преди термина.

# 22
  • Мнения: 7 186
Нормално е. Планово секцио се прави 10- 15 дни преди термина. Моето беше 10 дни преди термина.

# 23
  • Мнения: 2 401
Мен ме приеха в болницата 10 дни преди термина и ме порязаха 5 дни преди него.

# 24
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
аз родих със секцио 10 дни предди термина - бебчето ми беше 3800/54 см. напълно развит

# 25
  • Мнения: 9 903
айде и аз - планово 8 дни преди термина. Малкият дзвер се роди с напълно удовлетворяващите мерки 3550, 52 см. Силно и жилаво хлапе.
И да, боли след операцията, но съвсем търпимо.

# 26
  • Мнения: 1 464
И моето беше 10 дни преди термин Simple Smile

# 27
  • Мнения: 105
Не се притеснявай за бебето, не му е рано. Доколкото знам, е нормално да се роди във всеки един момент в 9-ия месец и да си е "доносено."

С тесния таз за който говориш е по-добре да избегнеш усложненията от спешна намеса, защото трудно нормално раждане или форцепс са по-опасни за бебето отколкото да се роди 10 дни преди термин....

Ама то всичко си е индивидуално де, аз смятам че човек трябва да се доверява и на интуицията си в този случай.

# 28
Не се притеснявай за бебето, не му е рано. Доколкото знам, е нормално да се роди във всеки един момент в 9-ия месец и да си е "доносено." .
            Напълно подкрепям. И аз да си кажа - родих 3 седмици преди термина, защото бебока тръгна...  А за болката... вече не я помня, но помня , че трудно ставах и трудно сядах първите дни. С две думи - няма страшно. Успех!

# 29
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Термина ми беше за 07април,оперираха ме на 23март.Бях със секцио,защото таза ми със сантим не беше се проминил-тесен таз.Мен лично мн.беше ме истрах да раждам естественно.Родих по рано,защото плода бел едър така каза д-р.Въобще нищо не се осеща на о-цията,после малко боли,но всичко се забравя като видиш бебо.Аз на 3-тия ден започнах да ходя(в сряда родих и в неделя ни изписаха)

Общи условия

Активация на акаунт