Колко дни преди термина се прави секцио?

  • 29 757
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 916
И аз знам, че се прави 10-12 дни преди термина. При мен термина според първата възможна дата на забременяване, затова настоях за по-късно -  6 дена преди термина. Лекарите смятаха, че бебо няма да изчака, но в деня на раждането имах само 1 см. разкритие.
Успех и леко раждане Simple Smile

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На мен ми го насрочиха 3 дни преди термина, защото чакахме с докторката да се обърне бебешора. Но трябваше да лежа и да не шавам много.

# 47
  • Мнения: 163
аз също родих 10 дни преди термина успех

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя приятелка роди с планирано секцио 5 дена преди термина.

# 49
  • Мнения: 49
Секциото ми беше 7 дни преди термина. Аз си избрах датата - исках да е на 7ми или на 17ти. Докторът реши, че на 7ми е много рано така че остана 17ти Simple Smile. Денят след операцията ме боля малко  Wink, но на следващия вече нищо ми нямаше и станах от леглото сама. Успех Simple Smile newsm10

# 50
  • Мнения: 218
и аз родих със планово секцио два дни след термина. Цял месец лежах в болницата, тъй като имах плацента превия и си знаех че ще раждам планово, но доктора чакаше да настъпи време за термина и наистина щях да родя два дни преди термина, но от много спешни секцио успяха да ме включат два дни след термина Laughing.Пък и нямах никакво разкритие ...

# 51
  • Мнения: 213
Rajdah s planovo sekzio.Be6e nasro4eno za edna sedmiza predi termina mi i togava go i napraviha,bez da imah kakvito i da bilo indikazii za rajdane.

# 52
  • софия
  • Мнения: 181
 Около 7-10 дни преди термина

# 53
  • Мнения: 433
Momi4eta,kolko vreme e neohodimo za vazstanovjavane pri ragdane sa sekcio?Istina li e ,4e ponesedmica ne moge da se stava ot legloto?

# 54
  • Мнения: 213
az ne mojeh da stavam parvite 24 4asa.Kam 5 den ve4e se dvijeh absolutno normalno i bez bolki,bole6e me samo kato ljagah i stavah,zastoto vse pak togava se izpolzvat koremnite muskuli.Kam 10 den ve4e ne use6ah nisto,vse edno ne bjah rjazana.ot tam natak ve4e njamah nikakvi problemi.A sega,6 meseza po-kasno belegat mi ve4e se zali4ava.Ne se pritesnjavai ,sekzioto ne e tolvkova stra6no i lo6o nesto.Ako sega trjabva da izbera kak da rodja pak ste izbera operazijata.

# 55
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Лекарят ти ще реши,при мен първия път беше планирано 1 седмица преди термин,но ми изтекоха водите и ...екшън.Но всичко мина блестящо и с по-малко притеснения.Вторият път от страх решихме да е 2 седмици по-рано,но и бебето беше в кувьоз ,а и при мен много проблеми.По-близичко до термина е най-добре Peace

# 56
  • Мнения: 5 790
Моят лекар ми обясни, че по принцип при планово секцио се наблюдава състоянието на плацентата, дали е започнала да се отлепя /ако това е правилната дума/ и тогава се планира секциото. Аз исках 2 седмици по-рано, но доктора ми каза, че още е рано, още не е започнала "да прегаря" плацентата и била втора степен  newsm78 Срязаха ме 3 дни преди термина, защото вече плацентата "била" готова. Беба се роди 3,720 кг, 50 см.

# 57
  • София
  • Мнения: 897
Моят лекар ми обясни, че по принцип при планово секцио се наблюдава състоянието на плацентата, дали е започнала да се отлепя /ако това е правилната дума/ и тогава се планира секциото. Аз исках 2 седмици по-рано, но доктора ми каза, че още е рано, още не е започнала "да прегаря" плацентата и била втора степен  newsm78 Срязаха ме 3 дни преди термина, защото вече плацентата "била" готова. Беба се роди 3,720 кг, 50 см.
Аз съм още в 33г.с., а плацентата ми вече е трета степен, това опасно ли е и означава ли, че ще родя по-рано?

# 58
  • Мнения: 10 758
Как беше при мен - при първото, лекаря реши да изчакаме, докато ми започнат контракциите.Да де, ама термина се мина и замина, а контракции никакви.След 1 седмица преносване ми направиха секциото.При второто - доктора ми каза да си избера дата 1-2 седмици преди термина.Да де, ама 3 седмици по-рано, диването реши, че му е умръзнало вече в корема ми и трябва да излезе.Така че, второто секцио ми е 3 седмици преди термина.

# 59
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз също родих със секцио две седмици по-рано, но не беше планувано просто след изтекли води нямах други признаци за започнало раждане. по- късно след няколко системи и доста часове имах контракции на 2-3 минути а разкритие 2 см. Та затова ме срязаха. Аз по-скоро се включвам относно въпроса дали боли след секцио. Мисля, че е повече до организъм отколкото до това кой ти прави операцията не, че второто няма значение. Искам да кажа няколко неща от мои лични наблюдения и преживявания.
1. Упойката не е без значение:
Нямам представа как е било при останалите мамчета родили със секцио но при мен пълната упойка беше голям проблем. Нямаше време да се реагира за друга и затова по бързата процедура ме приспаха. Но в голям процент от случаите имаш секрети в гърлото които непрекъснато те карат да кашляш (от тръбата в гърлото). Много, много неприятно защото всеки знае, че за да се изкашлиш стягаш мускулите на стомаха и т.н. което е доста болезнено. НО!!! В повечето случаи това се случва с хора с по-чувствително гърло като моето.
И все пак мисля че възстановяване след пълна упойка е по-трудно в голям процент от случаите. Моя позната ражда и двата пъти със секцио при единия с пълна а при втория със спинална упойка. Разликата беше изключително голяма.
2. Информацията и от там нагласата:
Ох, доста грешки направих аз поради незнание и липса на информация чак се срамувам, но истината е, че доста голям процент от майчетата не са запознати. Като се събудих сслед упойката не смеех да се мръдна сакън да не ми стане нещо. УЖАСНА грешка. От стоенето в една поза цяла вечер така се бях схванала на следващия ден, че операцията не ме болеше толкова колкото всичките ми мускули и сухожилия. Да не говорим, че като почнах да кашля напрягах  двойно всички останали мускули освен коремните да не би случайно да ми се отвори операцията и от там да се "покаже нещо" Кой да ти каже, че докато стигнеш до най долния шев минаваш през куп други тъй че опасенията ми да стане някой фал бяха абсурдни.
И така в заключение: Няма нищо страшно просто не се оставяй на паниката и питай лекарите всичко, което не ти е ясно за да не страдаш безпричинно както стана при мен. Малко информация никога не е излишна пък никой не иска да знаеш колкото лекарите просто достатъчно за да се чувстваш по-сигурна.
Не се притеснявай всичко ще бъде наред пък и болката колкото и силна да е понякога ,не е вечна не се умира от нея. пожелавам ти възможно най-добрия вариант. Успех

Общи условия

Активация на акаунт