Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 18

  • 60 968
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 754
Lucky ние сме го правили и нямахме никаква странична последвала реакция.Самата аз се чудех кое е по-добрият вариант да ни сложат инжекция повторна или да е отрицателно...... newsm78
Единствено веднага и сьщият ден до вечарта беше леко зачервено и надигнато на другият ден се беше изравнило с кожата на рьчичката и едвам се виждаше.Пази я да не го мокри.Очаквах включване от спазьм или нещо кото кашлица но НЕ.Само около 10дни казваше че му е като схванато пьк аз така и не си обясних как може там да му е схванато.Даже не го сьрбяло
Desin4o обясних ти на лични за доктора Peace

# 46
  • София,
  • Мнения: 4 267
mama na Sani Честит Рожден Ден! Само здраве желая на теб и на всички около теб!!! Hug
Ларингитната кашлица наистина е много гадна и по трудно се овладява! И аз карам нещо подобно като астматичен и ларинго пристъп, от два дни нямам глас, и по телефона дори немога да говоря! Днес си взех и калциев глюконат да видим, дано поне гласът ми се върне!
И ние трябва да правим манту на баткото тази година, но нашата лекарка каза чак наесен!
Лъки не се притеснявай едва ли ще има някаква реакция от мантуто, все пак то е само проба не е ваксина!




# 47
  • Бургас
  • Мнения: 361
Записвам се да ви следя  Hug

# 48
  • Мнения: 5 531
Честито със закъснение и от нас  bouquet
Михаил продължава здраво да хрипти и просвирва. Иванова каза да спираме Вентолина, но той и не кашля активно, а съвсем малко което пък води до задържане на секретите в дроба. Каза ми да го стимулирам да кашля.
: <eiffel tower> днес бях при вас в Студентски град, обаче нямам тел. да ти звънна за кафе... следващят път обаче ще ти се обадя преди това.

# 49
  • София,
  • Мнения: 4 267
: <eiffel tower> днес бях при вас в Студентски град, обаче нямам тел. да ти звънна за кафе... следващят път обаче ще ти се обадя преди това.
До работата ли идва, и как да нямаш тел, аз имам твоя, я си провери телефона! Но по добре, че не си се обадила, защото аз съм още бацилоносител, днес ще ходя при личната няма как - май АБ-то няма да ми се размине. Странното е, че през деня се чувствам горе долу добре, само дето много кашлям и ми тече носа, но вечер като си легна и става страшно - снощи съм кашляла три часа без спирка! Tired Какъв бацил донесе това дете пак от тая градина идея си нямам - вече осми ден съм така и няма подобрение, само ми се променят симптомите! Цяла сутрин тука чета за антибиотиците и лечението на остър ларинготрахеит, навсякъде пише, че се изисква антибиотик, инфекцията се причинява от стрептококови бактерии! Ужас!

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 14:38 от <eiffel tower>

# 50
  • Мнения: 5 531
Ах оправяй се. А ти нямам  телефона защото  си счупих единият тел., а другият Михаил го е пуснах в боклука и замина към Факултета най вероятно Mr. GreenТа сега съм с поредният апарат Blush

# 51
  • Мнения: 3 695
<eiffel tower>, пожелавам ти да оздравееш бързо! Hug
По-добре го изтрий този телефон, дето си го публикувала, че всякакви хора има и може да злоупотреби някой!  Naughty

# 52
  • София,
  • Мнения: 4 267
<eiffel tower>, пожелавам ти да оздравееш бързо! Hug
По-добре го изтрий този телефон, дето си го публикувала, че всякакви хора има и може да злоупотреби някой!  Naughty
Благодаря, то половината тук вече ми го знаят телефона, така че все тая .... ама го изтрих де, на някой ако му потрябва ще го давам на ЛС.

ЗИнат, педката това ми изписа и мукосолван, калциев глюконат на ампулки за гласа, инхалации с Вентолин - ама по нарядко, че те пък раздразват ларинкса! Таква гадна комбинация астматичен пристъп с ларинготрахеит за първи път ми се случва!!! Почвам ги от денс, дано се освестя! Hug

# 53
  • Мнения: 369
Привет мами!   bouquet Записвам се да ви следя...синът ми е с астматични пристъпи, постоянна хрема, минахме през ларингити, бронхиолити и какво ли още не. И всичко това все с 40 градуса температура...
Бяхме при Мустаков, каза силна алергия към домашен прах, кучета и котки.
Е сега пием разни сиропчета, капки и пак ни е тежко състоянието. Дано скоро има ефект...

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 754
Здравейте милички хайде стига болни вече и бьрзо оправяне на Мишето и Eiffel и на другите  Hug
Вчера си писах сьс  Safira и чак ми стана жал как я мотаят и се вбесих.Идвала до София при доц. Переновска да и сложи печат на рецептата за да си взима по каса Сингулара и я препратили че нямало кой да го сложи,защото нямоло никой работещ по ЗК.Отишла до Децко Здраве пьк там се оказало,че и направлението от личната и било с друг код 19 вместо 17 и те я варнали newsm78
А мен ме хвана яд на доцентката как може ти да преглеждаш на частно и да и кажеш на таз майка,че нямаш печат #Crazyама да вземеш пари можеш newsm78 и за това била сложила печат само на болницата!!!А бе момичета малко сьм агресивна ама аз ли нещо не сам в час или....та дори и само в отделение да работи тя пак си има печат.Едни такива постьпки...чак да сьжалиш защо си отишьл друг е вьпроса че явно не отчита дейност и за това се е измькнала така.Каквото и да е не и прави чест!Това че не от София не я прави по малко майка или различна та да я правят на маймуна.И сега ще трябва пак да дойде с нова направление с код 17.Е, Златица-София е като от единия до другия вход.Ами ако няма кой да и гледа дечицата Rolling Eyes.....толкова нямаше кой да викнат от отделението да и удари един печат.
Но какво ли се учудвам те лекарства с изтекьл срок ни ПРОДАВАТ от болницата а мойте пьк точно там ги разредиха итака ни ужж лекуваха а си трагнахме дори по болни.
Сьжалявам за гневният пост но е нужно гласност защото не може да сме им вечно Белите Мишки.
Приятни сьбота и неделя.На моя Георги и на Сафира и той Георги им желая мног здраве и безгрижно детство и на другите мьници Hug 
 

# 55
  • Мнения: 185
благодаря ви много за хубавите пожелани, вчера открития урок по плуване беше много хубав, ама всички родители я чуха как кашля Embarassed Embarassed Embarassed, днес личната каза, че гърдичките са чисти, но гърлото е червено, но пък вече е много по-добре newsm44
<eiffel tower>, Мишето, бързо оздравяване Hug
Safira, не се отказвай, имаш моята подкрепа Hug, не случайно едно от любимите ми изречения е "ако беше лесно, нямаше да е интересно"
 мама зайка_, добре дошла Hug

# 56
  • Мнения: 169
добре де, аз не съм от най запознатите, но на нас Сингулара ни го изписва личната лекарка, в началото само и занесохме 1 лист от др. Илиева че поставя диагноза Асма и не е имало проблеми, защо така се получава при Safira   Crazy

# 57
  • Варна
  • Мнения: 957
добре де, аз не съм от най запознатите, но на нас Сингулара ни го изписва личната лекарка, в началото само и занесохме 1 лист от др. Илиева че поставя диагноза Асма и не е имало проблеми, защо така се получава при Safira   Crazy

Защото точно този лист ѝ трябва, Кика. И на всеки 6 месеца (година?) се подновява. Уви, кодътът на направлението е важен, а становището задължително трябва да е от пулмолог/алерголог - педиатър.

Честит рожден ден на мама на Сани! Много, много здраве и радост!
Да се оправят всички!
Честито посрещане на празника на всички Георгевци и Гергани! Да са живи и здрави!

Елица пак е с хрема, а аз - на вентолин.

# 58
  • Мнения: 309
Привет!
Отдавна не се бях включвала, а сега се включвам за консултация с вас относно сина ми.
Той е на 1г. и 2 месеца.
Предния месец започна със силно запушен нос и хрема. Започна силна суха кашлица. На третия ден дишането при издишване се измени. До този момент на слушалка - ОК. След 3 ден доки чу хрипове- АБ за 8 дни.
Кашлицата веднага се втечни.
От тогава до сега, цял месец е на противоалергични, тъй като и след АБ, остана кашлица, пи суметролим/явно наслуки/, от него пък съвсем не се повлия. Направихме рентгенова снимка-чиста, съвсем чиста-. Започнахме метилпреднизолон по схема, от който се повлия. Та до сега е на  зиртек.

Преди 4 дни пак започна със силно запушен нос, следва обилна хрема и силна суха кашлица.
От тази сутрин се чуха измененията при издишването-при лекаря-урбазон инжекция. Вентолин, и метилпреднизолон по схема. Кръвната картина показва вирусна инфекция. Сега бяхме при помощничката на нашата лекарка, довечера ще го водя и при нашата си. От споделеното с вас-нещата силно започват да ми приличат на астма.

Ще съм благодарна за мненията ви.
До този момент всички банални сополи и кашлици са започвали все по този начин, но не се е стигало до свирене и хрипове. Оправял се е с капки за нос и калциев глюконат.
Но в рамките на два месеца се случва вече два пъти.
Лекарката ни не е пулмолог, но ще посетим и такъв.

# 59
  • Мнения: 3 146
мама на Сани, ЧРД!   bouquet на патерици  Embarassed

<eiffel tower>, оправяй се!  Hug

Калинчи, амии така, както го описваш, не бих се подписала със сигурност за астма. Може да си е било остатъчно миналия път, а в момента и вирус. Това, че се повлиява от метилпреднизолона не е толкова показаветлно, защото той влияе общо и при всякакви състояния. Виж, ако от Зиртека се повлиява и от Вентолина видимо, тогава бих се замислила. Тъй или иначе, трябва си консултация с добър детски пулмолог, както и сама си решила. Успех! И не се притаснявай!

Общи условия

Активация на акаунт