въпрос за преписване на апартамент

  • 5 332
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 927
за да не пускам нова тема...някой да знае как става преписването на апартамент и колко струва?
 Баба ми го е преписала на баща ми с доглеждане,но иска да го развали и да ми го припише на мен...
     По въпроса колко струва - ще зависи от данъчната оценка и то ако евентуално първия договор бъде развален. Таксите са прости и сложни, зависят от вида на сделката, общината, в която живееш и дали има роднинска връзка между страните по договора, ако е за дарение.
     За развалянето на договор за издръжка и гледане се води дело. Ако баща ти не се е грижил за баба ти, развалянето е лесно. Достатъчно е тя да твърди, че не се е грижил. Той трябва да доказва обратното.
     Вземи си документите и отиди при адвокат. Не мисля, че може да стане бързо.

# 31
  • Мнения: 37
оххх то било много сложно.....  doh мерси за инфото,а какви документи трябват?

# 32
  • Мнения: 170
оххх то било много сложно.....  doh мерси за инфото,а какви документи трябват?

Охооо, да бе, някои учат за такива "прости неща"... трябва ти комплект от документи...хахаха, ама, че весело....

# 33
  • Мнения: 24 467
Ми тя, баба ти, първом да развали договора, после го мислете.  Grinning

# 34
  • Мнения: 768
Прехвърлянето на апартамент срещу гледане е на практика продажба, но не за пари, а за грижа. За да се развали трябва в съда да се докаже с необходимия брой свидетели и от двете страни, че получаващият не си изпълнява задължението. Преди доста време се консултирах с адвокат по подобен въпрос - каза че, ако той води такова дело, ще го точи и протака, докато бабата умре и тогава автоматично апартаментът става собственост на когото е прехвърлен.
Най-добре говори с някой адвокат, ще ти каже и какви документи да занесеш.

# 35
  • Мнения: 37
оххх то било много сложно.....  doh мерси за инфото,а какви документи трябват?

Охооо, да бе, някои учат за такива "прости неща"... трябва ти комплект от документи...хахаха, ама, че весело....
нямах в предвид това точно,но както и да е,все тая
Някой може ли да ми каже колко взима нотариуса за прехвърляне на апартамента чрез дарение,ако оценката му е 70422.20лв.?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 744
http://www.mirela.bg/index.php?p=usefully_view&id=1135

Не разбирам защо някои хора толкова ги мързи да отидат до адвокат или да се консултират с нотариус поне. После адвокатите били алчни, а те само искали да попитат.

# 37
  • Мнения: 37
http://www.mirela.bg/index.php?p=usefully_view&id=1135

Не разбирам защо някои хора толкова ги мързи да отидат до адвокат или да се консултират с нотариус поне. После адвокатите били алчни, а те само искали да попитат.
не ме мързи,с 2ма адвокати говорих,но още не са готови всички документи,за да отидя при нотариус.А за цената ми казаха,че трябва оценката на апартамента,за да ми кажат,но тогава не беше готова...Съжалявам,че попитах,но ми трябва да знам,за да подготвя парите,а нямам време да ходя до нотариус,за да попитам само това,защото съм от сутрин до вечер на работа,може да ми влезете в положението все пак,но мерси

# 38
  • Мнения: X
не ме мързи,с 2ма адвокати говорих,но още не са готови всички документи,за да отидя при нотариус.А за цената ми казаха,че трябва оценката на апартамента,за да ми кажат,но тогава не беше готова...Съжалявам,че попитах,но ми трябва да знам,за да подготвя парите,а нямам време да ходя до нотариус,за да попитам само това,защото съм от сутрин до вечер на работа,може да ми влезете в положението все пак,но мерси

Не казваш кой на кого ще дарява и коя е общината, така че не може да ти се отговори. Има разлика по отношение на местния данък.

Нотариусите дават такава информация и по телефона, но така или иначе преди сделката ще носите документите, тогава питайте и за таксите и данъка.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не исках да добавям и сметките за изготвяне на НА и таксата вписване Simple Smile
Най-бързият начин /дори за заети хора, които се трудят от сутрин до здрач/ е да се обадят по телефона на избран от тях нотаруис и да зададат въпроса. Ние тук можем само да гадаем на Таро.

# 40
# 41
  • Мнения: X
vampiretion,
При дарение /роднини до../ такса Община - 0 съм заложила.


+

Изготвяне на НА /там е въпрос на договорка, евентуално с адвокат/

# 42
  • Мнения: 10 618
Аз съм офф по темата, но току що една колежка, която преди десетина години е работила като адвокат ми каза, че тогава е имало 2 вида данъчни оценки в зависимост от това дали ще се използва за прехвърляне на имота или за делба. Тези за делбата били по-високи и се доближавали до пазарната цена. Вярно ли е това?

Общи условия

Активация на акаунт