Бебеправене - Тема 3

  • 24 773
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Благодаря Иве. На теб също ти желая успех. При мен МЦ вече е толкова нередовен, че не знам кога какво се случва. Само знам, че вчера ми свърши  Laughing

# 16
  • Мнения: 806
Да споделя с вас:
Упорито бебе правим желано второ дете.  Много желано от мъжът ми който вече е планувал 2 години напред.
Изведнъж започнах да се притеснявам за всичко, бременност, раждане, финанси, тялото ми, време ... всичко.
Единствена ли съм в притесненията си?  

# 17
  • Мнения: 109
Не си единствената, която се притеснява за тези неща. Но пък ти си изпитала веднъж това чувство и трябва да си по-наясно дори и от мен ( нямам дете), че си заслужава. Независимо какво ни очаква занапред мисля че едно бебенце си заслужава всичките жертви, които трябва да положим, а те няма да са никак малко. А що се отнася до финансите, няма какво да се притесняваш. Може да прозвучи банално, но аз съм от тези, които вярват, че всяко бебенце си идва със своя късмет. Наистина времената станаха толкова трудни и си е голяма отговорност това, но пък ако мислим за подходящ момент, когато всичко е идеално, мисля че такъв няма. Тъй че ти желая успех и смело напред Simple Smile

# 18
  • Мнения: 806
Да, така е.  Точно факта, че съм го минала ме плаши.  Но си права, всяка душа се ражда с късмета си. 

# 19
  • Мнения: 201
Не си единствената, която се притеснява за тези неща. Но пък ти си изпитала веднъж това чувство и трябва да си по-наясно дори и от мен ( нямам дете), че си заслужава. Независимо какво ни очаква занапред мисля че едно бебенце си заслужава всичките жертви, които трябва да положим, а те няма да са никак малко. А що се отнася до финансите, няма какво да се притесняваш. Може да прозвучи банално, но аз съм от тези, които вярват, че всяко бебенце си идва със своя късмет. Наистина времената станаха толкова трудни и си е голяма отговорност това, но пък ако мислим за подходящ момент, когато всичко е идеално, мисля че такъв няма. Тъй че ти желая успех и смело напред Simple Smile
Все едно си прочетох моите мисли   bouquet
И аз съм на мнение, че подходящият момент може да бъде всеки един момент... или с други думи казано - няма да има "златен момент", в който всичко да е на 100%.
Но както всяко друго нещо в живота - когато нещо се промени, то и ситуацията се променя, тогава и нагласата се променя, желанието, мотивацията... финансите ако щете... За всичко се намира начин и сили, стига да бъдеш напълно убеден в това което искаш и правиш!  Peace

# 20
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 896
Имам един познат, той се занимава с източни философии. Та той ми каза следното - Господ ти дава това, от което имаш нужда и толкова, от колкото имаш нужда - пари, време, опит, търпение. Откакто ми е казал това, живея с тази нагласа и странно, но ми се получава.

# 21
  • Мнения: 806
Дано да е така.  Както мъжът ми казва, едно по едно.  Първо да го направим, после постепенно ще се оправим.

# 22
  • Мнения: 201
Я да попитам нещо аз, понеже от скоро бебеправим и не съм съвсем на ясно. Базалната температура (предполагам че БТ това означава) как се измерва?  Трябва ли някакъв специален термометър за целта или всякакъв "телесен" може да свърши работа?  newsm78
До сега не съм се интересувала, защото не правим опити от чак толкова време, та да се вманиача да следя така в детайли, но може би не е лоша идея тоя месец да започна...  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 297
Я да попитам нещо аз, понеже от скоро бебеправим и не съм съвсем на ясно. Базалната температура (предполагам че БТ това означава) как се измерва?  Трябва ли някакъв специален термометър за целта или всякакъв "телесен" може да свърши работа?  newsm78
До сега не съм се интересувала, защото не правим опити от чак толкова време, та да се вманиача да следя така в детайли, но може би не е лоша идея тоя месец да започна...  newsm78

Да, БТ е базалната температура, можеш да я мериш с живачен или дигитален термометър, важното е да е с един и същи и по възможност по едно и също време, за да се получи графика, която да ти помага (ако е живачен го задържай поне 10 мин. , аааа и мери БТ след минимум 5-6 часа сън преди да си станала от леглото) Simple Smile виж и темичката за графики на БТ - има доста полезни съвети и връзки.

# 24
  • Мнения: 201
jane_anderson, благодаря!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 297

За нищо  Hug то и аз нямам много опит - от миналия месец я меря и понякога пропускам, защото ми е досадно и забравям, следя си главно с тестовете за ову Simple Smile дано имаме успех скоро  Wink

# 26
  • Мнения: 201
И тест за ову не съм правила. В аптеките предполагам се продават?  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 4 144
И тест за ову не съм правила. В аптеките предполагам се продават?  newsm78

Да във всяка една аптека може да си купиш. До колкото знам около 2 - 3 лева струват.

# 28
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!
Аз също не съм си правила тестове за ову, но ми препоръчаха някакви "Овю", те били най-добрите Simple Smile И аз не пропускам да ви ги препоръча и на вас Simple Smile Успех на всички бебеправещи  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 297
И тест за ову не съм правила. В аптеките предполагам се продават?  newsm78

Да във всяка една аптека може да си купиш. До колкото знам около 2 - 3 лева струват.

Както Алекс е казала - във всяка аптека и един съвет - гледай по колко са в кутийка, защото аз последния път не погледнах, продавачката ми каза 2.60 лв. и аз се зарадвах колко е евтино, а той бил само един в опаковка Simple Smile иначе са по пет и струват около 7-8 лв.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт