Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 18

  • 60 969
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Аз не разбрах кой те пришпорва до 16.05.? Можеш да я забавиш колкото искаш, това си е само твое решение. Ако ти трябва документ за ясла, можеш без проблем да минеш през комисията за васкините и ще ти дадат поне за 6 месеца за дете с астма.  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 178
katerinia , нали сте оперирани? Мисля, че епикризата от болницата където сте оперирани е достатъчна.

В нашта ясла искаха само документ от личната докторка, че сме с еди какво си заболяване и затова сме ги отложили, не сме ходили по комисии, но това беше преди 2 години, сега може да е различно.

# 32
  • Мнения: 5 531
Ние сутринта бяхме на контролен в Токуда, обадих се на д-р Лисички още към 9ч и с насестра ми малката кацнахме към 10ч. За нея каза доктора че е напълно здрава, напълно чисто дишане, кашлицата ще се чисти още доста време и е от секретите все още. При нас - имаме си спазъм, само отзад се чувал, не е много силен, но го има. И хрипове има двустранно. Така, че продължаваме с Вентолин на 8ч. и Мукосолван. След Токуда разходихме децата до зоопарка  - Михаил крещя от удивление при животните. Много му хареса. За операцията - ами и да мисля и да не мисля вс етая. Трябва да се оправи Михаил и веднага ще се обадя на доктора, надявам се да е преди празниците по 24 май.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 754
Аз не разбрах кой те пришпорва до 16.05.? Можеш да я забавиш колкото искаш, това си е само твое решение. Ако ти трябва документ за ясла, можеш без проблем да минеш през комисията за васкините и ще ти дадат поне за 6 месеца за дете с астма.  Peace
Ние отдавна сме я отложили трябваше още преди 5-6месеца да я сложим но наваксхвахме с другите и само тази ни остана и така си и остана но педи ми каза че докато стане на 2 трябва да я сложим.Щяли да я глобят след това еиииии такива ми ги обяснява ако знае някой дале и вярно да пише.Ние не ходим на ясла ще си го гледам за сега та за пред личната становище от пулмолог за временно отлагане дали е достатьчно?Това май си е моя параноя говорих с тази доктора която ми уреди доктора за операцията и тя е хирург но за вьзрастни и тя ме посаветва да изчакам малко но кьм 15.5 каза че вече са минали 20дни от операцията и няма проблем да ни я сложат newsm78.Май само напразно се притеснявам....да не му натоваря организма обезболяващите дормикум упойката за астмата противоалергичните и урбазона все ми се струва че няма нужда сега и от една 5валентна ваксина newsm78.Приемам всякакви сьвети че на 4 ще ида за лекарствата и при пулмолога та да се ориентирам какво да питам Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 395
Катериния,
не те лъже педи,нали и аз за това се вайках и се чудех какво да направя,задължават ги от касата,иначе трябва да се откажеш с документ от ваксината.За нея /педи/ е достатъчно да има становище от друг лекар,че се налага отлагане на ваксината с конкретните доводи,на нас тази бележка ния даде една доцентка при ,която водих малката за прост консултативен преглед на частно.И така имаме право да я отложим за 6м,броено от мин месец,надявам се ,че ще се вместим в срока и ще си я сложим живот и здраве.
Сингулара се спира от раз,на нас ни казаха и целия юни да го давам и да си взема една опаковка за всеки случай,ако се наложи.
Ние наистина минахме боледуване БЕЗ СПАЗЪМ,направо не ми се вярва,вече сме с 20 зъба /почти/,кашля още,гърлото и било още червено въпреки,че 7-ми ден сме на Панцеф,но гърдите са ок.Направо съм мнооого хепи и се надявам всичко да е минало вече.
Утре сме на алерголог и после ще подавам молбата с документите за ТЕЛК-а,най-накрая
Айде,дано вече има повече добри новини,на болните да се оправят,още малко цъфтежи останаха,казват до 6-10 май било страшното,после и антихистамините можело да се спрат newsm78

# 35
  • Мнения: 721
Айфел, Меган, благодаря Ви за насоките  Peace

Ще запиша час за в Дженерали  Peace

А как протича прегледа? (искам да подготвя малката, че вече изпитва открита непоносимост към лекари и прегледи....). От 1ва страничка разбирам, че прегледът е съпроводен с кръвни изследвания.

# 36
  • Мнения: 3 695
Те педиатрите така си говорят и гледат да набодат ваксините, но ти си гледай детето и не бързай според мен.

# 37
  • София,
  • Мнения: 4 267
А как протича прегледа? (искам да подготвя малката, че вече изпитва открита непоносимост към лекари и прегледи....). От 1ва страничка разбирам, че прегледът е съпроводен с кръвни изследвания.

Това пък къде го прочете, прегледа си е съвсем нормален,  хубаво си решила в Дженерали при др. Захариева, само да те предупедя, че тя не е пулмолог, а е само педиатър, но щом са я назначили на мястото на Др. Куфарзжиева, сигурно е добра и в тази област, момичетата тук дето ходят при ня са много доволни! Носи си всичката налична документация която имаш, изследвания, разчетени снимки. Направи си едно кратко резюме, докторката ще те разпитва много. Детенцето на първо време ще го преслуша и прегледа, ако реши да пуска някакви кръвни изследвания със сигурност ще е след това, а колко е голямо детенцето? Просто го подготви, кажи му че отивате при една една много добра докторка, която само ще я преслуша и ще и види гърлото, и ще и позволи да си играе - вътре има много ирачки в кабинета /поне преди имаше, дано не са ги махнали, а отвън в чакалната имаше една къщичка с пързалка, незная тами ли е още?/ Сигурна съм, че ще останеш моного доволна!
Аз пък отдавна нямам тоя проблем да не иска да ходи на лекар или да се страхува newsm78, ама тя моята е свикнала, и незная дали е от това, че вече е голяма - или е защото  е видяла ползата от леченията примерно, но тя вече нито реве нито се дърпа, сяда и мирува, даже кръв като и взимат или като и слагат абокати нито реве нито мърда, страх я е естествено, но тя се държи мъжки Peace.
Аз днес съм по добре, и тъкмо умувам тука дали пак да не отидем до ЗОото с една приятелка да се разходим newsm78. Вероника обаче още спи, чакам я да стане и ще решим какво да правим, тя откри сезона с колелото и  много и харесва да го кара, обаче забелязвам че няма сили милата, нито да върти педалите, а и се задъхва, кара много бавно и внимателно, по стръмнините трябва да я бетам, няма сили да набере Joy, но ще кара цяло лято тъкмо ще позаякне!
Приятен ден на всички и да оздравяват бързо всички болнички!!!

# 38
  • Мнения: 770
Привет, мамчета! Моля, препоръчайте ми добър детски пулмолог в Сф. Прочетох за д-р Захариева, но се чудя като не е пулмолог...  newsm78

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 754
Привет, мамчета! Моля, препоръчайте ми добър детски пулмолог в Сф. Прочетох за д-р Захариева, но се чудя като не е пулмолог...  newsm78
Аз ходя при Филчев и за пореден пьт ще изкажа Благодарности кьм него Laughing но не рабате сьс здравната каса  bouquet

# 40
  • Мнения: 185
мили мои "сестри по съдба", днес имам рожден ден, пращам ви от сърце виртуална почерпка
 beer2 Wine Glass Coffee newsm38
а иначе сутринта с отварянето на очите като ми се разкашля детето, от 8,00 до 8,30 за една секунда не е спряла, все пак я пуснах на градина, с уговорката ако кашля и навън да се върнем, но пък днес имат открит урок по плуване и го чакаше с нетърпение, та в края на краищата отиде на градина, но сутринта й казах без да мисля "е, браво, мамо, сега трябва на рождения ми ден в болница ли да ходим" bash и тя милата така виновно ме погледна, като че ли има вина, че е болна от астма[smilie=smile3518.gif], цял ден се чувствам като  smile3549, как можах да й кажа това, довечера ще има големи извинения и голям реванш, иде ми отвътре да си пожелая преди да духна свещичките да се махне тази гадна болест от лицето на земята......

# 41
  • Мнения: 770
Привет, мамчета! Моля, препоръчайте ми добър детски пулмолог в Сф. Прочетох за д-р Захариева, но се чудя като не е пулмолог...  newsm78
Аз ходя при Филчев и за пореден пьт ще изкажа Благодарности кьм него Laughing но не рабате сьс здравната каса  bouquet
Би ли ми дала координати, може да ги пратиш и на лични  bouquet Ще чакам и други предложения, по възможност със здравата каса...
mama na Sani честит рожден ден! Бъдете здрави! Пожелавам ти да бъдеш силна, защото всичко ще отшуми, казвам го от собствен опит, като преживяла, по-скоро надживяла астмата и пристъпите! Пожелавам го на всички мамчета от темата... Peace

# 42
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
desin4o , в началото на темата са изнесени проверени от нас лекари, има и координати  Peace

# 43
  • Мнения: 3 695
mama na Sani, Честит рожден ден! Да си жива и здрава - и ти, и близките ти!  bouquet
И аз имам като твоето желание да изчезна гадната астма. Почне ли да кашля детето и ми иде да се гръмна и да скоча от някъде едновременно.  Sad
Миналият месец мина без спазъм, с ларингитна кашлица и само със сироп проспан се оправи. Нооо ето че от вчера се започва пак с кашлянето.  Sad

# 44
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
По повод ларингитната кашлица-за съжаление се повлиява по-бавно, поне при Цвета, отколкото спастичната.Може би аз не съм я нацелила още печелившата комбинация от ХЛ Thinking
Трябва да правим манту на Цвети и просто не знам кога ще се задържим здрави, сега аз карам нейния вирус, наистина е с много суха кашлица Confused Доколкото знам,  след манту някои деца правят реакция Tired Ако някой е правил това манту, моля да сподели повече подробности  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт