Бебеправене - Тема 3

  • 24 743
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 201
Успех, Ева! Това е важното - да не губиш надежда. Правилната нагласа понякога прави повече от чудеса!  Peace

# 46
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
При мен е епилепсия-не наследствена, а придобита, т.е. поне няма опасност за бебо да я наследи, но от хапчетата, които пия имам проблеми със черния дроб. Получих и инсулинова резистентност (заради рязкото надебеляване от Депакин-а ), която подтиска овулацията доста. Напук на всичко намалявам леко приема на хапчета и скоро искам да започна опитите за бебе =) Най-тежкото е, че няма да има начин да кърмя и да родя нормално, но пък здравето на бебето е най-важно в крайна сметка.

# 47
  • Мнения: 230
Желая успех на всички ви,аз ще ви държа в течение.

# 48
  • Мнения: 230
А момичета,може би тук не е мястото,но моята майка и бият "Прегнил" за да не направи пак спонтанен аборт,и ще и ги бият още няколко месеца а никъде не можем да намерим.Някоя от вас да знае къде можем да намерим?
Ние сме от малък град,но търсихме в Стара Загора,в Пловдив,не можахме да намерим Sad

# 49
  • Мнения: 806
Ева, не се притеснявай за раждане и кърмене.  Целта е да забременееш и всичко да е на ред с бебето.  Има хиляди майки които не са могли да кърмят и не са родили естествено.  Това да не ти е изобщо притеснение.
Успех и от мен на всички.  Аз НЕ чакам на 16 Май.  Чудя се  Naughty дали има възможност за забременяване седмица преди М?  

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 09:41 от Албена13

# 50
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Ева, не се притеснявай за раждане и кърмене.  Целта е да забременееш и всичко да е на ред с бебето.  Има хиляди майки които не са могли да кърмят и не са родили естествено.  Това да не ти е изобщо притеснение.
Успех и от мен на всички.  Аз НЕ чакам на 16 Май.  Чудя се  Naughty дали има възможност за забременяване седмица преди М? 


Искам такава закускааааа, ммммммм!
Добро утро и от мен!
Албена13, дано не дочакаш цикъла, а да има бебок. Ако имаш нормална овулация този месец и нормална лутеална фаза от 10-14 дни, не е възможно. Науката казва, че за да забременееш, трябва да имаш лутеална фаза от поне 10 дни, което е повече една седмица. Лутеалната фаза е периодът между овулацията и следващия М. Така че не е възможно, но само по принцип. Ако очакваш цикъл на 16 май, но поради една или друга причина овулацията ти е закъсняла и не е била 14 дни преди очаквания цикъл, а по-късно, то тогава лутеалната фаза ти се мести с толкова, с колкото ти е закъсняла овулацията. Ти очакваш да ти дойде на 16ти, но ако всъщност да речем си овулирала на 10ти, вместо на 2ри, ако не се е случило заплождането, ще ти закъснее със 7-8 дни. А ако има оплождане, имплантацията ти ще е около датата на цикъла. Има момичета забременели по време на цикъл и такива, при които овулацията е закъсняла и оплождането е настъпило 2 дни преди очаквания цикъл. Всичко е Божа работа - ако е писано, ще стане. Късмет  Hug
Малко омотано го написах, дано ме разбра.  Grinning

# 51
  • Мнения: 806
Разбирам те, благодаря.  Дано дано  Laughing, Божа работа.  Горкия ми мъж вече само това чака.  По зле от жена.

# 52
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Разбирам те, благодаря.  Дано дано  Laughing, Божа работа.  Горкия ми мъж вече само това чака.  По зле от жена.
И моят така. Първият месец много искаше и само това повтаряше и двамата си мислехме, че ще стане бързо, но уви. Последният път като ми стана мъчно, че не е станало, ми каза - спокойно, когато стане, ще поработим пак този месец  Simple Smile. Този месец няма да го мисля толкова, просто секс за удоволствие и това е, каквото стане. Всичко е Божа работа.

# 53
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
А момичета,може би тук не е мястото,но моята майка и бият "Прегнил" за да не направи пак спонтанен аборт,и ще и ги бият още няколко месеца а никъде не можем да намерим.Някоя от вас да знае къде можем да намерим?
Ние сме от малък град,но търсихме в Стара Загора,в Пловдив,не можахме да намерим Sad

Шайн, моя съвет е да го потърсите в аптека към някоя репродуктивна клиника, тъй като те го изписват най-често за таймиране на овулацията. Момичета се оплакваха, че Прегнил-а за известен период въобще го е нямало в България, нямало е внос. В "Проблемното" едно момиче сподели, че лекарката и и е изписала това лекарство в началото на месеца, защото го имало в аптеката на клиника "Щерев" в София. Какво е точно положението с лекарството и дали наистина го има, не мога да кажа. Питай и във форума "Проблемно забременяване", ако искаш. Там има доста запознати.

# 54
  • Мнения: 806
Ивка  Laughing и аз така все си казвам при секс.  Този път е за удоволствие, но в мозъка ми хич не е така.  Нищо де, искано детето, няма лошо в това.
Най интересното, че първото стана все едно ме духна вятър.  Изобщо не бяха никакви опити, точно от веднъж.   ooooh!  Викам си, сега пак ще е така, но....

# 55
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Ивка  Laughing и аз така все си казвам при секс.  Този път е за удоволствие, но в мозъка ми хич не е така.  Нищо де, искано детето, няма лошо в това.
Най интересното, че първото стана все едно ме духна вятър.  Изобщо не бяха никакви опити, точно от веднъж.   ooooh!  Викам си, сега пак ще е така, но....
Аз имах едни периоди, покрай гриповете, когато бяхме болни и даже тайничко си мислех - дано не е този месец, за да не му навредим с лекарствата. Същевременно пък като наближеше цикъла, ми се искаше да не дойде. И аз съм една... Този месец вече си го искам на 100 %, а приятелят ми искаше още от първия месец, но аз позадържах малко нещата. Пиех противозачатъчни и исках да е минала поне година, за да съм изцяло изчистена, а и останалите фактори, които споменах по-горе. То никога няма да сме готови и осигурени на 100 %, така че правим опити и така.

# 56
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!
Eva [Cassidy], пожелавам ти успех и дано всичко е наред. Аз имам позната с подобно заболяване и е бременна в 6-ти месец. За сега всичко вървяло добре. А относно кърменето и раждането...нека бебчето да дойде живо и здраво, това изобщо няма да ти прави впечатление. Много са жените с такова положение.
 Албена13, пожелавам ти този месец гостите от ЧБ да те пропуснат. А знае ли се, всичко е късмет, както казаха, понякога се получава и по време на цикъл. Успех:)
ivka03, всички казват не го мисли, но не се получава. Аз като съм давала съвети на мои близки, все такйа им казвах "не го прави фикс идея и ще стане". Simple Smile Но сега самата аз не го спазвам това Simple Smile

Приятен ден момичета и успех в бебеправенето  Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 806
shine_ този Прегнил гледам, че е спрян и има огромен недостиг.  Даже проверих тук при нас дали го има, но уви.  Не може ли да се замени с нещо?

Ивка ще стане.  Когато за първи път се записах в форума в една от тези "бебеправещи" теми, имаше едно момиче дето чакаше вече години.  Аз забременях като светкавица, даже ми стана неудобно да кажа на момичетата, а тя забременя 2-3 месеца след мен с близнаци.  Чакала ги е от години и изведнъж 2 бебета.  Та Божа работа е наистина.  Тук има много подобни случаи, това дава и кураж.

Meri_8881  Peace късмет и на теб!  Скоро да планираме какви колички ще купуваме.

# 58
  • Мнения: 109
Хехехе, Албена Simple Smile
Това с количките ми хареса Simple Smile Аз обожавам да гледам колички Simple Smile

# 59
  • Мнения: 652
Meri_8881 Благодаря за приветствията, ама аз се водя от ветеранките тук Wink Иначе и аз се надявам скоро всички да се похвалим с хубави новини  Hug

jane_anderson Не мога да смогна да изчета, затуй ще си трая, пък ако случайно има нещо, ще се чуе!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт