Истанбул 10

  • 54 499
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10





И още Стамбул




Кафенето на Бурхан

# 76
  • Мнения: 8
t.gigova ,
Снимките ти са страхотни!  bouquet Най ми харесват тези от Румели хисар, много исках да отидем, обаче ни се видя далече пък и искам като отида да я разгледам обстойно, та остана за следващия път. Simple Smile
И ние бяхме в Ташхан, доста интересно място, кафето е изключително, защото някакси е запазило духа от преди време.  Simple Smile




# 77
  • Мнения: 10
melanholly,поздравления и за твоите картинки,Ташхан аркат е едно от култовите ми места в Истанбул,открихме го случайно преди много години по стечение на обстоятелствата,още преди ерата на сериалите.Ако "не му минем визитация" не ни се брои посещението. LaughingТази година отчетохме например,че е реновиран втория етаж,в смисъл стои доста по-светъл в сравнение с предиКолкото до Румели хисар, гледката от бойниците ти спира дъха,но докато се качиш до тях си е чок зор.Особено ако времето е топло .

# 78
  • Мнения: 10

От Сапфир се виждаше ясно началото на Босфора откъм Черно море,което не съм сигурна,че ще се види  и сега,но ще пробвам.

# 79
  • България, София
  • Мнения: 1 766
Момичета, вашите прекрасни снимки ми пълнят душата.  Hug
Таня, благодаря за съвета, успях да разгледам снимките на Ивелина   bouquet и тя е направила страхотни фотоси  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 0
Здравейте, записвам се и аз в новата тема. Въпреки обещанието ми след връщането от Истанбул, още не съм показала никакви снимки и не съм писала за останалите 2 дни. Но през това време сте написали толкова интересни пътеписи.... Hug

Имам една молба: не исакм да се регистрирам във фейсбук, а давате линкове към снимките си точно там. Не може ли да качите снимки и на други места? baby_neutral

Като благодарност, ще изпратя постинг с точното произношение на най-често срещаните понятия, които споменавате във форума.  Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 13 262
Имам една молба: не исакм да се регистрирам във фейсбук, а давате линкове към снимките си точно там. Не може ли да качите снимки и на други места? baby_neutral

Ами във фейсбук е най-лесно.  Laughing  Преди време качвах снимки и в снимка.бг, но не знам защо от известно време не мога да ги подреждам там. Не знам какво промениха, но не се получава.  Sad  Има и много други места, но са затрупани с какви ли не дразнещи, мигащи и мърдащи реклами.  Доколкото си спомням имаше и други пишещи в темата без регистрация във фейсбук. Защо не си направите какъв да е профил? Не е нужно нито да е с истинско име, нито с истинска снимка, нито е задължително да слагате каквито и да е данни. Да, непременно трябва да е с отделен email, за да се изпраща там помията, а не в истинската ви поща.  Laughing

Днес видях плакат за изложба на снимки от Истанбул. Ще я откриват на 14.05. от 19 часа в Червената къща.

# 82
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не мога да спя и си преравям снимките. Спретнах един албум нарочен от Емиргян, към края са разни други неща, но на 15 гледки от априлски Емиргян в началото можете да разчитате. Simple Smile
http://s1236.photobucket.com/albums/ff453/Angelina_Alexandrova/

# 83
  • Мнения: 0
Благодаря за съвета! Simple Smile Няма как, ще трябва да си направя регистарция там, така ще мога да кача и моите снимки. Иначе ползвам Пикаса, но мястото ми за албуми вече е запълнено, а не искам да ги трия.  Tired

# 84
  • Мнения: 0
За всички, които искат да посетят Принцовите острови и по-точно най-големият от тях - Бююк ада (другите се виждат по пътя). Şehir Hatları, İstanbul Deniz Otobüsleri, Mavi Marmara, Prens Tur, Dentur, Turyol са фирмите, които правят редовни курсове дотам. Няма какво да умувате, качвате се на този ферибот, който е наред да тръгне, за предпочитане да има и открита палуба. Разликата в цената на билетите е около 1 лира. Ние ползвахме на отиване Демокан (голям, луксозен ферибот за 5 лири), после до Бостанджъ - Мави Мармара за 4 лири, от Кадъ кьой пъ въобще не обърнах внимание на какъе се качихме, защото го хванахме буквално в последната минута (благодарение на Истанбулкарт).

Честит имен ден на всички, които носят името Гергана и производни от него!  bouquet Бъдете живи и здрави и все така запалени по пътешествията!

# 85
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Браво, момичета  Hug Страхотни снимки!

Мерси за полезното инфо, Алтън  Peace

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Хубави снимки и полезна информация.
Алтън, би ли споделила кое от пристанищата на европейския бряг е най-удобно за потегляне към островите, т. е. от кое шансът да хванеш бързо ферибот е най-голям. Благодаря предварително!
Някой питаше преди дни за добри оферти за Истанбул... в момента има за 127.50лв. за юни... не зная доколко устройва, но сигнализирам.

# 87
  • София
  • Мнения: 13 262
Аз получавам офертите на Бутик в пощата си. Последното, което видях беше за 135 лв с включена панорамна обиколка(винаги я включват). Не знам какво е намалението спрямо нормалните им цени, но се купува директно от тях.

За Принцовите острови знам, че се хващат от Кабаташ и затова отидохме там. Видяхме как тръгва ферибота на Şehir Hatları, но веднага открихме Mavi Marmara, които тръгваха след 15 минути срещу 5 лири, но не можеше да се плаща с Истанбул карт (ако някой го вълнува това). Корабът им беше по-добър от очукания ферибот на Şehir Hatları, с който се върнахме.

Досега се въздържах, но да ви кажа честно отиването до Принцовите острови ни хареса повече от тях самите  Grinning. Определено тези часове можехме да ги използваме за нещо по-приятно. Слизайки на Буюкада имаше 5-10 минути ахкане пред красивите къщи и толкова. Гледала съм отчасти "Мелодия на сърцето" и като за пред камера изглежда много романтично и всички къщи са от красиви по-красиви. Оказа се доста далеч от действителността. Първо не всички къщи са в този романтичен стил, а голяма част са си най-обикновени. Второ, малко са наличните красиви къщи, които са поддържани. Повечето са доста "олюпени"  Grinning. На всяка втора има табела, че се продава или дава под наем и е затворена с по 10 катинара. Като се добави и факта, че имаше доста строежи и мръсни камиони, които ги обслужваха (точно развивах теорията как на острова има само файтони и колелета  Laughing), всяко първоначално приятно чувство изчезва. Видя ми се и доста по-мръсно. Боклуците преливаха от контейнерите за смет. Миризмата им + миризмата от конете правеха доста неприятни голяма част от местата, които видяхме. А все още няма големи жеги. Как ли е през лятото?  newsm78  Разходихме се и по крайбрежната уличка с кръчми, от които често ни каниха на гръцки и в един момент единодушно решихме, че ще побързаме да хванем ферибота.  Laughing Стояхме 1,5 часа като голяма част от времето отделихме за тамошните котки (90% от тях бяха видимо болни), а аз си мислех, че ще се разхождаме цял следобед. Може би ако целта на разглеждането ми беше да намеря къщата на този или онзи или да срещна кака Сузан  Wink, чувствата ми щяха да са други (особено ако желаянията са осъществени Simple Smile). Едно съм сигурна, няма да ходя повече там. Има далеч по-хубави места за обикаляне.

# 88
  • Мнения: 10
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/A6MmctXuFCI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Честит  Гергьовден !

# 89
  • Мнения: 10
Подкрепям напълно Таня67 относно Принцовите острови.Нищо повече от вилна зона на Истанбул. Красиви къщи в самия град бол, много от тях реновирани външно в сравнение с предишни посещения. Таня67,тия дни търсех инфо за Крит и попаднах на вашия пътепис, очарована съм.Ама и вие сте страстни туристи!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт