Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - 16 -та част

  • 23 090
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 211
Голди, верно честита датичка, аз ей сега видях  Praynig Praynig  стискаме палци да си стигнеш кротичко до нея. Хайде момичета, кураж, на някои не ви е останало. Още малко усилия и терзания и ще гушнете бебоците!

# 31
  • Мнения: 965
Асе, мила, защо да ни е леко, като може да е трудно  Hug Това, което си изпитала е едно от нещата, от които най-ме е страх - да не ме хване някоя упойка #Cussing outВярвам, че след като си го чула малкия, всичко е минало на заден план. Желая на цялото ви семейство да сте здрави и да се обичате.

Честити дати на някои мамчета, и палчета за прегледите на други!!! Hug

Ивка, не мога да помогна, само мога да ти пожелая намаляване и изчезване..... Hug

# 32
  • Мнения: 23
Здравейте момичета. Ако е възможно и аз да се включа във вашата чудесна темичка.  Blush

Виждам познати мами от Августовската отчетна тема - Ивка_777, даниела_ди и Жени.  Hug

Моят термин е 15.08 и се надявам да стигнем с бебка до Август месец а от там когато е решила да излиза  Praynig

Аз също съм с предписание да лежа, понеже имам скъсена шийка на 50%, а е късно за серклажи. Полежах малко в болницата и контракциите вече са овладени. Сега ми остава почивка, търпение и магнезий с но-шпа. Искренно вярвам, че ако не се натоварвам и си лежа може и аз като другите мамчета сполучили тук да сбъдна нашата мечта.  Peace

Има ли други с подобна историйка да вдъхнат малко кураж?   newsm78

# 33
  • Мнения: 98
Hris_,добре дошла Hug
Тук майчетата са страхотни,винаги положително настроени и позитивни!
Вече се в късметлийската тема Hug,бъди сигурна,че всичко ще бъде наред!

# 34
  • Мнения: 425
Хрис, добре дошла и ти в късметлийската темичка.  Peace

Ивка, чувала съм и от лекар, че до 10 неболезнени на ден било ОК. Естествено обаче при всяка е различно. Има дори жени, които са нон стоп с контракции и дори магнезий не приемат.
Съветът ми е да си пиеш магнезия + обезболяващо и почивка. Така се избягват най-добре.

Момичета, не си галете корема под пъпа. Така правите матката чувствителна и можете да предизвикате контракции.

Емсичка, аз в началото ще ползвам Памперс Ню Бейби (белия пакет). Даже онзи ден набарах на промоция 78 броя за 24 лв. Мнооого изгодно.   smile3521

# 35
  • Мнения: 2 211
Хрис, добре дошла. Аз специално съм със серклаж, но мисля, че имаше момичета без и те да казват. Спокойствие и лежане е разковничето. Няма страшно, всичко ще е ОК, права е ИВКА, тук е късметлийската тема.   Hug Hug Hug

# 36
  • Мнения: 194
Хайде цоп и аз в новата темичка Simple Smile
Звезди, страхотна си я направила, поздравления!
Асе, когато ти прочетох разказа, направо настръхнах! Ти си истински герой, поздравления! Толкова болка и мъчение да изтърпиш! Сега е важно малкият да ти е жив и здрав и много да те радва Simple Smile
Hris, здравей и от мен Simple Smile Аз също бях със скъсена шийка на 50 %, а отгоре на всичко и вътрешния отвор беше тръгнал да се отваря! Искам да ти кажа, че никога не е късно за серклаж, не мога да ги разбера лекарите, които не го правят. Това, че те е страх или не си сигурен във възможностите си, не е оправдание, има други, които ще го направят.
На мен серклаж ми бе направен в почти 25 г.с., след което си продължих с магнерот и гинипрал. Лежах около две седмици, но лекарят ми каза, че е важно да не се натоварвам, а не да лежа постоянно. На последния преглед се видя, че размерите на шийката са нарастнали и е в по-добро състояние от преди процедурата. Същият лекар, който ме заши мен, е зашивал и в 28 г.с. бременна, която си е успяла до девети месец да износи плода. Даже май с близнаци е била (тук Попи може да каже по-точно). Както виждаш, няма нищо невъзможно, просто трябва да е изключително точен и прецизен лекарят в тези седмици!
Аз ако съм на теб, бих потърсила второ, трето мнение и бих настоявала за серклаж- много по-сигурно е! Пожелавам ти искрено успех Simple Smile

# 37
  • Мнения: 23
Благодаря за топлото посрещане момичета. Наистина се надявам да е на късмет тази темичка.

lawyer - питах на няколко места но никой не се заема поне тук със серклаж толкова късно. Било много рисковано. Разкритие и контракции за сега нямам, така че се надявам с лежане, магнезий и но-шпа да са ок нещата. Мерси все пак за споделеното  Hug

А някой знае ли 50% скъсена колко мм значи?

# 38
  • Мнения: 425
Хрис, а ти знаеш ли колко ти е дълга шийката по принцип?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Асе, това което разказваш е ужасно  #Crazy Не мога да си представя да не те хване упойката - сигурно е било страшно...  Cry Моят анестезиолог ми каза, че единственият вариант да не хване спинална/епидурална е да не е поставена правилно. Слава Богу, че в крайна сметка има щастлив финал и ти и бебчо сте добре! Пожелавам ти бързо възстановяване, а на детенцето да е живо и здраво   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 211
lawyer, Hris, наистина се правят серклажи в късни седмици. Но аз не смея да изказвам мнение, защото не знаем със сигурност състоянието на Хрис и нейният лекар най-добре може да прецени. Тя най-добре знае дали може да му има доверие или не. При lawyer и ИВКА нещата май са били овладени на време, но мисля, че не при всички случаи докторите се хващат за иглата. Затова не мога да дам съвет  newsm78 newsm78 newsm78, а и нека не паникьосваме Хриси. Бременност с бременност еднаква няма.
Хрис, мила, наистина ако имаш и капка съмнение в твоя лекар, потърси и друго мнение. Но ако е добър специалист - слушай го! Затова се въздържам да коментирам.

# 41
  • Мнения: 23
Ами преди това беше ми е мерил един друг лекар (преди месец) с вагинален ехогр. и беше 4,1 см. Каза, че е съвсем добре.  newsm78
Но сега ме опипваха с ръка а не с ехограф. (При друг лекар на който му имам доверие.)

# 42
  • Мнения: 2 211
Мен ме мерят с вагинален ехограф, с него се вижда дали имаш отваряне на цервикалния канал от вътрешната страна на матката. Нашият док (моят и на lawyer) всеки път ни прави снимчици и сравнява шийката и вътрешната стенана матката с предишната снимка. Действително той ми разказа за случай, в който е правил серклаж в 28 седмица на жена с близнаци, но знам ли при какви обстоятелства и с какъв риск  newsm78 newsm78 newsm78 Един лекар с опит предполагам знае какво прави.

Голди и Звезди да се обадят в твоя случай, защото те знаят и лекарите във Варна и май са доста информирани  Laughing

# 43
  • Мнения: 23
Мерси Попи.  Hug
Сега си запазих час и събота ще ме видят пак с вагинален. (този док., който я измери 4,1см предния път). Ще поискам и неговото мнение.  Naughty

А 4,1см е било добре нали?  newsm78

# 44
  • Мнения: 425
Хрис, значи сега шийката ти е 2 см.
Звезди може да каже за лекарите във Варна, ако има повече впечатления. На мен също ми правиха там серклаж, въпреки че не съм от Варна. Моят го направиха в 15 г.с и си беше планиран за тогава.

Момичета, серклажът обикновено се прави до 16 г.с. След това се нарича "серклаж на горещо", т.е прави се по принуда. При всеки такъв серклаж операцията крие голям риск, затова и по-малко лекари се навиват да го правят. Но и не могат да бъдат обвинявани за това, че не поемат такъв риск.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт